Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на дъно + процесор

Препоръчан отговор

Здравейте,от всички тестове в тази тема се установи,че е изгоряло дъното на стария компютър.Намерих същото дъно втора употреба за 30 лв.Но така и така ще кърпя щайгата,може ли да сложа друго дъно с по хубав процесор?Разполагам с 2х3гб рам ДДР3 и нвидиа 1гб и още една видео карта от 512мб на нвидиа,500 вата захранване.Ако може да се сложи,ще съм ви благодарен да предложите.Благодаря.

П.П.За ориентир,до 60-70 лева,ако си заслужава може да се отпусне бюджета.Може и да е втора употреба.

image-F0B7_5E83A97F.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, plamen_petrov_80 написа:

Уникална памет, никой няма такава!

Да,бе и аз в бързината какво ли деля на две.Моя грешка и на мой гръб е смешката.4+2гб са.Но постовете ти са точно в такъв контекст,ама нали се броят,жив и здрав да си.

преди 3 минути, Roujin Z написа:

Благодаря за вниманието,ще го погледна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, няма смисъл да го кърпиш този компютър. Просто го приведи в работещо състояние и го ползвай докато един от двама ви се откаже.

Иначе за 80-90лв можеш да си вземеш направо още един подобен https://www.kvantservice.com/kompyutri/?&sord=pa

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, baitexpo написа:

Според мен, няма смисъл да го кърпиш този компютър. Просто го приведи в работещо състояние и го ползвай докато един от двама ви се откаже.

Иначе за 80-90лв можеш да си вземеш направо още един подобен https://www.kvantservice.com/kompyutri/?&sord=pa

Благодаря и на теб.Знам,че като се почне и накрая се стига до нов.Но засега само събирам мнения да успея да запаля този,дечурлигата да завършат и после ще се взима геймърски,ако заслужават де :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, bojoviki написа:

Но постовете ти са точно в такъв контекст,ама нали се броят,жив и здрав да си.

Тя паметта е 2+4, но DDR3 памет има от 800 до 2133MHz - та беше добре да погледнеш твоята каква точно е за да знаеш ако сменяш платформата с какво точно разполагаш.

Аз лично бих инвестирал възможно най-малко, наличния ти процесор със сигурност може да работи на друга по-висока честота и при по-бърза шина - съответно е добре да подбереш дъно за него - така и така, дъно трябва да сменяш.

Не е ясно колко читаво е захранването ти!

"Ако може да се сложи,ще съм ви благодарен да предложите." - тук не знам за кое говориш!

Ти гледайки в тавана за коя платформа работеща с твоята DDR3 памет и ценовия диапазон 60-70 лв. за дъно + процесор (евентуално охладител) си мислиш (мечтаеш)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам свалени декември месец(преминах на AMD)дъно, процесор(intel core i3 3240 3,4Ghz) и рам(2x4 gb 1600Mhz).Така си стоят,дори не съм ги и пускал за продаване,събират прах,а и ги бях забравил.Всичко си е работило нормално до свалянето,даже са заедно сглобени,както съм ги свалил.С парите,които мога да взема 80-90лв сигурно, няма нито да се замогна,нито пък без тях ще обеднея.Бях решил да ги подаря на някой,дори ги предлагах тук на човек от форума да си сглоби десктоп,така че видях в темата удобен случай да помогна..............ако имаш желание с удоволствие ще ги подаря,само доставката си поеми:))Ако не си с ссд,можеш да дадеш бюджета за едно и ще усетиш много голяма разлика със сегашната ти машина.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако той не ги вземе, аз имам къде да ги поставя.

Иначе - бих погледнал това като предложение по въпроса https://www.olx.bg/ad/dano-i-protsesor-soket-775-CID632-ID80Wsm.html#3fcc32a26b

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Ако той не ги вземе, аз имам къде да ги поставя.

Е, не се и съмнявам,ти си имаш машина и не си толкова нуждаещ се.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще правиш upgrade, поне I5 второ поколение - I5 2400 и нагоре. Сокет 1155. Но там само дъното ще ти е 50+ лева. Реално за около 120-150 лева може да се направи доста читава конфигурация с този сокет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Raze написа:

Ако ще правиш upgrade, поне I5 второ поколение - I5 2400 и нагоре. Сокет 1155. Но там само дъното ще ти е 50+ лева. Реално за около 120-150 лева може да се направи доста читава конфигурация с този сокет.

Благодаря ти,не е точно ъпгрейд, по-скоро кърпене на доста стар компютър.Слави задейства нещата 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слави сглоби една машина и я дари на някоя детска градина .Там имат нужда от прилични машини :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване