Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте , Имам следния странен поне за мен проблем....:

Нормално ли е когато се обръщам през http към някой хост (в случая уеб интерфейса на един ТП-ЛИНК суич) в connection на микротика да ми се естабилшват хиляди конекции.(60к+) с source adress default gataway и dst адреса на суича... Само при едно единствено отваряне на увб интерфейса.

Това се случва , когато го правя през ОПЕН Випиен и единствено към този суич.

Също така на един от портовете на рутера зад който има закачени ,минавайки през няколко суича 100-на хоста , Когато съм през ВПН-а отворя уеб интерфейса на суича или пусна пинг  към същия суич  започват да летят някакви пакети стигат до 23-25 хиляди ,  лагва се цялата мрежа и почват да падат суичове като круши. Не виждам логиката и връзката между двете. Възможно ли е да има спиред вас или е някакво съвпадение 

Бях закачил един линксис към въпросния суич, При обръщане към него се получи същият ефект 

При отваряне на уеб интерфейса на суича за който е вързан ТП-линка няма проблем

Випиена го ползвам от вкъщи.

Суича е TL-SL2428

Сигурно ми е много тъп въпроса , но аз не мога да си отговоря. Не съм много голям спец, Продължавам да се уча.....

Ще се радвам  на мнение и съвет. Блгаодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

интересен проблем , който на първо четене трудно би бил разгадан с предоставената информация.

Може като начало да провериш дали нямаш съвпадение на IP адреси по устройства, тунели, клиенти !

В логовете на рутера нещо интересно ?

Само този нат в заглавието на темата не го срещнах в нея самата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв лаг ми се е получавал , когато един юзЪр се беше пробвал да включи един рутер на работното си  място  по странен начин.  Този път не е от там....

Няма дублирани iP-та в мрежата  ,а  домашната ми мрежа е в друг сегмент НЕ съвпада с VPN-а 

Може би все пак е  другаде е проблема... 

Снощи изключих част от мрежата и лаг-а спря. а суича за който говорим , както и сървъра където е пуснат vpn-а са преди тази част от мрежата 

Т,е::

Рутер -> суич -> сървъра и ТП-Линка

|

Връзка към останалата мрежа

Това е накратко схемата 

Рестартирах всичк суичове  по трасето  и незнайно как и защо лага намаля и се прибрах.  Пробвах да пусна няколко пинга и пак същата история 23000 p/s

Почнах да изключвах портове,, за да разбера дали не е някой клиент със счупена карта или забил рутер , не открих нищо ,Днес сутринта се бяха пооправили нещата,. По едно време пакетите стигнаха до 8-9 хил, но за кратко....

Лошото е , че не мога да разбеера причината нито за проблема , нито защо се е оправил.....

Ще проължа да дерзая .... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми прилича на някакъв луп в мрежата и от там се получава този пакет сторм ! Трябва да се изследва целият фрейм на кънекциите и ще се разбере с какво и от кое устройство се флудиш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причина торент клиент(и) + уязвимост на Upnp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...