Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем мисля съвместимост

Препоръчан отговор

Защото може би колегата търси максимален бюджет, но тук съм забелязал , че винаги темата се обръща с главата надолу. Да, стар сокет, стар процесор който се държи в игри все още по-добре от клокнатия процесор за който говориш и това е факт. А както виждате съм споменал и 3300Х ако отдели 80 лв отгоре, а той обезсмисля всичко що е 6 ядра ако говорим за гейминг или поне ако 70 % от времето на компа ще е за гейминг. Въпросният 3300х се представя наравно с 3600 и с 6-7 фпс по-малко от 3600х във 90 % от заглавията. Съотношение цена/качество това е най-добрият процесор без значение дали става въпрос за амд или интел. Аз също съм с 6 ядра 12 нишки = 1600 аф, страхотен процесор за парите си, че дори обезсмисля 2600 поне за мен, но ако сега месец по-късно трябваше да сглобявам конфигурация нямаше да се замисля за 6 ядра пред 3300х в ценови клас до 400лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига глупости 4 ядрен процесор за 150 лв. си е страхотно предложение ако ще се ползва за игри и бюджета е минимален. 

п.с. Абсурден е новия I3-10100F който е 100 лв. нагоре, Пентиумите, цените на дънните платки и държавата ни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Roujin Z написа:

Стига глупости 4 ядрен процесор за 150 лв. си е страхотно предложение ако ще се ползва за игри

Ти очевидно цял живот само игри тестваш ...... радвай се ,че го няма един индивид ,който редовно те взема на подбив . Понеже аз съм пробвал доста заглавия и то от различни жанрове , ще ти дам жокер . Към днешна дата процесор с 4 ядра и 6 MB кеш е недостатъчен за голям процент от новите и не толкова нови игри на пазара .  😉

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо, че жокера не е към мен, въпросният стар процесор на medim/high си вади 75-100fps на игри като PUBG/Apex/Fortnite и т.н. които са съвременни и масови.
Още малко и 3990х ще му предложите, но в темата колегата търси бюджетно решение за дъно+ процесор. Посочи ми един процесор който да е до 160лв и да има стойностите на 9100f в съвременни заглавия. Точно при игрите 4 ядра все още са напълно достатъчни, пак ще дам за пример 3300х който размазва 1600аф и 2600 във всяка игра и е на 1 ниво с 3600 който е "само" 100+ лв отгоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аа не е Ал денте! :biggrin: Ще си останете роби цял живот с това мислене как постоянно да сменяте хардуер.

Хората си ползват не просто 4 ядрени а 7 годишни такива с видеокарти като 1050TI и си играят.

С което не искам да кажа че 1600AF не е чудесен процесор но това че I3-9100F не ставал за нищо беше най-голямата тъпотия която съм чувал някога.

Дори 10 годишен 2 ядрен процесор става за много неща просто човек трябва да знае за какво а не да ръси глупости по-форумите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте намерих Asus P8H61-M LX2, Socket 1155 това дъно с процесор на добра цена 80 лв , дали да го взема и читав модел ли е според вас ще тръгне ли видеото , какъв съвет ще ми дадете ? 
п.с: Благодаря много за съветите , даже и от споровете се научава нещо !😉

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В олх , процесора е i3-2120 ще ползвам моя просто мисълта ми е да тръгне видеото с това дъно. Цената мисля че е ок. Освен в еконта да си взема конфигурацията 😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Musti Mustito написа:

Цената мисля че е ок. Освен в еконта да си взема конфигурацията 😀

Както ти казаха по горе преди да платиш ТЕСТВАШ !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай до адрес, имаш 15 минути за тест, ако ти стигнат - стигнат. В офиса и бюрото да си занесеш освен ако нямаш вътрешен човек няма да можеш да тестваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно това ще направя , благодаря много. Имам и друго въпросче че май имам bottleneck , имам фпс дроп на моменти и не ми зарежда текстурите. Дали е от това качвам и снимка да видите как е по време на игра.

B11B02C5-C7F1-4556-B52E-E781080BCBB0.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да си беше обърнал снимката ли? Що за неуважение! Искаш ли да ти се помогне? А създаваш ли улеснения? Ко? Нье!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам CPU 100%, много вероятно е да спъва останалите процеси. Но проблема може да е и в бавен диск или недостатъчно памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте пиша след доста време, карах си с нвидиата гтх 970 с моето дъно до днеска. Днес след доста търсене  купих дъно на гигабайт сокет 1155 и амд рх 570 картата ми тръгна перфектно с нея. Прехвърлих си процесор и рам.

Всичко е било от моето дъно , че не иска да подкара амд картата , а работи с нвидиа .

Благодаря отново на всички !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Musti Mustito написа:

Здравейте пиша след доста време, карах си с нвидиата гтх 970 с моето дъно до днеска. Днес след доста търсене  купих дъно на гигабайт сокет 1155 и амд рх 570 картата ми тръгна перфектно с нея. Прехвърлих си процесор и рам.

Всичко е било от моето дъно , че не иска да подкара амд картата , а работи с нвидиа .

Благодаря отново на всички !

Дъната си работят и с двете видеокарти. По-вероятно да имаш повреда в дъното или в картата за да не иска да работи. Захранването също е възможна причина по принцип.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвахме на моето дъно с доста добро захранване и пак не тръгна само черен екран без биос на други 2 дъна тръгва без проблем. И до преди малко активно играх няма проблем картата нито моето дъно прави проблем с нвидиата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване