Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

В момента съм със стара видеокарта Sapphire 6770. Процесора е AMD A10-6700 и предполагам че неговото вградено видео е почти на нивото на дискретната видеокарта. Когато пусна 4к видео, системата се мъчи - процесора е на 85-88% средно, GPU-Z ми показва GPU Load 22%, Core Clock и Memory Clock са на максимум - съответно 850 и 1200 Mhz. За видеоплейър използвам основно PotPlayer, имам също VLC и още 1-2 други - като цяло е същата работа. Предполагам че проблемът е по-скоро в драйвърите, но се съмнявам и за процесора и за видеокартата да намеря по-съвременни драйвъри. На видеокартата драйвъра е Catalyst 15.10 от 2015-та. Каква видеокарта бихте ми препоръчали? Sapphire RX560 4 GB заслужава ли си за 130 лв. на старо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ще стане, но ако е само за филми, по-добре някоя икономична като GT 1030.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не е така. GT 1030 хич не върви евтино докато 560 може да се намери и за 100 лв.

Явно говорим за първата машина и захранването няма да е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за включването. Имам известна емоционална неприязън към Nvidia като цяло - заради разни техни "сенчести" търговски/маркетингови номера. А и ми се струва, че видеокартите на АМД са по-добре откъм видиоинтерфейс - Display Port, HDMI 2... Някоя от т.нар. "професионални" - от типа на Fire Pro - още по-неподходяща ли ще бъде за този случай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва ти съвременна карта (няма връзка с драйверите за старата) която поддържа хардуерно декодиране на h.265.

Тоест RX 550 и нагоре или споменатата GT 1030 и нагоре.

п.с. RX 560 не е лакома дори има варианти без допълнително захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кирливото ми вградено в CPU видео, май 4600 се казва, поддържа 4К, ти какво искаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, JKirilov написа:

Кирливото ми вградено в CPU видео, май 4600 се казва, поддържа 4К, ти какво искаш?

Къде по-точно е вградено? Поддържа - в смисъл върви гладко, без да забива през 2-3 минути?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старият му Хасуел ако е от топ-вариантите дъното има необходимия изход и се изкл. натоварващите приложения вероятно ще го подкара на 24Hz.

Като цяло това с поддържа и реалността са различни неща. Като говорим за филм и 60Hz а не клипчета си трябва видеокарта ако искаш да си ползваш нормално машината.

В Маймунда е пълно който иска може да си пробва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не се хваля с 6-годишен професор ;)

Но тогава да говорим за 8К на 300Hz... Как беше  - Меракът на чичо Генчо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не казвам че се хвалиш а че си има ограничения. Ето едно примерно видео - https://dox.abv.bg/download?id=969d556add

Напълно възможно е да се гледа със съвременен 2 ядрен процесор и вграденото му видео след споменатите процедури.

Тоест и на двамата трябва да ви върви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, JKirilov написа:

Не поддържа пълно 4К хардуерно декодиране, евентуално частично. Имам лаптоп с такава видеокарта и I7 4/8. При пускане на 4К филм видеокартата се товари на около 40%, но процесора отива на 70-80% и нагоре. Ако е някой по-слаб процесор, забрави да се гледа нормално 4К видео. И става въпрос за 24 кадъра, 13.4 Mb/s. Ако е с повече кадри или с по-високо качество, най-вероятно изобщо няма да може да се гледа.

Пробвай да подкараш този клип на 4К:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- стен наличен 4к монитор има ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Roujin Z написа:

Не казвам че се хвалиш а че си има ограничения. Ето едно примерно видео - https://dox.abv.bg/download?id=969d556add

И аз съм с Intel HD4600, вградена в i5-4460. Примерното видео върви, но сече от време на време. Windows 10, SMplayer. Иска си по-мощен хардуер. Пробвах го и на Linux Mint на същия компютър - пак сече, и вече има разминаване на звук и картина.

ПП. "Angel has fallen"? :) Добър филм.

преди 52 минути, Raze написа:

Пробвай да подкараш този клип на 4К:

Това се гледа - ама в режим "стоп-моушън видео" :) .

ЖиКата пак пише колкото да трупа бройка постове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината е в ниския интелектуален потенциал, не разбирате какво искам да кажа! :)

Ако 6 - годишен процесор с видео почти успява за некво 4К, то тогава всяка 6-годишна видеокарта ще е пирфектна за всяко 4К! Ами 5-годишна карта, ами 4-годишна карта, ами 3-годишна...?

И нищо не трупам, трупате вие, с простотии!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колега голямо самочувствие

преди 26 минути, JKirilov написа:

Ако 6 - годишен процесор с видео почти успява за некво 4К, то тогава всяка 6-годишна видеокарта ще е пирфектна за всяко 4К! Ами 5-годишна карта, ами 4-годишна карта, ами 3-годишна...?

като за толкова тъпа логика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои хора не трябва да ги допускат да пишат във форума, но за съжаление не съм аз човека, който решава това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък гледам съвсем гладко и клипа и филма с VLS player,това с razen 3 3200g и вграденото му видео vega 8,вярно че процесора е на над 4Ghz,но предполагам,че и на базови честоти няма да има проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградената Vega поддържа хардуерно видео ускорение, няма нищо общо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без значение е. По-голямо натоварване ще има ако имаше подходящ изход на дъното за 60Hz с вградената си ограничен до 30Hz.

п.с. Примерно по-времето на Хасуел имаше платки с версия на HDMI (явно по-стара от 1.4) която поддържаше до 1920x1200 `60Hz.

Но дори когато няма подобно ограничение и си с по-нова какъвто е случая при RudeBoy например не значи че ще върви добре видеото.

Очевидно плюса е че ще можеш да ползваш 4К монитор на нативната си резолюция но филмите ще секат.

Така и при теб ако имаше HDMI 2.0b на дъното имам сериозни съмнение че щеше да можеш да се възползваш от тия 60Hz. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Roujin Z написа:

Така и при теб ако имаше HDMI 2.0b на дъното имам сериозни съмнение че щеше да можеш да се възползваш от тия 60Hz. 

Или DP ,което е по-лесно да намериш,всъщност не съм гледал сега,но то има ли дъна с HDMI 2.0 изход,или ти трябва отделна графична карта само за такъв изход?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградената Вега няма никакъв проблем с 4к 60hz, само трябва да има съответния изход. Самото възпроизвеждане не е абсолютно никакъв проблем. Малко преувеличавате хардуерните нужди, всяко АМД APU или евтинджос графична карта се справя без да се замисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай някой път с Атлона и пак ще говорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за това говоря, защото съм пробвал с 200GE, който купих миналата година. Това на дъно B450M S2H с двуканална памет. Поне с тея клипчета в тубата 4к60 няма проблем. Не съм си играл да свалям някакви стотици гигабайти филми, но едва ли с вярната настройка и плеър ще има и там проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...