Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

току-що, JKirilov написа:

E, oказва се, че поне нещо разбираш... :goahead:

Вижда се, че когато не се лигавиш и не цапаш из темата може да бъдеш полезен, стреми се към градация не деградация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито веднъж не съм се лигавил или цапал, просто нещата, които не разбираш, ги вземаш за такива!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, пак бъркате, не съм хай фисист!!! Ако можехте да чуетещяхте и вие да разберете и да се отвратите, кабелите на колоните са 4кв. Марка jamo

Хафист

Хайфист исках да корегирам, че пиша от телефона 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти го обясня по друг начин, както oic вече го е споменал - не са ти добри тонколоните. Не го смятай за обида!

Просто това е начинът за избор на ОТ - сменяш ги докато попаднеш на такива, удовлетворяващи те когато усилвателят е на 0 корекции и с изключен Loudnes при някакви по-високи нива на слушане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама нямам за идея да си ги сменям, свирят чудесно, и десет бина да дам.. Някой шенизкоче от вас и ше каже един си кое не е ок... Няма смисъл, мен това ме удовлетворява. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе човек, просто бавничко ти обясних защо не ти е харесала Ямахата...

И още не си дал характеристиките, размърдай се малко! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уффффф, на тестваните от тебе Техникси и Ямахи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тонколоните не са за целите които се ползват, това са за домашно кино колони и вероятно нямат филтри, или ако има някакви филтри са елементарни. 

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/254-c407

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Петър Воденичаров написа:

Ниски и високи на макс ( на техникса са също н а макс) лоуднес не намерих но на намерихме честотни ленти ( не знам кск се казва) херцове на ниски високи, в стерео режим и мисля, че имсше още нещо но в мпмента точно не се сещам. Сега, вече се сдобих с dac D30 въпросния.... Наистина разликста стана огромна и съм много доволен. 

По написаното от теб излиза, че ако евентуално имаш познат с усилвател европейско производство примерно и особено Philips - производство до края на 90-те години, ще останеш много по доволен от него, отколкото от Техникса. Защо? Просто е. Филипса има подем завал на ниски, високи съответно по 14-15 децибела на 50 и 12,500 килохерца докато при Техникса то е едвам 8 - 10 децибела при същите честоти.Още по вече ползването на Loudnes контрола на "потенциометъра на "ВОЛУМЕТО" което е регулиране на недостатъка на човешкото УХО по кривите на Флетчер - Мансън, ще ти добави по още няколко децибела, ако потенциометъра има повече от 3 (извода) 4 или 5. Това особено проличава на по ниски ватове отдадени на колоните.(до към 10 тина вата)Явява се като изкуствено повдигане съответно при ниски и високи честоти, което е отбелязано само при DIN стандарт(за Европа) По NAB (Япония и  USA) средните класове на усилвателите също имат това, но много по ниско изразено, докато един сериозен клас усилвател с почти линейни характеристики в целия нискочестотен тракт (20 херца - 20 килохерца) .В студийните записи и производството на компакт дискове линейноста е задължителна.При добрите и скъпи усилватели корекции ниски -високи липсват въобще. Както казва JKirilow хубаво е да те запознае с някой софиянец, но от истинските маняци. Тогава ще разбереш за какво точно ти говорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам намерение да навлизам до там, отоврих темата с точно зададени въпроси и критерии, винаги ще може повчее и по хубаво, както се казва всеки според чергата си, аз съм доволен в момента. Това което написа е равносилно на това да сравняваме audi RS6 с истинска пистпва кола, от която пак винаги ще има по добра. Не искаю дори да ги знаю тези неща, защото няма да опра никога до тях, все п бшагодаря за разяснението. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Петър Воденичаров написа:

Аз нямам намерение да навлизам до там, отоврих темата с точно зададени въпроси и критерии, винаги ще може повчее и по хубаво, както се казва всеки според чергата си, аз съм доволен в момента. Това което написа е равносилно на това да сравняваме audi RS6 с истинска пистпва кола, от която пак винаги ще има по добра. Не искаю дори да ги знаю тези неща, защото няма да опра никога до тях, все п бшагодаря за разяснението. 

По тази логика не ти е необходимо да си правиш и специално оборудвана стая за слушане на музика, както бе написал по рано в темата. Още веднаж ще те помоля да пишеш поне без грешки или след като напишеш отговор и забележиш грешките си, постарай се да ги редактираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, FusE написа:

Тонколоните не са за целите които се ползват, това са за домашно кино колони и вероятно нямат филтри, или ако има някакви филтри са елементарни. 

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/254-c407

Пак с теория на вероатностите... 

Screenshot_20200614-221243_Chrome.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Петър Воденичаров написа:

Пак с теория на вероатностите... 

Графиките друго казват от линка, добре е че имат филтри . 

Това е схема на филтъра 

IMG_20200614_224419.png

Тук в този форум може да се видят АЧХ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозен спад в средните честоти, но не са чак лоши тези ОТ. Много масивна изработка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във филтъра има електролитен кондензатор - недопустимо за качествен звук! Средно-честотния говорител е некачествен, а неговата част от филтъра го скопява още..При грамотна преработка колоните ще пеят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези колони нямат изобщо филтри или имат някакво подобие на такива. Индуктирности с феритен сърдечник и евтини кондензатори, просто ужас, невъобразим мазалак . Тези колони бих си ги монтирал в кенефа да свирят, когато ме няма. За усилвателя писах преди, че няма какво да се коментира - супер посредствена машина. 

Само бате Стефчо обясни за европейските усилватели от близкото минало. Ами те са ги правили с толкова дълбоки корекции защото основно са ползвани с касетни декове...........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...