Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ъпгрейд с Ryzen 7 3700x

Препоръчан отговор

преди 40 минути, www543 написа:

Това е паметта  и кутията ми 

https://www.pazaruvaj.com/ram-pamet-c3577/patriot/viper-4-16gb-2x8gb-ddr4-3000mhz-pv416g300c6k-p309530565/

Незнам ниско или високо профилна е затова давам точния модел рам памет и кутия

https://www.tomshardware.com/reviews/riotoro-cr500-tempered-glass-mid-tower-case,5444.html

Моля за помощ при избора на приличен охладител ,който да не е със трудни за монтиране скоби / бракети.

Благодаря

Благодаря ти за бързата помощ  ,дал съм и размери на рамта  и кутията за ориентация.Може и по евтино предложение да дадеш🙂 Но този наистина е добър ! А дали има термопаста включено към него .

https://www.jarcomputers.com/Arctic-Freezer-34-eSports-Duo-Red_prod_FANCPARCTICACFRE00060A.html

Намерих го по евтино ето тук ! Ще има и за термопаста даже

Поръчах червения ,мн ми харесва ! Мерси😉

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 64
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 1 минута, www543 написа:

Поръчах червения ,мн ми харесва ! Мерси😉

Тук е с 10 год. гаранция,интересно от жар как са икономисали 5 год............https://plasico.bg/охладител-за-процесор-arctic-34-duo-red-esports-intel-amd-85239.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Слави Маринов написа:

Тук е с 10 год. гаранция,интересно от жар как са икономисали 5 год............https://plasico.bg/охладител-за-процесор-arctic-34-duo-red-esports-intel-amd-85239.html

Карай да върви 5 стигат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Слави Маринов написа:

Внимавай с лепенките самоHappy Toddlers And Tiaras GIF

🤣🤣 да, прав си!  утре тоя стоков пищялник го прибирам във кутията за дълбок сън.М/у другото ще видя дали имало лепенка или се е стопила!😉

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и добро утро! 

Днес свалих охладителя ,да видя как са нещата и за мое щастие нямаше найлонка преди термопастата,или ако е имало ,да се е стопила ама щеше да има някакви остатъци поне.Прибрах охладителя в кутията и чакам утре може би да дойде този за който ми препоръча колегата във форума.Сутринта го включих само да зареди уиндоуса,да видя как е температурата и веднага беше около 55° гр.Незнам това нормално ли е ама на мен този процесор ми се струва доста горещ,но незнам дали е от процесора ,но в голяма степен го има и от охладителя! Мое мнение,но съветвам хората които ще купуват 3600 да си предвидят и кулер и да не се занимават със стоковия .Как може само при отваряне на браузър да скача със 15/ 20 градуса веднага !? Незнам  .Вчера се мъчих да пусна FarCry new down но без успех,преинсталирах играта  но пак не тръгна. Захранването ми е 650вата  ,а картата RX 590 fatboy 8gb ,възможно ли е да не стига със този процесор?

А! И по време на инсталация на играта ,температурата на процесора варираше между 65 /70 ° това нормално ли е! Аз незнам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти, стига се шашка, нищо му няма на процесора. Моя е 1600 AF, клокнат на 3.9 GHz и понякога минава 80 градуса при екстремни тестове, иначе си държи 70-75 при игри с охладителя, който ти препоръчах. Иначе със стоковия, в началото като го пробвах, е стигал и 90+ градуса, като се мъчих да го клоквам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Raze написа:

Казах ти, стига се шашка, нищо му няма на процесора. Моя е 1600 AF, клокнат на 3.9 GHz и понякога минава 80 градуса при екстремни тестове, иначе си държи 70-75 при игри с охладителя, който ти препоръчах. Иначе със стоковия, в началото като го пробвах, е стигал и 90+ градуса, като се мъчих да го клоквам.

Дано си прав! Поръчах охладителчето иначе😉

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, www543 написа:

Дано си прав! Поръчах охладителчето иначе😉

Ако сложиш течен метал,а не обикновена термо паста ще имаш доста по-видими резултати с охлаждането...........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Слави Маринов написа:

Ако сложиш течен метал,а не обикновена термо паста ще имаш доста по-видими резултати с охлаждането...........

По принцип да,но тази материя не ми е позната а и няма да клоквам ,така че мисля ще ми стигне и паста само.Да видим след поставянето на охладителя как ще е ,да не казвам голяма дума още 🙂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Получих охладителчето днес по късно ще го инсталирам,но има 2 вида ограничители ,тези между дъното и охладителя ! Едните са по къси ,другите по дълги.Кои са за AM4 сокета ,някой знае ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко мина добре 😉 Пуснах 3 последователни теста в  Синебенч 15 и температурата не надхвърли 73°с направо съм потресен колко е ефективен и тих този кулер ,преди със стоковия при 2ри тест в синебенч стигаше до 90°с .Преди да сваля стоковия направих Bios дифлот ,защото бях увеличил оборотите на вентилатора. т.е сега са на ауто.Ще пусна още няколко теста и ще видим и мисля само да включа XMP профила и това е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш един вентилатор отпред на кутията да вкарва студен въздух и един отзад да изкарва топлия (задължително, ако нямаш) и си готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Raze написа:

Слагаш един вентилатор отпред на кутията да вкарва студен въздух и един отзад да изкарва топлия (задължително, ако нямаш) и си готов.

Е как да нямам ,само да видим как ще е при игри!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване