Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

No Bootable Device?

Препоръчан отговор

Преди инсталацията можеш да провериш дали ssd е gpt 

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 63
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 4 часа, nedqlkow написа:

Благодаря ви. Ще внимавам да избера същото място, на което е в момента.

@DarkEdge

За съжаление в BIOS изобщо нямам опция за спиране на SATA. Прегледах внимателно, изобщо няма нищо подобно, та ще се наложи процедурата да се случи тогава, когато имам възможност физически да извадя HDD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем преди време с една настолна бангия с 2 диска :) .Единствения ти шанс е да се изключи физически HDD  но понеже си инсталирал боотлоадера на 10-ката връо стария диск ще трябва преинсталация :)  Друг вариантъ ако не ти се занимава да си изпляскаш една седмица на  HDD  /хем ще си имаш резервна ос /ако се наложи .После ще му мислим вариантите ако SSD  с 10 ката не ще да пали пак :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно на физическо изваждане си отиват нещата. Не, че кой знае колко ми пречи, просто е неудобство, но ще гледам да го направя, когато мога. Искаше ми се да има софтуерен вариант, но за съжаление явно няма в моя случай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.05.2020 г. в 13:57, DarkEdge написа:

На тази машина каквото и да правиш, но с тази версия на Windows, все ще се актвира.
Не каза какво стана, как протекоха нещата?

Може и да не е така. При мен НР-17 започна да ми блъска сини екрани през 2-3 до 5 минути и постоянна грешка Кернел 41. ОС е цифрово подписана, реших да пробвам едно друго ССД. След инсталацията ме уведоми, че ОС не е активиран, въпреки интернет връзката. Както и да е:  за 2-та диска, преинсталирах W10 с двата диска и започна да дава грешката като на Недялков при изваден механичен диск. Предполагам е станало същата, което е описано в темата бутващите файлове си ги е вкарал на Д:. След чиста преинсталация само на SSD без другия диск нещата се оправиха, а и сините екрани изчезнаха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, chasovnik написа:

При мен НР-17 започна да ми блъска сини екрани през 2-3 до 5 минути и постоянна грешка Кернел 41

Това е проблем на настройки/драйвъри. Обикновено промяната на схемата на захранване решава проблема:
5a.jpg

преди 6 минути, chasovnik написа:

Предполагам е станало същата, което е описано в темата бутващите файлове си ги е вкарал на Д:

Аз затова предпочитам syprep метода на winntsetup, че си указваш кое къде е и няма такива колизии.
Винаги става...каквото трябва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста поизчетох и аз и изглежда, че без да се свали харда, след като няма опция за изключване в BIOS, няма какво да направя. Очевидно ще трябва да го сваля, да направя инсталацията и да го върна обратно за склад, но далеч не мисля да го правя аз, тъй като не съм убеден дали няма да съсипя нещо, макар и да е наглед елементарна процедура. На този етап ще го карам така, докато успея да намеря време да си извикам някой, който знае за какво иде реч, да ми помогне :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@chasovnik, @nedqlkow, единият вариант е с помощта на EasyBCD да се създаде нов BCD Store на ssd и всичко заспива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно глупав отговор, но не ми говори нищо създаването на нов BCD Store. Ще вляза да се образовам и може да се опитам по този начин. Определено ми е досадно по 2 пъти да си пускам компютъра всеки път и, ако има вариант да се избегне, бих пробвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко размисли по темата ...

Моят компютър също е със SSD и HDD. Първоначално бях само с HDD, на него имах инсталиран Windows, мисля, че 8.1. След това, като добавих SSD, инсталирах Win-а на него. Впоследствие минах на 10-ка, пробвах различни версии, слагах и Linux-и ... Темата ме накара да се замисля. Пробвах да буутна с откачен HDD. И нищо - компютърът си тръгна нормално. Което означава, че boot записите са си на системния диск, както е редно. 

Такова е положението при мен:

889231_fr.jpg

На HDD имам само два дяла за данни, всички останали са на HDD-то. 

Така че бих ти предложил следното:

Прехвърли си цялата ценна информация на харддиска, на един от дяловете. Мисля, че ще се събере. Желателно е на G: . После изтрий другите дялове, и от празното място направи един нов, само за данни. И след това преинсталирай Windows-а върху SSD, като при инсталацията изтриеш всички дялове върху него, и създадеш само един нов. Така няма да имаш нужда да откачаш HDD-тоо.

Любопитно ми е дали ще се получи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване