Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Неделчо Демиров

Как да свържа телевизор LED Хитачи 4K с компютър?

Препоръчан отговор

За първи път имам такъв сериозен проблем при свързване на телевизор с компютър.

-  Ползвам хдми портовете на компютъра и Лед Телевизора Хитачи 4К....еднакво меню с нисък клас ЛГ - Филипс - Тошиба.....въртях и двата хдми порта на телевизора....не е проблема в тях....работят си с хд приемник от кабелната тв!!!

...но включа ли компютъра не ще да изкарва образ и звук!   Има настройка на хдми портовете на телевизора на обикновен и усилен и изключи!

За функцията безжичено свързване с монитор  на телевизора пък въобще не опитвам - тъй като изписва за компютъра че се изисква от компютъра  уиндоус безжичен мониторен адаптер -

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDMI се свързва при изключен телевизор и компютър, след което при стартиране на ОС на компютъра би трябвало да разпознае HDMI връзката по подразбиране. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОС? Този телевизор като единствен или втори монитор е включен? Преди това какво е имало свързано към компютъра и на каква честота?

Да не се опитваш да го включиш през вградено видео към дъното, а да ползваш отделна видеокарта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Набивам на настолен - стационарен компютър леново - защото някои не знаят че леново правят и настолни компютри.

Опитвам свързване на

-  НАСТОЛЕН компютър  Леново 2016г.  с Уиндоус 10  64 бит само с вградена видео карта 2К - 2 гб....

телевизора е Смарт Хитачи 4К УХД  43 инча  ХДР 2020 г. с Линукс ОС

-  порта на настолния компютър е  старо поколение хдми с адаптер за към хдми1.4.....

виждам че телевизора ме пита само усилен или обикновена връзка за хдми портовете - два се....

- като работят двата хдми порта на телевизора на всички режими когато включа в тях хд приемник за кабелната ми телевизия и когато включа хдми кабел  на  компютъра  веднага изписва няма връзка! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Неделчо Демиров написа:

-  порта на настолния компютър е  старо поколение хдми с адаптер за към хдми1.4.....

Я пробвай без този адаптер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изходите за вградената графика не поддържат 60Hz отделно е много вероятно да не поддържа и по-висока резолюция от 1920х1080 в зависимост колко е стар.

Каква версия е кабела е без значение.

п.с. На страницата на производителя има повече информация за интерфейсите на дъното ти.

Именно за това трябва да провериш самата графика може и да поддържа 4К `24Hz.

Edit; В краен случай си купи втора ръка една GT 1030 или RX 550 (не искат допълнително захранване) 

и ТВ не само ще работи на нативната си резолюция но ще върви и 4К съдържание (с вградената няма да стане). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Неделчо Демиров написа:

Леново 2016г.

Това не е модел! Има етикет, където го пише, също така има различни модификации, а може и някой да е сменял процесора, където най-вероятно е вграденото видео. Все още не е ясно защо ползваш преходник и какво се случва без него? Иначе намирам това:

https://www.lenovo.com/bg/bg/desktops/lenovo/v-series-tower/Lenovo-V530-15ICB-Desktop/p/11LV1VDV530

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем картата и мисля ясно че е ясно защо са ми сложили адаптер при продажбата на компютcра - съм обявил че ще се свързва с телевизор веднага.

- изхода не е точко като хдми - с около 0.5 см. е по-дълъг...тестван е в магазина на тв. - тръгва си компютърния образ на тв.със същия кабел и адаптер ...в къщи не ще....резолюцията си е настрена от тв изходите....тя не е проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимай буксата на видео картата, снимай и преходника.

Дай информация от някоя от следните програми - Speccy, hwinfo, gpu-z ... за точни параметри на системата ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Неделчо Демиров написа:

Набивам на настолен - стационарен компютър леново - защото някои не знаят че леново правят и настолни компютри.

Има и щастливи хора дето не им се налага да знаят, че лайново правят и настолни компютри.

Според мен се опитваш да вържеш телевизора през адаптер DisplayPort към HDMI. Повечето от тея адаптери са китайски боклуци и може да не си случил на работещ. И между другото за ти работи на 4к HDMI трябва да е версия 2.0b, а не 1.4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го "преходника" кoйто ми дадоха към компютъра за връзка с телевизора ми -  тестван е на същия модел телевизор в магазина - работи си - в къщи на моя не ще

- от едната стрaна издължената е буксата към на компютъра от другата е  хдми кабела за към смарт телевизора към хдми порта....

15 may 2020.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен линк към преходника...

Display Port (DP) към HDMI ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, oic написа:

Точен линк към преходника...

Display Port (DP) към HDMI ли е?

Такова е, да. Защо го питате човека, като не знае кое какво представлява?  Ined му е отговоеил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължавате да търсите под вола теле. Първо разберете какъв е хардуера после го мъдрете кабела. 

Това че кабела е вързан към телевизор като твоя на моя компютър и всичко е наред не значи че на твоя ще е.

Всъщност ако това което казваш е вярно пак се връщаме на компютъра а не на кабела или телевизора.

п.с. Маркова сглобка явно без HDMI (не знам защо не е купен кабел DP -> HDMI вместо това нещо но как да е) и телевизор 4К.

Сега остава да установим най-накрая този Леново кой точно е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://ardes.bg/product/lenovo-thinkcentre-m83-vtora-upotreba-80070880-120ssd-w10hrr-124798

ето го....дисплей порт е за същия кабел който поках по назад

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това леново не знам кой те е излъгал, че е модел 2016 година, като процесора е от 2013 година, а и то си пише: "Втора употреба": https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/77773/intel-pentium-processor-g3220-3m-cache-3-00-ghz.html

Също така забрави за 4К с това вградено видео:

Цитат

Прочети упътването на телевизора за настройки на HDMI, щом е работил на друг телевизор с този кабел твоя компютър, значи в твоя телевизор има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JKirilov написа:

Няма да дочакаме една проста снимка...

""Защо го питате човека, като не знае кое какво представлява?  Ined му е отговорил.""

Помагам му, заради теб!
С уговорката, че има модел със един и със 2 дисплей порта.  Тук вече, не зная от кой модел точно е купил.

Lenovo-Tower-Standard-BK-400x400-1000x1000.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...