Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 17 часа, realno написа:

Десетте "заповеди" на "Анжелизма" - 

1. Не вярвайте в Бог и в Неговото слово, но само на Анжел , Мохамед, Буда, Шива, Дънов , ню ейдж и всеки друг, но не и в Исус.

2. да нямаш друг Бог освен Анжел, Аллах ... 

3. можеш да си правиш кумир на всичко, което е на небето, на земята долу или под водата, защото така казва Анжел

4. можеш да им се кланяте, особено на Анжел, защото Бог не бил ревнив Бог, който не въздава за беззаконята ни.

5.Дори и  да не пазите законите на Бог той пак няма да спре да ви показва милост 

6.на Бог може да изговаряте напразно Името, но внимавайте как се отнасяте към мен, Анжел, вашия учител и бог, защото няма да ви считам за безгрешни ако правите това.

7.Не помни никой ден, защото аз така ви казвам.

8.Шест дни да безделничиш, а на седмия да си починеш от това.

9.Не почитай майка си и баща си, а само мен, може и любовницата.

10. Убивай, но по малко и при необходимост.

11.Прелюбодействай, но с мярка

12. Кради, само при нужда и гледай да не видят. Не казвайте, че Анжелизма  ви разрешава. 

13. Свидетелствай лъжливо против ближния си, защото ако не го направиш Анжелизма ще изчезне и истината за Исус ще възтержествува.

14. Пожелавай всичко на ближния си, стига той да не разбере.

Това е Анжелизъм, всичко неморално и живот в компромиси със съвестта и греха. Това ви води към проклятие, а не към благословение и обещания от Анжел вечен живот. 

От изброените по горе неща сигурно съм пропуснал куп други извращения, които позволява лъжерелигията Анжелизъм. 

Добре е ,веселиш ме ,😇

преди 17 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не!

Да, той го е създал, но е дал човек да го управлява. Човек е съгрешил и за това Господ го е лишил от вечен живот. Човек трябва да изживее въпросния материален свой живот и после, ако заслужава да се присъедини към Царството на Бог или да бъде захвърлен във вечна забрава.

Бъдещето е за тези които помнят прадедите си. Да направят без усилие своето "родово дърво". Да, някъде му викат аристократи. По-точно е благородници. Тези които създават блага за другите.

Друг е въпроса дали ще си първи във вид род или последен. По-важното е да зачиташ и помниш своите праотци и прабаби. Ако имаш и информация за кои са праотците и прабабите на твоите прадеди, то ти си богат човек, но не в смисъл материален, а духовно.

Затова и казах, че над религията е вярата, защото тя се предава по наследство. Или зачиташ същото или се отричаш от него и съвсем друг е въпроса дали ще оставиш някакво наследство и на кого. просто някакво коляно на вид род бива посичан. Целия род е във вид инвалидност.

Анализирай това.  

Добре си го написал,само последния абзац ,,или зачиташ,или се отричаш" - не ми харесва ,защото,лично моята вяра започна от Християнство,премина през будизъм,сатанизъм,после пак християнство в изучаване на различните му там разклонения като католицизъм ,протестанство,православие,и накрая еволюирах в ,,Анжелизъм" ,защото хората имат нужда от Истината,а не от книжовен пълнеж. 

Такава ми беше мисълта ,ти поставяш нещата в крайности ,а трябва да има баланс,дори и да стигаш до крайности отвреме навреме,пак трябва да се връщаш към баланса,и толериране на другите ,(примерно като видиш някой ,че не разбира ,да се отнесеш към него не като към глупак ,а като към твой ученик).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, realno написа:

Десетте "заповеди" на "Анжелизма" - 

1. Не вярвайте в Бог и в Неговото слово, но само на Анжел , Мохамед, Буда, Шива, Дънов , ню ейдж и всеки друг, но не и в Исус.

2. да нямаш друг Бог освен Анжел, Аллах ... 

3. можеш да си правиш кумир на всичко, което е на небето, на земята долу или под водата, защото така казва Анжел

4. можеш да им се кланяте, особено на Анжел, защото Бог не бил ревнив Бог, който не въздава за беззаконята ни.

5.Дори и  да не пазите законите на Бог той пак няма да спре да ви показва милост 

6.на Бог може да изговаряте напразно Името, но внимавайте как се отнасяте към мен, Анжел, вашия учител и бог, защото няма да ви считам за безгрешни ако правите това.

7.Не помни никой ден, защото аз така ви казвам.

8.Шест дни да безделничиш, а на седмия да си починеш от това.

9.Не почитай майка си и баща си, а само мен, може и любовницата.

10. Убивай, но по малко и при необходимост.

11.Прелюбодействай, но с мярка

12. Кради, само при нужда и гледай да не видят. Не казвайте, че Анжелизма  ви разрешава. 

13. Свидетелствай лъжливо против ближния си, защото ако не го направиш Анжелизма ще изчезне и истината за Исус ще възтержествува.

14. Пожелавай всичко на ближния си, стига той да не разбере.

Това е Анжелизъм, всичко неморално и живот в компромиси със съвестта и греха. Това ви води към проклятие, а не към благословение и обещания от Анжел вечен живот. 

От изброените по горе неща сигурно съм пропуснал куп други извращения, които позволява лъжерелигията Анжелизъм. 

8,9,13,14 не ми харесват,за 14 пожелавай всичко на ближния си ,но той трябва да разбере.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иерархия в ,,Анжелизъма" 

1 : Върховен Архангел

2 : Архангел

3 : Върховен Ангел

4 : Ангел

5 : Последователи...

П.С. Естествено за жените ,сановете ще се произнасят в мъжки род ( ей така за удобство ).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Anjel Dimitrov написа:

крайности

Според моите схващания са необходимост. Същите обуславят диапазон. В този диапазон са миряните.

Религията която скрояваш не би следвало да стъпва на нещо познато. Не знам дали ще ти стигне оставащия ти живот, затова нека минат поне

50 години от сега и видим до къде ще си стигнал. Все още не си систематизирал нещата.

Казвам ти директно: Твърде популизъм намирам. Вярата не е вид политика с която човек би следвало да живее в този свят. Не може днес да вярваш в едно, а утре в друго, както на теб ти е сгодно.

преди 5 часа, Anjel Dimitrov написа:

,(примерно като видиш някой ,че не разбира ,да се отнесеш към него не като към глупак ,а като към твой ученик).

:) 

Не става така ... :) 

Принципно трябва да се отнесеш към другия като равен.

Самата мисъл, че другия е глупак = е грешно. Самата мисъл, че ти си учителя = второ грешно.

Явно нямаш опит с различни по вид индивиди. Да изнамериш уникалното и умното в някой зависи до колко си запознат с неговите слабости. Всичко останало са вид сила. В действителност не знаеш как да мотивираш даден човек, т.е. поне за 45 минути да му привлечеш вниманието. Хората са склонни към разсейване.  Основната функция на мозъка е да забравя. Човек помни различни неща спрямо друг. Човек има способ да казва = това е мое, това е чуждо, за този да, за онзи не. В основата е обща емоция.

Сега се замислих, дали изобщо си българин. Прощавай. Не, че е от значение, но кое по-точно те прави различен, уникален и т.н.?! Защо мислиш, че твоята личност би следвало да е водеща?!

Създаваш нещо ново, но към момента не виждам такова. Към момента не мога да видя вид харизматичност в теб.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не може днес да вярваш в едно, а утре в друго, както на теб ти е сгодно.

Не става така ... :) 

Може.

Става.

преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Защо мислиш, че твоята личност би следвало да е водеща?!

Защото трябва да има водеща личност ,и в моята си религия е логично да съм аз....Тук ще направя пауза ,защото някои неща не са за споделяне с ,когото и да било,от този свят.

,,Вечността е майка на Господ от всички светове" и за вечността това в кавичките е предостатъчно да се знае,защото вечността никой не може да разбере( освен единици форми на живот - може би!)

Редактирано от Anjel Dimitrov
Редакция (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Anjel Dimitrov написа:

Може.

Става.

Нещо става, ако е станало. Не може да докажеш. Поне пред мен, защото не знаеш бъдещето.

В случая = ти си догонващ.

Когато нещо е направено, и то от теб, то лесно се доказва.

към момента твоето е само хипотеза.

Освен суха теория, то трябва да покажеш и практика, а ти = нищо, следователно = Не става, защото ако бе станало в момента не би ме оспорвал, а би дал факти, където ти = го правиш ...

Разбираш ли, защо е вид популизъм, а?!

Кратко: Едно е да твърдиш, а друго е да си го направил, а ти почваш.

Единствения факт в случая е: Ти се надяваш, че става, но вярата е друго, т.е. кога е въпроса, т.е. ти кога ще го направиш, а?!

п.п. Не забравяй факта, че и аз съм преживял смъртта. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 12.06.2020 г. в 12:06, Anjel Dimitrov написа:

Добре е ,веселиш ме ,😇

А трябва да се засрамиш и покаеш, заради заблудата, които се опитваш да разпространяваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17.06.2020 г. в 9:08, realno написа:

А трябва да се засрамиш и покаеш, заради заблудата, които се опитваш да разпространяваш.

Заблудите ги разпространявате вие християните,вече 1900 години.И в името на Христос са убити милиони,а в името на Анжелизъма ,,любовта ще надделее над смъртта" ,защото ние анжелистите сме ангели и архангели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Когато се молите на Господ за нещо,е добре и да му обещаете ,,нещо в замяна". ( Примерно: да направите някого щастлив ,или група хора). 

Отмених ,,обещанието" в молитвата ,но е хубаво ако имате сили за нещо да свършите да Му обещаете ,,По системата ,,аз ,за Него ,Той за мен" ,но ако сте изпаднали до там ,че да нямате възможност да извършите каквото и да било ,,добро дело" то само искайте ( Господ няма да ви се разсърди ,че сте неспособни на нищо)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Важно.

Анжелиста ползва тялото и ума си за постигане на целите и мечтите си.

Анжелиста му е достатъчно да отиде на храм един път в годината.Като анжелиста не вярва на попове ,будисти ,индуси ,мюфтии и тем подобни(анжелиста вярва на хора постигнали нещо в живота си ,а именно ,,добро материално положение,добро здраве и хубав любовен живот".

Анжелиста не вярва в магии ,ритуали и тем подобни примерно познаване на бъдещето чрез карти ,кафе поверия.

Анжелиста гледа да направи пари и си гледа здравето.

Анжелиста гледа да си възпита децата добре.

Анжелиста гледа да направи добро впечатление.

Анжелиста гледа да помогне на близки хора ,но първо гледа себе си.

Анжелиста спазва традиции и обичаи ,ако не са наложени от някоя религия.

Анжелиста е работлив ,ако си мързелив - не може да си анжелист.

Анжелиста се стреми да е в крак с модата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приети практики в ,, Анжелизма"

1 - Напътствия от вашите Ангели.

2 - Напътствия от Богините.

3 - Ритуал за здраве и късмет.

4 - Ритуал за привличане на любов.

5 - Зареждане на ,,Артефакт".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

,,Напътствия от вашите Ангели " и ,,Напътствия от Богините" - отпадат.

Приема се ,,Разваляне на уроки,магии и проклятия" за тези ,които имат някаква спиритуална дарба. За тези които нямат спиритуална дарба по - добре да не се занимават ,защото практиката ми е показала ,че може да стане лошо,за обикновения човек , който гато се занимава с професионални практики.

Редактирано от Anzhel Dimitrov Dimitrov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.05.2020 г. в 3:25, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Тук ще се запознаем с ,,Анжелизъма"- нова религия (неофициална,защото нямам пари да я регистрирам в агенция по вероизповеданията,но работя по въпроса). 

Анжелизъм - от Анжел(иначе казано,аз).Бил съм в отвъдното ,и се върнах оттам като Господ ми каза ,че ,,Не прелюбодействай" е всъщност ,,Не прекалявай".Друго основно нещо е ,,Не лъжи" , ,,Не кради" , ,,Не убивай" ( естествено при крайна необходимост ,и това не са грехове.Най- голям грях в ,,Анжелизъма"е ,,Изнасилването".Свещена книга - Още нямам време да я допиша,но за сега е ,,До отвъдното и обратно"(някои я свалиха и прочетоха,и дано са разбрали кода,и ,,що е то Господ".Сега ще кача пак една от версиите,но нещо не става през телефона ,затова някой ако проявява интерес ще му я пратя на поща или Вайбър - или ще я кача в профила си). 

Ползват се всички храмове в които може да се запали свещ(чрез ходенето на храм се засвидетелства уважение на Господ - все едно сте Му отишли на гости).

Има вече такава религия:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 11.06.2020 г. в 16:50, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

,,Отмъщението в Анжелизъма" - Един истински Анжелист не отмъщава ,оставя отмъщението в Божиите ръце.Разрешени са само черни магии,но саморазправа не ( освен в случаите на неизбежна самозащита.Иначе казано ,на момента. ).

,, Отмъщението" се разрешава . Отмъщението е неизбежно. Отмъщението вече не е грях ,а въздаване на справедливост ,дори е препоръчително в Анжелизъма.

Може да се отмъщава и на наследниците на злосторниците.

,,Олтар" -  Тъй като ,ако ходите в някой храм да се молите ,то вие така показвате религиозна принадлежност. Затова един ,,олтар" или олтарче вкъщи замества храма. Отправената молитва пред олтар вкъщи е равносилна на отправена молитва в храм. Тъй като най - близкото изображение на ,,Господ ,който сключи вечен завет с Авраам" ( с Който разговарях и видях в отвъдното) е ,светлина ,то за изображение на Господ може да се ползва ,,снимка на слънцето ",или ,,запалена свещ" ,като пламъка може да се приеме за представителна форма на Господ ,което да символизира присъствието Му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ад и Рай в Анжелизъма.

След смъртта си човек отива в Рая или в Ада . В Рая човек е добре ,в Ада зле.

След смъртта си човек започва ,,вечен живот" без смърт и този вечен живот зависи от земния.

Рая и Ада са слети ,разликата е в това ,,как си прекарвате времето там" .

Когато вече сте се преселили във вечността ,ако сте бил добър човек то ви очаква вечност изпълнена с удоволствия и щастие. Колкото сте били по праведен и добър човек ,толкова повече проекции ще заслужите .Примерно ако сте заслужили 10 проекции ,ще можете да сте на 10 места едновременно и да чувствате 10 пъти повече .За добрите хора проекциите ще са с възможности да се чувствате като здрави тинейджъри,а за много добрите ще владеят ,, материализация - (само си поисквате нещо и то се появява пред вас),телепорт -( да можете да се премествате от място на място мигновено)." . Примерно 10 проекции ще ви дадат възможност да сте на 10 различни места ,с различни хора ,като съзнанието от десетте проекции ще е обединено в едно,и Господ ще ви даде достатъчно силен ум за да може да асимилирате случващото се и на десетте места . Си сте заслужили 10 проекции ще имате десет пъти повече възможност да чувствате различни чувства .

Ако сте бил лош човек и сте за Ада , то ще имате само една проекция и то тя ще е старческа с всичките болежки и трудности които съпътстват старостта .Всичко ще придобивате с трудност и ще сте нещастен и лишен от хубави чувства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След смъртта всички мечти и фантазии може да се изпълнят. Има възможност да живеем във фантастични светове за ,които мечтаем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Създадох ,,Анжелизъма" ,за да обясня някои работи около Господ и отвъдното и то на добра воля ,защото Господ беше добър с мен и ми даде някои неща на добра воля. Имаме всичко необходимо като ,,интернет" и ,,дигитални устройства" и не се налага да издавам книги и да ги продавам,нито вече искам да строя храм ,защото всеки може да си направи олтарче вкъщи и да отдава нужното уважение на Господ с една кратка молитва.

Духовен според мен е да правиш добро ,и да се въздържаш от зло,да помагаш а не да съсипваш. Тогава Господ ще види ,че сте добри хора и след смъртта ви ще ви предостави цяла вечност изпълнена със щастие. А това ,че много сте чели свещени текстове  и се правите ,че ги разбирате няма да ви донесе уважение и благоразположението от Господ. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свободната воля .

Тъй като някои казват ,че всичко е предначертано - истината е някъде по средата.

Живота е предначертан като ,,Книга игра" след всеки абзац имаш избор ,който те води на определена страница и в зависимост от избора ,който си направил те очаква добро или зло. Пътищата на всеки са предначертани и дали ще изберете път ,който да ви отведе до много щастие и проекции за цяла вечност си зависи от вас .Има ситуации ,които имат повече избори ,други с по- малко ,но основно имаме избори ,които са ни зададени предварително като ние не можем да си измисляме избори ,изборите вече ги има. Това е добре ,че с изкуплението ние можем да се поправим и да променим посоката към по - добро ,което да ни осигури повече щастие и проекции за Рая .

Да обобщим ,,Имаме избор ,но той е ограничен" .Получава се ,че свободната воля е малко .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абортът - според Анжелизъма

Според мен като основател на ,,Анжелизъма" и лице близко до Господ,който сключи вечен завет с Авраам ,и аз като сключил няколко завета с Господ. Обявявам ,че абортът според  Анжелизъма ,направен до третия месец от зачеването - Не е Грях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Примерно в Анжелизъма разни материални придобивки и готината любов са ,,дарове от Господ" .Според Анжелизъма да си духовен основно те правят добрите постъпки ,та дори и да са платени .И да ,не само е добро дело да нахраниш и облечеш някого а и ,когато допринасяш с работата и труда си за цивилизацията .Според Анжелизъма всеки трябва да получи отплата за труда си и с тази отплата можеш да произведеш неща,които да допринасят за радостта на другите дори и да ти плащат за тях .И друго ,според Анжелизъма богослужението ,което се извършва в Атон е грях ,защото се счита за ,,мъртва вяра " вместо да са допринася за общото благо.  

Човека не е създаден напразно .Според Анжелизъма ние сме плод на избора на родителите си а не на избора на Господ .Ние сме просто разнообразие спрямо Господ и целта ( така или иначе вече ни има ) е да станем добри приятели с Господ ,за да сме добре цяла вечност .Изпитваме трудности за да оценим даровете от Господа.По принцип вече човечеството сме вредители на тази планета и за Господ ще е по - добре Да изчезнем ,защото има достатъчно хора в Рая ,които са приятели с Господ.Като гледам ,че злото е повече на този свят то пак повтарям ,че повечето хора са вредители и според Анжелизъма на мъж и жена повече от две деца вече е грях към този момент - при 7  милярда население - едно дете е поносимо ( между греха и доброто ) , и изобщо да нямаш деца е Ажем -( обратното на грях).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Анжелизъма богослужението ,което се извършва в Атон е грях ,защото се счита за ,,мъртва вяра " вместо да са допринася за общото благо.  

Латинския е "мъртъв език", но се ползва от определени научни среди. 

Реално не си вникнал във въпросното богослужение. Същото се извършва поради елементарния факт, че света е божие дело. Ние също. 

Твоето мнение в основата е, че православието не е удачна форма за изповядване на божественото. Ти нареждаш какво е грях и какво не. Даваш вид ограничение, което определено е в противовес на свободната воля. Позволяваш си вид анатемосване Християнството и в частност на православното. В действителност твоята изява е Антихристиянска. 

Да подчертая, че всеки отишъл на Атон е в следствие на свободната си воля. С "насаждането" на въпросния грях отнемаш свободата на човек да избира. 

Така наречената "мъртва вяра" позволява хора с общ мироглед да общуват помежду си. В действителност самото богослужение се извършва с една единствена цел: Ти да служиш на Бог. Той е всичко! 

Казваш, че контактуваш със същия. Едва ли счита, че хората които изразяват посредством слово вид подчинение на Бог е грях. Попитай го. 

п.п. Приеми, че и аз съм "разговарял" с него и определено не е оприличил богослуженията в Атон като грях. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

В действителност самото богослужение се извършва с една единствена цел: Ти да служиш на Бог. Той е всичко! 

Монасите на Атон прекаляват с молитвите,а ,,прекаляването"  с каквото и да било е грях ,та дори и да е богослужене - поне е така в Анжелизъма .В Анжелизъма няма ,,Не прелюбодействай " , но има ,,Не Прекалявай" - това ми каза Господ още преди много години ,това е част от мисията ми, на която трябва да наблегна ,да се знае ,че в плътската любов няма грях ,но да прекаляваш с каквото и да било е грях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

прекаляват с молитвите

Не е точно така. Всичко си зависи от Игумена на съответния манастир. Нали се сещаш, че има определени монаси които поради своята физиология освен с молитва не могат да бъдат полезни. Кой с какво ще се занимава определя Игумена. Отделно това има и монаси които не присъстват постоянно в дадена обител. Същите няма как да се знае с какво се занимават. 

Разбирам твоя субективизъм, но ще отвърна с един виц на същия:

В един храм една старица се моли на глас: 

- Господи помогни на моя внук да има свое семейство. 

Една мутра до нея я чул, извадил 100 лв и ѝ казал:

- Бабо, дай на твоя внук тез пари да ходи да изтъкова някоя и не занимавай Господ с глупости. 

Бабата с недоумение го попитала:

- Какво е по-важно от моята молитва???

Мутрата назидателно:

- Да мога да продам една влакова композиция със зърно. Знаеш ли колко народ ще нахраня и не ще плесеняса. Ти за някакво си там, някакво си семейство там, се молиш. Голяма глупост е!

Бабата в по-голямо недоумение:

- Ма чедо, не са ли ти казвали как се съхранява зърно?! Виж сега как се прави .... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не е точно така. Всичко си зависи от Игумена на съответния манастир. Нали се сещаш, че има определени монаси които поради своята физиология освен с молитва не могат да бъдат полезни. Кой с какво ще се занимава определя Игумена. Отделно това има и монаси които не присъстват постоянно в дадена обител. Същите няма как да се знае с какво се занимават. 

Разбирам твоя субективизъм, 

Всяка религия счита за правилно своята философия и убеждения за правилни.И според Анжелизъма повече от 10 минути на ден молитва е прекалено. Искаш нещо - имаш свободна воля - направи избор и постигни ,но с молитва трудно ще станат нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване