Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте ! Забелязах че ако искам да си сменя сегашния процесор ryzen 5 2600 със процесора  Ryzen 7 3700x за в бъдеще ,ще ми бъде трудно! да не кажа невъзможно и ето защо така мисля.Видях във клипове в You tube че въпросния процесор върви със охладител ,който е съвсем различен от сегашния ми ,който се закрепя по съвсем различен начин посредством скоби ,които се закрепят към дъното където има нещо като две пластмасови прастини хванати със по два болта от страни закрепени към дъното.Явно си идват така със дъното ,но при мен липстват.Когато поръчах компютъра и дойде сглобен ми пратиха и опаковките на астаналите компоненти ,но такива пластини нямаше.Как мислите,че може да се закрепи заводския кулер без тях или ще трябва афтърмаркет охладител? Благодаря ,приятен ден!

П.с. това е дъното:

На ревюто се виждат тези шини за които говоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

А твоя охладител сега е?

Стоковия на ryzen5 2600 и е закрепен та 4 болта директно на дъното на мястото на липстващия бракет.

преди 1 минута, www543 написа:

Стоковия на ryzen5 2600 и е закрепен та 4 болта директно на дъното на мястото на липстващия бракет.Най вероятно са си го присвоили във магазина 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимай с какво си в момента, ако ги няма тези пластмаси, със сигурност не си със стоков охладител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Снимай с какво си в момента, ако ги няма тези пластмаси, със сигурност не си със стоков охладител.

Не съм толкова глупав!  .Може да се види във видео,че стаоковия на 2600 се монтира без бракети ,направо на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е така, мъчи се.

Моя грешка, сега видях, че другото охлаждане се закрепя по различен начин. Това са фабричните пластмаси, които вървят към всяка дънна платка. Това е недостатъка да купуваш готови конфигурации - търговците/сервизите си вземат каквото им хареса, въпреки че това изобщо няма да им трябва. Най-вероятно са ги изхвърлили, вместо да ги сложат в кашона с останалите неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Щом е така, мъчи се.

Благодаря за помоща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирах си мнението. Може да се обадиш на търговеца, от който си закупил конфигурацията и да поискаш да ти пратят пластмасите. Ако си държат на името, ще ти ги пратят за тяхна сметка безплатно.

Стоковите охлаждания не са особено добри - шумни и температурите са високи, също и не позволяват overclock поради втората причина. На твое място бих инвестирал и в охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

Редактирах си мнението. Може да се обадиш на търговеца, от който си закупил конфигурацията и да поискаш да ти пратят пластмасите. Ако си държат на името, ще ти ги пратят за тяхна сметка безплатно.

Стоковите охлаждания не са особено добри - шумни и температурите са високи, също и не позволяват overclock поради втората причина. На твое място бих инвестирал и в охлаждане.

Там е проблема,че е минала вече 1год.  и поповина от покупката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не ти пречи да пробваш. Както си прецениш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да оправдавам търговеца по никакъв начин, но за какво ти е да слагаш такъв охладител на този процесор. Това е все едно да сложиш газова уредба на S-класа. Като даваш над 600лв за процесор ще намериш още около 100лв. да му сложиш добър охладител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tepmu написа:

Не искам да оправдавам търговеца по никакъв начин, но за какво ти е да слагаш такъв охладител на този процесор. Това е все едно да сложиш газова уредба на S-класа. Като даваш над 600лв за процесор ще намериш още около 100лв. да му сложиш добър охладител.

Не е там въпроса !а по принцип защо да не ползвам стоковия,след като го получавам заедно със процесора? а и не съм клокър и мисля,че ще ми свърши рабата.Виждам че ги има обаче са извън България!

https://images.app.goo.gl/9Txra8TpwdJBryoV9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вместо да "носиш вода от девет кладенци", вземи другата седмица и говори с търговеца. Ако той те отреже, обади се в някой и друг сервиз или посети няколко в твоя град, със сигурност ще намериш това, което ти трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, www543 написа:

Не е там въпроса !а по принцип защо да не ползвам стоковия,след като го получавам заедно със процесора? а и не съм клокър и мисля,че ще ми свърши рабата.Виждам че ги има обаче са извън България!

https://images.app.goo.gl/9Txra8TpwdJBryoV9

Защото не е толкова добър и защото е шумен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви 100 лв, буквално за 40-50 лв ще вземе охладител който няма да е върха на сладоледа, но ще е в пъти по-добър от стоковия, а за разликата в шума няма да коментирам. Аз на твое място след година + време дори не бих се занимавал да търся търговеца , просто прежали 40 лв и си вземи охладител който ще е по-добър и само заради това, че ще е доста по-безшумен си заслужава в дългосрочен план. Аз съм с доста по-слаб процесор, който си дойде с wraith spire, но дори не съм го монтирал, стои си в кутията и ползвам афтърмаркет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера реших да пиша на имейл до магазина както ме посъветва " Raze "които преди около 1год. и повече ми асемблерираха машината и да им обясня за какво иде реч .

И веднага ми върнаха имейл като ми поискаха името на клиента и модела на дъното и процесора .

Казаха че ще ми пратят необходимото и тн.Останах приятно изненадан от тях ! 

Благодарности на Raze ! 

А относно това дали е редно да ползвам стоков или автърмаркет кулер е въпрос на избор все пак .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! Още не съм поръчал нов процесор и сегавъв връзка със това да ви питам какво ви е мнението за магазин Outmax! Гледам примерно,че Ryzen5  3600 тук струва най- евтино,за разлика от всички други предлагани на пазара .Можете ли да ми кажете как е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално като при всеки друг търговец.

Принципно Интел си изкараха процесорите а алтернативен 6/12 без графика Tray вариант е около 330 лв. и нормално АМД клекнаха с цените като винаги правят.

Останалото зависи от търговците ни и наличностите им който трябва да се продадат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Roujin Z написа:

Нормално като при всеки друг търговец.

Принципно Интел си изкараха процесорите а алтернативен 6/12 без графика Tray вариант е около 330 лв. и нормално АМД клекнаха с цените като винаги правят.

Останалото зависи от търговците ни и наличностите им който трябва да се продадат.

Здр.Roujin Z! 

Реших да поръчам 3600 от Vario, да си знам поне че всичко ще е наред ,но все пак всичко е и  до късмет !Ще правя ъпгрейт  лично за първи път и ще имам нужда за помощ от вас .Направих биос ъпдейт още преди да сваля този от 2ра генерация и до там ! Въпроса ми е друго трябваше ли да направя ? Сега като сложа новия,какво трябва да очаквам при първи старт на компютъра! в смисъл такъв дали ще се сработи със останалите компоненти в кутията .Да очаквам ли грешки,черен екран и тн.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, www543 написа:

Здр.Roujin Z! 

Реших да поръчам 3600 от Vario, да си знам поне че всичко ще е наред ,но все пак всичко е и  до късмет !Ще правя ъпгрейт  лично за първи път и ще имам нужда за помощ от вас .Направих биос ъпдейт още преди да сваля този от 2ра генерация и до там ! Въпроса ми е друго трябваше ли да направя ? Сега като сложа новия,какво трябва да очаквам при първи старт на компютъра! в смисъл такъв дали ще се сработи със останалите компоненти в кутията .Да очаквам ли грешки,черен екран и тн.?

W10 - очаквай, неочакваното!

Това от кой търговец вземаш дадена част не гарантира нищо - дори директнно от AMD да го вземеш, да имаш възможност сам да го избереш от поточната линия, винаги може да улучиш куц кон или сляп ...

Като цяло е добре да внимаваш и да следващ правилно стъпките за монтаж на процесор - не става ясно предния процесор кой го е поставил в системата ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, plamen_petrov_80 написа:

Това от кой търговец вземаш дадена част не гарантира нищо - дори директнно от AMD да го вземеш, да имаш възможност сам да го избереш от поточната линия, винаги може да улучиш куц кон или сляп ...

Като цяло е добре да внимаваш и да следващ правилно стъпките за монтаж на процесор - не става ясно предния процесор кой го е поставил в системата ти.

😁😁Това за коня е вярно,затова казвам че е на късмет.Иначе компютъра беше асемблиран от фирма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, plamen_petrov_80 написа:

Друго важно нещо е  да знам дали стоковия охладител има фабрична термопаста?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логично е да има. Но имаш един опит за поставянето. Ако имаш по-качествена паста можа да ползваш нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, plamen_petrov_80 написа:

Логично е да има. Но имаш един опит за поставянето. Ако имаш по-качествена паста можа да ползваш нея.

Разбирам! Ами ще гледам да стане от първи път .След като има на самия охладител,трябва ли да се постави малко и на самия процесор или не ? т.е този на охладителя е достатъчен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчна е, твърде много паста не помага. Като го монтираш имаш датчик и можеш да се ориентираш ако нещо не се е получило добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...