Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Потресаваща Българофобия

Препоръчан отговор

https://breaking.bg/novini/червеният-иво-христов-копае-дъното-след-дебили-и-инфантили-нарече-българите-интелектуални-бройлери/Поредната крилата мисъл на червения Иво Христов

Червеният Иво Христов копае дъното. След „дебили“ и „инфантили“ нарече българите „интелектуални бройлери“

Не е ли вече време някой интелектуален бройлер да го клъвне по умната главица.

Завършен българофоб това е този "народен избранник" според мен. Няма с какво друго да се обяснят непрекъснатите му изцепки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 150
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• 3 месеца по-късно...

Старо, но...

Писмо от СССР – Лвовската тютюнева фабрика до „Техноекспорт” в София. Кой може да прочете пълния адрес на Техноимпекс?

SSR.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, insec написа:

Да се казват нещата със истинските им имена не е фобия.

Де да знам може и да си прав че нарича нещата с истинските им имена. Като се има предвид в какви среди се движи с кого другарува репликата му

Цитат

Всъщност като гледам огромна част от заобикалящите ни хора нито знаят, нито разбират.

Всъщност той говори за собствената си среда и там не бих желал да му противореча наистина огромната част са точно такива. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, insec написа:

Не, че не знаеш, а не ти се иска истината да е такава.

Ами ако се отнася за всички българи би било направо трагично та да прав си че не ми се иска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
преди 57 минути, A.com написа:

17017114_2091123537780861_66282112794670

Ааааа :)  :)  

Намозе да бъдзе....

Най смешното е че в момента тукашните "русофили" дори няма да могат да го прокарат през гугълтранслейт за да си го преведат...

Това е най тъжното и грозното ....

Гледам в момента История.бг по БНТ1

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, miro20 написа:

Ааааа :)  :)  

Намозе да бъдзе....

Най смешното е че в момента тукашните "русофили" дори няма да могат да го прокарат през гугълтранслейт за да си го преведат...

Това е най тъжното и грозното ....

Гледам в момента История.бг по БНТ1

Мислех да сложа един "превод" ама... няма да развалях рахата на русолюбците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, miro20 написа:

Виж каква оглушителна тишина от тяхна страна :giggle1:

Ми това са отдавна известни и говорени неща.

Само вие троловете от година на година ги предъвквате, щото требва да отчитате дейност, особено около такива дати.

Мога, например, да ви замеря с цитати на Достоевски, а не на некъф императорски служител, но не виждам защо – убий трола с мълчание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, extreme_b_c_d написа:

Мога, например, да ви замеря с цитати на Достоевски, а не на некъф императорски служител, но не виждам защо – убий трола с мълчание.

Прав си, четеш и мълчиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, extreme_b_c_d написа:

Само вие троловете от година на година ги предъвквате, щото требва да отчитате дейност, особено около такива дати.

Не си заслужават усилията.:getout:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, extreme_b_c_d написа:

Унииверсалният отговор на всеки неудобен въпрос - "вие троловете"  Наистина  ли мислиш че отговаряш по този начин. Като не си трол опровергай го с факти. Относно мълчанието съм съгласен млъкнете ли тролове във форума няма да има :D , отдавна трябваше да го направите .

преди 1 час, M.Николов написа:

Знам че не обичаш да си напрягаш  сивото вещество. Ами недей то едва ли ще измислиш нещо наистина интересно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, M.Николов написа:

Извинявай, че те питам - усилия за какво?

Забравили сте името на темата? Това, което можеш да прочетеш на снимката не е българофобия, при това потресаваща?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, хайде ще ти дам шанс.

Първо, кой е източника от който е цитирания материал?

Второ, какво разбра от текста, който си цитирал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, M.Николов написа:

Добре, хайде ще ти дам шанс.

Първо, кой е източника от който е цитирания материал?

Второ, какво разбра от текста, който си цитирал?

1) Източникът си го пише в лявата част на цитирания материал.

) Искаш превод ли? Този устройва ли те, или е прекалено свободен и не е верен?

Цитат

Всичко, което Русия е направила за България трябва да се унищожи.
Целта на нашите усилия трябва да е не "целокупна" България, а княжестовто да се раздели  между съседите му: румънци, сърби и гърци, с изключение на широка област по Черноморското крайбрежие, което Русия може да иска за себе си. Трябва да постъпим с България както постъпихме с Полша - да я изтрием от лицето на земята, за назидание на всички племена, населяващи Изтока, като доказателство за позорния край, очакващ всеки славянски народ, който е дръзнал да вдигне ръка против Русия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На луд ли се правиш?

Питам за интернет ресурса от който си копирал снимката на документа или искаш да ме убедиш, че притежаваш тази книга или нейно копие?

преди 1 час, A.com написа:

Искаш превод ли?

Не, не искам, справям се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, M.Николов написа:

На луд ли се правиш?

Питам за интернет ресурса от който си копирал снимката на документа или искаш да ме убедиш, че притежаваш тази книга или нейно копие?

Не, не искам, справям се.

Като поставиш курсора на мишката върху снимката ще видиш интернет адрес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, M.Николов написа:

Не става!

Единствената опция която ми предлага е "увеличи изображението"

Така по-добре ли е?

https://archive.org/details/libgen_00277588/page/n517/mode/2up

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, A.com написа:

Може ли на новобългарски език да се преведе? Защото този старобългарски език ми отбягва и не знам какво пиши.

За какво става на въпрос?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, A.com написа:

Така по-бива.

Цитирам от извора:

"О книге:Книга С.С.Татищева является одним из классических трудов по истории российской дипломатии, она основана на официальных источниках, дипломатических документах. В ней показано, что именно император был ключевой фигурой российской внешней политики. По мнению автора, вина за провал внешней политики Николая I, завершившейся поражением России в Крымской войне, лежит на дипломатах и советниках государя, которые, являясь преимущественно иностранцами, представителями других народов и исповеданий, были чужды интересов России. Проблемой России во все времена С.С.Татищев считает нехватку национально ориентированных дипломатических кадров, которые могли бы заменить «разнообразнейшие инородческие элементы».

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване