Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

здравейте,

наскоро се позагледах в ревюта на нови лаптопи и на доста от тях сякаш не можах да видя ethernet lan-socket. не ми се иска да вярвам, че от един момент нататък ще започнат да произвеждат всички лаптопи без възможност за кабелен интернет, защото направо ще е нещо безподобно и чудовищно и все ми се иска нещо да съм недоразбрал и/или недовидял.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има такава тенденция да се произвеждат без RJ-45 - изцяло безжични

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

Има такава тенденция да се произвеждат без RJ-45 - изцяло безжични

леле, мале! въпросът е дали догодина по това време изобщо някъде ще може да се намери нов лаптоп с ethernet lan-socket? ами ако не искам wifi-ят да ме облъчва и да ме пържи в къщи!? на 15 м. от главата ми има антена на мобилен оператор! 

накъде върви светът м ... му!? сега без ethernet, утре без hard-drive, вдруги ден без не знам си още какво докато накрая ще си останем с едни конзолки, които могат единствено да се вържат безжично за някакъв голям cloud и ... край с личното пространство. тотален контрол върху всеки индивид. оруел пасти да яде!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, kolon написа:

накъде върви светът м ... му!? сега без ethernet, утре без hard-drive, вдруги ден без не знам си още какво докато накрая ще си останем с едни

чипове в главата ...

Може би някой ден ще има RJ-45 само в най-скъпите модели, ще се води отново "екстра" която ще струва повече от колкото някога е била.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все пак има някакво решение на проблема - usb 3.0 to lan-ethernet adapter - https://www.youtube.com/watch?v=rd7Pcpc5Dlo

но интересно, на това адаптерче дали ще може да му се присвоява public ip или само локално ip от рутер? ( надявам се, че ще си има и mac-addres )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, kolon написа:

...

Шублер ще ви покаже височината на подобен интерфейс, а тя е над 15mm. Тази височина не пасва на модната тенденция общата височина на мобилния компютър, да бъде по-висок от 18мм. Зачеркване и някаква икономия съответно за производителя. А в поредния ви коментар сте дали решение  - usb to ethernet.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна на никой юберменшен не му трябва лан-порт на лаптопа . Мягьосниците от Епул проумяха това още преди 10 години и никоя ябълка отдавна не се прави с подобни израшения . Ислямските и Линукс фундаменталисти може да пищят на умряло , но Алибаба тчк Ком а.к.а алиекпрес доставят до дома ми директно преходниче от типа usb to lan във всякакви разцветки и дължини , щом толкова ми е притрябвал лан-интернет .

Принципът е ясен - и без това връзваш КАБЕЛ към лаптопа . Дали кабелът ще е с десет см по-къс или по-дълъг ( заради преходника ) - файда йок . Все си е кабел .

За чий чеп е нужна още една дупка на кутията , която не само ме не изглежда секси, ами на всичкото отгоре се пълни с прах и костилки от фурми ?

0c41efc3e4b81c34affcabbe965e4bf0.jpg

Ако седнеш ся да ми пилиш , че с преходника си заемеш usb порта и няма де да си ръгнеш флашката с порнухата или електродния подпис , напомням че от същото място можеш да се снабдиш с usb hub който може да те снабди с колкото душа ти иска usb цепки за ръгане

3c116733bf746f1106e77fe76d3c5507.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, kolon написа:

леле, мале! въпросът е дали догодина по това време изобщо някъде ще може да се намери нов лаптоп с ethernet lan-socket? ами ако не искам wifi-ят да ме облъчва и да ме пържи в къщи!? на 15 м. от главата ми има антена на мобилен оператор! 

накъде върви светът м ... му!? сега без ethernet, утре без hard-drive, вдруги ден без не знам си още какво докато накрая ще си останем с едни конзолки, които могат единствено да се вържат безжично за някакъв голям cloud и ... край с личното пространство. тотален контрол върху всеки индивид. оруел пасти да яде!

Миии първо махнаха оптичните устройства, ся кат' идеш в магазин и питаш за лаптоп с диск продавача те гледа сякаш си паднал от Марс.
Явно на ред са мрежовите адаптери, хард дисковете вече отдавна чета идеи как да бъдат извадени от употреба...
Май наистина вървим към централизирана ОС...
... ще яко като й дойде време за преинсталация.:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Trichocephalus написа:

...

0c41efc3e4b81c34affcabbe965e4bf0.jpg
...
3c116733bf746f1106e77fe76d3c5507.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Absolut!
Именно Apple наложи тази тенденция и показа модел  по-ниска от тревата, докато по това време всички PC бяха дебели/високи над 23mm. В ярост Intel задели фонд от 100млн и  обеща парче баница на всеки производител, който направи модел под 18мм. Някъде там 2014г (по спомени) се появи първия отговор на Asus с Zen серията им, която бе жалко подобие на mac.

Но, има критици (ich bin), които виждат в подобни кичения - влачат ме мамо носят ме свински черва по масата и затова се облъчват с радио-магнитни полета и майната му на аллаха. Следва да призная, че на бюрото ми в момента има 5 wifi-я. Живят в мир и любов, но поставя ли до тях един acer xxxx-нещо си и любовниците са тоталес капут, капят като гнили круши!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като се отвори дума да ултра тънки notebook-ци как се охлаждат последните модели от миналата и тази година все още с fan или като smartphones?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, kolon написа:

като се отвори дума да ултра тънки notebook-ци как се охлаждат последните модели от миналата и тази година все още с fan или като smartphones?

Да бе, то телефона се нагорещява като катлон само от по продължително писане, с тая технология един лаптоп ще гръмне на втория ден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Bubbles написа:

Да бе, то телефона се нагорещява като катлон само от по продължително писане, с тая технология един лаптоп ще гръмне на втория ден.

Има лаптопи с пасивно охлаждане, не гърмят!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, kolon написа:

...на 15 м. от главата ми има антена на мобилен оператор!

Къде по-точно?

Друг въпрос ми е бил винаги интересен - за чий му е на нормален човек лаптоп? :angry: Вече ако си шпион или педофил...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, kolon написа:

здравейте,

наскоро се позагледах в ревюта на нови лаптопи и на доста от тях сякаш не можах да видя ethernet lan-socket. не ми се иска да вярвам, че от един момент нататък ще започнат да произвеждат всички лаптопи без възможност за кабелен интернет, защото направо ще е нещо безподобно и чудовищно и все ми се иска нещо да съм недоразбрал и/или недовидял.

Мнението ви е аматьорско. Вие гледате само рекламираните модели, които производителите се стремят да направят тънки (за да има с какво да се хвалят). Но не сте и помислил че човек, който иска да ползва лаптоп за дълго и да го свърже с кабел ще си купи докинг станция. Освен това си направете труда да погледнете корпоративните модели, мощните модели (заместващи работна станция) и ще видите че всички те са в ethernet порт.

Даже таблет/лаптоп комбинациите на повечето производители имат специална докинг станция с мрежов порт:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, JKirilov написа:

Къде по-точно?

Друг въпрос ми е бил винаги интересен - за чий му е на нормален човек лаптоп? :angry: Вече ако си шпион или педофил...

Викаш да си носим настолния под мишница в метрото отивайки на работа, работна среща или училище/лекции?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 2 минути, Bubbles написа:

настолния под мишница

Тцъ - на ремък.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямало RG-45!

А RS-232 … има ли?

default_offtopic2.gif

Тцъ - на ремък.

Да не забравиш „чинията” - за сателитна връзка - на главата!
За пооочестттт! Свали ножа, пардон - флашката...

Свободно, да не се командва!

Почеши коня!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, jhoro написа:

А RS-232 … има ли?

И да кара на 115200 бода?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
на 16.06.2020 г. в 15:57, DarkEdge написа:

И да кара на 115200 бода?

Лаптопът ми с Core i5 има сериен порт. И express card слот има. Да си вземеш лаптоп, който ще ползваш за работа и да няма поне express card слот - голяма грешка. Или поне порт за докинг станция. Опа, ама и докинг порт имам. И лиценз за Windows даже. Просто тенденцията е да се купува нова евтина скапана техника.

на 11.06.2020 г. в 12:16, Trichocephalus написа:

Отдавна на никой юберменшен не му трябва лан-порт на лаптопа . Мягьосниците от Епул проумяха това още преди 10 години и никоя ябълка отдавна не се прави с подобни израшения . За чий чеп е нужна още една дупка на кутията , която не само ме не изглежда секси, ами на всичкото отгоре се пълни с прах и костилки от фурми ?

Или просто не си взимаш айшит лаптоп и айсиктир телефон. Взимаш си лаптоп с 4-5 USB-та и с RJ45 и готово. С това техниката да е секси, все едно говоря с мацка. Аз се придържам към бизнес класата на HP и Lenovo. Купете таблет, като не искате излишни дупки.
Съжалявам, но има хора, които използват лаптопа за работа. Мога да го закача за диагностика на колата, мога да си прехвърлям нещо по гигабитовата мрежа, която между другото няма конкурент отстрана на Wi-Fi, поради вродената недъгавост на Wi-Fi в свободен диапазон с безумно зашумяване от всякакви източници. Докинг е непрактичен за път, още повече кабели и хъбове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Масовите липси на интерфейси (лан, цд) са олицетворение на масовата липса на ум в населението, която явно се разраства...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Tiho написа:

Масовите липси на интерфейси (лан, цд) са олицетворение на масовата липса на ум в населението, която явно се разраства...

А, да... И DVD имам. И caddy за втори твърд диск, а трети мога да сложа на MPCI-e слота. Баси далаверата, нали. И не 1, ами 2 външни монитора мога да пусна.
Начи да изброим
1.Докинг порт
2.Express card
3.FPR
4.Firewire
5. 5 броя USB
6. 1Gps LAN
7. 2 x mPCI-e - един за турбо мурбо WLAN картата ми и 1 свободен.
8. DVD-RW
9. RS232 вграден.
10. VGA
11. Display port.
12. Портове 3.5мм за слушалки и микрофон.

Дайте ми една причина да си взема айшит. Ще си го нанкам лаптопа докато не умре. Ако и LPT имаше щеше да е бонба.
Окомплектовах го с едно SSD и фурчи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, lightshadowmaker написа:

А, да... И DVD имам. И caddy за втори твърд диск, а трети мога да сложа на MPCI-e слота. Баси далаверата, нали. И не 1, ами 2 външни монитора мога да пусна.
Начи да изброим
1.Докинг порт
2.Express card
3.FPR
4.Firewire
5. 5 броя USB
6. 1Gps LAN
7. 2 x mPCI-e - един за турбо мурбо WLAN картата ми и 1 свободен.
8. DVD-RW
9. RS232 вграден.
10. VGA
11. Display port.
12. Портове 3.5мм за слушалки и микрофон.

Дайте ми една причина да си взема айшит. Ще си го нанкам лаптопа докато не умре. Ако и LPT имаше щеше да е бонба.
Окомплектовах го с едно SSD и фурчи.

Прочетох цялата тема два пъти за да се убедя че Епъл се споменава само един път и то бегло... Не че нещо ти казвам...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Tiho написа:

Какви цд-та...коя година сме? На цд-то мястото е там където са дискетите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Недко
      Здравейте !
      Днес получих 4 хард диска SATA, 
      според продавача, използвани в конзоли за игри.
      1. Seagate LD 25.1
      2. Seagate LD 25.2
      3. Fujitsu N124
      4. HITACHI N13508
      На втория хард диск (Seagate LD 25.2) има текст NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE
      Третият и четвъртият имат малки разлики в конекторите (ако така се нарича тази част)
      15 + 7 пластини си ги имат, но след тях има още едно гнездо с 4 пинчета,
      които в №1 и №2 (Seagate) ги има, а на Fujitsu и HITACHI ги няма.

Въпросите ми са :§
      1. Дали ще тръгнат, ако ги сложа в лаптопи ?
      2. Дали ще създават проблеми при работа ?
      3. Каква несъвместимост може да обозначава текста NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE ?
      хардуерна, софтуерна, правна/лицензнна или друга ?
      4. Имате ли някакви препоръки, коментари, за които не се сещам да попитам ?

Моля за съвет или за линк, ако вече някъде е писано по подобна тема,
      на български, руски или английски !

Предварително Ви благодаря !

Снимките са тук : !https://imgur.com/a/GDjo2eU
    • от Марио Проданов
      Здравейте, колеги!
      На скоро родителите ми дадоха техен стар лаптоп Asus F5 закупен през 2009 година и използван до 2014г. 
      Първоначално лаптопа стартира и ми показа още от началото само черен екран. Оставих го 5мин. да вдигне температура и сам потръгна и стартира. Направих профилактика(почистване и добавяне на нова термопаста на CPU и GPU.) Почистване на плочките на  RAM паметта с Brake Cleaner, както и слотовете.  След това го преинсталирах на Windows 7 64bit и всичко си беше наред. 
      Въпреки всичко това още от самото начало лаптопа не записваше датата и часа - нито в BIOS, нито и в ОС. Знаех от къде е проблема - плоската батерия.
      Разглобих лаптопа на цяло - бавно и много внимателно. Смених старата плоска батерия с нова и върнах всичко обратно, както трябва(всички кабели свързани и няма нищо скъсано и счупено, защото не разглобявам за първи път лаптоп или декстоп машина. )
      Както споменах върнах всичко на мястото и не иска да стартира. Като го стартирам - черен екран и не показва нищо повече. 
      Всичко прегледах - RAM, HDD и т.н. Всичко работи, но продължава да дава черен екран.
      Направи ми впечатление, че чипсета на дъното на лаптопа прегрява. 
      Попитах едно момче, което също като мен се занимава с компютри от доста години. Погледнах ме го и ми спомена, че чипсета е изгорял, но аз не съм много съгласен с него. 
      Това е общо взето всичко. 
      Дайте съвет и си изкажете мнението по темата.
      Съжалявам, ако съм забравил нещо да добавя.
      Благодаря за вниманието! 🙂
    • от dakata00ss
      Здравейте! От няколко месеца лаптопът ми замръзва по време на каквато и да е работа, по време на игри се забелязва значителен(с над 50%) fsp drop. Също така има и друг проблем - когато вкарам захранващия кабел в лаптопа(батерията може да или да не е в него), който е вече свързан към тока, лаптопът се включва и изключва сам без да съм натиснал копчето и чак на 3я път се включи нормално. Ползвам две операционни системи - windows и ubuntu. Преди съм нямал такъв проблем, носих го на сервиз и ми казаха, че си прави проверки някакви. Дори и да е вярно мисля, че не е това проблема. Занимавам се с компютри, но нямам особен опит(повече софтуерно, отколкото хардуерно). Четох какво ли не, правих какво ли не и нищо. Ще дам и следния пример - когато стролвам някъде много бързо, лаптопа замръзне за 2-3 секунди и отиде да там, където съм скролнал. Лаптопът е на 2-3 години и е ASUS ROG GL552VX-DM447D. Ако може да ми дадете някакви насоки, какъв е проблема, може ли да се разреши и т.н.? Благозаря предварително!
    • от kolon
      здравейте,
      не съм много сигурен как точно трябва да формулирам темата, но ще опитам.
      повечето от новите лаптопи, които се продават, имат инсталиран windows 10. обадих се в магазин от верига и попитах една служителка дали ако махнат windows 10 от определен лаптоп и ми го дадат с ms-dos, например,  няма да ми намалят цената със 150 - 200 лв. служителката ми каза, че нямало да го направят защото получавали лаптопите така - с инсталиран windows 10 и въобще им било забранено да ги пипат. 
      въпросът ми е дали на такъв лаптоп с windows 10 ще мога да инсталирам някаква друга ос, например linux-distro? мисля си, че не би трябвало да има проблем, обаче често се случва да си мисля едно, а то да излиза съвсем друго.
      какъв е вашият опит?
    • от Goran Mitevski
      Здравейте,
      Не успях да намеря отговор на проблема ми, затова пиша нова тема.
      От 2-3 седмици имаме проблем с wifi-то вкъщи, но само на лап-топите, изчезва сигнала за 3-4 секунди мн често и след това се появява.
      Понеже работиме от вкъщи в момента и много често ползваме лап-топите и е адски дразнещо и тъпо.
      Интернета ни е към Vivacom, идваха 2 пъти сменяха рутера, няколко пъти сменяха настройките, името на рутера, паролата, какво ли не, но проблема все си го има.
      Утре идват да сложат трет рутер, по различен от предните да видиме дали ще се оправи проблема.
      Лап-топите (2 бр.) са с Windows 10.
      Преди бяхме на A1 и не сме забелязали такъв проблем.
      Ако сте имали подобен проблем, моля да споделите как да го реша.
      Благодаря предварително!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване