Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Zhivko Zhelev

Не ми зарежда някои сайтове през Wi-Fi. Къде е проблемът?

Препоръчан отговор

Здравейте. От около седмица спряха да ми зареждат доста сайтове през Wi-Fi. Първо помислих, че е от браузъра, но пробвах с почти всички по-разпространени браузъри и при тях е същото положение. Включително и на телефона, когато е на Wi-Fi. Интернета ми е на А1 - в пакет с цифрова телевизия, и за пръв път имам такъв проблем. Когато включа мобилните данни, през телефона проблема изчезва. Започвам да мисля, че проблема е в доставчика на интернет. Преди да им звъня, къде може другаде да е проблема. Забравих да кажа, че като кликна на отметката на съответния сайт, започва да търси адреса и след минута две изписва надпис, че не може да намери адреса. Проблемът е от около седмица, през която нищо не съм пипал по компютъра, лаптопа или телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с кабел, макар, че резултата най-вероятно ще е същия. Рестарт на рутера и ако проблема остава звъниш на поддръжката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, street racer написа:

Пробвай с кабел, макар, че резултата най-вероятно ще е същия. Рестарт на рутера и ако проблема остава звъниш на поддръжката

Не става, компютъра е свързан с кабел към рутера, а лаптопа работи през Wi-Fi. Едни и същи сайтове не зареждат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Zhivko Zhelev написа:

Не става, компютъра е свързан с кабел към рутера, а лаптопа работи през Wi-Fi. Едни и същи сайтове не зареждат.

Да де ама той тоя кабел дето свързва настолния компютър с интернета пак идва от рутера, такаче рестартирай го и ако не им звъниш.
Другия вариант е да имаш суич, тогава рестартираш него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Zhivko Zhelev написа:

Рестартирай рутера и ги викай, ако няма ефект. По принцип един trace route до проблемен "сайт" може да подскаже нещо. Също така опит с директен достъп по IP - да се види, дали DNS не се гъбят нещо....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 13 минути, Zhivko Zhelev написа:

А защитната стена разрешена ли е за тези едни и същи сайтове когато си по кабел и когато си на WI-FI? Можеш ли да посочиш пример с някой от тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

А защитната стена разрешена ли е за тези едни и същи сайтове когато си по кабел и когато си на WI-FI?

Съмнява ме да са бутани настройки в стената. Най сигурно е заявка по IP - ако зареди е ясно, че проблема е в DNS-ите...къде...вече е друг въпрос :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютрите са с Windows 10, изключвах антивирусната, защитната стена, рестартирах рутера, модема но никакъв ефект. Сайтовете, които съм забелязал, че не се зареждат са plostadslaveikov.com, lupa.bg, bgd.bg, а на kriminalnidosieta.com ми зарежда кеширана версия на сайта. Телефона ми с Андроид 10, но и там същите сайтове не се зареждат когато връзката е през Wi-Fi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

На първият линк пише че не може да бъде намерен IP - IP адресът на сървъра на plostadslaveikov.com не можа да бъде намерен.,  Вторият и третият се отварят без проблем. Последният - също без проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 13 минути, street racer написа:

Я напиши в адрес бара на бараузъра http://164.138.220.33/

Аз или питащият? При мен си излиза  lupa.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Колев60 написа:

На първият линк пише че не може да бъде намерен IP - IP адресът на сървъра на plostadslaveikov.com не можа да бъде намерен.,  Вторият и третият се отварят без проблем. Последният - също без проблем

При мен работи на булсат .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Колев60 написа:

Изписал съм го грешно ploshtadslaveikov.com. Другите се отварят също, но когато ги отварям през мобилните данни на телефона или през други компютри (например на работата ми), но там доставчика е Виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звънни на доставчика и им кажи, че не можеш да отвориш дадените сайтове, да видят какъв е проблема. Той е в тях или в рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Raze написа:

Звънни на доставчика и им кажи, че не можеш да отвориш дадените сайтове, да видят какъв е проблема. Той е в тях или в рутера.

Ще видя какво ще стане ако свържа директно компютъра с модема, за да изключа рутера, ако и тогава не стане, ще звъня на поддръжката на А1. Благодаря за насоките! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Колев60 написа:

Аз или питащият? При мен си излиза  lupa.bg

Към питащия беше....исках да разбера, дали проблема не е в DNS... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, street racer написа:

Към питащия беше....исках да разбера, дали проблема не е в DNS... :) 

Ами да си смени DNS сървърите!

Винаги предпочитам DNS сървърите на Google - 8.8.8.8 / 8.8.4.4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, jhoro написа:

Ами да си смени DNS сървърите!

Винаги предпочитам DNS сървърите на Google - 8.8.8.8 / 8.8.4.4.

:offtopic_s:

Е, не е ли ясно, че питащия не е толкова запознат с материята. Така или иначе, дори смяната на DNS да даде резултат, това не значи, че не трябва да тормози ISP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, street racer написа:

:offtopic_s:

Е, не е ли ясно, че питащия не е толкова запознат с материята. Така или иначе, дори смяната на DNS да даде резултат, това не значи, че не трябва да тормози ISP

Прави сте, не съм толкова навътре в материята..... Затова и питам тук какъв може да е проблема. И как да сменя DNS сървърите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Zhivko Zhelev написа:

Прави сте, не съм толкова навътре в материята..... Затова и питам тук какъв може да е проблема. И как да сменя DNS сървърите?

Пробва ли линка дето го дадох по-горе - той е към lupa.bg принципно....

преди 2 часа, street racer написа:

Я напиши в адрес бара на бараузъра http://164.138.220.33/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Zhivko Zhelev написа:

https://www.icn.bg/bg/help/domeyni-i-dns/upravlenie-na-dns/google-public-dns-zashto-i-kak-da-gi-izpolzvame/

За машината - виж „Промяна на настройките на DNS сървъра“

За рутер - от настройките му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо ploshtadslaveikov.com постави в адресната лента на браузъра
185.80.0.66 
и натисни Enter. Зарежда ли страницата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

185.80.0.66 

2142562684_Screenshot_2020-06-05DefaultWebSitePage.png.6cad60587404ff67c61bea427ff9e891.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, DarkEdge написа:

185.80.0.66

преди 10 часа, DarkEdge написа:

185.80.0.66 

Не, не зарежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема се оказа в рутера. Като свържа директно кабела от модела към компютъра, всичко се зарежда нормално. Има ли вариант да го оправя или да търся нов?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...