Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

stefanaka77

От къде да купя бутваща флашка с Мак Каталина?

Препоръчан отговор

От хилядите опити да си направя такава флашка под windows не се получава номера. Последния опит беше с balenaEtcher. За това търся готова, която да закупя. Проблема ми е с Макбука, модел А1466. Не го бях ползвал няколко дни и сега стартира по един час. След това всичко се бави с минути. Ей го сега още от логин екрана след въвеждане на паролата ми и седи десета минута така без да дозареди. Това е от както го оставих за няколко дни без да го ползвам. Излиза ми и актуализация за Мак 10.15.4 но след искането за рестарт се почва пак голямото чакане. Едва ли от неизползване няколко дни му е станало нещо. Да се има предвид, че не съм много запознат с Мака, но съм инсталирал на ПЦ модифициран и във виртуална среда. Въпреки това искам да си имам такава флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като не работи Мака как да я направя?  Лесно го показвате това клипче ама в случая няма как да стане. Ако можеше нямаше да пускам темата или изобщо не прочете, че не работи както трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си дойдем на думата. Направих флашка на друг Макбук, но...

IMG-20200529-144943.jpg

И как да стане номера? firmware password не я знам и всичко що е показано из разни клипчета, както и инфото от сайта не помага.

Макбука е А1466

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Цитат

След като вече имате готова бутваща флашка, за да я стартирате на вашият Mac при пускането на компютъра задръжте клавиша "option".Ще си се предложат различните варианти за зареждане, единият от които ще е вашата флашка.

https://iabalka.eu/blog/boot-flashdrive-za-macos

намерено в нета
аз гризната ябълка нямам за да кажа дали е така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което си цитиал е довело до искането на фърмуер паролата, а аз не я знам.  И как сега да стане буутването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, stefanaka77 написа:

Това което си цитиал е довело до искането на фърмуер паролата, а аз не я знам.  И как сега да стане буутването?

https://osxdaily.com/2015/01/28/forgot-mac-firmware-password-what-now/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, capnemo написа:

След натискане на Command+R и включване на Макбука от пауър бутона  (като комбинацията от клавиши не я пускам) пак излиза искане за Фърмуер парола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, stefanaka77 написа:

След натискане на Command+R и включване на Макбука от пауър бутона  (като комбинацията от клавиши не я пускам) пак излиза искане за Фърмуер парола.

Ако не си знаеш Firmware паролата, единствено ти остава да посетиш оторизиран сервиз на Apple. Преди да преинсталирам и да минавам през тези стъпки, първо бих ресетнал PRAM и SMC, което много често решава такива проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...