Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Предложете нова конфигурация за игри до 2100-2200 лв.

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Tommygun написа:

но за момента не съм имал нито температурен проблем , нито дисплея ме грее, защото заради очите си, ползвам почти всичките си устройства в нощен режим.

Стига се гърчи и оправдава, надут самохвалко ! Младежа ще се гърчи и оправдава пред приятелите си заради прехваления райзен, а заради видеото ще има чудене що му засичат кадри... горкият. Дано съм лош пророк, защото да се изсипят 2400лв. и да имаш проблеми е жалко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 145
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

преди 8 часа, Joss Bomon написа:

Стига се гърчи и оправдава, надут самохвалко ! Младежа ще се гърчи и оправдава пред приятелите си заради прехваления райзен, а заради видеото ще има чудене що му засичат кадри... горкият. Дано съм лош пророк, защото да се изсипят 2400лв. и да имаш проблеми е жалко.

Вижда се кой се гърчи. Както винаги, някой те засича и ти почваш всякакви глупости само не и аргумент по темата.

Ти не си никакъв пророк,защото не си пипал хардуера ,за който говориш, не си го и виждал на живо. Четеш през фенските си очила и плямпаш глупости.

Вземи се обади на @Can Oa, да идеш да ти даде да пипнеш поне един Райзън, да може да кажеш, че имаш опит.

Или пусни някой реномиран сайт да каже какво става. Примерно чартовете на Стийм за ползван хадруер.

Интересн факт ,за твоя приятел за търсачката на Гугъл. Като напишеш Нвидиа проблем и излизат 1,5 мииона повече резултата от АМД проблем.

Айде отнасяй, че наистина ще се захвана с теб. Нищо че не си струваш времето...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де момчета ,  нужно ли е всеки един спор на тема интел/АМД да завършва с нападки и обиди ? Плюсове и минуси имат и двата лагера. Споделял съм ги не веднъж.  Само не разбирам , толкова ли е сложно всеки да изрази собствено мнение ,  да изложи своите аргументи и от там на сетне автора на темата сам да прецени , кой избор е правилния ?!  

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Автора явно пазари само от Варио тоест не е до изгодно а какво има там или поне до тази част прочетох коментара му.

Иначе ако ще се пазари в момента и ще се поръчва от наша фирма говорейки за геймърска машина очевидно не с безкраен бюджет именно Интел + АМД е изгодния вариант.

Имаме I5-10400F за 330 лв. + RX 5700XT за 715 лв. и не виждам какво ще им се противопостави за тази сума в такава степен че чак да се говори как за нищо не ставали Интел и АМД?

Да знам че АМД веднага клекнаха и в момента 3600 реално е даже по-евтин (около 320 лв.?) от I5-10400F но все още не виждам някъде да го има за поръчка а Nvidia ами там е празно и пусто... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Roujin Z написа:

Автора явно пазари само от Варио тоест не е до изгодно а какво има там или поне до тази част прочетох коментара му.

Иначе ако ще се пазари в момента и ще се поръчва от наша фирма говорейки за геймърска машина очевидно не с безкраен бюджет именно Интел + АМД е изгодния вариант.

Имаме I5-10400F за 330 лв. + RX 5700XT за 715 лв. и не виждам какво ще им се противопостави за тази сума в такава степен че чак да се говори как за нищо не ставали Интел и АМД?

Да знам че АМД веднага клекнаха и в момента 3600 реално е даже по-евтин (около 320 лв.?) от I5-10400F но все още не виждам някъде да го има за поръчка а Nvidia ами там е празно и пусто... 

Автора не пазари само от варио и ако беше проявил минимум отношение, щеше да видиш, че в момента проучвам няколко магазина. Нямам намерение обаче да поръчвам различните части от 100 знайни и незнайни места, да чакам наличности с дни и доставки, да умувам и да се притеснявам за гаранциите, качеството на продуктите и цялостния сервиз в обслужването, само защото мога да спестя някакви дребни пари на фона на даваното. Цитираш ми емаг, а аз ти казах, че ако ще за 1 лв. да ми предложат нещо от там, няма да го купя и си имам причина. Другия магазин, от който си линкнал картата не ми е познат, но само като им видях сайта, който е спрял някъде поне преди 10 години и ми се отщя изобщо да се ровя повече в него, камо ли да се доверя за покупка. Естествено това е мое мнение, не твърдя че е давно, още по-малко ще влизам в спорове по въпроса. Що се отнася до чепкането Интел vs. АМД в темата, нито съм изразявал фенщина, нито съм се хвърлял в една или друга посока, а тъкмо обратното и даже го казах няколко пъти, че още обмислям. Целта на показаните от мен колички е мнение, дискусия и съвет, но очевидно считаш нещата за под нивото ти, за да общуваш адекватно и ясно. Забелязвам, че подхождаш с едно такова високомерие в диалога, а това леко напряга. Три пъти те питам нещо и го подминаваш. Ако си гуро на хардуера и гейминга, покажи отношение, каквото би подхождало на човек знаещ и можещ. Предлагаш 10TH GEN процесор, но не казваш технически обосновано, какви са му предимства на практика, спрямо цитирания в темата 9TH GEN или AMD процесора, освен по-ниската цена. Още в предния ми цитат към теб те питах за подходящо дъно за този процесор, който предлагаш, но отговор йок. Ами сори, но не съм ок с подобно поведение. В крайна сметка, ако искаш да ми удариш едно разумно рамо, направи го човешки, без да ми правиш такива подмятания.

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз отношение съм проявил като съм ти обърнал внимание на темата и съм ти дал линкове за изгодни цени по-бюджета ти. 

Не знам как това те напряга освен ако не си от хората който не могат да търпят да ги иронизират като правят глупости?

Сам казваш че не ти харесал сайта или просто не си ги чувал тоест въпроса не е къде е по-изгодно а дали ти харесва сайта.

Кажи сега какво невярно съм казал? Колкото до споровете за процесорите и видеокартите коментара ми не беше към теб.

п.с. Влизаш в някой сайт избираш с. 1200 и гледаш. Ако бюджета е около 250 лв. (съдя по-изборите ти досега).

https://www.jarcomputers.com/Asus-PRIME-B460-PLUS_prod_MBIASUSPRIMEB460PLUS.html?ref=cat

Доставката е безплатна над 100 лв. доколкото помня вече какво ти е отношението към търговеца няма как да знам.

Във Вали също е налично но там има още по-високи надценки и нямам навика да ги препоръчвам но нищо не пречи да ги прегледаш.

Колкото до старите 6 ядрени (9400) наистина ли трябва обяснение защо новия 6/12 е за предпочитане при една цена?

По-назад ти се дадоха линкове за сравнение на процесорите където имаш и по-скъпите 3600/X както и 9600KF.

Ето ти примерно ревю на 5700XT как се представя в различните игри - https://www.techpowerup.com/review/asrock-radeon-rx-5700-xt-taichi-oc-plus/

Имаш резултати и с карти на Nvidia като при различните игри има разлики. Гледаш тези който играеш преценяваш цените и правиш заключения какво ти е изгодно.

Друг е въпроса че гледаш високи цени понеже явно не искаш нито от Емаг нито от Outmax или от немско и нямам желание да ровя вместо теб за да кажеш че ни ти допада сайта.

Edit; Почти с нищо не мога да се съглася понеже качеството не зависи от търговеца а ако се опре до гаранция ще пътува в чужбина картата тоест търговеца няма отношение.

За доставката ами фирмите който ги извършват не са магьосници но отнема горе-долу едно и също време. Чака се при поръчки който нямат наличности но това е нормално.

Нашите търговци им е практика да не държат големи количества на склад а и в случая говорим за нова платформа.

Единствено мога да се съглася че картите на Асрок поради някаква причина ги предлагат с 2 вместо 3 години но не е някакво специално отношение в Outmax заради по-ниската цена.

https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=84466

https://www.vario.bg/asrock-radeon-rx-5700-xt-challenger-d-8g-oc-90-ga18zz-00uanf

https://www.vali.bg/bg/product/16594/Видео-карта-Asrock-Radeon-RX-5700-XT-Challenger-D-8G-OC

https://www.jarcomputers.com/Asrock-Radeon-RX-5700-XT-Challenger-D-OC_prod_VCRASROCKRX5700XTCLD8GO2Y.html

https://desktop.bg/desktop_video_cards-amd-Radeon_RX_5700_XT-asrock_radeon_rx_5700xt_challenger_d_8g_oc

Все е с 2 години.

Като гледам последния ти избор на видеокарта е именно 5700XT и отново е с 2 години само дето е 850 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Tommygun написа:

Айде отнасяй, че наистина ще се захвана с теб.

Брех! Поредния непожален от вируса, с повредена психика и унищожени нервни клетки. "Великият гуру" в поза партер и пяна в устата... жалка гледка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Joss Bomon написа:

Брех! Поредния непожален от вируса, с повредена психика и унищожени нервни клетки. "Великият гуру" в поза партер и пяна в устата... жалка гледка!

Така е жалък си...

преди 7 часа, pepy86 написа:

Добре де момчета ,  нужно ли е всеки един спор на тема интел/АМД да завършва с нападки и обиди ? Плюсове и минуси имат и двата лагера. Споделял съм ги не веднъж.  Само не разбирам , толкова ли е сложно всеки да изрази собствено мнение ,  да изложи своите аргументи и от там на сетне автора на темата сам да прецени , кой избор е правилния ?!  

Пепи аз говоря с аргументи, господин гуруто с 20 години опит само  се напъва. Ето например тест със споменатите процесори. Има ги всичките и по-старите и по-новите. Има и с бърза памет и с нормалната скорост.

Тествано с 2080Тi в игрите ,което автоматично прави разликите с 5700/ХТ по-скоро в стил на показаните тук на 1440р. И за да може да са средно равни 3600 и 10400 в игри е нужна памет на 3200 CL14.

Разликите от твоите тестове идват предимно от това ,че ти тестваш с вградените бенчове - говорили сме го това.

Затова препоръчвам Райзъна и затова и купувам за моите хора Райзън. Вече съм се аргументирал назад за дъната и неясната ситуация с Интел.

Както виждаш и сам, предимството на Интел в игрите вече или го няма или е толкова минимално,че при всичко друго освен топ-карти няма да се види. Недостатъците са очевадни и при еднаква цена , всеки здравомислещ човек в момента би си купил 3600. Точно цената прави по-старите интересни, но там липсва HT, което колкото и преди 3 години да не е било важно, днес има игри ,които си искат повечето нишки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Roujin Z написа:

Аз отношение съм проявил като съм ти обърнал внимание на темата и съм ти дал линкове за изгодни цени по-бюджета ти. 

Не знам как това те напряга освен ако не си от хората който не могат да търпят да ги иронизират като правят глупости?

Сам казваш че не ти харесал сайта или просто не си ги чувал тоест въпроса не е къде е по-изгодно а дали ти харесва сайта.

...

За пореден път казвам аргументите си - ако конфигурацията може да се сглоби с подобни части от един магазин, предпочитам да ги взема от един магазин, независимо от това, че ако частите са от различни места, евентуално се спестяват пари. Не ми се искаше да се обяснявам защо, поради няколко причини. Едните вече ти ги споделих. Другите са, че с търговците си говорим за възможни отстъпки при поръчка и така най-вероятно да се окаже, че ще се спестят тъй или иначе парите, които визираш и те могат да се вложат за някоя по-класна част да речем. Само че подробности не ми се пишеха, а ти като врял в тези работи, трябваше да се досетиш и да избегнем излишни обяснения. Нямам идея за какво иронизиране ми говориш. Какво ми казваш, че когато човек търси съвет и дискусия, защото не е в течение с гейминга, някой трябва да го иронизира ли? Що за разбиране е това, да не би от такова поведение да му порасте п*шката!? Само хора, които не са се надраснали и не се чувстват сигурни в знанията си най-общо, могат да се опитват подигравайки се някого да доказват себе си и да блестят. Аз ирония много мога да понасям, само дето тук ми се губи идеята за такава. Всъщност не даваш техническа обоснованост подкрепена с факти кое е глупост, а само се изразяваш писмено, ама това съвсем не значи, че е вярно, нали разбираш. Може и да е вярно, но подхода ти е грешен. В този ред на мисли, ако трябва да си говорим за ИТ като цяло, вярвай че работите никак не се свеждат до разбирането на хардуер за гейминг. Ще се изненадаш колко доооста по-сложни неща има, от които съм убеден, че нямаш понятие. Неща, които се учат и усъвършенстват с години. Т.е. ако ме питаш мен за нещо, от което разбирам, дори няма да си помисля да те иронизирам, независимо дали въпроса ти е глупав. С две думи, напряга ме високомерието. Относно сайта, да естествено. Какво те учудва, че гледам с недоверие на нещо предлагащо технологии, но изглеждащо спряло във времето. Как да се доверя на търговец, който очевидно няма едни дребни пари като за фирма, които да плати и да му направят най-малкото свестен сайт. Това е несериозно, а се очаква аз да разчитам, че утре същия този ще се погрижи за гаранцията или ще ми замени част. Та предлагам ти по този казус да спрем полемиката, защото е безпредметна.

По съществото на темата, благодаря за съветите. Прегледах доволен брой ревюта, тестове и т.н. И колкото е богато наличието на такива тестове, толкова и мненията са разнопосочни. На места 9600KF директно сравнен в някои игри като цяло изглеждаше, че повече се задъхва от 3600X. Дори на моменти AMD процесора е средно с 20% надолу. Подобно нещо каза и друго момче в темата. От друга страна в други задачи нещата са доста изравнени, че даже и водещи за Intel, тъй че категоричности в случая не мога да направя и разчитам на директния съвет на някой с опит, за това е и пусната темата. Radeon картата вече казах, че леко ме притеснява, защото почти при всички различни клипове държеше по-високи температури. Такова нещо ми каза и мой познат, който играе разни игри, а колко е вряно не мога да твърдя, не го казвам аз. Още преди няколко поста споделих, че имам лош личен опит с Radeon и нито един с Nvidia. Да, не е показателно, но оставя лош "вкус" и замисля.

п.п. Не те карам да ровиш по разни сайтове, просто хващаш по-познатите търговци и нащракваш конфигурацията с 5 аргумента защо предлагаш това. Било sky, vario, desktop, ardes, vali, jar, plasico, в тоя калибър. После обсъждаме с 5 изречения и ако е ок, поръчвам и темата е затворена. А ти още от началото подходи несериозно. Аз говоря за бюджет 2,200 лв. преди актуализацията, ти ми сглоби за 1,400 лв., е има ли смисъл да го коментирам отношението. Ми хайде пък да няма разлика в предложеното от теб първоначално... Давай по същество, останалото са излишности. Че и 20 мин. го пиша тоя чаршаф. Кажи конкретно какво не те кефи в последната конфигурация, която предложих?

• Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@exwol, температурната разлика идва и от конкретен модел, от производител до производител има голяма разлика. Но да, като цяло картите на АМД са леко по-горещи от съответното качество Нвидиа. Това не значи че е проблем. Едно време разликите бяха брутални от по 150 вата , в момента се държат в границите на нормалното. Общ0 взето с каквото и в стил 5700/2060/S/5700XT да вземете ,няма да сгрешите много. За еднакви пари се взима или по-бързата 5700ХТ с компромис в шум и температура или 2060/5700 с по-качествено охлаждане. Следващата стъпка е 2070S, която направо е жалко за 1080р. Долу-горе и с 5700ХТ е така,но поне имат въздух за нови тежки игри.

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, tepmu написа:

Аз съм за 3600X+5700XT

Принципно съм съгласен с твоето мнение , но в момента най-качествените изпълнения на 5700 ХТ в България почти не могат да се открият в магазините. Друг минус са завишените им цени , ако бяха ,като тези в Германия и някои части на Европа би било чудесно . Уви ситуацията е различна .  Преди седмици говорих с лице от фирма вносител на компютърни аксесоари и хардуер и спомена ,че част от заявките ще имат голямо забавяне заради Корона вируса . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Tommygun написа:

@exwol, температурната разлика идва и от конкретен модел, от производител до производител има голяма разлика. Но да, като цяло картите на АМД са леко по-горещи от съответното качество Нвидиа. Това не значи че е проблем. Едно време разликите бяха брутални от по 150 вата , в момента се държат в границите на нормалното. Общ0 взето с каквото и в стил 5700/2060/S/5700XT да вземете ,няма да сгрешите много. За еднакви пари се взима или по-бързата 5700ХТ с компромис в шум и температура или 2060/5700 с по-качествено охлаждане. Следващата стъпка е 2070S, която направо е жалко за 1080р. Долу-горе и с 5700ХТ е така,но поне имат въздух за нови тежки игри.

5700XT е силна при високите резолюции. Няма смисъл от такава карта при зададените изисквания и бюджет. 2060S  също е прекалена, но може след време да се мине на 2560x1440 и пак ще е достатъчна. exwol явно не би взел АМД карта и няма смисъл да се опитваме да променим неговите разбирания. Без да се хваля ще препоръчам да избере една от предложените от мен конфигурации(стига всичко да е в наличност) и да закрива темата. Явно тук градивен спор трудно се води при наличието на индивиди като бай Кольо, проплод, павката, стефан и тям подобни измислени герои. 

П.П. Да не забравиш да придрънкаш като си дойдеш!;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Tommygun написа:

Пепи аз говоря с аргументи, господин гуруто с 20 години опит само  се напъва. Ето например тест със споменатите процесори. Има ги всичките и по-старите и по-новите. Има и с бърза памет и с нормалната скорост.

Тествано с 2080Тi в игрите ,което автоматично прави разликите с 5700/ХТ по-скоро в стил на показаните тук на 1440р. И за да може да са средно равни 3600 и 10400 в игри е нужна памет на 3200 CL14.

Разликите от твоите тестове идват предимно от това ,че ти тестваш с вградените бенчове - говорили сме го това.

Затова препоръчвам Райзъна и затова и купувам за моите хора Райзън. Вече съм се аргументирал назад за дъната и неясната ситуация с Интел.

Както виждаш и сам, предимството на Интел в игрите вече или го няма или е толкова минимално,че при всичко друго освен топ-карти няма да се види. Недостатъците са очевадни и при еднаква цена , всеки здравомислещ човек в момента би си купил 3600. Точно цената прави по-старите интересни, но там липсва HT, което колкото и преди 3 години да не е било важно, днес има игри ,които си искат повечето нишки.

Томи , разбирам аргументите ти  и ги приемам напълно. Идеята на горния ми пост бе друга. Мисля , че не е нужно да се пада на нивото на  един друг драскач във форума и да се стига до заплахи , обиди и тем подобни.  Вашето ниво е далеч над неговото.  Знаеш много добре мнението ми за теб , ти си един хората заради които изобщо влизам във форума. 

Само ще добавя последно.  Засичането на FPS-a по време на гейминг също не съм напълно съгласен , че е най-точен. Ще ти дам пример с игра като AC Odyssey , RDR 2 . Там съм опитвал от един и същ сейф с един и същ процесор  да изкарам сходен FPS , но никога не се получава. Причината е , че FPS-a драстично пада защото се влияе от доста фактори като например времето /облачно , слънчево , дъждовно и т.н./.   Така , че и за мен там е доста относително  и в определени заглавия би довело до странни разминавания.

---------------------------------------------

Относно 5700ХТ , която се коментира по-горе ще споделя накратко и моето мнение. Понеже имах възможност да тествам обстойно преди няколко седмици бюджетния XFX RX 5700XT THICC II , мога спокойно да заявя , че това е най-доброто решение за парите си /не говоря за конкретния модел, а за 5700ХТ като цяло/. 

НО,  с уговорката че това е карта , която в определени заглавия се представя доста слабо , а в други буквално избухва. Всеки ''геймър'' нека сам прецени за себе си. За мен бе любопитно да я сравня с RTX 2070S Mini на Zotac / която имах преди време/ и старата ми gtx 1080Ti FTW3.

Заглавията , в които 5700ХТ изостава бяха : AC Odyssey , World of thanks , Final Fantasy XV,  tom clancy GRW ,  Total War SHOGUN 2 ,  F1 2018 , AC Origins . В някои от тези заглавия изоставането беше внушително ~20% , в други 8-10%.  За сметка на това в игри като Metro Exodus, Far cry поредицата, SOTR и някои синтетики като Fire Strike на 3D Mark, картата беше буквално равна с въпросните нвидии , струващи доста повече от нея. Температури , шум , възможност за овърклок , мисля че всичко беше ОК , особено предвид конкретния модел, който имах възможността да тествам .  

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, последно се спирам на въпросната конфигурация, която с всичко, включително и сглобяване се побира таман в бюджета. Моля ви, ако някой има мотивирани възражения или други съвети, нека да ги сподели, защото ако в крайна сметка това е най-оптималният избор, закривам темата и поръчвам. Обърнете внимание, че картата вече е Sapphire NITRO+, а не PowerColor Red Dragon-a и съответно захранването вече е 750w. 

Примера:

Asus TUF B450-PLUS GAMING, B450, AM4, DDR4, Gen 2, ATX 
AMD Ryzen 5 3600X, шестядрен (3.8/4.4GHz, 36MB L3 Cache, AM4) BOX Wraith Spire
AMD Radeon RX 5700 XT, 8GB, Sapphire NITRO+, PCI-E 4.0, GDDR6, 256bit, Display Port, HDMI
RAM 16GB(2x8GB) DDR4, 3200MHz, Kingston HyperX Fury HX432C16FB3K2/16, 1.2 V 
SSD 1TB A-Data SX8100, NVMe, M.2 (2280), скорост на четене 3500MB/s, скорост на запис 3000MB/s 
Seasonic Focus GX-750, 750W, Active PFC, 80 PLUS Gold
Fractal Design Meshify C White-TG, ATX/mATX/ITX, прозорец със закалено стъкло, бяла 
ARCTIC Freezer 34 eSports - White - LGA2066/LGA2011/LGA1151/AM4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- колега,има по-евтини памети със същите характеристики.....според мен имаш по-добри опции за ссд и дънна платка, но си е твое решение и зависи какво е на склад.... не одобрявам 306 мм видео карта в meshify c, помисли си пак за red dragon... иначе гледай да свържеш всичко от предния панел преди другите работи

- 650W стига с голям аванс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, arestant написа:

- колега,има по-евтини памети със същите характеристики.....според мен имаш по-добри опции за ссд и дънна платка, но си е твое решение и зависи какво е на склад.... не одобрявам 306 мм видео карта в meshify c, помисли си пак за red dragon... иначе гледай да свържеш всичко от предния панел преди другите работи

- 650W стига с голям аванс

Коя памет, дъно и ssd? Дай ми пример да го обсъдим.

Да, за кутията пропуснах да го спомена. И мен това ме притеснява и повдигнах въпроса, след като я разгледах детайлно, но хората ми казаха, че са сглобявали конфигурации с подобни карти е не било проблем. Макар, че се разбрахме преди да сглобят всичко, да наложат картата и да снимат, а вече ще преценим. Ако е много нагъчкано ще се избере друга кутията. Не съм задълбавал, предложенията са тези, но са черни:

Cooler Master Silencio S600 TG, ATX

Cooler Master MasterBox K500 RGB, ATX

Картата Red Dragon идва на почти същата цена. Освен това момчето, за което споменах по-напред в темата, че играе игри, пак говорих с него и каза, че негов приятел имал отскоро такава, но поддържала високи температури в игри като Call of Duty Modern Warfare, каквато и да е тази игра, хаха. Няма идея, но на мен това ми беше сначало притеснението. И друго, картата е с 2, а не 3 години гаранция. 

650w захранването излиза по-евтино с 9лв, заслужава ли си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.jarcomputers.com/Cooler-Master-MasterBox-TD500-Mesh-White-ARGB_prod_CASEPCOOLERMASTERMCBD500DKGNNS.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/PowerColor-Red-Devil-Radeon-RX-5700-XT-8GB-GDDR6_prod_VCRPOWERCOLORAXRX5700XT8GBD63D.html?ref=prod

Бих избрал тази кутия щом ти харесва в бяло.

За такива масивни карти един държач не е излишен или захранващия кабел да минава отгоре като леко е опънат да държи картата.

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих взел Нитро+. Просто е по-добрия продукт и е по-скоро в лигата на red DEVIL a не DRAGON. Дявола също е опция както и МСИ гейминг Х ако я има. Това са така да се каже заедно с дебелака THICC II каймака на 5700ХТ.

Иначе по другите неща винаги някой може да има лични предпочитания в друга посока ,но няма никакъв генерален проблем с частите.

Какво и беше на кутията на bQ или не ви харесва визуално?

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, exwol написа:

Коя памет, дъно и ssd? Дай ми пример да го обсъдим.

Да, за кутията пропуснах да го спомена. И мен това ме притеснява и повдигнах въпроса, след като я разгледах детайлно, но хората ми казаха, че са сглобявали конфигурации с подобни карти е не било проблем. Макар, че се разбрахме преди да сглобят всичко, да наложат картата и да снимат, а вече ще преценим. Ако е много нагъчкано ще се избере друга кутията. Не съм задълбавал, предложенията са тези, но са черни:

Cooler Master Silencio S600 TG, ATX

Cooler Master MasterBox K500 RGB, ATX

Картата Red Dragon идва на почти същата цена. Освен това момчето, за което споменах по-напред в темата, че играе игри, пак говорих с него и каза, че негов приятел имал отскоро такава, но поддържала високи температури в игри като Call of Duty Modern Warfare, каквато и да е тази игра, хаха. Няма идея, но на мен това ми беше сначало притеснението. И друго, картата е с 2, а не 3 години гаранция. 

650w захранването излиза по-евтино с 9лв, заслужава ли си?

.... искаше мотивиран отговор колега

- дъно msi b450-a pro max: малко по-добро аудио, повече хедъри за вентилатор, двойни мосфети на врм с по-едри охладители, bios flash бутон, ако искаш УСБ-ц msi b450 tomahawk max

- ssd kingston a2000 1TB: 5г. гаранция, 1GB dram , sx8100 1TB е само 128MB dram....kingston e с 96-слойни чипове,контролерът sm2263eng  е оптимизиран за real world потребление, няма значение, че sequental пише по-ниски скорости.... едностранно ssd, затова и температурите са добри, на sx8100 се оплакват точно от това, realtek контролерът е 8 канала и загравя, моделът е double-sided... adata по принцип се въздържам да препоръчвам

- corsair 3200, patriot 3200, patriot 3600

- 1 см до вентилатора си е тясно, затова казах за предния панел... гледах дракона за 849 в жар, 2 г. гаранция е нечестно

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 13.06.2020 г. в 8:49, Tommygun написа:

Или пусни някой реномиран сайт да каже какво става. Примерно чартовете на Стийм за ползван хадруер.

Да, това ще да е интересно :P  Аз понеже си паднах на процесора, вече колко години стана...5 може би...не съм ъпгрейдвал ;)  Не съм тотален антифен на АМД, но горките, никога не успяха да пуснат нужния хардуер, когато АЗ имах нужда от него. Затова вече не вярвам и на късмета си. Когато имам нужда от нов хардуер, почти съм сигурен (почти =80%), че пак ще си падна на NVIDIA  и Intel. Дано съм лош пророк, но миналото и настоящето показаха, че дърти геймъри като мен им трябваха Intel и NVIDIA  в миналото, а в бъдеще не им пука какво ще е, щото и недовиждат и недочуват, хаха.  Иначе сигурно сте прави. Сигурно. Това е важната думичка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Ъндъртейкър написа:

Да, това ще да е интересно :P  Аз понеже си паднах на процесора, вече колко години стана...5 може би...не съм ъпгрейдвал ;)  Не съм тотален антифен на АМД, но горките, никога не успяха да пуснат нужния хардуер, когато АЗ имах нужда от него. Затова вече не вярвам и на късмета си. Когато имам нужда от нов хардуер, почти съм сигурен (почти =80%), че пак ще си падна на NVIDIA  и Intel. Дано съм лош пророк, но миналото и настоящето показаха, че дърти геймъри като мен им трябваха Intel и NVIDIA  в миналото, а в бъдеще не им пука какво ще е, щото и недовиждат и недочуват, хаха.  Иначе сигурно сте прави. Сигурно. Това е важната думичка. 

Kико, много вода изтече откакто ти си купува процесор а аз графична карта. Нещата се променят. Поне следващите години ще са пак везните повече към АМД за процесорите. С картите е по-сложно, но няма как да конкурираш с малко ресурси 2 компании едновременно, всяка от които има ресурсите да те купи няколко пъти с парите си за закуски. Иначе и аз не съм антифен на никой, просто се гледа актуално какво е. Все пак минах през АМД/Нвидиа, Интел/Нвидиа,Интел/АМД, АМД/АМД и в момента актуално съм и с АМД/Нвидиа на лаптопа.При теб се е случвало все така че сменяш хардуера когато Интел и Нвидиа са героите на деня. Иди врътни един Geeckbench 5 и пусни резултата в темата, да видиш как е днес твоя процесор и към базови и средна ръка АМД процесори. Че даже и към моя лаптоп...Ако играеше съвременните ААА заглавия отдавна да си пропищял,че процесора ти спъва 2080-та.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Tommygun написа:

Иди врътни един Geeckbench 5 и пусни резултата в темата, да видиш как е днес твоя процесор и към базови и средна ръка АМД процесори. Че даже и към моя лаптоп...Ако играеше съвременните ААА заглавия отдавна да си пропищял,че процесора ти спъва 2080-та.

Ако забеляза, аз споменах и очите си ;)  Иначе сега играя Fallout 76 и Asetto Corsa Competizione, което си е все пак нещо съвременно и дори второто DX12. На 1440p  с 1080p  монитора вадя 80-90 fps  всичко на макс. Стига ми за лага при тая игра. То тук вече се намесва и РАМ, става дълга и широка. Не е само процесор и видеокарта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Tommygun написа:

Аз бих взел Нитро+. Просто е по-добрия продукт и е по-скоро в лигата на red DEVIL a не DRAGON. Дявола също е опция както и МСИ гейминг Х ако я има. Това са така да се каже заедно с дебелака THICC II каймака на 5700ХТ.

Иначе по другите неща винаги някой може да има лични предпочитания в друга посока ,но няма никакъв генерален проблем с частите.

Какво и беше на кутията на bQ или не ви харесва визуално?

Първо, благодаря ти за съдействието като цяло в темата! Вероятно винаги може да се подбере нещо по-подходящо, но е нека не забравяме и дозите субективизъм, предпочитания. Най-общо при днешното море от възможности, гаранции няма, но пък самата идея за подбора и пътя до покупката + научаването на някои неща, носи стабилно удоволствие.Nitro+, да. Когато разбрах, че мога да я вкарам в бюджета, вече избора беше предрешен. Попрочетох материал за тази карта и изгледах няколко клипа с ревюта. Отделно, картата логично е с по-доброто охлаждане от Red Dragon-a, но то все пак Red Devil-a е от нейния клас. Каквото и да е, остава Nitro+.

п.п Ако питаш за кутията, която предложи - не, не че не е готина визуално, но изобщо вече я няма налична. Ще видим какво ще се разберем за другия модел на BQ кутията. Нека се подърляме още малко за цената. :) 

преди 1 час, arestant написа:

.... искаше мотивиран отговор колега

- дъно msi b450-a pro max: малко по-добро аудио, повече хедъри за вентилатор, двойни мосфети на врм с по-едри охладители, bios flash бутон, ако искаш УСБ-ц msi b450 tomahawk max

- ssd kingston a2000 1TB: 5г. гаранция, 1GB dram , sx8100 1TB е само 128MB dram....kingston e с 96-слойни чипове,контролерът sm2263eng  е оптимизиран за real world потребление, няма значение, че sequental пише по-ниски скорости.... едностранно ssd, затова и температурите са добри, на sx8100 се оплакват точно от това, realtek контролерът е 8 канала и загравя, моделът е double-sided... adata по принцип се въздържам да препоръчвам

- corsair 3200, patriot 3200, patriot 3600

- 1 см до вентилатора си е тясно, затова казах за предния панел... гледах дракона за 849 в жар, 2 г. гаранция е нечестно

Първоначално и аз гледах ssd-то да не е A-data, защото съм на твоето мнение за избягването. Това, което каза за двата диска си нямах и представа, а е интересна подробност, благодаря. Истината, е че ги гледах kingston a2000, но навсякъде дето бях се ориентирал да се сглоби конфигурацията - или бяха с по 100лв. отгоре, или изобщо ги нямаше налични. Сега обаче, ако го взема от друго място, (като всъщност на подобна цена го намирам само не две места) ще си разваля отстъпката, която смятам, че е доста прилична, а за този бюджет няма какво повече да искам от към хардуер. В крайна сметка ще дам подробности как се държи в работна среда. Между другото и А-датата е с 5 г. гаранция. 

Относно дъната, обаче няма да се съглася с теб. Може MSI да имат повече екстри, но те на са всичко. Преди време се прокрадваха сериозно мнения, че MSI не използват оптимално качествени елементи и след известен период на натоварване, дъната започват да правят проблеми и да се държат нестабилно. Освен това, докато преглеждах около тази конфигурация мненията, на няколко пъти попадам на разговори дето хората чат-пат пишат същото нещо, особено онези, които са клоклвали. Аз също имам такива лични впечатления от една работна станция. Инак, ако оставим на страна субективизма, нека не забравяме, че този хардуер, работи със софтуер, а тук Асус бих казал, че са доста добри и значително изпреварват MSI. Първо като възможности, второ като стабилност и сведени до минимум бъгове. Не е съвсем за пренебрегване и простотата на работа. При MSI това обаче не е съвсем така. Не, че им липсват софтуерни решения, но определено са по-назад. Асрок също правеха много качествени дъна, ама покрай това ровене оставам с впечатлението, че леко изостават в ниския и среден клас, докато във високия, все още се справят повече от прилично. 

За рамта - златен си... :D Хем в началото точно Corsair слагах, после не знам защо тая. Дали от разговорите в различните магазини се ошашавих и остана Kingston-а, без да обърна внимание, че е бая по-скъпа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
 Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване