Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

andonivanov

Геймърски лаптоп загива. Помощ!

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Днес станаха много неща с лаптопа (XMG A705) ми и сега е в много тежко състояние.

Всичко започна със желание за преинсталация. Свалих официалния чист уиндолс бг 64х. Записах го с rufus както трябва, GPT ,fat32.

Настроих 1во бутващо да е флашката. Започна инсталатора но по средата ми даде някакяа грешка която не помня.

Влязох в биоса, в uefi,позволих uefi boot. Настройката за подредба на буут устроствата изчезна и не се върна.

Стартирах пак инсталатора и в момента на избор на диск ми даде 4 диска. Някакъв системен,C,D, и някакъв OEM. Форматирах оем диска и ми излезе грешка отдолу: Windows не може да се инсталира на диск 0 от 1. Диска съдържал mbr участъци. И това ми го дава и за 4те диска.

Върнах се на стъпката за въвеждане на ключ от инсталатора. Влязох в конзола. Написах diskpart, после disk list, излязоха ми 3 диска. За всеки лист по отделно дадох команда clean и го направих в GPT формат. Излезе ми някакво бързо съобщение че липсват медийни драйвъри и че трябва да ги избера.

Рестартирах компютара и ми дава само: reboot and select proper boot device

С f2 влизам в биоса , с f7 boot menu ми дава само да избера биос пак..

Моля ви който има някаква представа и знания да ми помогне. За първи път толкова зле се получиха нещата 

Качих ви и клип

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На лаптопа му няма нищо. Просто ако си имал ценна информация на хард дисковете с нея е свършено. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, инсталационната флашка не ти я засича, но защо не ти вижда в биос дисковете?

Колко дискове са закачени към лаптопа и в какво състояние са те? Здрави ли са? Да не би да имат някакви грешки или проблеми?

Опита ли да занулиш биос и да му дадеш фабрични/заводски настройки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е както трябва!

Колко физически диска имаш в лаптопа (2), а ти през конзолата колко изчисти(3)?

Познай какво има на USB паметта сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На друг работещ компютър наново си правиш флашката, понеже си я затрил през конзолата.
- 64 битов windows(все още не е ясно кой windows си избрал)
- ако правиш флашката с rufus - НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ ЩЕ Я ФОРМАТИРАШ С FAT32 ИЛИ NTFS! Просто се погрижи, ако избереш NTFS, да се върнеш горе и наново да зададеш UEFI с GPT! Rufus си знае работата.
- Secure boot го спри.
- ако инсталираш windows 10 - Launch CSM също ти е ненужен
Когато инсталираш, ориентирай се кой диск кой е(SSD/HDD) според размерите, които инсталаторът показва. SSD-то ти е 120GB, HDD-то 500. Маркирай SSD-то и създай дял върху него. Инсталаторът ще създаде автоматично "санитарните" дялове на windows, ти ще си избереш реално големия дял(~119GB) и ще инсталираш windows на него. След инсталацията можеш да инициализираш и механичния диск през disk management. Накрая трябва да имаш дял C:\, който ще ти е цялото SSD, и дял D:\, който ще ти е целият твърд диск. Няма нужда да създаваш излишен брой дялове върху и без това малки дискове. Четене/писане вътре в един дял е по-бързо от четене/писане между дялове/физически устройства.

Чисто и просто, излишно си усложнил една елементарна процедура от незнание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви наистина за отговорите! Утре като стана ще пробвам съветите ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.05.2020 г. в 23:29, hudyr написа:

На друг работещ компютър наново си правиш флашката, понеже си я затрил през конзолата.
- 64 битов windows(все още не е ясно кой windows си избрал)
- ако правиш флашката с rufus - НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ ЩЕ Я ФОРМАТИРАШ С FAT32 ИЛИ NTFS! Просто се погрижи, ако избереш NTFS, да се върнеш горе и наново да зададеш UEFI с GPT! Rufus си знае работата.
- Secure boot го спри.
- ако инсталираш windows 10 - Launch CSM също ти е ненужен
Когато инсталираш, ориентирай се кой диск кой е(SSD/HDD) според размерите, които инсталаторът показва. SSD-то ти е 120GB, HDD-то 500. Маркирай SSD-то и създай дял върху него. Инсталаторът ще създаде автоматично "санитарните" дялове на windows, ти ще си избереш реално големия дял(~119GB) и ще инсталираш windows на него. След инсталацията можеш да инициализираш и механичния диск през disk management. Накрая трябва да имаш дял C:\, който ще ти е цялото SSD, и дял D:\, който ще ти е целият твърд диск. Няма нужда да създаваш излишен брой дялове върху и без това малки дискове. Четене/писане вътре в един дял е по-бързо от четене/писане между дялове/физически устройства.

Чисто и просто, излишно си усложнил една елементарна процедура от незнание.

Благодаря ви! Всичко вече е наред. Радвам се, че отделихте от времето си за да ми помогнете. Поздрави! :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...