Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръка за монитор

Препоръчан отговор

Здравейте, търся си нов монитор за работа (програмиране), бюджетът ми е около 800 лв.
В момента съм с Dell U2515H, който вероятно ще ползвам за втори монитор обърнат вертикално.
Търся монитор 27 инча 1440p IPS. Нямам претенции за висок refresh rate, g-sync и други подобни функции.
За момента съм се насочил отново към Dell Ultrasharp, но съм ок да видя и някакви по-различни марки и модели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз от скоро съм с този и съм много доволен:

https://www.lg.com/us/monitors/lg-34WK650-W-ultrawide-monitor

Също съм програмист. Много по-удобно се работи на широк екран, въпреки че този не е от най-широките и е с по-ниска резолюция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Raze написа:

Аз от скоро съм с този и съм много доволен:

https://www.lg.com/us/monitors/lg-34WK650-W-ultrawide-monitor

Също съм програмист. Много по-удобно се работи на широк екран, въпреки че този не е от най-широките и е с по-ниска резолюция.

Замислял съм се за ultrawide, но засега ми е малко трудно да си представя да работя с такъв, тъй като на служебния ми macbook е доста скопен tiling-a. Скоро суичвам на убунту и може и да станат нещата. :)
Имаш ли проблеми с резолюцията на този размер? Известно време работих на 1080p на 27 инча и имах проблеми с очите точно тогава.

преди 10 минути, tepmu написа:

Към някой от тези двата съм се насочил засега. Каква е разликата спрямо Ultrasharp серията и струва ли цената?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, teodor624 написа:

Имаш ли проблеми с резолюцията на този размер?

Не бих казал, че имам проблеми:

P0u7Qkq.png

Свързан е с HDMI кабел, понеже DP му е версия 1.2 и не поддържа HDR през него (принципно и видеокартата ми GTX 970 е с DP 1.2). Иначе май трябваше да взема извит, но и така не е зле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, teodor624 написа:

Към някой от тези двата съм се насочил засега. Каква е разликата спрямо Ultrasharp серията и струва ли цената?

Зависи с какво се занимаваш. Ако за теб е важно по-вярното цветопредаване - заслужава си. Ако обаче работата ти не е свързана с такъв род дейности - не. Предложените монитори(новата P серия са перфектни). Но да дадеш надценката за DC модела за едното USB C според мен не си заслужава.

преди 11 часа, Raze написа:

Свързан е с HDMI кабел, понеже DP му е версия 1.2 и не поддържа HDR през него (принципно и видеокартата ми GTX 970 е с DP 1.2). Иначе май трябваше да взема извит, но и така не е зле.

Имам 6-то чувство, че ако смениш сегашната си карта с едно поколение нагоре ще можеш да си ползваш DP кабела. А защо искаш извит? За програмиране ми се струва неудобен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане ясно като сменя някой ден видеокартата, поне с тази през DP не пуска HDR и битовете не мога да ги направя повече от 8. Май ми даваше и по-ниски резолюции (освен стандартната, другите, които са на снимката, ги нямаше, не че ще ги ползвам). А относно извит по-равномерно ще се вижда за тази ширина, поне така си мисля, не съм сравнявал, нямам извит монитор, а и този го поръчах по интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Raze написа:

Ще стане ясно като сменя някой ден видеокартата, поне с тази през DP не пуска HDR и битовете не мога да ги направя повече от 8. Май ми даваше и по-ниски резолюции (освен стандартната, другите, които са на снимката, ги нямаше, не че ще ги ползвам). А относно извит по-равномерно ще се вижда за тази ширина, поне така си мисля, не съм сравнявал, нямам извит монитор, а и този го поръчах по интернет.

И да смениш картата HDR10 няма да ти докара положителни емоции. А за да си вземеш извит монитор ще ти трябва бюджет от 450-500 евро, за да не те дразни разликата в подсветката. При това ще да е с VA панел. За IPS скачаш още нагоре с бюджета. Аз лично при програмиране евентуалнно бих търсил височина, но ти си знаеш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, панасоника ми, дето е на 7-8 години, вади по-добра картина, но все пак е и телевизор. Иначе при някои игри има разлика, особено в тъмните места/сцени нещата се виждат по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Jorge написа:

Зависи с какво се занимаваш. Ако за теб е важно по-вярното цветопредаване - заслужава си. Ако обаче работата ти не е свързана с такъв род дейности - не. Предложените монитори(новата P серия са перфектни). Но да дадеш надценката за DC модела за едното USB C според мен не си заслужава.

Основно се занимавам с бекенд, така че цветопредаването за мен е все тая, стига да не е дразнещо зле за обикновено ползване.
И на мен ми направи впечатление, че DC модела е доста над другия. Ако взема P27, няма да е DC.

Това, за което се чудя, е дали да не взема 21:9 1440p като например:

https://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/iiyama/prolite-xub3493wqsu-p501916174/
https://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/samsung/s34j550wqu-p448110534/
https://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/samsung/c34h890-p381423993/

Какво мислите за VA матриците? За тези 3те модела намирам много малко ревюта в интернет като цяло.
Доколкото видях в pazaruvaj, тази iiyama е единствения IPS монитор под 1200 лв с тези спецификации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година смених VA монитора 8.годишния iyamma 1080p. със Dell U2719D.  Имах идея да премина директно на 4К, но 1000+ за монитор и липсата на място 32 инч +решиха въпроса.

Ако имаш място и си готов да отделиш повече за монитор погледни 4K или ultra wide 21:9. 

Като ниво на черното старата iiyama имаше предимство. Но, като цветове и чистата 8bit IPS матрица. 

Като единствения минус е включването на win scaling. Което както е ясно при 10-та е далеч от идеално. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.06.2020 г. в 9:32, teodor624 написа:

Сравняват се конкретни модели, а не сериите. Иначе UltraSharp са с по-тънка рамка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Dell U2719D наистина е много добър вариант. Миналата седмица за работата поръчах няколко такива бройки от тук https://ardes.bg/ и дойде точно по 800лв с ДДС, колкото е бюджета на питането. Преди бяхме с 21 инчови монитори и сега разликата се усеща. Шефа просто каза, че иска нещо качествено и след консултация с ардес по телефона стигнахме до извода, че това е монитора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Да дам малко развитие по темата.
Първоначално си поръчах ultrawide Samsung S34J550W.
Реших, че IPS матрица и перфектните цветове не са задължителни, за сметка на това можах да взема ultrawide.

Матрицата беше покъртителни, в стил евтин лаптоп. Ако от един ъгъл част от мониторът се вижда ок, то другата му половина се размазва.
Също така на светли и бели прозорци си личеше как половината монитор бие към червен цвят, а другата половина към зелен.

След по-малко от ден употреба го върнах.

Бих казал също, че ultrawide форматът не е за мен. Реших да запазя стария си монитор във вертикално положение  и поръчах Dell P2720D като основен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/574bb05e6

Първият е 185 лв. втория 199 лв. сам си направи сметка има ли смисъл от по-скъпи модели.

Имаше и един подобен Самсунг за 185 а предполагам и други алтернативи например един стар модел на DELL.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 8.07.2020 г. в 18:49, thebullet написа:

Здравейте трябва ми компетентно мнение кой от тези монитори да си взема.  LG 24MK600M-B      Acer R241YBbmix        ASUS VP249HR    

От тези 3те LG-то . Acer и монитори не , Asus-а не е с външно захранване и ми изглежда дърварски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Can Oa написа:

От тези 3те LG-то . Acer и монитори не , Asus-а не е с външно захранване и ми изглежда дърварски.

LG-то също е и с 1.27% повече ползваема площ от Asus-а(:D), малко по-енергоефективен и с 2 HDMI порта. Но диапазона на FS е леко по-малък. Също така при закупуване на отделна стойка си ограничен до закрепване 75 x 75. Не че нещо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване