Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ексел - милиметрова хартия?

Препоръчан отговор

Здравейте. Как мога да превърна ексела в милиметрова хартия, понеже трябва да правя някаква графика, но без блокчетата да са разделени като на милиметровата хартия, няма как да сметна. 

1024px-Graph-paper.svg.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, qnkov написа:

Здравейте. Как мога да превърна ексела в милиметрова хартия, понеже трябва да правя някаква графика, но без блокчетата да са разделени като на милиметровата хартия, няма как да сметна. 

Ако съм разбрал правилно. Правиш си един от големите квадрати, след което кликаш два пъти на Format Painter и маркираш всички клетки, които искаш да се форматират по същия начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ексел не е програма за графики. Въпреки това клетките могат да се оразмеряват, оцветяват, крият или да стават прозрачни.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли дали в ексел може да вкараш цели формули от този род и да ги смята? Лесните сумирания на 10+10  т.н., знам как да ги правя, но дали може такива формули. 

https://prnt.sc/sw2ts0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, qnkov написа:

А някой знае ли дали в ексел може да вкараш цели формули от този род и да ги смята? Лесните сумирания на 10+10  т.н., знам как да ги правя, но дали може такива формули. 

Няма как да ги вкараш, а ги въвеждаш. Имено в това е силата на Ексел. Правиш си формулата. Вкарваш входни данни и получаваш краен резултат. И хубавото на формулата , е че може да се променя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, qnkov написа:

Е какво толкова има в тази формула - имаш 6 параметъра - 6 клетки за данните. В седма клетка пишеш формулата.... (като внимаваш със скобите, заради приоритета на аритметичните операции)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 41 минути, Емил Костов написа:

Няма как да ги вкараш

преди 41 минути, Емил Костов написа:

Вкарваш

😈

Snap14.png

В клетка B1 вписваш:
=A1*A2*A3*(A4-A5)/A6

където
А1=a
A2=n
A3=Cp
A4=tгв
A5=tсв
А6=Т

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DarkEdge написа:

:offtopic_s:

😈

Snap14.png

В клетка B1 вписваш:
=A1*A2*A3*(A4-A5)/A6

където
А1=a
A2=n
A3=Cp
A4=tгв
A5=tсв
А6=Т

Разбра ме, че исках да кажа, че не може с copy/paste. Формулата трябва да я въведеш ръчно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване