Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

В sleep mode батерията се изчерпва, а лаптопът е топъл

Препоръчан отговор

И ся квооооо...? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Док, пробва ли спиране на мрежата преди приспиване?

преди 9 часа, Trichocephalus написа:

Jamf

https://www.jamf.com/jamf-nation/discussions/27335/removing-jamf-from-my-personal-machine-without-rebuilding

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Док, пробва ли спиране на мрежата преди приспиване?

https://www.jamf.com/jamf-nation/discussions/27335/removing-jamf-from-my-personal-machine-without-rebuilding

Забравих !

Баси .

Нищо де - направих друго - на ония 4 стартиращи файла в launch daemons is им промених окончанията - на всички сложих по една 1 в началото и станаха ххххх.1 list ( а не ххххх.plist)

След това рестартирах и сканирах отново системата и процесите ги нямаше заредени .

Затворих капака и го приспах . А сега съм на работа . Утре ще видим какво е правил default_smile.gif

Ако продължава - ще търсим друго решение .

Иначе линкът е страхотен - днес съм го пропуснал и се мъчих като грешен дявол да търся файловете на jamf по харда . Голяма напаст е това .

Кофтито при мен е, че едва навлизам в операционната система е и голям зор е да си обърна мисленето от Windows -user . Туй файловете и услугите се подреждат по съвсем друг начин , подредбата на диска е друга :lock:

p.s. @Profruit е виновен !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Имаш четиво за jamf и деинсталирането

преди 3 минути, Trichocephalus написа:

p.s. [mention]Profruit [/mention] е виновен !

Гле как изеди кокалките на човека... Защо е обвиняем?
Спокойна смяна!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не съм казала :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нищо не съм казала :no-no:
Явно и в темата (освен в лаптопа) има призраци!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично имах подобен проблеми преди няколко месеца. Най-вероятно няма да ти хареса отговора, но при мен след седмици търсене и ровене, единствено нова инсталация с ръчно възстановяване на нещата (не през Time Machine) помогна. Пробва ли SMC/PRAM Reset?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Trichocephalus написа:

...

p.s. @Profruit е виновен !

cd /
sudo find / -iname "jamf" -type f

След толкова разкази за хан Крум, цар Калоян и героите на Шипка оконачателно реших, че съм пра-пра внук на царя. Няма избран около мене, да не се е шашнал от историите за моите идоли.

Цар Калоян се обръща за помощ към братушките  лично. Връща се с наемници и една от битките е за Варна. Пленените закопава живи с очите надолу!
С вдъхновение им разказвам за българския патент, правене на бокали от черепите на врага. Преди решаващата битка с тенекиените франкофони, Калоян се обръща към войската с думите. Скивайте ги тези. По цял ден ходят с тенджери на главата. Това не са мъже, а джендъри!
Поредно нахлуване на един от генералите на чингиз Хан им сцепва трътките на немски кръст.

Велик българин и манекен. Извод: никога виновен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро дами и господа, лейдита, призраци , другари и другарки ! 

:) 

Венсеремос - отварям капака и първото, което ми се набива в очи е батерията - 99% ! Точно толкова, на колко я оставих снощи.Нито по-вече, нито по-малко, както е казано в Светото Писание и на входа на Бухенвалд : Всекиму своето .

Отварям активити монитора, охх - пак сме работили през нощта

image.png.ca8bb28ba7657dcdbd6db198c4484252.png

Два часа процесорно време ! 

Не е честно, но "нали само до главичката" , както казало Айшето ! 

Отивам на системния лог - нещата определено са се подобрили 

May 27 01:18:46 Macbooks-MacBook-Air-2 syslogd[94]: ASL Sender Statistics
May 27 01:18:47 Macbooks-MacBook-Air-2 timed[130]: settimeofday({0x5ecd95c7,0xf1391}) == 0
May 27 01:18:48 Macbooks-MacBook-Air-2 systemstats[104]: assertion failed: 19E287: systemstats + 664541 [2CCDADFD-EBCA-38D8-8B60-43B43136A69B]: 0x7fdf85619f70
May 27 01:18:48 Macbooks-MacBook-Air-2 com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.xpc.launchd.domain.pid.activateSettings.4299): Failed to bootstrap path: path = /System/Library/PrivateFrameworks/SystemAdministration.framework/Versions/A/Resources/activateSettings, error = 2: No such file or directory
May 27 01:18:49 Macbooks-MacBook-Air-2 remindd[4297]: objc[4297]: Class REMCDChangeTrackingState is implemented in both /System/Library/PrivateFrameworks/ReminderKit.framework/Versions/A/ReminderKit and /usr/libexec/remindd. One of the two will be used. Which one is undefined.
May 27 01:18:52 Macbooks-MacBook-Air-2 com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.xpc.launchd.domain.pid.remindd.4297): Failed to bootstrap path: path = /usr/libexec/remindd, error = 108: Invalid path
May 27 03:06:49 Macbooks-MacBook-Air-2 syslogd[94]: ASL Sender Statistics
May 27 03:06:50 Macbooks-MacBook-Air-2 systemstats[104]: assertion failed: 19E287: systemstats + 664541 [2CCDADFD-EBCA-38D8-8B60-43B43136A69B]: 0x7fdf85619f70
May 27 03:06:51 Macbooks-MacBook-Air-2 timed[130]: settimeofday({0x5ecdaf1b,0xd5693}) == 0
May 27 03:06:52 Macbooks-MacBook-Air-2 com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.xpc.launchd.domain.pid.activateSettings.4302): Failed to bootstrap path: path = /System/Library/PrivateFrameworks/SystemAdministration.framework/Versions/A/Resources/activateSettings, error = 2: No such file or directory
May 27 04:54:53 Macbooks-MacBook-Air-2 syslogd[94]: ASL Sender Statistics
May 27 04:54:54 Macbooks-MacBook-Air-2 com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.bsd.dirhelper[4304]): Endpoint has been activated through legacy launch(3) APIs. Please switch to XPC or bootstrap_check_in(): com.apple.bsd.dirhelper
May 27 04:54:54 Macbooks-MacBook-Air-2 systemstats[104]: assertion failed: 19E287: systemstats + 664541 [2CCDADFD-EBCA-38D8-8B60-43B43136A69B]: 0x7fdf85619f70
May 27 04:54:55 Macbooks-MacBook-Air-2 timed[130]: settimeofday({0x5ecdc86f,0x5091a}) == 0
May 27 04:54:56 Macbooks-MacBook-Air-2 com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.xpc.launchd.domain.pid.activateSettings.4313): Failed to bootstrap path: path = /System/Library/PrivateFrameworks/SystemAdministration.framework/Versions/A/Resources/activateSettings, error = 2: No such file or directory
May 27 04:54:57 Macbooks-MacBook-Air-2 remindd[4310]: objc[4310]: Class REMCDChangeTrackingState is implemented in both /System/Library/PrivateFrameworks/ReminderKit.framework/Versions/A/ReminderKit and /usr/libexec/remindd. One of the two will be used. Which one is undefined.
May 27 04:54:59 Macbooks-MacBook-Air-2 com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.xpc.launchd.domain.pid.remindd.4310): Failed to bootstrap path: path = /usr/libexec/remindd, error = 108: Invalid path
May 27 06:17:32 Macbooks-MacBook-Air-2 syslogd[94]: ASL Sender Statistics
May 27 06:17:32 Macbooks-MacBook-Air-2 com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.sandboxd[4300]): Service exited due to SIGALRM | sent by kernel_task[0]
May 27 06:17:33 Macbooks-MacBook-Air-2 systemstats[104]: assertion failed: 19E287: systemstats + 664541 [2CCDADFD-EBCA-38D8-8B60-43B43136A69B]: 0x7fdf85619f70
May 27 06:17:34 Macbooks-MacBook-Air-2 com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.xpc.launchd.domain.pid.activateSettings.4335): Failed to bootstrap path: path = /System/Library/PrivateFrameworks/SystemAdministration.framework/Versions/A/Resources/activateSettings, error = 2: No such file or directory

Сега си правя едно голямо кафе ( третото за деня) и започвам якото триене ! Всичко отива в хелхайм. 

Зиг от мен ! 

p.s. все още не ми е минало ! 

преди 10 часа, 089dimi написа:

Аз лично имах подобен проблеми преди няколко месеца. Най-вероятно няма да ти хареса отговора, но при мен след седмици търсене и ровене, единствено нова инсталация с ръчно възстановяване на нещата (не през Time Machine) помогна. Пробва ли SMC/PRAM Reset?

още по-горе споменах, че на много места ми твърдяха, че това било решението.Отхвърлих го с погнуса. Няма да се дам на едно желязо я. Да не говорим, че ми стана интересно - всеки ден, четейки малко по-малко навлизам в дебрите на операционната система и вече започвам да разбирам малко от езика на линуксджиите.

Джорджан Питърсън , ако се не лъжа, беше казал едно време : "само там, на границата между реда и хаоса, ужасът от съществуването е под контрол , а вие се чувствате сигурни, но всъщото време живи и бдителни.Това е единственото място, където може да овладеете нещо ново и са да усъвършенствате.Това е единственото място, където ще откриете смисъл".  

Огледах се наоколо и  единственото място с хаос,  до което достигам, опнал краци на дивана е компютърът ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъйй.... 

Едно кафе време, няколко рестарта.

командата 

sudo find / -iname

върши чудеса. Не само за софтуера на jamf, ами и за всички други гадости. Е, трябваше да се сетя, че първо с cd е нужно да отида на мястото дето са файловете де. ама то затова е роден магарешкия син-да страда.

Тъй както бях загрял с почистването, махнах и другите неподписани от епъл демони в главната библиотека.Тъй като обаче не знам какво точно правят ( с текст едит ги отворих проследих адресите из нета, но нишките ми се загубиха) все пка реших да си ги запазя : направих си нови папки на декстопа, и преместих демоните там за да не могат да се стратират, но все пак да ги имам и да ги възстановя, ако вършат някаква важна работа за други апликации. 

Рестаритрах - и voila : натоварването на процесора падна до 2 % 

Нощес ще видим дали има ефект от цялата еквилибристика. 

Рапорт даден : изкл от тук и отивам към аналоговото знание, което във очите ми ще грей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oт сваляне и вдигане на капаци ще станеш Шварценегер в раменете. Патент от кашерните микрохирурзи.

spacer.png

Tургаш магнит върху Хол и отиваш, да медитираш.

spacer.png

След медитацията. Магнит аут и екранът възпламенен обратно.

Houston, край на сеанса. Отдавам се на медитация. От утре може пак да се бръснем и женим.
Да живее победата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Trichocephalus написа:

Добро утро дами и господа, лейдита, призраци , другари и другарки !   :)

Господа офицеры, медсестры, и вся остальная непьющая сволочь!“

преди 2 часа, Trichocephalus написа:

Венсеремос - отварям капака и първото, което ми се набива в очи е батерията - 99% ! Точно толкова, на колко я оставих снощи.Нито по-вече, нито по-малко, както е казано в Светото Писание и на входа на Бухенвалд : Всекиму своето .

Venceremos, companero! No pasaran!

Не знам - какво пише на входа на Бухенвалд, но знам - какво е пишело на пръстена на цар Соломон - „И това ще мине..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Trichocephalus написа:

Тъйй.... 

Едно кафе време, няколко рестарта.

командата 

sudo find / -iname

върши чудеса. Не само за софтуера на jamf, ами и за всички други гадости. Е, трябваше да се сетя, че първо с cd е нужно да отида на мястото дето са файловете де. ама то затова е роден магарешкия син-да страда.

Тъй както бях загрял с почистването, махнах и другите неподписани от епъл демони в главната библиотека.Тъй като обаче не знам какво точно правят ( с текст едит ги отворих проследих адресите из нета, но нишките ми се загубиха) все пка реших да си ги запазя : направих си нови папки на декстопа, и преместих демоните там за да не могат да се стратират, но все пак да ги имам и да ги възстановя, ако вършат някаква важна работа за други апликации. 

Рестаритрах - и voila : натоварването на процесора падна до 2 % 

Нощес ще видим дали има ефект от цялата еквилибристика. 

Рапорт даден : изкл от тук и отивам към аналоговото знание, което във очите ми ще грей.

Мога да препоръчам и AppCleaner с 2 ръце. И аз преди бях противник на преинсталирането, но след 8 години и ъпдейти и след като спря да ми разпознава безжичните мрежи, реших че трябва да се предам. След около 2 часа, всякаш имах нов Mac (Машината е MBP Retina Late 2013, 8gb, i5) ;) Ако ти действа успокояващо, не е толкова страшно, колкото си мислиш.

ПС: Дано да не се стига до преинсталиране и проблемите вече да са решени ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мак ОС няма ли си начин за спиране на сървисите нещо от вида

sudo systemctl disable blabla

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petie1 написа:

Има я.

само че синтаксисът и е с одпълнение "ман"( от мануали - ръчно) 

sudo man systemctl 

Не смея обаче да я пипам, защото все още не знам кое какво прави и да не взема да окъкам цялата система :shy11:

преди 2 часа, 089dimi написа:

Мога да препоръчам и AppCleaner с 2 ръце. И аз преди бях противник на преинсталирането, но след 8 години и ъпдейти и след като спря да ми разпознава безжичните мрежи, реших че трябва да се предам. След около 2 часа, всякаш имах нов Mac (Машината е MBP Retina Late 2013, 8gb, i5) ;) Ако ти действа успокояващо, не е толкова страшно, колкото си мислиш.

ПС: Дано да не се стига до преинсталиране и проблемите вече да са решени ;)

За момента уж всичко е наред.

Довечера ще до оставя за дълго време и ще видим какво ще прави сам.

апорпо - програмката е тази, нали : https://freemacsoft.net/appcleaner/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Man от manual. Това е вид помощ/подсказка.
sudo man systemctl

И въздържай се от sudo. Ако не мине, само ще изреве, че са нужни супер права.

spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Profruit написа:
Man от manual. Това е вид помощ/подсказка.
sudo man systemctl

И въздържай се от sudo. Ако не мине, само ще изреве, че са нужни супер права.

spacer.png

няма барам тук.

докато не премина в чайник - мълча и слушам/чета само. 

лаптопът ми трябва във пълна функционалност до изпита задължително. Това сега са просто забавления за да си размърдвам мозъка в друга посока за да не изтреща окончателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не смея обаче да я пипам, защото все още не знам кое какво прави и да не взема да окъкам цялата система :shy11:

Операционна система, дето можеш да я „окъкаш” сам - не ми я хвали!
Друго си е Убунтото - пази няколко нива назад. Ако омажа последното - стартирам предишното и само ъпдейтите и ъпгрейтите …

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо...ама аз пак да си кажа, че нищо не казвам :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че нещо...:

… ама все е нещо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jhoro написа:

Операционна система, дето можеш да я „окъкаш” сам - не ми я хвали!
Друго си е Убунтото - пази няколко нива назад. Ако омажа последното - стартирам предишното и само ъпдейтите и ъпгрейтите …

За тази цел има Time Machine в MacOS. За няколко нива назад в Убунту, сигурно визираш кернелите, но това няма общо с какви сървисите.

преди 5 часа, petie1 написа:

sudo launchctl е еквиавалента в MacOS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

af3145b8c19b62722a70f300e51c070c.jpg

Добро утро от тук .
След 14 часа приспан - батерията си седи на 100 % , тъй че обявявам основния проблем , поради който отворих настоящата тема за решен .

Благодаря на всички отзовали се - без вашата помощ нямаше да знам къде да насоча вниманието си , а и научих доста нови неща :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Среднощните демони са озаптени... ;)
Поздравления
Няма начин да няма начин!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Среднощните демони са озаптени...
Поздравления
Няма начин да няма начин!

Не са съвсем укротени ( системният лог показва три будения за нощта и опити за изпълнение на нещо от фреймнетуък пакета , но поради липсата на определен файл опитите са прекратени бързичко) .

Бял кахър е това - ще се заема с него след две-три седмици, като ми падне друг дерт от плещите .

Сега нямам вече време да си играя и чистя компютъра.

Важното е , че батерията не пада и спокойно миха да си работя с него както трябва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...