Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гаснене на екрана

Препоръчан отговор

Та, ползвам sony xperia z3 compact d5803. Има следният проблем: когато накой ми звъни и аз "вдигам слушалката" екранът угасва. След това ми отнема време, за да го "възпламеня"  отново. Същото се случва и когато аз набирам. В момента, когато натисна слушалката, за да започне да му звъни и  - тъма. И в двта сучая разговорите се провеждат. Тъчскрийнна прества да работи. Къде ли не гледах по настройките, какво ли не активирах и дезактивирирах - никакаква радост. Иначе, когато не се свързвам всичко си е нормално. Ако някой може да помогне ще черпя бира след "това което е", ама не лежте много на това уше.

Със здраве и на борба с кралете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, vladko написа:

Та, ползвам sony xperia z3 compact d5803. Има следният проблем: когато накой ми звъни и аз "вдигам слушалката" екранът угасва. След това ми отнема време, за да го "възпламеня"  отново. Същото се случва и когато аз набирам. В момента, когато натисна слушалката, за да започне да му звъни и  - тъма. И в двта сучая разговорите се провеждат. Тъчскрийнна прества да работи. Къде ли не гледах по настройките, какво ли не активирах и дезактивирирах - никакаква радост. Иначе, когато не се свързвам всичко си е нормално. Ако някой може да помогне ще черпя бира след "това което е", ама не лежте много на това уше.

Със здраве и на борба с кралете

Някое приложение, което се е инсталирало не сработва. Виж тук дали ще намериш решение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

Случайно да ползваш протектор за екрана? Ако да, провери дали не закрива сензора за близост.

Виж, затова не бях се сетил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не ползвам протектор, но ми се струва, че наистина има проблем със сензора за близост. Мисля, че той може да се изключи, но само хардуерно. Ще го нося на сервиз. Много, много благодаря на всички отзовали се. Ще пиша утре какво е положението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, vladko написа:

Ще го нося на сервиз

Ще ти се смеят! Малко са телефоните, гаснещи с вдигането към ухото.

Просто се научи да го ползваш правилно, но може да потърсиш конкретно тази настройка.

Можеш и да го изключиш:

• "Settings", -> "System Apps";
  • Надолу до "Call settings";
  • Чукни "Incoming call settings";
  • Disable proximity sensor. ..
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, JKirilov написа:

Ще ти се смеят! Малко са телефоните, гаснещи с вдигането към ухото.

Просто се научи да го ползваш правилно, но може да потърсиш конкретно тази настройка.

Можеш и да го изключиш:

• "Settings", -> "System Apps";
  • Надолу до "Call settings";
  • Чукни "Incoming call settings";
  • Disable proximity sensor. ..

Абе нека му се смеят, но да се реши проблемът. И аз му дадох този линк, но не всеки знае английски или може да се справи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Малко поизлъгах, че утре ще пиша, но това е от ковид-19 (ако правилно се разместят буквите ще прочетем "19-vodki 😀) сега за всичко е виновен той! Благодаря на всички, които отделиха време за моя проблем. Не, не ми се смяха, защото не го носих в сервиза, Проблемът се реши ето как: линкът на Raze и Костов ме отведе на англоезичен форум. Там някъде прочетох (даже и с моите слаби познания по езика) ,че на на някой му омръзнало да притиска телефона в горния ляв ъгъл - там е сензорът за близо. Погледнах аз и какво - капачето се отлепило малко. Минах през тестовете и да: като натисна работи, а пуснали го - не. Почесах се където не ме сърби, па взех една капчица (каноконлит де). Почесах, защото се опасявах да не направя някоя друга поразия, но прежалих телефончето, капнах му една капчица и о.. чудо, заработи като почти ново. Още веднъж благодаря на всички и най-много на Костов и Raze.

и как беше - Bella Ciao - останете със здраве и късмет!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване