Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 17 часа, realno написа:

Десетте "заповеди" на "Анжелизма" - 

1. Не вярвайте в Бог и в Неговото слово, но само на Анжел , Мохамед, Буда, Шива, Дънов , ню ейдж и всеки друг, но не и в Исус.

2. да нямаш друг Бог освен Анжел, Аллах ... 

3. можеш да си правиш кумир на всичко, което е на небето, на земята долу или под водата, защото така казва Анжел

4. можеш да им се кланяте, особено на Анжел, защото Бог не бил ревнив Бог, който не въздава за беззаконята ни.

5.Дори и  да не пазите законите на Бог той пак няма да спре да ви показва милост 

6.на Бог може да изговаряте напразно Името, но внимавайте как се отнасяте към мен, Анжел, вашия учител и бог, защото няма да ви считам за безгрешни ако правите това.

7.Не помни никой ден, защото аз така ви казвам.

8.Шест дни да безделничиш, а на седмия да си починеш от това.

9.Не почитай майка си и баща си, а само мен, може и любовницата.

10. Убивай, но по малко и при необходимост.

11.Прелюбодействай, но с мярка

12. Кради, само при нужда и гледай да не видят. Не казвайте, че Анжелизма  ви разрешава. 

13. Свидетелствай лъжливо против ближния си, защото ако не го направиш Анжелизма ще изчезне и истината за Исус ще възтержествува.

14. Пожелавай всичко на ближния си, стига той да не разбере.

Това е Анжелизъм, всичко неморално и живот в компромиси със съвестта и греха. Това ви води към проклятие, а не към благословение и обещания от Анжел вечен живот. 

От изброените по горе неща сигурно съм пропуснал куп други извращения, които позволява лъжерелигията Анжелизъм. 

Добре е ,веселиш ме ,😇

преди 17 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не!

Да, той го е създал, но е дал човек да го управлява. Човек е съгрешил и за това Господ го е лишил от вечен живот. Човек трябва да изживее въпросния материален свой живот и после, ако заслужава да се присъедини към Царството на Бог или да бъде захвърлен във вечна забрава.

Бъдещето е за тези които помнят прадедите си. Да направят без усилие своето "родово дърво". Да, някъде му викат аристократи. По-точно е благородници. Тези които създават блага за другите.

Друг е въпроса дали ще си първи във вид род или последен. По-важното е да зачиташ и помниш своите праотци и прабаби. Ако имаш и информация за кои са праотците и прабабите на твоите прадеди, то ти си богат човек, но не в смисъл материален, а духовно.

Затова и казах, че над религията е вярата, защото тя се предава по наследство. Или зачиташ същото или се отричаш от него и съвсем друг е въпроса дали ще оставиш някакво наследство и на кого. просто някакво коляно на вид род бива посичан. Целия род е във вид инвалидност.

Анализирай това.  

Добре си го написал,само последния абзац ,,или зачиташ,или се отричаш" - не ми харесва ,защото,лично моята вяра започна от Християнство,премина през будизъм,сатанизъм,после пак християнство в изучаване на различните му там разклонения като католицизъм ,протестанство,православие,и накрая еволюирах в ,,Анжелизъм" ,защото хората имат нужда от Истината,а не от книжовен пълнеж. 

Такава ми беше мисълта ,ти поставяш нещата в крайности ,а трябва да има баланс,дори и да стигаш до крайности отвреме навреме,пак трябва да се връщаш към баланса,и толериране на другите ,(примерно като видиш някой ,че не разбира ,да се отнесеш към него не като към глупак ,а като към твой ученик).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, realno написа:

Десетте "заповеди" на "Анжелизма" - 

1. Не вярвайте в Бог и в Неговото слово, но само на Анжел , Мохамед, Буда, Шива, Дънов , ню ейдж и всеки друг, но не и в Исус.

2. да нямаш друг Бог освен Анжел, Аллах ... 

3. можеш да си правиш кумир на всичко, което е на небето, на земята долу или под водата, защото така казва Анжел

4. можеш да им се кланяте, особено на Анжел, защото Бог не бил ревнив Бог, който не въздава за беззаконята ни.

5.Дори и  да не пазите законите на Бог той пак няма да спре да ви показва милост 

6.на Бог може да изговаряте напразно Името, но внимавайте как се отнасяте към мен, Анжел, вашия учител и бог, защото няма да ви считам за безгрешни ако правите това.

7.Не помни никой ден, защото аз така ви казвам.

8.Шест дни да безделничиш, а на седмия да си починеш от това.

9.Не почитай майка си и баща си, а само мен, може и любовницата.

10. Убивай, но по малко и при необходимост.

11.Прелюбодействай, но с мярка

12. Кради, само при нужда и гледай да не видят. Не казвайте, че Анжелизма  ви разрешава. 

13. Свидетелствай лъжливо против ближния си, защото ако не го направиш Анжелизма ще изчезне и истината за Исус ще възтержествува.

14. Пожелавай всичко на ближния си, стига той да не разбере.

Това е Анжелизъм, всичко неморално и живот в компромиси със съвестта и греха. Това ви води към проклятие, а не към благословение и обещания от Анжел вечен живот. 

От изброените по горе неща сигурно съм пропуснал куп други извращения, които позволява лъжерелигията Анжелизъм. 

8,9,13,14 не ми харесват,за 14 пожелавай всичко на ближния си ,но той трябва да разбере.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иерархия в ,,Анжелизъма" 

1 : Върховен Архангел

2 : Архангел

3 : Върховен Ангел

4 : Ангел

5 : Последователи...

П.С. Естествено за жените ,сановете ще се произнасят в мъжки род ( ей така за удобство ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Anjel Dimitrov написа:

крайности

Според моите схващания са необходимост. Същите обуславят диапазон. В този диапазон са миряните.

Религията която скрояваш не би следвало да стъпва на нещо познато. Не знам дали ще ти стигне оставащия ти живот, затова нека минат поне

50 години от сега и видим до къде ще си стигнал. Все още не си систематизирал нещата.

Казвам ти директно: Твърде популизъм намирам. Вярата не е вид политика с която човек би следвало да живее в този свят. Не може днес да вярваш в едно, а утре в друго, както на теб ти е сгодно.

преди 5 часа, Anjel Dimitrov написа:

,(примерно като видиш някой ,че не разбира ,да се отнесеш към него не като към глупак ,а като към твой ученик).

:) 

Не става така ... :) 

Принципно трябва да се отнесеш към другия като равен.

Самата мисъл, че другия е глупак = е грешно. Самата мисъл, че ти си учителя = второ грешно.

Явно нямаш опит с различни по вид индивиди. Да изнамериш уникалното и умното в някой зависи до колко си запознат с неговите слабости. Всичко останало са вид сила. В действителност не знаеш как да мотивираш даден човек, т.е. поне за 45 минути да му привлечеш вниманието. Хората са склонни към разсейване.  Основната функция на мозъка е да забравя. Човек помни различни неща спрямо друг. Човек има способ да казва = това е мое, това е чуждо, за този да, за онзи не. В основата е обща емоция.

Сега се замислих, дали изобщо си българин. Прощавай. Не, че е от значение, но кое по-точно те прави различен, уникален и т.н.?! Защо мислиш, че твоята личност би следвало да е водеща?!

Създаваш нещо ново, но към момента не виждам такова. Към момента не мога да видя вид харизматичност в теб.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не може днес да вярваш в едно, а утре в друго, както на теб ти е сгодно.

:) 

Не става така ... :) 

Може.

Става.

преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Защо мислиш, че твоята личност би следвало да е водеща?!

Защото трябва да има водеща личност ,и в моята си религия е логично да съм аз....Тук ще направя пауза ,защото някои неща не са за споделяне с ,когото и да било,от този свят.

,,Вечността е майка на Господ от всички светове" и за вечността това в кавичките е предостатъчно да се знае,защото вечността никой не може да разбере( освен единици форми на живот - може би!)

Редактирано от Anjel Dimitrov
Редакция (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Anjel Dimitrov написа:

Може.

Става.

Нещо става, ако е станало. Не може да докажеш. Поне пред мен, защото не знаеш бъдещето.

В случая = ти си догонващ.

Когато нещо е направено, и то от теб, то лесно се доказва.

към момента твоето е само хипотеза.

Освен суха теория, то трябва да покажеш и практика, а ти = нищо, следователно = Не става, защото ако бе станало в момента не би ме оспорвал, а би дал факти, където ти = го правиш ...

Разбираш ли, защо е вид популизъм, а?!

Кратко: Едно е да твърдиш, а друго е да си го направил, а ти почваш.

Единствения факт в случая е: Ти се надяваш, че става, но вярата е друго, т.е. кога е въпроса, т.е. ти кога ще го направиш, а?!

п.п. Не забравяй факта, че и аз съм преживял смъртта. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.06.2020 г. в 12:06, Anjel Dimitrov написа:

Добре е ,веселиш ме ,😇

А трябва да се засрамиш и покаеш, заради заблудата, които се опитваш да разпространяваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.06.2020 г. в 9:08, realno написа:

А трябва да се засрамиш и покаеш, заради заблудата, които се опитваш да разпространяваш.

Заблудите ги разпространявате вие християните,вече 1900 години.И в името на Христос са убити милиони,а в името на Анжелизъма ,,любовта ще надделее над смъртта" ,защото ние анжелистите сме ангели и архангели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се молите на Господ за нещо,е добре и да му обещаете ,,нещо в замяна". ( Примерно: да направите някого щастлив ,или група хора). 

Отмених ,,обещанието" в молитвата ,но е хубаво ако имате сили за нещо да свършите да Му обещаете ,,По системата ,,аз ,за Него ,Той за мен" ,но ако сте изпаднали до там ,че да нямате възможност да извършите каквото и да било ,,добро дело" то само искайте ( Господ няма да ви се разсърди ,че сте неспособни на нищо)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важно.

Анжелиста ползва тялото и ума си за постигане на целите и мечтите си.

Анжелиста му е достатъчно да отиде на храм един път в годината.Като анжелиста не вярва на попове ,будисти ,индуси ,мюфтии и тем подобни(анжелиста вярва на хора постигнали нещо в живота си ,а именно ,,добро материално положение,добро здраве и хубав любовен живот".

Анжелиста не вярва в магии ,ритуали и тем подобни примерно познаване на бъдещето чрез карти ,кафе поверия.

Анжелиста гледа да направи пари и си гледа здравето.

Анжелиста гледа да си възпита децата добре.

Анжелиста гледа да направи добро впечатление.

Анжелиста гледа да помогне на близки хора ,но първо гледа себе си.

Анжелиста спазва традиции и обичаи ,ако не са наложени от някоя религия.

Анжелиста е работлив ,ако си мързелив - не може да си анжелист.

Анжелиста се стреми да е в крак с модата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...