Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

На Господ му е все тая дали някой ще прави добро. На човека би трябвало да му пука ,защото,, цяла вечност" не е никак малко . А дали ще имаш апартамент или имение за вечни времена има разлика ,или дали интернета ще ти лагва или ще сменяш за микро секунди. Господ си се е устроил ,той е шефа и от всеки останал си зависи в каква позиция ще е спрямо Господа ,а това е важно особено като става на въпрос залог - един човешки живот ,срещу цяла вечност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ,в Бог присъстват всички човешки качества . Дори и ревност ,иначе казано ако не Го уважиш с ,,благодаря Господи за нещо си" ,защото в основата си Господ дава някой да има това или онова, то след време ще има наказания ,които може и да се пренесат на поколението ако забави прегрешилия.  Изход 20.5 - ,,защото аз Господ Бог твой съм Бог ревнив, който въздавам беззаконието на бащите върх чадата до третия и четвъртия род на онези които ме ненавиждат,"" (цитирано от biblia.bg. )

А в какво се изразява ненавистта към Господ Бог ? - Ами в правенето на зли и лоши неща ,и в неправенето на добро. Неблагодарност за това ,което ни е дал ,а тя се изразява в това да искаш от  Господа Бога постоянно неща за себе си и все да си недоволен ,и в това да си неблагодарник за това ,което имаш....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам ,само за какво спорите ?- Кой разбира повече от религии ли?. И какво като разбирате от религии и учения - с какво това допринася за общото благо ? Чакайте малко ,сетих се - за религиозни спорове и празна загуба на време ,разделение на хората ,нарушаване на мира . 

Нито една религия не е допринесла за измислянето на лекарство или подобрението на компютърна система. Само войни и убийства на верска основа. Цялата тарапана около религиите се свежда до няколко въпроса с различни отговори ,и се почва кой отговор е по правилен . За отговорите ви искат пари 💸 ,под всякакви форми ,а всичко се изчерпва до няколко страници ( не повече от 5 страници ,даже и това е много).

Всички религии печелят от литургии ,и тълкуване на текстове и обучаването в духовни практики - безсмислени упражнения .

Всички религии спекулират със желанието на хората да живеят по- добре ,и като се почне ,,ще живееш по- добре ако разбираш от свещени текстове и духовни практики" . Мамят ви и то яко , да си купувате дебели скъпоструващи книги ,да посещавате храмове и да оставяте пари там под различни причини и предтексти . 

Спорите кое е по добре ,,Буда ,Христос ,Мохамед ,Кришна и други" и защо ? Защото всичките са спекулирали с желанието на хората да са в Рая и да си живеят перфектно ,,ама това ще правиш ,онова ще правиш,ела в храма да разговаряме ,ама храма има нужда от ремонт дай пари да го ремонтираме ,ама виж какви работи ти говоря дай пари да ги публикувам , ама сега плати за този ритуал ,ама сега за онзи и Бог ще е с теб чрез мен ". А стига а ,като искат да проповядват е им интернет ,форум ,и защо да се правят хартиени носители като 90 % могат да четат на телефоните си . .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Алкохола е дар от Бога . Когато си почивка без алкохол не върви. Изобщо алкохола е алексир за качествена почивка , и качествен разговор . Открит разговор и искрен се получава само след консумацията на алкохол. Тези ,които не пият алкохол Господ Бог не ги е благословил с този дар от Господа към човека .

Когато се наслаждавате на алкохола в почивката си ,плод на вашият труд, не забравяйте една от Божиите заповеди в Анжелизъма ,,Не прекалявай".

. Бъдете благословени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямате 💰💸 ПАРИ ,то Господ не ви долюбва . Не се заблуждавайте ,че Господ Бог ви обича ако имате проблеми и не можете да намерите време за забавления. 

Ако нямате свободно време за забавления,  то бъркате някъде спрямо Господ Бог . Нещо не ви достига постоянно - значи не сте благословени. 

Оплаквате се - това означава ,че хулите Бога .

Имайте предвид ,че когато споменавам Господ Бог имам предвид създателя а не сина ,защото Господ ,който сключи вечен завет с Авраам е един и има много деца ( синове и дъщери).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според Анжелизъма част от земния рай е в стриптийз клубовете . След смърта в Рая ,който е заслужил ще има стриптиз клубове и много компанионки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Според Анжелизъма част от земния рай е в стриптийз клубовете . След смърта в Рая ,който е заслужил ще има стриптиз клубове и много компанионки.

Ако е само гледане, това е ад, бе!

От друга страна – седемдесет девственици... Ше омръзне, ако ще и да съм потентен като на 17 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Марчо Пирчов написа:

Ако е само гледане, това е ад, бе!

От друга страна – седемдесет девственици... Ше омръзне, ако ще и да съм потентен като на 17 години.

Глупости ,,само гледане" . Не само гледане .

Зависи ,апетита идва с яденето 😃.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Много важно нещо е да се научите ,да не кълнете ,дори и без да искате . Ако изкълнете без да искате ,веднага поискайте прошка от Бога . 

Когато кълнете ,рано или късно ще ви се върне под една или друга форма . Кълненето е като правенето на черни магии ( поисквате нещо от висша спиритуална сила).

Винаги е по-  добре да пожелавате по- често хубави неща .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никоя духовна практика няма да ви помогне с нещо. Молитви ,медитации , тълкуване на свещени текстове, ритуали ,гадаене - всичко това е измислено за да ви вземат парите.

. Всичко ,което иска Господ е да правите добро ,и да не правите зло.

Никакви духовни и религиозни символи няма да ви помогнат,никакво изповядване на религии и духовни учения няма да ви подсигурят повече проекции за Рая ,освен правенето на добро и странене от зло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тука сте само псевдобудисти ,псведохристияни, псевдомохамедани.

За да си истински Буда състояние , трябва да се отърсиш от всичките си желания да се отречеш от всичко ,което означава да си продадеш всичко и да си оставиш само оранжеви дрехи и две железа да дрънкаш с тях ,като огладнееш да си поискаш ядене и като те нахранят да разкажеш притча ( нещо философско ) и да пофилософствате с човека ,който те е нахранил. Да му обясниш ,че нямаш желания в името за постигане на нирвана. Истинското ти аз трябва да е без желания за каквото и да е ,само да даваш акъл ,че трябва да се отречеш от всичко...

За да си християнин ,трябва да раздадеш всичко на бедните ,и в никой случай да не си богат ,защото няма да влезеш в божието царство . ((( Аз по между другото го направих ,това със продажбата на всичко преди години когато бях християнин ,и се останах без нищо . Самоче дарих всичко на родителите си 🤗. Помислиха ме за чалнат , а аз просто се бях уплашил да не би богатството ми да ме лиши от божието царство.)))

Мохамеданите пък хептен са псевдо ,защото и там трябва да се бориш с неверниците ,а те не го правят ,само по - зарибените дават закат и се молят под час .

Истината е Анжелизъма . В Анжелизъма ,се правят пари и за да постигнеш повече проекции за вечността даряваш за разни благотворителни каузи като правене на добро. Иначе си правиш пари ,колкото ти стига акъла - по честен начин естествено. Разрешено е всички удоволствия стига да не се прекалява.

А ,за евреите пропуснах . Но за тях не ми се говори ,защото не съм разговарял с подпийнал евреин ,просто защото те не пият алкохол и никога не разголват душата си ,а ,и старейшините решават ,кой за коя да се ожени,което е варварство срещу любовта ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Анжелистите практикуваме като духовна практика ,,сутрешна молитва" - Запалваме свещ и се молим за здраве и успех ,,Господи дай ми успех и здраве през днешния ден " - молитвата се повтаря един път ,до три пъти. Молитвата продължава до една минута ,след което гасим свещта . През деня не споменаваме Господа ,защото можем да разчитаме от  5% до 20% за помощ от Господа ,да не кажа ,че почти  изцяло си зависи от нас бъдещето. 

Вечер благодарим на Господа . Без запалена свещ ,просто така ,,Благодаря ти Господи за помощта през днешния ден.

Това са единствените духовни практики в Анжелизъма , всичко друго се отменя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 2.04.2021 г. в 0:03, ostavime написа:

За утре нема ли да метнеш карти нещо? Дай да видим какво казва Тарото. Да пием ли повече или да се пазим от съботен махмурлук? 

Обявявам всички гадателски карти и методи за пълна глупост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Обявявам всички гадателски карти и методи за пълна глупост.

Навремето ползвах карти за белот и добре се справях с гадаенето. 

Все пак начина по който се разбъркват картите е важен. Самите карти са символи. Като азбуката. Самото разстилане е като изречения (формула), а останалото е способността да го прочетеш и предадеш по понятен начин на този който е пожелал да му гледаш. 

Всичко това може да го прави всеки, но трябва да е в транс, т.е. да се синхронизира с божията промисъл. 

В действителност мнозина се страхуват от безсъзнателните си действия или мисли. Това е тъй както се чувстваш неудобно когато си гол. 

Въобще, религиозността ти е интимност, която принципно мнозина избягват да споделят публично, било то от възприета обща култура или от предразсъдък някакъв. 

Мда, забелязвам, че символиката нещо не ти харесва. В това няма лошо, но позволи на другите да не са "умни" по отношение на своята духовност. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, dioib написа:

Навремето ползвах карти за белот и добре се справях с гадаенето. 

Все пак начина по който се разбъркват картите е важен. Самите карти са символи. Като азбуката. Самото разстилане е като изречения (формула), а останалото е способността да го прочетеш и предадеш по понятен начин на този който е пожелал да му гледаш. 

Всичко това може да го прави всеки, но трябва да е в транс, т.е. да се синхронизира с божията промисъл. 

В действителност мнозина се страхуват от безсъзнателните си действия или мисли. Това е тъй както се чувстваш неудобно когато си гол. 

Въобще, религиозността ти е интимност, която принципно мнозина избягват да споделят публично, било то от възприета обща култура или от предразсъдък някакъв. 

Мда, забелязвам, че символиката нещо не ти харесва. В това няма лошо, но позволи на другите да не са "умни" по отношение на своята духовност. 

Никакъв транс не ти трябва . И аз ползвах какви ли не гадателски карти . Като за насока стават ,но можеш да ползваш насоките и значенията на картите като философска наука . Но да разчиташ на разни гадателски методи за да градиш бъдещето си ,е наивно .

Позволявам да не се умни ,защото всичко свързано с религии ,мистика ,езотерика ,окултизъм е търсене на по - добро бъдеще чрез помощ свише ,а истината е ,че всичко си зависи от нас. Помощта от Господ да речем е 5 до 20 процента ( аз го наричам ,,късмет"),но е достатъчно една кратка молитва на ден . 

Ако искаш да познаваш Господа , е достатъчно да опознаеш Анжелизъма - най - доброто вярване . Всички останали са измамници ,защото продават вярвания ( то и аз имах план да правя пари от моето вярване и ми се получи Но отказах парите,защото осъзнах ,че на сънища и видения не може да се разчита ). Анжелизъма също е вярване ,защото при проявлението на Господ над моето село само ми каза ,че всички ще са в Рая с различен брой проекции и възможности - правиш добро получаваш повече проекции и възможности ,правиш лошо - получаваш малко възможности и проекции.- Това е на което е основано вярването ми ( подробности съм написал в предни постове ,но пак да напиша - живота след смъртта е по добър като продължение на земния ,има всички удоволствия и луксове ,които се придобиват чрез определени действия ...)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Но да разчиташ на разни гадателски методи за да градиш бъдещето си ,е наивно .

Тук не говорим за гадаене на бъдещето, а за възможни варианти в следствие на миналото. 

За да си пророк в по-общ аспект спрямо бъдещето, то не е свързано с "гледането", а с развитието на друга сетивност, която в повечето случаи е в следствие на загуба или голяма повреда на някакво сетиво, но изпадайки в транс, то ти спокойно временно да подтиснеш определени сетива и да имаш частични пророчески виждания. Друг е въпроса, че не ще бъдат разбрани, заради това, че другите са с твърде ограничени сетива и/или са "препълнени" с предразсъдъци. 

В много случаи хора с такива способности ги възприемат като луди. Дали ще ползват символи е друга тема на разговор, т.е. някакви карти. 

Мнозина не понасят ненормалните и поради свое невежество ги отъждествяват с лудост и/или хора с психологически проблеми. 

За разлика от миналото където е имало инквизиция буквално, и физически буквално са отстранявани такива хора, то сега има друг вид инквизиция, която по психологически път "омаскарява" различните. 

И сега си представи света, ако поне малко схванат тоя анджелизъм какво ще стане: Всеки човек = своя религия. 

В действителност за какво му е на човек да е религиозен?! ОК, ти рекламираш своята си религия, но аз си имам своя "Демонизъм".  Примерно ... И?! 

п.п. Макар, че моята религия по-скоро е Идиотизъм ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, dioib написа:

В действителност за какво му е на човек да е религиозен?! ОК, ти рекламираш своята си религия, но аз си имам своя "Демонизъм".  Примерно ... И?! 

Уместен въпрос . На човек изобщо не ни е нужно да сме религиозни.

Но все пак ,аз бях измамен от другите религии и затова създадох Анжелизъма - за да бъде запълнена тази ниша от духовна потребност с отговори ,,какво следва след смъртта ?"  и ,,какво да се прави за да сме по - добре след смъртта " и ,,какво е Господ ?" -- това са въпроси ,които са ме питали приятели и аз просто създадох система от вярване ,за да не може другите религии и учения да се възползват от обкръжението ми и да ги измамят ,както  измамиха мен.

преди 2 часа, dioib написа:

🙄Не знам ,по скоро си може би заблудил се ,но ще се осъзнаеш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Но все пак ,аз бях измамен от другите религии и затова създадох Анжелизъма

Това ми е разбираемо. Имал си някакви очаквания. Изглежда, че не си живял в атеизъм, който в повечето случи набляга, че човек трябва да не очаква, а да прави нещата, защото не би следвало да се надява на помощ от Бог, който според тях не съществува. 

Да, те атеистите са лишени, по точно не очакват нещо от другите, а се концентрират върху нещата които пряко зависят от тях. Затова в повечето случаи успяват. 

Успоредно с това, те вярват, че никой не може да ги измами. Всяко нещо го подлагат на конструктивна критика. Трудно би ги убедил в нещо. Чак когато го направиш, тогава приемат резултата като истина. 

В действителност човек се сблъсква с измамници, не защото е духовно незрял, а че е невеж по отношение някаква точна наука. В тоя случай умели знаещи, че сетивата на човек са ограничени се възползват да спретнат илюзия и чак след като се "попари" човек разбира, че те не са го правели, защото са духовно възвишени, а че умеят посредством психологията (новата религия) да манипулират по-добре религиозно необвързаните индивиди. 

Не споделям твоята лична религия, но я разбирам, за разлика на мнозина духовно възвишени образи тук, а така също и на "познайковци" по отношение на психологията. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Мисля тук да споделя нещо.

Имам един приятел който е получил образованието си от американци и руснаци. Каква част, процентно отношение, в случая е без значение спрямо преобладаващото в него. 

В началото спрямо мен проявяваше резервираност. Случката която махна въпросната е когато видя в критична ситуация как аз реагирах по начин, който той не би сторил нещо, а би гледал само и единствено като събитие което пряко не касае него, нито мен, но аз реагирах и видя мои умения. 

По някакъв начин поради този факт проумя, че имам съвест. Тя явно за него бе важна. Тук не говоря дали това което съм направил е било съзнателно или несъзнателно, но първичната моя реакция го впечатли и не само това видя, че съм на ниво независимо, че в повечето случаи си говорим с него глупости, от типа: Свирката като преносно значение в българския език и как неговата все не му свири. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, dioib написа:

п.п. Мисля тук да споделя нещо.

Имам един приятел който е получил образованието си от американци и руснаци. Каква част, процентно отношение, в случая е без значение спрямо преобладаващото в него. 

В началото спрямо мен проявяваше резервираност. Случката която махна въпросната е когато видя в критична ситуация как аз реагирах по начин, който той не би сторил нещо, а би гледал само и единствено като събитие което пряко не касае него, нито мен, но аз реагирах и видя мои умения. 

По някакъв начин поради този факт проумя, че имам съвест. Тя явно за него бе важна. Тук не говоря дали това което съм направил е било съзнателно или несъзнателно, но първичната моя реакция го впечатли и не само това видя, че съм на ниво независимо, че в повечето случаи си говорим с него глупости, от типа: Свирката като преносно значение в българския език и как неговата все не му свири. 

Да и тук в раздела си говорим глупости. 

Най ми беше болно когато питах един поп ,,как да помагам ?" И той ми отговори ,че дарението за църквата е най - уместно.

То откъм духовност съм казал всичко ,и всичко ми се струва една заблуда в тези духовни практики. 

И все пак отсявах пресявах и все ми се струва ,че съм намерил диаманта .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

И все пак отсявах пресявах и все ми се струва ,че съм намерил диаманта .

Мнозина мислят, че в глупостта няма смисъл. Само, че като се разровиш сред много глупости може да намериш нещо ценно за теб. 

В действителност мнозина не ползват религията по предназначение. Да, търсят в нея нещо и в много случаи се разочароват. Това обаче показва, че са отворели в себе си кутията на пандора. За да се изпарила, т.е. излязла и надеждата, то явно човек не може да се спаси сам. В тоя случаи единственото което му остава е да се осланя на Бог. Мнозина започват да го търсят в някаква религия, а други изнамират мъдри предшественици, но с течение на времето разбират, че почти всичко не зависи от тях. И, тук, мнозина се отказват. 

В случая с теб е по-важно, че си повярвал в Бог. Да, известно ми е, че Църквата ти е станала "тясна' и затова си я изоставил. Решил си да не дотираш въпросната. Не знаеш с какво реално да помогнеш на другия в неговото духовно развитие и затова си създал Анжелизъм.  

Според моите убеждения това е похвално. Уви това те изолира от обществото обаче. Да, това е "цената". 

Аз не мога с друго да ти помогна, но поне мога да изразя някаква морална подкрепа. Не бих се молил на Бог заради теб, защото ти си имаш "своя" приказка с него. 

Всичко това е във връзка с един надпис който изчетох в кремиковския манастир. Не е дословно, но ще се опитам по смисъл да го споделя тук:

Който иска да помогне на тази обител, то може да го направи с пари, труд, материали или с каквото има, а тези които нямат с какво, то и една молитва от тяхна страна ще е достатъчна помощ. 

В случая аз не мога да ти помогна дори с молитва, защото твърдиш, че познаваш Бог. Въпреки това вярвам, че го правиш от добро сърце. Да, нетипично е, но поне си намерил утеха за себе си. 

Жив и здрав бъди. Амин

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, dioib написа:

Мнозина мислят, че в глупостта няма смисъл. Само, че като се разровиш сред много глупости може да намериш нещо ценно за теб. 

В действителност мнозина не ползват религията по предназначение. Да, търсят в нея нещо и в много случаи се разочароват. Това обаче показва, че са отворели в себе си кутията на пандора. За да се изпарила, т.е. излязла и надеждата, то явно човек не може да се спаси сам. В тоя случаи единственото което му остава е да се осланя на Бог. Мнозина започват да го търсят в някаква религия, а други изнамират мъдри предшественици, но с течение на времето разбират, че почти всичко не зависи от тях. И, тук, мнозина се отказват. 

В случая с теб е по-важно, че си повярвал в Бог. Да, известно ми е, че Църквата ти е станала "тясна' и затова си я изоставил. Решил си да не дотираш въпросната. Не знаеш с какво реално да помогнеш на другия в неговото духовно развитие и затова си създал Анжелизъм.  

Според моите убеждения това е похвално. Уви това те изолира от обществото обаче. Да, това е "цената". 

Аз не мога с друго да ти помогна, но поне мога да изразя някаква морална подкрепа. Не бих се молил на Бог заради теб, защото ти си имаш "своя" приказка с него. 

Всичко това е във връзка с един надпис който изчетох в кремиковския манастир. Не е дословно, но ще се опитам по смисъл да го споделя тук:

Който иска да помогне на тази обител, то може да го направи с пари, труд, материали или с каквото има, а тези които нямат с какво, то и една молитва от тяхна страна ще е достатъчна помощ. 

В случая аз не мога да ти помогна дори с молитва, защото твърдиш, че познаваш Бог. Въпреки това вярвам, че го правиш от добро сърце. Да, нетипично е, но поне си намерил утеха за себе си. 

Жив и здрав бъди. Амин

И ти жив и здрав ,обади се като минаваш по моя край ,за алкохол да си говорим 😃,че в тоя раздел доста време отделихме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

И ти жив и здрав ,обади се като минаваш по моя край ,за алкохол да си говорим 😃,че в тоя раздел доста време отделихме.

:offtopic_s:Въщъ ръкия е слаба. Не мое да ме носи ... :) Тъ ... споко, нема да говорим, а ша я "унищожим" през перисталтиката ни, зъ да нема с ко да се напивът другите ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

И що е рекъл Господ ? 

На теб едно, на мен друго. ;) 

Но, не това е важно, а че сме имали досег до него! 

п.п. Малцина са се докосвали до божественото. За всички останали е табу, а не таро тарор!!! :) ил те рор ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване