Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем мисля съвместимост

Препоръчан отговор

Здравейте . Реших скоро да купя втора употреба видео карта XFX RX570 8GB.

Конфигурацията ми е:

дъно:Medion ms 7707 без вградено видео

Рам: kingston hyperx 8gb ddr3

Процесор: intel core i5 2400

Захранване : trendsonic 550w (не знам реално колко е)

Hdd: 500 gb

Монитор закупих нов 24 инча acer nitro преди бях с 17 инча 10 годишен samsung.

Видео карта : Nvidia 1030gt закупена нова преди 2 години..

И по същество изкарах старата видео карта и я продадох на същия ден. След това сложих на слота новата и пуснах преинсталация с форматиране на Ц да не стане проблем с драйвърите. След като се пусна конпютъра свалих най-новите стабилни драйвъри на rx570 и ги инсталирах. И след това позна видео картата но не работеше грешка 43 (това устройство не работи правилно) в device manager.

Всичко беше точно беше вкаран 8 пиновия кабел за захранването , пробвах с друго захранване 650вата corsair, с друг хард диск с уин 10 . Но нямаше ефект. И накрая свалих оригинален биос и флашнах биоса на видеокартата и на рестарта вече даже нямам биос , само черен екран пробвах на 2 монитора с всякакви комбинации на кабели.

Дотук това беше проблема. Имам и стара конфигурация:

дъно:Asrock n68

процесор: AMD athlon X2 5600+
рам:2 гб ддр2 кингстон

захранване: trendsonic 400w

хард:500гб

Та на тази стара конфигурация като сложа видео картата се пуска всичко нормално разпознава си драйвърите даже пуснах бенчмарк си изкара добри резултати. Защо не тръгва на главния ми компютър тази видео карта какво мога да направя вече 1 седмица се чудя. Дали трябва да сменя дъното или нещо от биоса или видео картата . Трябва ми помощ.

благодаря ви предварително !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Musti Mustito написа:

флашнах биоса на видеокартата и на рестарта вече даже нямам биос , само черен екран

Кое точно "флашна"? Да не е дъното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай със захранването от другата конфигурация.

Може и проблема да е в дънната платка. Провери за по-нови BIOS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори . Да сигурен съм за биоса на видео картата. Да ще пробвам с другото захранване но все пак то е по-старо и по малко ватове. Биоса на дъното ме притеснява малко да не омажа нещата повече. Иначе gtx 970 в момента съм с такава карта и няма проблем ама защо не приема rx570. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер отново. Пробвах с другото захранване няма ефект . Не мога да намеря биос за моята платка medion ms 7707. Пак зациклих сега някакви идеи други да имате ?

благодаря отново!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш дъното или видеокартата. Като гледам, не си единствен (превод с гугъл преводач от друг форум):

https://translate.google.com/translate?hl=&sl=auto&tl=bg&u=http%3A%2F%2Fforum.benchmark.pl%2Ftopic%2F282612-ms-7707-radeon-rx-570%2F

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво ти е биос за дънната платка ако тя работи глобално и работи коректно с друга видео карта?

Също така ти дори да сложиш нов биос, не е ясно кое ще е новото в него - примерно добавка на нови процесори - това на теб как точно ти помага?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи видео картата си работи нормално , но не е съвместимо точно с моето дъно . И трябва да реша да взема друго дъно или видео карта ако съм разбрал правилно. А според вас кое е по-удачно за бюджет около 150-200 лв . Дали да взема малко по-нов сокет с процесор може би амд или интел отново , или да направя бартер или да продам тази карта ?
Мерси отново !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За нов сокет няма да ти стигне бюджета. Реално процесора ще спъва видеокартата в доста от новите игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало с nvidia да нямаш проблеми, според форумите, но с втората употреба винаги си е на късмет, особено с това дъно. За най-сигурно - търси нещо близо до теб, което можеш да тестваш на място, дори и като си занесеш конфигурацята или някой да дойде във вас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи нещо от сорта на 1650 на нвидиа да търся . Спирам да се пробвам окончателно . Пускам за продаване тази карта. 
Благодаря

И нещо интересно , че преди да флашна биоса на картата си тръгваше на медиона с код за грешка но все пак имаше картина . А сега няма и до биос .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е много сигурно. В краен случай, ако нещо се прецака, направи си backup на стария BIOS, за да може в някой сервиз да ти го върнат след това с програматор. Не би трябвало да струва повече от 20-30 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А принципно в момента ако реша да сменя дъното с процесора , какъв бюджет горе-долу ще ми потрябва 

Или се чудя да взема друго дъно въора ръка с моя сокет лга1155 и да си сменя нещата с идеята да тръгне видеото!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

200 лв. за процесор и около 150 лв. за читаво дъно.http://nikem-bg.net/cart/57914p1r64099p1rf.html

Естествено трябва и рам но зависи колко и каква ще сложиш. Примерно 2х8GB 3200MHz е около 150 лв.

http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-DDR4-2x8GB-3200MHz-RipjawsV-F4-3200C16D-16GVKB/

Ако решиш да взимаш единичен модул с идеята в бъдеще да сложиш още един ще излезе повече.

http://nikem-bg.net/computer-components/8G-DDR4-3200-ADATA-GAMMIX-D30/

п.с. Като гледам и захранването е за смяна.

http://nikem-bg.net/computer-components/SEASONIC-SSR-650GB3-BRONZE/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сравнително добро дъно втора употреба дъно за твоя процесор се намира за около 70-80 лева. Реално процесора струва по-малко, но това е положението. Предполагам знаеш какъв е риска с купуване на хардуер втора ръка и че задължително трябва да се тества на място или пред куриера, преди да се плати. На първо място се оглежда и сокета за криви пинове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи отивам над 600 лв ако искам да сменя дъно и процесор. 

Засега най-вероятно ще сменя картата или дъното освен. Май  ще е най-добре засега да сменя видео картата. И евентуално след време да продам конфигурацията и да добавя пари и да си сглобя нов компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да смениш платформата ти трябват минимум 430 лв. с 8GB рам или 500 лв. с 16GB ако можеш да си го позволиш.

100 лв. за читаво захранване принципно ти трябват независимо с какъв компютър си. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи мисля , че най-добрия вариант ще е да продам сегашните дъно процесор и рам и да мина на АМ4 дъно с този процесор горе предложен , и да си ползвам видео картата rx570 . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е но предвид колко вървят Сандитата от фирма с година гаранция едва ли ще му вземеш повече от стотина лева което ти е само захранването.

Най-добре го пусни на части.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 160 лв B365M Pro4- F + процесор i3 9100F = 320лв. 2х4гб HyperX Fury 2666 = 90лв. , за 10 лв отгоре се взимат на 3200мхца, но с този процесор няма да има разлика.
С тези неща ако видеокартата работи няма да имаш проблеми . Захранване 550W Deepcool DN550 = 85лв. Обща цена около 490-500 лв, като това според мен е най-бюджетният вариант за гейминг в момента, за 80-90 лв отгоре може да смениш процесора с 3300x на амд и дъно gigabyte ds3 b450m, но тогава и рам паметта трябва да е 3000+ Mhza.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо трябва да взема умряло дъно с умрял сокет и умрял процесор, като за тези пари и малко отгоре ще си вземе 6-ядра /12 нишки и дъно, с което дори може да клоква паметта и процесора?

http://nikem-bg.net/cart/63939p1r63554p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DKaraivanov написа:

За 160 лв B365M Pro4- F + процесор i3 9100F = 320лв. 2х4гб HyperX Fury 2666 = 90лв

В този момент да се закупи  i 3 9100 е просто уникално предложение ..... С този офис процесор си хвърляш парите в кофата просто казано . При условие ,че ще се прави смяна с нова платформа нека поне направи смислена покупка .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване