Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

лаптоп с неотстранима windows 10

Препоръчан отговор

Човека ви е задал конкретен въпрос вий пак сте осрали темата :) .Няма проблем да сложиш линукс дистрибуция но в гаранционната ти карта ще пише ,че е закупен с уин 10 ,което ще е проблем при евентуален хардуерен проблем .Няма да ти я приемат може да си сигурен на 10000% .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Ивайло Димов написа:

Няма да ти я приемат може да си сигурен на 10000% .

И тогава ще имат близка среща с КЗП :mad: .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А купи си нова кола и си смени маслото пред блока и после се оплачи в КЗП като ти отпадне гаранцията :) Пак плещите тъпотии .Вземи си нов смартфон и му смени андроида докато е в гаранция и ще гледаш умно ако се наложи да се възползваш от гаранцията .Щом се продава с Уиндоус 10 значи тази ОС е незименна част от гаранцията ,престанете да си измисляте нови правила .Ко щеш и на хисарския поп се оплачи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъпотиите ги плещиш ти. 

преди 8 минути, Ивайло Димов написа:

Пак плещите тъпотии .Вземи си нов смартфон и му смени андроида докато е в гаранция и ще гледаш умно ако се наложи да се възползваш от гаранцията .

Да, правил съм го, с мой таблет. Носил съм и сума ти клиентски телефони в сервиз, по служебна линия. Техниците изобщо не ги интересува с какъв софтуер са. Напротив, предупреждават клиентите, че първото, което ще направят, е да му инсталират стоков ROM, и ще се загубят всички данни на него. Правят го, за да установят дали дефектът не е софтуерен.

преди 8 минути, Ивайло Димов написа:

Щом се продава с Уиндоус 10 значи тази ОС е незименна част от гаранцията ,престанете да си измисляте нови правила .

Покажи ми го написано на някоя гаранционна карта! :mad: 

Това важи единствено за устройства, които по принцип са предназначени с дадена ОС - Mac-ове, Microsoft Surface, ChromeBook, и др. подобни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има хардуерен проблем наш га щи признаят гаранцията :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Ивайло Димов написа:

Ако има хардуерен проблем 

Ако например е изгоряло дъното? Или се е скапал хардът? И как ще разберат каква ОС е имало, като не могат да пуснат лаптопа?... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз такива машини, които идват с Уиндоус просто не ги купувам. Достатъчно се предлагат и лаптопи без Боза. Няма да давам пари за нещо което ще отнесе шут отзад на първата секунда. То че ще може да се махне Бозата може, ама защо да се дават пари по дяволите. Тия пари по-добре да се дадат за ССД.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Викаш толкова ще се скапе харда за 2 години ,че нема могат да го вържат към друга работеща машина и да видят логовете :) Абе кво пушите ,ква тревица

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Ивайло Димов написа:

А купи си нова кола и си смени маслото пред блока и после се оплачи в КЗП като ти отпадне гаранцията :) Пак плещите тъпотии .Вземи си нов смартфон и му смени андроида докато е в гаранция и ще гледаш умно ако се наложи да се възползваш от гаранцията .Щом се продава с Уиндоус 10 значи тази ОС е незименна част от гаранцията ,престанете да си измисляте нови правила .Ко щеш и на хисарския поп се оплачи

Не си прав. Когато ми се скапа стария лаптоп, който дойде с уиндоус, но го разкарах на първата милискеунда, нямаше никакъв проблем да ми го отремонтират безплатно, тъй като беше в гаранция. За смартфоните има нещо вярно. Иначе по твоята логика направо да отказват да ремониторат всеки лаптоп с преинсталирана Боза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи кво пише в гаранцията ,ако там е описано ,че тази ОС е неизменна част от гаранцията просто го издухваш яко .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Ивайло Димов написа:

Зависи кво пише в гаранцията ,ако там е описано ,че тази ОС е неизменна част от гаранцията просто го издухваш яко .

Не съм попадала на таква гаранция досега. Освен ако не е някой стар UNIX таралясник. Примерно HP-UX-a и AIX-a си вървят с железото и няма как да минеш метър и си плащаш като поп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

… практиката, да се произвеждат smartphones с несменяема батерия и когато тя умре да трябва направо да се купува нов телефон …

Няма такива телефони!
Това, че сам не можеш лесно да демонтираш батерията, не означава, че изобщо не може да се смени!
Правилника е въртешносервизен. 

А какво казва ЗЗП?
Ако има хардуерен проблем наш га щи признаят гаранцията :)

Когато усетят „дебелия”!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под несменяема имах предвид ,че не мое да си махнеш капака и сам да я смениш :) Кой разбрал ,разбрал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Ивайло Димов написа:

Под несменяема имах предвид ,че не мое да си махнеш капака и сам да я смениш :) Кой разбрал ,разбрал

Това е ясно! Но не означава, че задължително трябва да си купуваш нов!

Друг въпрос  - при това темпо на излизане на нови и по-добри модели ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

ако и на този лаптоп, или какъвто друг клас device e, може да му се инсталира ос, различна от фабрично инсталирания windows, бих го счел за малка приятна изненада.

https://www.microsoft.com/en-us/p/surface-book-3/8XBW9G3Z71F1?icid=mscom_marcom&activetab=pivot:techspecstab

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11.06.2020 г. в 19:11, Колев60 написа:

Навред, по всеки сервиз е вътрешна практика това.

•  

В никоя гаранционна карта не е описано, че ти е забранено да променяш софтуерната конфигурация или да инсталираш софтуер/операционна система по желание. Някои даже на страниците си имат и драйвери за Linux. Дървените философи сте вие, които твърдите че като си преинсталираш компютъра ти падала гаранцията. Модификацията на софтуера може да доведе единствено до отпадане на гаранция на телефон или таблет. Причината за това е, че можеш да го повредиш така, че възстановяването на софтуера да е трудно, ако заредиш неправилен ROM. Телефоните нямат UEFI или BIOS, така че независимо какво направиш софтуерно, просто да го преинсталираш. При компютрите не води до отпадане на гаранцията по никакъв начин. Гаранцията на компютри и лаптопи е върху хардуерни дефекти. Още повече, казват че не носят отговорност за потребителска информация или проблеми с операционната система. Там има лимитирана отговорност от Майкрософт, описана в EULA-та им.
Понеже при телефоните няма BIOS и записът в ROM Flash-а директно кореспондира и отговаря за работата на устройството и операционната система е конфигурирана/компилирана точно за този хардуер, затова отпада гаранцията на телефон със сменена операционна система. Там няма BIOS/UEFI да е медиатор между хардуера и операционната система. Ако ти се счупи харддиска го подменяш. Обаче медиаторът BIOS е на друго място и е защитен от потребителска намеса. На телефона няма как просто да му смениш паметта с нова, защото е запоена. Всяка повреда на записа в ROM Flash-а директно води до генерална неработоспособност на устройството.
Има голяма разлика между това да стартираш хардуер, да го инициализира BIOS и след това да зареди операционната система от boot сектора на твърдия диск и това директно да стартираш SoC-а и той да търси изпълним код на паметта си без да има някакъв медиатор. Във втория случай ако не намери какво да изпълни, въобще устройството не се стартира и няма изключение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лаптоп в гаранция с друга ОС. Нямаше никакъв проблем.

Айфон джейлбрейкнат в гаранция - никакъв проблем.

И аз не съм чувал за промяна на софтуер да е причина за отказване на гаранция при хардуерен проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, MisterDimchev написа:

Айфон джейлбрейкнат в гаранция - никакъв проблем.

На телефоните е проблем. Някои производители дори заложиха проверка  и ако дигне флаг, че е ползван софтуер, който не е оригинален, писва че гаранцията отпада. И това се вижда още като влезеш в recovery menu-то.
BildFlag1.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много приказки, а никой не се сети, да формулира основния въпрос - „Какво е това „Гаранция” и … има ли почва у нас?”
Да, ще кажете, че „гаранцията ≠ ангажимента на производителя, да отстрани възникнал дефект …” и бля-бля нататък. Такава е наложената дефиниция!
На практика срока и начина на прилагане на гаранцията показва, доколко контрагента „има Дупе”! Доколко му стиска (и може да си позволи) да обслужи претенциите нс потребителите. Основани или не. Затова някои неща ги подменят - не ги ремонтират.
За хардуера и софтуера. Телефоните, таблетите и много подобни неща, са на принципа „Купуваш и хвърляш”. Нали затова постоянно излизат нови модели и модификации.
Може и да ина подобни компютри, нп повечето не са такива. Факта, че може да се смени CPU, RAM или HDD/SSD е достатъчен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, lightshadowmaker написа:

На телефоните е проблем. Някои производители дори заложиха проверка  и ако дигне флаг, че е ползван софтуер, който не е оригинален, писва че гаранцията отпада. И това се вижда още като влезеш в recovery menu-то.
BildFlag1.PNG

При андроид да. Най-вече Самсунг. Но не знам дали тук в България ще ти нарпавят проблем за това. 

Не споря. 

Не знам и сега последно време как стоят нещата с телефоните с Андорид. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, MisterDimchev написа:

При андроид да. Най-вече Самсунг. Но не знам дали тук в България ще ти нарпавят проблем за това. Не споря. 
Не знам и сега последно време как стоят нещата с телефоните с Андорид. 

Стоят по следния начин:
- Някои производители, малко на брой, като Ксиоми ти дават отключен буутлоудър, ако искаш и си слагаш софтуер на телефона какъвто искаш. За прохождаща марка е добре, разработват се неща
- Останалите производители, които са големи като Самсунг ти анулират гаранцията, ако сложиш custom rom. В bootloader-а имат функция да проверяват дали е оригинален. Самсунг имаха цяла платформа за сигурност Knox, която проверява и контролната сума на софтуера, не дава да се чете паметта от външен софтуер и имат криптиране на информацията в телефона, опционално. Механизмът го има страницата им.
Да, ще направят проблем, защото най-много обичат да се хващат за думата в гаранционната карта, за да анулират гаранция на телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При телефоните е съвсем друго. Гаранцията пада при промяна на рома не защото това прави проблем с хардуера, а за да обезкуражат смяната на ОС - оригиналният им е дойна кравичка (няма админ права, не може да се настройва както трябва, следи, започва да лагва с времето и ъпдейтите... и хората поради последното си купуват нов телефон направо).

Иначе лаптопа няма да има проблеми с гаранции (аз поне такова чудо не съм чул - промяната на ОС е по избор на собственика на персоналния компютър  /преносим или не/).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разярен клиент влиза в магазин за компютри:
- Миналата седмица си купих от вас компютър, а вчера той умря...
- Гаранция дадохме ли Ви?
- Да, ДОЖИВОТНА!!!
- Е, щом е умрял, значи гаранцията е изтекла...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Примерна гаранционна карта на лаптоп.

Хайде сега някой да покаже официална гаранционна карта от оторизиран сервиз, в която да пише, че гаранцията не важи при смяна на софтуера! :angry: 

За лаптоп, или за GSM. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Tiho написа:

При телефоните е съвсем друго. Гаранцията пада при промяна на рома не защото това прави проблем с хардуера, а за да обезкуражат смяната на ОС - оригиналният им е дойна кравичка (няма админ права, не може да се настройва както трябва, следи, започва да лагва с времето и ъпдейтите... и хората поради последното си купуват нов телефон направо)

Докато телефонът почне да лагва, отдавна няма да е в гаранция. А за нормален потребител е достатъчно всичко. Дойна кравичка не знам откъде с толкова безплатни основни приложения. Просто хардуерът бързо остарява и ако си вземеш телефон на ръба да става, нисък клас, след 2-3 години вече не става. Купуваш си телефон с 6RAM и 8 ядрен процесор, с 32GB вътрешна памет или повече и слот за карта памет и си го нанкаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Недко
      Здравейте !
      Днес получих 4 хард диска SATA, 
      според продавача, използвани в конзоли за игри.
      1. Seagate LD 25.1
      2. Seagate LD 25.2
      3. Fujitsu N124
      4. HITACHI N13508
      На втория хард диск (Seagate LD 25.2) има текст NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE
      Третият и четвъртият имат малки разлики в конекторите (ако така се нарича тази част)
      15 + 7 пластини си ги имат, но след тях има още едно гнездо с 4 пинчета,
      които в №1 и №2 (Seagate) ги има, а на Fujitsu и HITACHI ги няма.

Въпросите ми са :§
      1. Дали ще тръгнат, ако ги сложа в лаптопи ?
      2. Дали ще създават проблеми при работа ?
      3. Каква несъвместимост може да обозначава текста NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE ?
      хардуерна, софтуерна, правна/лицензнна или друга ?
      4. Имате ли някакви препоръки, коментари, за които не се сещам да попитам ?

Моля за съвет или за линк, ако вече някъде е писано по подобна тема,
      на български, руски или английски !

Предварително Ви благодаря !

Снимките са тук : !https://imgur.com/a/GDjo2eU
    • от Марио Проданов
      Здравейте, колеги!
      На скоро родителите ми дадоха техен стар лаптоп Asus F5 закупен през 2009 година и използван до 2014г. 
      Първоначално лаптопа стартира и ми показа още от началото само черен екран. Оставих го 5мин. да вдигне температура и сам потръгна и стартира. Направих профилактика(почистване и добавяне на нова термопаста на CPU и GPU.) Почистване на плочките на  RAM паметта с Brake Cleaner, както и слотовете.  След това го преинсталирах на Windows 7 64bit и всичко си беше наред. 
      Въпреки всичко това още от самото начало лаптопа не записваше датата и часа - нито в BIOS, нито и в ОС. Знаех от къде е проблема - плоската батерия.
      Разглобих лаптопа на цяло - бавно и много внимателно. Смених старата плоска батерия с нова и върнах всичко обратно, както трябва(всички кабели свързани и няма нищо скъсано и счупено, защото не разглобявам за първи път лаптоп или декстоп машина. )
      Както споменах върнах всичко на мястото и не иска да стартира. Като го стартирам - черен екран и не показва нищо повече. 
      Всичко прегледах - RAM, HDD и т.н. Всичко работи, но продължава да дава черен екран.
      Направи ми впечатление, че чипсета на дъното на лаптопа прегрява. 
      Попитах едно момче, което също като мен се занимава с компютри от доста години. Погледнах ме го и ми спомена, че чипсета е изгорял, но аз не съм много съгласен с него. 
      Това е общо взето всичко. 
      Дайте съвет и си изкажете мнението по темата.
      Съжалявам, ако съм забравил нещо да добавя.
      Благодаря за вниманието! 🙂
    • от dakata00ss
      Здравейте! От няколко месеца лаптопът ми замръзва по време на каквато и да е работа, по време на игри се забелязва значителен(с над 50%) fsp drop. Също така има и друг проблем - когато вкарам захранващия кабел в лаптопа(батерията може да или да не е в него), който е вече свързан към тока, лаптопът се включва и изключва сам без да съм натиснал копчето и чак на 3я път се включи нормално. Ползвам две операционни системи - windows и ubuntu. Преди съм нямал такъв проблем, носих го на сервиз и ми казаха, че си прави проверки някакви. Дори и да е вярно мисля, че не е това проблема. Занимавам се с компютри, но нямам особен опит(повече софтуерно, отколкото хардуерно). Четох какво ли не, правих какво ли не и нищо. Ще дам и следния пример - когато стролвам някъде много бързо, лаптопа замръзне за 2-3 секунди и отиде да там, където съм скролнал. Лаптопът е на 2-3 години и е ASUS ROG GL552VX-DM447D. Ако може да ми дадете някакви насоки, какъв е проблема, може ли да се разреши и т.н.? Благозаря предварително!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване