Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

труден избор на усилвател / ресийвър

Препоръчан отговор

• Отговори 117
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Пичове, сега беше при мен един човек, който продава yamaha rx - v 2600, пуснахме го, настройвахме го и така нататък след почти 2 часа тестове реших да а не го взимам, а пича му беше интересно как свири техникса, свързахме го отново и като засвири... Човека каза " това нещо се чува мнооого пъти по хубаво, въобще не ти трябва тая ямаха"... Та сега ще си купя един дак и приключвам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Петър Воденичаров написа:

Пичове, сега беше при мен един човек, който продава yamaha rx - v 2600, пуснахме го, настройвахме го и така нататък след почти 2 часа тестове реших да а не го взимам, а пича му беше интересно как свири техникса, свързахме го отново и като засвири... Човека каза " това нещо се чува мнооого пъти по хубаво, въобще не ти трябва тая ямаха"... Та сега ще си купя един дак и приключвам. 

Кое не ви хареса в звученето на Yamaha rx v2600? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Петър Воденичаров написа:

Пълна трагедия е звука, няма никаква динамика, дълбочина... Високи.. Нищо, а го настройвахме

Не знам как сте настройвали, но няма как да бъде вярно 

Yamaha v2600 - Signal-To-Noise Ratio100 dB

Technics SA-TX30 - Signal to noise ratio: 70dB (line)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И човека така си мислеше ама...явно има разлика межди стара техника с явно истински показатели и по нова със може би софтуерно достигнати показатели... Не разбирам, но ще ви го сравня с фотоапарат 10mp истински и машък фотоапарат иши телефон с 40 mp.. Нямат нищо общо, така, че не гледайте винаги какво пише и "не може да е вярно" а направете тест... 

На едни и същи парчета, половината мусикашнининструменти не се чуват на ямахата и повярвайте ми, настроихме я! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се сравнява фотоапарат с аудио, както и че за да се постигнат дадени цифри в аудиото са направени нужните лабораторни замервания, не са писани по усмотрение на някой във фабриката. Аз съм слушал близък модел на Technics SA-TX30, знам какви са крайните чипове, предусилвателна част и тонкорекции и не блести с динамиката си. Като цяло всички Техникс усилватели които съм слушал са звучали "затапено" с малки изключения в SU серията на база крайни транзистори. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе човек, сшупай талъв същия и после говори... Не гкшефай какво има вътре ъолйова много, защото като чуеш и видиш, че се чува различно и то неочаквано, почваш да се чудиш как е възможно... Сумати народ е мина през вкъщи с какви ли не усишватели и ресийвъри и всекинтова казва... Вкшючваме техникса после и... Човека казва няма смисъл... Не ми обяснявай кое с кое не може да се сравнява, чуй го първо и после говпри.... Това е все едно да се опитам аз да те убедя, че ямахата няма йак да не свиир по добре а ти да си го чул със свифетели и аз пак да ти обяснявам че няма как да стане... Айде моля ти се гпвпри само за неща кпито си чул на живо и имаш наблюдения.. Няма да споря, нито ти ще го чуеш как свири, нито аз ще ти повярвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спорът е безмислен! Всички слушаме, но всеки ЧУВА по своему...Техниката се слуша, не се гледат цифри, данни и т.н. И за кой ли път повтарям - най-важни са колоните, те комуникират с ушите ни!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Петър Воденичаров написа:

Пълна трагедия е звука, няма никаква динамика, дълбочина... Високи.. Нищо, а го настройвахме

Не само FuSE, но  и аз не ти вярвам на думите. Виж над мен, Николайчо какво ти е написал. Ама тази негова препоръка я запомни като първа, при изграждането на каквато и да било аудиосистема. Пък и ако желаеш, можеш да кажеш що за колони имаш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колоните са написани в началото, явно не четете... Ок не вярвайте, измисляме си тук 5 човека, глухи сме и имаме проблеми. Благодаря за мненията на всички! Хубав ден от мен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Петър Воденичаров написа:

Колоните са написани в началото, явно не четете... Ок не вярвайте, измисляме си тук 5 човека, глухи сме и имаме проблеми. Благодаря за мненията на всички! Хубав ден от мен. 

Първо, благодаря, че ми отговори. И защо трябва да се засягаш от това, което съм написал. Аз с това се занимавам 52 години и все още не съм изградил аудиосистема с която да се "похваля". Що се касае до твоя Техникс - трябва да ти кажа честно, че от 1982 до 1998 година съм имал почти цялата им гама на моделите. Добри са им много големите им модели, които беше ти посочил точно FuSE, но не са превъзходни. Още по вече е важно много, какво точно слушаш, щото аз не слушам разни "салати" наречени - музикални произведения! И аз ти пожелавам лек и приятен ден!

"Jamo C407 + Jamo C403 + C400 Cen"

От всички модели на Jamo до сега, няма по добри от   Jamo MFB90. Jamo MFB100 и Jamo  MFB200, ама ти дори не си ги чувал. Един от главните инженери на конструкциите беше инж. Йорданов (българин - дългогодишен сътрудник във фирмата) завършил акустика в Чехия!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Засягам се, защото не ств били тук да го чуете като разлики... То нямаше база за сравнение, хайде сега ми кажи ако ти си на мое място и твъедиш това коетонтвърся аз и никой не тинвярва... Какво ще направиш.... Освен да пожелаеш лек ден

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Петър Воденичаров написа:

Засягам се, защото не ств били тук да го чуете като разлики... То нямаше база за сравнение, хайде сега ми кажи ако ти си на мое място и твъедиш това коетонтвърся аз и никой не тинвярва... Какво ще направиш.... Освен да пожелаеш лек ден

Нали вече си го пожелахме. Какво по добро от това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колев всички които се занимаваме с електроника любителски или професионално сме на ясно с Техникс и възможностите им, не само по отношение на усилвателите, но пък през 90-те бяха по достъпни ценово спрямо Sony QS серията, разбира се с компромиса в звука. В случая няма нищо друго значение освен това, че Петър Воденичаров харесва как звучи неговия усилвател, в крайна сметка той ще го слуша, не аз, ти или друг от форума. Можем да навлизаме в технически детайли и сравнения, но няма да има смисъл. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, FusE написа:

Колев всички които се занимаваме с електроника любителски или професионално сме на ясно с Техникс и възможностите им, не само по отношение на усилвателите, но пък през 90-те бяха по достъпни ценово спрямо Sony QS серията, разбира се с компромиса в звука. В случая няма нищо друго значение освен това, че Петър Воденичаров харесва как звучи неговия усилвател, в крайна сметка той ще го слуша, не аз, ти или друг от форума. Можем да навлизаме в технически детайли и сравнения, но няма да има смисъл. 

Правилно!

Аз не го упреквам, а напротив - радвам се, че има още един човек, запален по това хоби. Много съм далеч от мисли, които биха го обидили най малко - него, нито който и да било друг, занимаващ се с този род дейност. 80-те и 90-те години, Техникс беше много по продавана техника по бившите корекоми. Да, и цената и беше с малко по ниска от Тази на - Сони, но аз никога не съм я предпочитал за аудио домашна техника, като изключим едно триглаво Sony TCK81, което си поръчах от Англия през 1981 година. А за колони - никой не прави по добри от Англия и Щатите. Е има и някои европейски, но аз тях не ги броя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо решихте пе юи харесва само на мен... В слупая никой не го интересува каквинс ахарактеристиките на една машина ако тя не си върши работата за която сте я взели... Поне 20 човека са минали през нас с различни машини и доста от тях са пак техникс, но пак нямат тази яснота на звука и т.н...никой не го е грижа в какъв разгпвор може да навлезете и кслви стойности ще намерите в най най якиата машина ако тя не звучи добре! И най важната част - вие бъркате много защото гледате от друга гледна точка! Ако имам кола от магазина със най мощният мотор окачване и ала бала вие се опитвате да ми я сравните с такава която е за писта! Аз имам обикновена музика и исках да избегна купуването на yamaha ако не свири по дибре от моя техникс... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Петър Воденичаров написа:

Защо решихте пе юи харесва само на мен... В слупая никой не го интересува каквинс ахарактеристиките на една машина ако тя не си върши работата за която сте я взели... Поне 20 човека са минали през нас с различни машини и доста от тях са пак техникс, но пак нямат тази яснота на звука и т.н...никой не го е грижа в какъв разгпвор може да навлезете и кслви стойности ще намерите в най най якиата машина ако тя не звучи добре! И най важната част - вие бъркате много защото гледате от друга гледна точка! Ако имам кола от магазина със най мощният мотор окачване и ала бала вие се опитвате да ми я сравните с такава която е за писта! Аз имам обикновена музика и исках да избегна купуването на yamaha ако не свири по дибре от моя техникс... 

Пиши по спокойно, щото правиш много грешки и се затруднявам да ти разбера.Ние изказваме нашето мнение, а ти своето - Това , мисля, че ти е ясно. Разбира се, че ще се спреш на това, което теб ти харесва при работата му. А техническите характеристики са за това, човек разбиращ от даден вид техника да се запознае по добре с нея и какво последната може да му предостави. Ако имаш други въпроси лично към мен - с удоволствие ще почакам, понеже ми се налага да излизам от къщи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Налага се да ви обясня ;)

1. Не сте настройвали правилно. Ако бях с вас щях да го докарам до приблизително еднакво звучене.

2. Сто пъти ви казах, че усилвател свири по-добре от рисийвър.

3. Пешо, кажи какво беше положението на врътките Treble и Bass, и какво е по принцип на твоя Technics?

4. На какви нива тествахте и използвахте ли там Loudness и др. под.?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ниски и високи на макс ( на техникса са също н а макс) лоуднес не намерих но на намерихме честотни ленти ( не знам кск се казва) херцове на ниски високи, в стерео режим и мисля, че имсше още нещо но в мпмента точно не се сещам. Сега, вече се сдобих с dac D30 въпросния.... Наистина разликста стана огромна и съм много доволен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

радвам се, че най-сетне си почти постигнал върховното щастие.

Пак обяснявам докато не са дошли хейтър/спамерите:

Това

преди 4 минути, Петър Воденичаров написа:

Ниски и високи на макс

обяснява всичко. Слушаш неправилно. Слуша се на 0 (нула). Особено при тестове. В случая, ако намериш характеристиките на Technics-а и на Ямахата, ще видиш, че има вероятно голяма разлика в децибелите. Ще се радвам, ако ги поместиш тук.

С няколко думи, старият усилвател повдига много повече ниските и високите, което на тебе ти се струва по-добре. Ама не е! ;)

Слушането с изключени корекции се използва от всички аудиофили без изключение, даже куп усилватели дори нямат такива врътки. Или имат бутон Direct...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Петър Воденичаров написа:

Ниски и високи на макс ( на техникса са също н а макс) лоуднес не намерих но на намерихме честотни ленти ( не знам кск се казва) херцове на ниски високи, в стерео режим и мисля, че имсше още нещо но в мпмента точно не се сещам. Сега, вече се сдобих с dac D30 въпросния.... Наистина разликста стана огромна и съм много доволен. 

Щом ниските и високите на макс. Нещо, не както трябва.Най вероятно се дължи на ОТ (тонколоните). Които, толкова си могат.

Една система е добра колкото е добро най-слабото и звено.

Повечето hi-fi интусиасти слушат "неутрално" Без повдигане на високи и среди. Като, усилвателя е настроен във pure direct ( за Yamaha) режим.

Не знам, как си тествал въпросният AV ресийвър. Но и той трябва да има опцията за стерео (2.0).

Също важно значение (макар и по-малко) кабелите, които използваш към тонколоните, както и интерконекторите/сигналните кабели (ако са аналогови).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kuncho zidaro
      Здравейте колеги,може ли да споделите мнението си за усилвателя  Biema W220-https://kynchev.com/proamplifier.html
      И ще ми трябва ли някакъв пред усилвател или мога директно от лаптопа да му подам сигнал?
      Въпросния усилвател ще се използва с чифт от ето тези колони -http://radoslavmusic.com/p/tonkoloni-oberton-s1531

Благодаря ви предварително!!!
    • от kuncho zidaro
      Колеги искам да ви попитам дали този усилвател има защита от късо на изхода?
      Оставил съм ви линк от там може да видите усилвателя и схемата на всичките му елементи-https://www.hifiengine.com/manual_library/technics/su-v570.shtml
      Благодаря ви предварително!!!
    • от dimiter.iordanov
      Здравейте
      Питането ми е следното:
      Препоръка за усилвател или ресийвър за 2.1 , 5.1, 7,1  /стерео + активен бас/ 
      Колоните са , фронтални Canton CD 100 /характеристики/ + Subwoofer Tuono B25 aktiv, 80W rms
      В момента съм със стерео усилвател   SONY STR-DE197 , но не мога да подкарам баса 

Благодаря предварително
    • от Kaloyan Atanasov
      Yamaha DSP e-580 или Yamaha AX-530.може и да пратите друг модел до 100 лв.Ето параметрите на тонколоните:

• от Kaloyan Atanasov
      Здравейте наскоро си купих усилватела и имам проблем.Като вържа две колони към изходите rear те работят.,обаче ако ги вържа към center не работят.телевизорът съм го свързал към input входа через конвектор от цифров оптичен към аналогов звук.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване