Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, нов потребител съм и нз дали въпросът ми е уместен и дали попада в тази категория:

Търся си евтин лаптоп (до 600 лв), но новите за тези пари не ми харесват, та загледах за лаптоп втора употреба-

https://www.kvantservice.com/product/hp-compaq-elitebook-8540w-12525/

Мисълта ми е заслужава ли си парите и дали би ми свършил работа, като цяло ми трябва за работа- правя презентации, налага ми се да гледам филми и обработвам снимки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сайта ми е от любимите,  да заслужава си освен само ако не удариш наистина лош късмет.

Бизнес клас сериите втора ръка са такива че са изкушаващи тъй като нови неможеш да си позволиш от този клас, или просто не искаш да даваш мега много пари в нещо което така или иначе утре пак може да смениш.

Аз съм за.

Купувай смело.

И ъпгрейдвай ако може SSD  и RAM.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Geri97 написа:

Здравейте, нов потребител съм и нз дали въпросът ми е уместен и дали попада в тази категория:

Търся си евтин лаптоп (до 600 лв), но новите за тези пари не ми харесват, та загледах за лаптоп втора употреба-

https://www.kvantservice.com/product/hp-compaq-elitebook-8540w-12525/

Мисълта ми е заслужава ли си парите и дали би ми свършил работа, като цяло ми трябва за работа- правя презентации, налага ми се да гледам филми и обработвам снимки.

За тези пари около 600лв, може да вземеш нещо доста по-ново. Лаптопа е железен като сглобка, но е 1-ва генерация Интел. Ако се разтърсиш може да попаднеш на нещо с 3-та, 4-та с кеплерово Куадро - няколко пъти по-производително от FX серията.

Давам пример -базовото куадро в 3-та серия Тинкпад W530 (k1000m)  е близо 3-пъти по производително спрямо -посочения вариант тук

FP32 (float) performance

326.4 GFLOPS    vs  116.2 GFLOPS  (Quadro FX 880M)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Taner Rasim написа:

Сайта ми е от любимите,  да заслужава си освен само ако не удариш наистина лош късмет.

Бизнес клас сериите втора ръка са такива че са изкушаващи тъй като нови неможеш да си позволиш от този клас, или просто не искаш да даваш мега много пари в нещо което така или иначе утре пак може да смениш.

Аз съм за.

Купувай смело.

И ъпгрейдвай ако може SSD  и RAM.

8192MB / 256GB SSD ?

преди 59 минути, rosko написа:

За тези пари около 600лв, може да вземеш нещо доста по-ново. Лаптопа е железен като сглобка, но е 1-ва генерация Интел. Ако се разтърсиш може да попаднеш на нещо с 3-та, 4-та с кеплерово Куадро - няколко пъти по-производително от FX серията.

Давам пример -базовото куадро в 3-та серия Тинкпад W530 (k1000m)  е близо 3-пъти по производително спрямо -посочения вариант тук

FP32 (float) performance

Чак Quadro дали му трябва?

Изяснете си точния бюджет и параметрите който се гонят спрямо OS, Software, Films и т.н.

Преценете какъв екран и с каква резолюция би бил най-подходящ за вас.

Аз лично не бих взел този лаптопа конкретно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

8192MB / 256GB SSD ?

Чак Quadro дали му трябва?

Изяснете си точния бюджет и параметрите който се гонят спрямо OS, Software, Films и т.н.

Преценете какъв екран и с каква резолюция би бил най-подходящ за вас.

Аз лично не бих взел този лаптопа конкретно.

Значи като почнете така, параметрите на HP-то са наред!
От към бизнес и мултимедия няма какво да го спре!

Сега не ми казвайте че ще изстрелвате космически совалки ......

Или па ще геймърствате.

За гейминг десктоп машини еднозначно ми е мнението!

Ползвал съм служебно  HP-та от този клас!
Игри не играя.

Intel Core i7-720QM Quad Core
https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/43122/intel-core-i7-720qm-processor-6m-cache-1-60-ghz.html

Какво като е стара генерация.

Прегледах и лаптопа.
Ъпгрейднат е.

Каквото и да му предложите не вяевам да изпита някаква разлика ; )

преди 2 часа, Geri97 написа:

С това ще се справи прилично.

преди 1 час, rosko написа:

FP32 (float) performance

Ако му го намериш на същите пари дай му линк и да поръчва.

Тук е на 1060 лв. 
https://www.kvantservice.com/product/lenovo-thinkpad-w530-11473/

Е няма как с малко пари да си с най новата генерация : )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Taner Rasim написа:

Ъпгрейднат е.

Именно, чудно ми беше на къде повече го съветваш да ъпгрейдва.

Идеата е да спести външното видео (оше едно нещо което може да се повреди), но да вземе по-съвременен процесор, защото каквото и да говорим между първо и второ поколение има най-съществена разлика спрямо всички други съседни поколения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Именно, чудно ми беше на къде повече го съветваш да ъпгрейдва.

Идеата е да спести външното видео (оше едно нещо което може да се повреди), но да вземе по-съвременен процесор, защото каквото и да говорим между първо и второ поколение има най-съществена разлика спрямо всички други съседни поколения.

Не бях обърнал внимание на линка, с какво идва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://hop.bg/bg/laptopi-111/ren-len-w530-i7-3740-12-180-ssd-cam-111(id=45548)
Но с 800-те си лева е извън ценовия диапазон на авторката.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите, аз като цяло от лаптопи не разбирам много, ако взема Hp-то то ще е временно, защото старият ми се повреди (не мисля да го ремонтирам, защото вече засича прекалено много след 5 години ползване) внезапно и спешно ми трябва друг.  

Ще се радвам ако ми дадете предложения и някой линк. 🙂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк се дава лесно, но дори да не разбирате от лаптопи можете да отговорите на въпросите ми по-горе с обикновени думи.

Кой ще инсталира въпросната машина е също добър въпрос!

Ще се носи ли насам натам, ще се ползва ли на батерия.

И още много въпроси ама ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди всичко момичето да си изясни с каква ОС иска да го използва и с каква такава и го предлагат, по-горе ненапразно е упоменато за липса на драйвери след Windows 7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някоя събота или неделя ще я преинсталирам дистанционно  системката. ще и спестя 30-40  лв безвъзмездно, ако има желание и нерви да изпълнява инструкции дистанционно ; )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване