Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

труден избор на усилвател / ресийвър

Препоръчан отговор

току-що, JKirilov написа:

E, oказва се, че поне нещо разбираш... :goahead:

Вижда се, че когато не се лигавиш и не цапаш из темата може да бъдеш полезен, стреми се към градация не деградация. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 117
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Пичове, пак бъркате, не съм хай фисист!!! Ако можехте да чуетещяхте и вие да разберете и да се отвратите, кабелите на колоните са 4кв. Марка jamo

Хафист

Хайфист исках да корегирам, че пиша от телефона 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти го обясня по друг начин, както oic вече го е споменал - не са ти добри тонколоните. Не го смятай за обида!

Просто това е начинът за избор на ОТ - сменяш ги докато попаднеш на такива, удовлетворяващи те когато усилвателят е на 0 корекции и с изключен Loudnes при някакви по-високи нива на слушане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама нямам за идея да си ги сменям, свирят чудесно, и десет бина да дам.. Някой шенизкоче от вас и ше каже един си кое не е ок... Няма смисъл, мен това ме удовлетворява. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тонколоните не са за целите които се ползват, това са за домашно кино колони и вероятно нямат филтри, или ако има някакви филтри са елементарни. 

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/254-c407

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Петър Воденичаров написа:

Ниски и високи на макс ( на техникса са също н а макс) лоуднес не намерих но на намерихме честотни ленти ( не знам кск се казва) херцове на ниски високи, в стерео режим и мисля, че имсше още нещо но в мпмента точно не се сещам. Сега, вече се сдобих с dac D30 въпросния.... Наистина разликста стана огромна и съм много доволен. 

По написаното от теб излиза, че ако евентуално имаш познат с усилвател европейско производство примерно и особено Philips - производство до края на 90-те години, ще останеш много по доволен от него, отколкото от Техникса. Защо? Просто е. Филипса има подем завал на ниски, високи съответно по 14-15 децибела на 50 и 12,500 килохерца докато при Техникса то е едвам 8 - 10 децибела при същите честоти.Още по вече ползването на Loudnes контрола на "потенциометъра на "ВОЛУМЕТО" което е регулиране на недостатъка на човешкото УХО по кривите на Флетчер - Мансън, ще ти добави по още няколко децибела, ако потенциометъра има повече от 3 (извода) 4 или 5. Това особено проличава на по ниски ватове отдадени на колоните.(до към 10 тина вата)Явява се като изкуствено повдигане съответно при ниски и високи честоти, което е отбелязано само при DIN стандарт(за Европа) По NAB (Япония и  USA) средните класове на усилвателите също имат това, но много по ниско изразено, докато един сериозен клас усилвател с почти линейни характеристики в целия нискочестотен тракт (20 херца - 20 килохерца) .В студийните записи и производството на компакт дискове линейноста е задължителна.При добрите и скъпи усилватели корекции ниски -високи липсват въобще. Както казва JKirilow хубаво е да те запознае с някой софиянец, но от истинските маняци. Тогава ще разбереш за какво точно ти говорим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам намерение да навлизам до там, отоврих темата с точно зададени въпроси и критерии, винаги ще може повчее и по хубаво, както се казва всеки според чергата си, аз съм доволен в момента. Това което написа е равносилно на това да сравняваме audi RS6 с истинска пистпва кола, от която пак винаги ще има по добра. Не искаю дори да ги знаю тези неща, защото няма да опра никога до тях, все п бшагодаря за разяснението. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Петър Воденичаров написа:

Аз нямам намерение да навлизам до там, отоврих темата с точно зададени въпроси и критерии, винаги ще може повчее и по хубаво, както се казва всеки според чергата си, аз съм доволен в момента. Това което написа е равносилно на това да сравняваме audi RS6 с истинска пистпва кола, от която пак винаги ще има по добра. Не искаю дори да ги знаю тези неща, защото няма да опра никога до тях, все п бшагодаря за разяснението. 

По тази логика не ти е необходимо да си правиш и специално оборудвана стая за слушане на музика, както бе написал по рано в темата. Още веднаж ще те помоля да пишеш поне без грешки или след като напишеш отговор и забележиш грешките си, постарай се да ги редактираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, FusE написа:

Тонколоните не са за целите които се ползват, това са за домашно кино колони и вероятно нямат филтри, или ако има някакви филтри са елементарни. 

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/254-c407

Пак с теория на вероатностите... 

Screenshot_20200614-221243_Chrome.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Петър Воденичаров написа:

Пак с теория на вероатностите... 

Графиките друго казват от линка, добре е че имат филтри . 

Това е схема на филтъра 

IMG_20200614_224419.png

Тук в този форум може да се видят АЧХ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във филтъра има електролитен кондензатор - недопустимо за качествен звук! Средно-честотния говорител е некачествен, а неговата част от филтъра го скопява още..При грамотна преработка колоните ще пеят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези колони нямат изобщо филтри или имат някакво подобие на такива. Индуктирности с феритен сърдечник и евтини кондензатори, просто ужас, невъобразим мазалак . Тези колони бих си ги монтирал в кенефа да свирят, когато ме няма. За усилвателя писах преди, че няма какво да се коментира - супер посредствена машина. 

Само бате Стефчо обясни за европейските усилватели от близкото минало. Ами те са ги правили с толкова дълбоки корекции защото основно са ползвани с касетни декове...........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kuncho zidaro
      Здравейте колеги,може ли да споделите мнението си за усилвателя  Biema W220-https://kynchev.com/proamplifier.html
      И ще ми трябва ли някакъв пред усилвател или мога директно от лаптопа да му подам сигнал?
      Въпросния усилвател ще се използва с чифт от ето тези колони -http://radoslavmusic.com/p/tonkoloni-oberton-s1531

Благодаря ви предварително!!!
    • от kuncho zidaro
      Колеги искам да ви попитам дали този усилвател има защита от късо на изхода?
      Оставил съм ви линк от там може да видите усилвателя и схемата на всичките му елементи-https://www.hifiengine.com/manual_library/technics/su-v570.shtml
      Благодаря ви предварително!!!
    • от dimiter.iordanov
      Здравейте
      Питането ми е следното:
      Препоръка за усилвател или ресийвър за 2.1 , 5.1, 7,1  /стерео + активен бас/ 
      Колоните са , фронтални Canton CD 100 /характеристики/ + Subwoofer Tuono B25 aktiv, 80W rms
      В момента съм със стерео усилвател   SONY STR-DE197 , но не мога да подкарам баса 

Благодаря предварително
    • от Kaloyan Atanasov
      Yamaha DSP e-580 или Yamaha AX-530.може и да пратите друг модел до 100 лв.Ето параметрите на тонколоните:

• от Kaloyan Atanasov
      Здравейте наскоро си купих усилватела и имам проблем.Като вържа две колони към изходите rear те работят.,обаче ако ги вържа към center не работят.телевизорът съм го свързал към input входа через конвектор от цифров оптичен към аналогов звук.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване