Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, вчера видях в онлайн портала на Теленор, че е възможна злоупотреба, ако някой научи ПУК кода на картата ви. Някой запознат ли е за какво точно иде реч? Благодаря. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 14 минути, vladi_829 написа:

Здравейте, вчера видях в онлайн портала на Теленор, че е възможна злоупотреба, ако някой научи ПУК кода на картата ви. Някой запознат ли е за какво точно иде реч? Благодаря. 

И за каква злоупотреба може да стане на въпрос??? Да не говорим, че няма как някой да ти научи ПУК кода.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

И за каква злоупотреба може да стане на въпрос??? Да не говорим, че няма как някой да ти научи ПУК кода.

Е и аз това се чудя... Всъщност, ако някой ти знае логина, може да влезне в онлайн портала, а там го има ПУК кода и точно там пише и съобщението. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, vladi_829 написа:

Е и аз това се чудя... Всъщност, ако някой ти знае логина, може да влезне в онлайн портала, а там го има ПУК кода и точно там пише и съобщението. 

ПУК код го знае само операторът и никой друг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Емил Костов написа:

PUK кода го знае САМО собственика на СИМ-картата! Той се намира на гърба на голямата карта, с която получавате симката и се изтрива като ТАЛОНЧЕ на късмета - справка Захари Бахаров....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Емил Костов написа:

Има го написан на картончето със сим карта когато я получаваш, там е и ПИН кода също. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пук кода не беше ли за възстановяване на пина ако си го забравиш?

По-спомени нещо такова ми се върти в главата но не съм сигурен много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, grizly написа:

Пук кода не беше ли за възстановяване на пина ако си го забравиш?

По-спомени нещо такова ми се върти в главата но не съм сигурен много.

3 пъти сбъркан ПИН се поправя с ПУК код, 10 пъти сбъркан ПУК код се поправя със смяна на СИМ картата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nickolaycho написа:

PUK кода го знае САМО собственика на СИМ-картата! Той се намира на гърба на голямата карта, с която получавате симката и се изтрива като ТАЛОНЧЕ на късмета - справка Захари Бахаров....

Хайде бе сериозно ли само собственикът го знае?? Знае го и операторът, който ти е продал услугата. И ако не вярваш заложи 100 000 лева. По-горе написах, че го знае само операторът, защото над 99% от притежателите не си пазят пластиките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Хайде бе сериозно ли само собственикът го знае?? Знае го и операторът, който ти е продал услугата. И ако не вярваш заложи 100 000 лева. По-горе написах, че го знае само операторът, защото над 99% от притежателите не си пазят пластиките.

Имаш право, ПУК кода се генерира при въвеждане на кода който е на гърба на  СИМ картата в системата на оператора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Както много пъти се изказвате неподготвен, вземайте отношение само по теми, в които сте компетентен! И тогава написаното от мен се отнася за този 1% от хората, пазещи пластиките си!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, FusE написа:

Имаш право, ПУК кода се генерира при въвеждане на кода който е на гърба на  СИМ картата в системата на оператора. 

Няма такова нещо. ПИН и ПУК са зададени предварително за самия чип. След като на него се присвои услуга( разговори, мобилен интернет и прочие), клиентът се оторизира с пина. ПИН може да се променя, но ПУК не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Няма такова нещо. ПИН и ПУК са зададени предварително за самия чип. След като на него се присвои услуга( разговори, мобилен интернет и прочие), клиентът се оторизира с пина. ПИН може да се променя, но ПУК не.

Добре, не обясних какво имам предвид ясно, при блокирал ПИН код след това блокирал ПУК, оператора генерира ПУК кода който не може да види без да бъде въведен кода на СИМ картата който се намира на гърба и. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, FusE написа:

Добре, не обясних какво имам предвид ясно, при блокирал ПИН код след това блокирал ПУК, оператора генерира ПУК кода който не може да види без да бъде въведен кода на СИМ картата който се намира на гърба и. 

При въвеждане на грешен PUK 10 пъти картата се блокира и става неизползваема. Титулярът трябва да отиде в магазин и да си смени чипа с нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

При въвеждане на грешен PUK 10 пъти картата се блокира и става неизползваема. Титулярът трябва да отиде в магазин и да си смени чипа с нов.

Това ще го направи само Симеон Сакскобургготски!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, nickolaycho написа:

Това ще го направи само Симеон Сакскобургготски!

Не знам, кой е некомпетентен и защо, но пък можеш да прочетеш тук какво пише. И когато 11 години работиш в мобилен оператор тогава пак ще говорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта на Теленор действително има опция да си видиш ПУК кодът, тъй като много хора не си пазят данните от картата, но не е активно за всички и трябва да подадеш Е-Заявление. Колкото дали е опасно освен да ти навърти някаква сметка и то пак ще е относително, тъй като по всяко време можеш да идеш в офис и да я деактивираш. Отделно за да има достъп до този ПУК код първо трябва ти разбере паролата в сайта, второ да има достъп до твоя телефон, което не е толкова лесна задача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...