Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Говорихме за 60Hz а там сече. Именно за филми говоря с клипове не се занимавам тъй като човек си купува подобна машина за кино не за глупости.

Принципно го нямам за да проведа някакви подробни тестове но съм сядал пред споменатата машина която беше с Mini-ITX дъно на Asus с HDMI v.2 и B450 чипсет.

Човекът беше много разочарован от АМД понеже беше взел машината за родителите си и идеята му беше да няма видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Tommygun написа:

Точно за това говоря, защото съм пробвал с 200GE, който купих миналата година. Това на дъно B450M S2H с двуканална памет. Поне с тея клипчета в тубата 4к60 няма проблем. Не съм си играл да свалям някакви стотици гигабайти филми, но едва ли с вярната настройка и плеър ще има и там проблем.

8К не си ли пробвал? Срамота.:D

Ей ти го:

България

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Jorge написа:

8К не си ли пробвал? Срамота.:D

Ей ти го:

България

Не, пробвах на моя ама интернета ми не стига за да върви стрийма. Да ги таковам в германците един интернет не могат да направят като хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, 

За да не отварям нова тема, ще напиша ситуацията тук. 

Имам лаптоп DELL със следните параметри :

i3-2348M [email protected], 8GB Ram, 64 bit OS W10pro, video: Intel HD Grphs 3000 (пробвах от 32 мб да я буустна до 1024, както и от 3000,да я направя 4000, по пример на някакви видеа в тубата, но така и не станаха тия цигании).

Anyway, скоро си купих дрон Mavic Air 2, който прави 4к 60fps, страхотно видео. Когато прехвърля видеата на този лаптоп, те лагват ужасно. Чак конвертирайки ги чрез една програма VideoProc (играе с CPU и ги конвертира така, че пази качеството им, но намалява обема) и качвайки ги в youtube (явно и там минават през някакво конвертиране), чак тогава мога да ги гледам спокойно, без да лагват. 

Днес си сложих програмата Filmora 9, с която да си обработвам по-мераклийски видеата, защото на нея може да се добавя и звук към видеото... то пък се оказа още по - голяма греда. В процеса на мейкинга на видеото, всичко лагва и процесорът имам чувството, че ще излезе да ме ошамари навън... Явно някъде има проблем, въпреки, че почти съм сигурен, че е само във видео картата, но аз така не мога нормално, нито да си гледам видеата, нито да си разучавам спокойно софтуера, експериментирайки. 

Ще се радвам на някакви съвети от ваша страна, знаейки машината, какво искам да правя и какво се случва. 

Благодаря ви предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Костадиин Милев написа:

Привет, 

За да не отварям нова тема, ще напиша ситуацията тук. 

Имам лаптоп DELL със следните параметри :

i3-2348M [email protected], 8GB Ram, 64 bit OS W10pro, video: Intel HD Grphs 3000 (пробвах от 32 мб да я буустна до 1024, както и от 3000,да я направя 4000, по пример на някакви видеа в тубата, но така и не станаха тия цигании).

Anyway, скоро си купих дрон Mavic Air 2, който прави 4к 60fps, страхотно видео. Когато прехвърля видеата на този лаптоп, те лагват ужасно. Чак конвертирайки ги чрез една програма VideoProc (играе с CPU и ги конвертира така, че пази качеството им, но намалява обема) и качвайки ги в youtube (явно и там минават през някакво конвертиране), чак тогава мога да ги гледам спокойно, без да лагват. 

Днес си сложих програмата Filmora 9, с която да си обработвам по-мераклийски видеата, защото на нея може да се добавя и звук към видеото... то пък се оказа още по - голяма греда. В процеса на мейкинга на видеото, всичко лагва и процесорът имам чувството, че ще излезе да ме ошамари навън... Явно някъде има проблем, въпреки, че почти съм сигурен, че е само във видео картата, но аз така не мога нормално, нито да си гледам видеата, нито да си разучавам спокойно софтуера, експериментирайки. 

Ще се радвам на някакви съвети от ваша страна, знаейки машината, какво искам да правя и какво се случва. 

Благодаря ви предварително! 

За да гледаш 4к 60 кадъра, ти трябва минимум четириядрен i5 за да върви що годе добре без хардуерно ускорение от видеото, а твоето HD 3000 няма декодер за 4k60.. В случая щом си с лаптоп, няма какво да се направи. Иска си по-добър процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва си нов хардуер, който поддържа хардуерно 4К ускорение. Процесор от последните 4-5 години и подходяща видеокарта. С този двуядрен 7 годишен процесор забрави за такава тежка работа като видеообработка, още повече и на видео с по-висока от 1080p резолюция. Ако и лаптопа не е чистен от години, много е възможно да прегрява и тротълва процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Тъй като поназнайвам нещо, но нямам опит в това, ще се радвам да ми кажете някаква примерна компановка. Идеята ми е тази машина да пробвам да я ъпдейтна с някакви части, за да може да ми върши работа. Някой колега по-горе малко ме поряза за това, че тая машина мога да я ъпдейтна до нещо нормално, но все пак... Честно казано не ми се дават някви wow средства за нова компановка, така че, ако мислите че мога да й вкарам някакви новости, но кажете ми някакви минимални параметри за целта ми и да видя как бих могъл да се справя със задачата. 

Благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е лаптоп и няма как да му смениш процесор и видеокарта, а дори и да можеш, след това може да има други проблеми - охлаждане, захранване и така нататък. Търси нова машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Това е лаптоп и няма как да му смениш процесор и видеокарта, а дори и да можеш, след това може да има други проблеми - охлаждане, захранване и така нататък. Търси нова машина.

Окей. 

Някаква примерна компановка за това машина с минимални изисквания, които са от особено значение, за това, което ми трябва?! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимаш реновирана машина от фирма с гаранция и добавяш втора ръка видеокарта. Ще ти струва общо около 350 лв. ако се вземе 4 ядрен 4-то поколение (Хасуел) и RX 550 / GT 1030.

Компютър с това поколение 4 ядрен почва от около 270 лв. и върви нагоре. Видеокартата е нужна за 4К (придържай се към споменатите модели) иначе има вградена достатъчна за 1080p.

Тоест може да се закупи само компютъра и да купиш видеокартата когато ти е удобно. 

п.с. Ако трябва да е нов лаптоп търси нещо с новите АМД (да почва с цифрата 4 процесора).

Като минимум Ryzen 3 4300U не се занимавай с Атлони. Ще е над хилядарка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Raze написа:

Търси нова машина

И то настолна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎2‎.‎6‎.‎2020‎ г. в 11:37, Tommygun написа:

Не, пробвах на моя ама интернета ми не стига за да върви стрийма. Да ги таковам в германците един интернет не могат да направят като хората.

Е нали търсите по хубав живот . На каква скорост ти е и колко плащаш няма ли 100 мбпс или над 100 изгодни цени ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално и двуядрен процесор и подходяща видео карта с хардуерно ускорение за 4к60 няма да има проблем да се гледа. Лично съм го пробвал със Celeron G1820 и  AMD RX 570.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...