Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

моля за Вашето предложение относно нова конфигурация и монитор с бюджет 2000лв всичко, +-100-200лв.

Ще се използва за Photoshop, Sony Vegas, Steam(CoD, Battlefield, FORZA Horizon, CS:GO) и т.н. Предпочитам от Vario да взема нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 19 месеца не можа ли да вземеш решение?(Хм...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като толкова време си се мотал направи го още месец да се пуснат всички видове процесори и дъна за Интел.

Ако пък ще е АМД да пуснат дъната с B550 чипсет. Като цяло момента е неподходящ понеже избора ако въобще го има е беден.

п.с. Ще има и известно разместване на цените на старите така че и в това отношение има смисъл изчакването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъ, какви 19 месеца, момчета? Машината, която съм взел 2018г. още си работи, просто ми трябва още една, но не толкова скъпа. Само видеокартата беше сдала багажа, но от Варио ми я подмениха веднага, та затова и искам отново от тях.

E28DF1F1-5535-46D2-A495-31BB44C39F76.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мм изчакай да излезе 3600XT който ще е на цената на Х съответно ще падне цената на втория и логично на нормалния 3600 както и излизането на B550 чипсет.

Съответно купуваш обикновения 3600 като му падне цената и дъно с B550 чипсет и ги слагаш на старата машина а процесора и дъното от нея на новата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Expert написа:

Ъ, какви 19 месеца, момчета? Машината, която съм взел 2018г. още си работи

''Око да види, ръка да пипне''... Тук 80% от темите са фалшименто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, де, не е проблем да се изчака месец-два да излезнe AMD, но нещо точна дата или поне приблизителна не виждам..

Нека да попитам - Монитор тип curved удобен ли е за използване, трудно ли се свиква?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3600ХТ би трябвало да излезе на 7-ми юли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета позволява да се вземе по-добра машина от старата с изключение на видеокартата.

Тоест просто ще се прехвърли 2070 на новата машина а на старата ще се сложи новата.

Пълноразмерно дъно с B550 чипсет около 200 лв.

R5 3600 след падане на цената около 350 лв.

2x8GB на 3200MHz около 150 лв.

Видеокарта GTX 1660 Super около 500 лв.

Захранване около 120 лв.

Кутия около 80 лв.

`24 IPS около 200 лв.

Около 1 600 лв. и остават пари за SSD/HDD и охладител.

3600 е със скапан охладител (Wraith Stealth) който не става за нищо и най-добре да ползваш съществуващия.

На стария 1600Х сложи някакъв от 40 лв. като Arctic Freezer 34 в случай че не пазиш фабричния който е достатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDD предполагам, че ще търся 1TB и 512GB SSD, охлаждане нещо като be quiet?

А кутията си я представям някаква подобна на сегашната, т.е със стъкло и мога да сложа RAM RGB LED, за да стане нещо готино и по-нататък да си сложа една лед лента. Друго си е да свети нещо там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е до лични предпочитания а и ако ще е от едно място избора ще е ограничен и цената може да отиде нагоре за това писах около.

Например https://www.vario.bg/kolink-stronghold може да се ползва за старата машина а на новата да ползваш старата кутия.

п.с. Съществуващият охладител няма да се събере ако не е ясно. Иначе кутията е с прозорец има вентилатори и изглежда добре поне според мен.

По-важното не трябва да харчиш много пари за нея. 1600Х е с приличен охладител ако не е бил Tray а по бюджетните като  Arctic Freezer 34 се събират.

Така или иначе няма смисъл да се харчат излишни пари за стария процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Roujin Z написа:

Пълноразмерно дъно с B550 чипсет около 200 лв.

.... безобразно си далеко от истината колега

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С B450 има отлични дъна на тази цена но да прав си в началото винаги са раздути цените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

С B450 има отлични дъна на тази цена но да прав си в началото винаги са раздути цените.

- има го раздуването и вече излязоха цените и очаквано са много високи......за средна хубост модели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Expert написа:

Нека да попитам - Монитор тип curved удобен ли е за използване, трудно ли се свиква?

Аз от скоро съм с широкоекранен 34" монитор и вече взех да си мисля дали не трябваше да взема извит:

https://www.lg.com/bg/monitori/lg-34WK650-W

Предполагам е по-удобно, понеже всички, които са с по-голяма резолюция и размер от този са извити. Въпреки, че преди това ползвах 42" телевизор за монитор, този е по-широк и реално ми се налага понякога повече да си въртя главата, което си мисля, че ако беше извит, нямаше да се налага толкова. Най-добре отиди в някой магазин, където има извити монитори и искай да седнеш пред него за тест.

Виж и това: https://www.viewsonic.com/library/entertainment/curved-vs-flat-monitors/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който ще взема хубаво B450 е сега момента. После ще се фокусират в B550 и цените не са приятни ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.05.2020 г. в 21:32, Roujin Z написа:

изчакай да излезе 3600XT който ще е на цената на Х

Хубаво щеше да е така, но ще е по-скъп с около 40-50 лева, значи минимум около 460-470 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...