Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Купих си нов настолен компютър, но не мога да го свържа към домашния ни интернет. Използвам рутер, но настройките на компютъра за интернета са нагласени така, че да може да се използва само кабел за свързването му. Въпроса ми е как мога да наглася настройките така, че да мога да се свързвам към рутера, без да използвам кабел? 

Благодаря Ви предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, John894 написа:

Здравейте,

Купих си нов настолен компютър, но не мога да го свържа към домашния ни интернет. Използвам рутер, но настройките на компютъра за интернета са нагласени така, че да може да се използва само кабел за свързването му. Въпроса ми е как мога да наглася настройките така, че да мога да се свързвам към рутера, без да използвам кабел? 

Благодаря Ви предварително! 

Рутерите имат опция за клониране на Mac адреса, така преодоляваш Mac защитата. Другият вариант е да се обадиш на Интернет доставчика да ти прихванат новия Mac адрес (този на рутера) и няма да имаш проблеми повече. Ако искаш да имаш Wi-Fi на компютъра ти, трябва да си сложиш Wireless карта или адаптер.

С какъв рутер си и имаш ли достъп до настройките му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, tepmu написа:

Рутерите имат опция за клониране на Mac адреса, така преодоляваш Mac защитата.

Даа, безценни указания! И нова терминология въвеждаш - "Mac защита"
Само ако може малко по-подробно да обясниш как клонирането на mac адреса на wan порта решава проблема с безжичната свързаност на компютъра.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен тези на USB безжични карти има и такива на PCI-E слот , като са с интегриран безжичен модул в адаптера или пък същият е сменяем съответно на mpci-e или м2 слот ! Има и такива безжични карти, които са инегрирани и на стандартен PCI адаптер, но повечето са определено остаряли вече модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@John894, дай модел на дънната платка да видим да не би да има интегриран безжичен модул.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, [email protected] написа:

Wireless USB Adapter

преди 9 часа, plamen_petrov_80 написа:

Този компютър има ли безжична карта?

преди 2 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Освен тези на USB безжични карти има и такива на PCI-E слот , като са с интегриран безжичен модул в адаптера или пък същият е сменяем съответно на mpci-e или м2 слот ! Има и такива безжични карти, които са инегрирани

Това е ключовият момент за безжична свързаност - към компютъра има ли устройство за безжична връзка. Дали ще е нтегрирано в дъното, дали ще е на pci, pci-e, m.2 слот или USB порт, това вече е въпрос на конкретна ситуация и решение.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

ситуация

Попаднала съм в такава ситуация и затуй си позволих да се намеся.

Преместих си компютъра на втория етаж на къщата и не ми се занимаваше с кабели .

Разрових се в нета за решение и се ориентирах. Отидох в магазина и се консултирах на място. Взех си това и вече 2 години не съм имала никакви проблеми.

20200524_122121.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, [email protected] написа:

Попаднала съм в такава ситуация и затуй си позволих да се намеся. Преместих си компютъра на втория етаж на къщата и не ми се занимаваше с кабели .Разрових се в нета за решение и се ориентирах. Отидох в магазина и се консултирах на място. Взех си това и вече 2 години не съм имала никакви проблеми.

20200524_122121.jpg

Виж му антената само. Повишава чувствителността на прием и усилва сигнала на излъчване. Но не цената го прави най-продаваем, а че може да се "насилва" като мощност на излъчване над зададеното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Profruit написа:

Виж му антената само. Повишава чувствителността на прием и усилва сигнала на излъчване. Но не цената го прави най-продаваем, а че може да се "насилва" като мощност на излъчване над зададеното.

Доверих се на продавач- консултанта и не съжалявам. Не мисля, че ако бях купила кабел , нямам идея колко щеше да струва, но като си представя да ми се мотае, а и разстоянието е доста. Освен това често размествам и пак да го мисля...не става. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, DarkEdge написа:

Даа, безценни указания! И нова терминология въвеждаш - "Mac защита"
Само ако може малко по-подробно да обясниш как клонирането на mac адреса на wan порта решава проблема с безжичната свързаност на компютъра.

Говорих за кабела, естествено, за мен е излишно да се занимава с Wi-Fi, тъй като по-добро нещо от кабела няма. Мислех, че това се подразбира, явно не. Колкото за "Mac защита" ако използвам "Mac filtering", така по-ясно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, tepmu написа:

Говорих за кабела, естествено, за мен е излишно да се занимава с Wi-Fi

Ти не си авторът, нали? И темата е за безжична свързаност на стационарен компютър.

преди 4 минути, tepmu написа:

"Mac защита" ако използвам "Mac filtering", така по-ясно ли е?

Въобще не е същото! И си има термин - филтриране по мак адрес.
Което отново няма нищо общо с безжичната свързаност на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, tepmu написа:

Говорих за кабела, естествено, за мен е излишно да се занимава с Wi-Fi, тъй като по-добро нещо от кабела няма. Мислех, че това се подразбира, явно не. Колкото за "Mac защита" ако използвам "Mac filtering", така по-ясно ли е?

Ами той "кабела" си в рутера, бе? Какво общо има с LAN в случая?

ПС: Ако изобщо ISP има въведена политика за контрол по MAC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, DarkEdge написа:

Ти не си авторът, нали? И темата е за безжична свързаност на стационарен компютър.

Въобще не е същото! И си има термин - филтриране по мак адрес.
Което отново няма нищо общо с безжичната свързаност на компютъра.

Понякога, темата е за едно нещо, но се случва да я промениш с цел да си по-полезен на автора. Пример в конфигурациите, често автора си е избрал дадена конфигурация, но ти му предлагаш друга, която ще му е по-полезна.

Да терминът е така, но това се прави именно за защита и сигурност, така че не виждам толкова голям проблем. Мисля, изясних вече, че не говорих за безжична свързаност, не знам защо я повтаряш отново...

преди 48 минути, street racer написа:

Ами той "кабела" си в рутера, бе? Какво общо има с LAN в случая?

ПС: Ако изобщо ISP има въведена политика за контрол по MAC

Може и да съм се заблудил от тези думи:

преди 19 часа, John894 написа:

Купих си нов настолен компютър, но не мога да го свържа към домашния ни интернет. Използвам рутер, но настройките на компютъра за интернета са нагласени така, че да може да се използва само кабел за свързването му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, tepmu написа:

Може и да съм се заблудил от тези думи:

Заблудил и не разбрал, са различни неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, tepmu написа:

Понякога, темата е за едно нещо, но се случва да я промениш с цел да си по-полезен на автора. Пример в конфигурациите, често автора си е избрал дадена конфигурация, но ти му предлагаш друга, която ще му е по-полезна.

Примерът ти е абсолютно левашки!!! И ставаш не смешен, а много смешен с него! Все едно кола с проблем в мигачите да тръгнеш да й правиш основен ремонт на двигателя, 'щот' така си преценил, че ще си по-полезен на автора.
И няма да се впускам повече в ненужни обяснения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

Заблудил и не разбрал, са различни неща

Да, но също така едното е следствие на другото, може да се заблудиш ако не си разбрал нещо.

преди 1 час, DarkEdge написа:

Примерът ти е абсолютно левашки!!! И ставаш не смешен, а много смешен с него! Все едно кола с проблем в мигачите да тръгнеш да й правиш основен ремонт на двигателя, 'щот' така си преценил, че ще си по-полезен на автора.
И няма да се впускам повече в ненужни обяснения!

А твоето сравнение е от точно, по-точно. Искаш да кажеш, че ако даден потребител има бюджет 1000лв. и си е направил някаква конфигурация, но ти му предложиш по-добра за тези пари е същото като мигач и двигател?

Специално в тази тема кога съм искал обяснения от теб, аз когато ти ги искам - не ги даваш, когато не съм ти викал нищо - ми пишеш "няма се впускам в ненужни обяснения". Честно да ти кажа все повече не мога да те разбера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, tepmu написа:

А твоето сравнение е от точно, по-точно. Искаш да кажеш, че ако даден потребител има бюджет 1000лв. и си е направил някаква конфигурация, но ти му предложиш по-добра за тези пари е същото като мигач и двигател?

Крайно време е да се спреш - само затъваш повече. Явно не схващаш разликата между проблем със СЪЩЕСТВУВАЩА система и предложения за НОВА система! ТОВА СА СЪВСЕМ РАЗЛИЧНИ НЕЩА!!! И спри да се напъваш да направиш твоята крава мъжка. Тввоето остояване си е направо инат на всяка цена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Крайно време е да се спреш - само затъваш повече. Явно не схващаш разликата между проблем със СЪЩЕСТВУВАЩА система и предложения за НОВА система! ТОВА СА СЪВСЕМ РАЗЛИЧНИ НЕЩА!!! И спри да се напъваш да направиш твоята крава мъжка. Тввоето остояване си е направо инат на всяка цена!

Ама ти честно си много малоумен. Нищо не си разбрал от примера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, tepmu написа:

Да, но също така едното е следствие на другото, може да се заблудиш ако не си разбрал нещо.

Философията не помага ...в случая! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...