Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, от няколко дни насам искам да си преинсталирам компютъра чрез USB Flash, но обаче когато вляза в BIOS, не мога да намеря опцията, чрез която да задам USB като водещо устройство...

Ето и две снимки на версията на BIOS и на сектора Boot:380058969_VersionBIOS.jpg.5053422c87071c370a650775a3195a4c.jpg

Boot options.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне да знаехме модел на машината?... На тези снимки не виждам опция за избор на буутващо устройство. Къде е тя?

Нямаш ли отделно меню за избор на буутващо устройство, в което се влиза с някой клавиш, при стартиране на лаптопа? Което да е отделно от BIOS? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, RudeBoy написа:

Поне да знаехме модел на машината?... На тези снимки не виждам опция за избор на буутващо устройство. Къде е тя?

Нямаш ли отделно меню за избор на буутващо устройство, в което се влиза с някой клавиш, при стартиране на лаптопа? Което да е отделно от BIOS? 

То всъщност е настолен компютър, а иначе при стартиране ми изписва за да вляза в BIOS да натисна Delete или F12.

А за модела на машината, това не знам дали би свършило работа...:

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При зареждането освен бутон за влизане в биос-а, не пише ли и с кой бутон се извиква boot menu-то?

Снимай и останалите менюта на биос-а си.

Коя OS ще слагаш?

С какво подготви USB паметта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, ioannidis написа:

А за модела на машината, това не знам дали би свършило работа...:

Да, върши работа. Аз си мислех, че е лаптоп. Но на скрийншота се вижда моделът на дънната платка, което ми стига. 

Boot опциите се намират в най-долната част на втората снимка от първия ти пост:

asus_flash9.PNG

Виж дали там се разпознава флашката, докато е включена в USB-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, RudeBoy написа:

Да, върши работа. Аз си мислех, че е лаптоп. Но на скрийншота се вижда моделът на дънната платка, което ми стига. 

Boot опциите се намират в най-долната част на втората снимка от първия ти пост:

asus_flash9.PNG

Виж дали там се разпознава флашката, докато е включена в USB-то.

Като избера последното, ми излиза ето това (извинявам се предварително за външния линк, но файлът е твърде голям):

https://ibb.co/wJ0Nm6d

Всъщност мисля че се оправих, тъй като при стартиране започнах да натискам едновременно F5, F6, F7  и F8, като ми излезе ето това:

https://ibb.co/sWj1dh0

В момента компютърът е в процес на преинсталация, а ако възникне някакъв проблем, ще пиша отново тук. Благодаря ви много за помощта! 😊

Преинсталацията премина успешно, обаче възникна проблем с това, че Windows не може да открие мрежов хардуер...

https://ibb.co/WnNwJDp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ioannidis написа:

при стартиране започнах да натискам едновременно F5, F6, F7  и F8, като ми излезе ето това:

Точно за това те питахме двама човека - ти не отговори ... :( 

преди 1 час, ioannidis написа:

Преинсталацията премина успешно, обаче възникна проблем с това, че Windows не може да открие мрежов хардуер...

Преинсталацията - хубаво, ама сложи ли драйвери след това?

И много ли ти е стара машината, че си ѝ сложил Windows 7?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Точно за това те питахме двама човека - ти не отговори ... :( 

Преинсталацията - хубаво, ама сложи ли драйвери след това?

И много ли ти е стара машината, че си ѝ сложил Windows 7?...

Съдейки по първата ми снимка на темата, явно е на около 6 години... А иначе имам един по-стар компютър, на който като инсталирам съшия Windows от същата флашка, там си има интернет, без да се налага да инсталирам допълнителни драйвери...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е това да е проблемът - по-новата машина да няма драйвери за старата и неподдържана вече ОС.

Ще дадеш ли един скрийншот от Device manager, да видим какво е положението с драйверите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, RudeBoy написа:

Възможно е това да е проблемът - по-новата машина да няма драйвери за старата и неподдържана вече ОС.

Ще дадеш ли един скрийншот от Device manager, да видим какво е положението с драйверите?

Да - ето един скрийншот:

https://ibb.co/QNyg9VB

преди 20 минути, street racer написа:

В сайта на Asus, има ЛАН драйвъри за 7-10...

Преди малко изтеглих три различни драйвера оттам, като първия изчезна, втория искаше интернет връзка и третият даде някаква грешка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като не знаете как изобщо се инсталира компютър - защо почвате да правите такива работи?

На друга машина сваляш всички драйвери за дъното, прехвърляш ги разархивирани на USB паметта (да не се окаже, че не можеш да ги отвориш на новата инсталация) и ги инсталираш като администратор.

Кое наложи нова инсталация на същата OS? Кой е правил предишната му инсталация?

Никога не е късно да се научиш, сега тествай и си вземай бележки - след ден два ще го направиш както трябва и ще си направиш един image за да не се налага всеки път да слагаш една и съща OS, програми и настройки.

Късмет - ще ти трябва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

След като не знаете как изобщо се инсталира компютър - защо почвате да правите такива работи?

На друга машина сваляш всички драйвери за дъното, прехвърляш ги разархивирани на USB паметта (да не се окаже, че не можеш да ги отвориш на новата инсталация) и ги инсталираш като администратор.

Кое наложи нова инсталация на същата OS? Кой е правил предишната му инсталация?

Никога не е късно да се научиш, сега тествай и си вземай бележки - след ден два ще го направиш както трябва и ще си направиш един image за да не се налага всеки път да слагаш една и съща OS, програми и настройки.

Късмет - ще ти трябва!

Бях започнал да си преинсталирам компютрите още отпреди 10 години, когато Windows XP беше актуален и отделно си имах на диск всички необходими драйвери. След това преди около 6 години минах на Windows 7, който пък си имаше почти всички необходими драйвери, включително и такива за мрежовата карта, а сега на новата машина (на която всъщност си имаше Windows 7 от сервиз), беше започнала да забива, поради което ми се наложи да направя преинсталация. Сега не забива и върви гладко, само дето не мога да се свържа към интернет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ioannidis написа:

Преди малко изтеглих три различни драйвера оттам, като първия изчезна, втория искаше интернет връзка и третият даде някаква грешка...

Правилния драйвър е един. Разархивираш и инсталираш ръчно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, street racer написа:

Правилния драйвър е един. Разархивираш и инсталираш ръчно

А как да разбера кой е правилният драйвър...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, ioannidis написа:

А как да разбера кой е правилният драйвър...?

В архива са драйвърите за 7, 8, 8.1 и 10. Съответно x86 и 64. Дай на неразпознатото истройство да търси в разархивираната папка, с включени суб дериктории.

Ти да не си от Перник?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, успях да оправя проблема, като влязох сайта на ASUS от стария си компютър и изтеглих всички драйвери на флашката си. Благодаря на всички за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно

преди 6 часа, RudeBoy написа:

си ѝ сложил Windows 7

:goahead:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от slavi91
      Здравейте! Намерих си разни части по тавана, с които си сглобих един компютър за филми и интернет.Проблемът, обаче е, че bios не си помни настройките и е много дразнещо всичко да се настройва всеки път. Пробвах батерията с мултицет- 3 волта си е. Пробвах и с друга, но ефект няма. Реших да флашна BIOS , но не става- дава грешка cmos cheksum destroyed. Пробвах какви ли не версии на bios от сайта на msi ,но резултатът е все един и същ- cmos cheksum destroyed. 
      Дъното е msi p965 neo- f v2 а версията на bios 02.61
      Флашвам го, както казах с биос от msi, с буутваща флашка.
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от SofiaFire
      Здравейте, извинявам се ако това, за което питам някъде вече е обсъждано, но от безизходица нямам вече сили да търся в търсачки и за това пиша тук с надежда да ми помогнете.
      Вчера взех реновиран настолен компютър без инсталиран Уиндоус. Днес цял ден се боря с инсталирането, но без успех. В биос задавам приоритет за буутване от usb flash памет ,защото няма оптично устройство.
      След като рестартирам компа и минат всички надписи, остава черен екран и горе в ляво мига постоянно една чертичка. Форматирах usb-то на fat32 нчи нищо, после и на NTSF или там каквото беше И пак. Дайте съвети моля ви
    • от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от dipsuchos
      Хай!
      Отново аз, отново сходна спънка. 

Много често (всеки ден) лаптопът ми настройва дата и час по негово грешно усмотрение, а там, където мога да ги сменя... не ми дава. Няма значение. За мен е по-важно да разбера откъде произлиза проблемът, за да знам как да го предотвратявам в бъдеще. 

(Тези прозорци се отварят директно с включването ми на лаптопа?!?!?!)

Свежи, леки предположения?

• Дарение

• Добави ново...