Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

здравейте искам да питам тези който са на виваком 50 Mbps с колко мб свалят в сайта гледам че гарантираната е 18 мб  или тя е валидна за 100 и повече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди всичко! МегаБИТите на плана са теоретична максимална скорост! При 50Mbps имаш теоретична максимална скорост 50 / 8 = 6.25MегаБАЙТа в секунда. Съответно за 100Mbps си направи същата сметка.

Вече скоростта на сваляне зависи от купища фактори. Ако е торент: от кого го сваляш, той с какъв план е, какви скорости развива, въобще от КОЛКО ЧОВЕКА сваляш(или качваш, все тая), някой някъде по трасето тротва ли ти връзката. Ако говорим за директно сваляне от сървър: каква ти е връзката със сървъра, какви са възможностите на сървъра, колко е натоварен, какви лимити има на база членство(потребител гост/регистриран/платен/милиардер с абонамент).

Ако искаш информация, давай подробности. Иначе може цял ден да си лафим без да мръднем и сантиметър напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ninov написа:

с колко мб свалят

От къде, какво, при каква свързаност....? Гарантирани капацитети на връзката, има само при бизнес плановете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоростите не са гарантирани. Зависи откъде сваляш, как е настроен торен клиентът, по какъв начин е свързана машината към руера, колко компютъра или устройства използват интернета и каквото още се сетиш. При никой оператор няма гарантирани скорости. Има си отделни ВИП услуги, където нещата са свъвсем различни, но и цените са солено различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно има приложения за "умни" телефони, където дават данни с каква скорост сваляш и с каква скорост качваш.

Независимо от плана, то аз тук на село имах проблеми със скоростта. След дълга кореспонденция с девойки представителки на Вива де Ком пипнаха мобилната клетка най-сетне и скоростта се подобри.

В София на "кабел" скоростта е по договор. Там обаче до блока има оптичен кабел.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При виваком зависи и в кой град си,и колко си отдалечен от централата ,ако си на vdsl,ако си с оптика са по-прости нещата,но не си казал за какъв вид свързване става въпрос.Аз съм на виваком и на въпросния план с vdsl,но започнах трета година с такива скорости..........

Екранна снимка (16).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Слави Маринов написа:

При виваком зависи и в кой град си,и колко си отдалечен от централата ,ако си на vdsl,ако си с оптика са по-прости нещата,но не си казал за какъв вид свързване става въпрос.Аз съм на виваком и на въпросния план с vdsl,но започнах трета година с такива скорости..........

Екранна снимка (16).png

Нормално за VDSL.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маринов, като не разбираш - не слагай картинки! Кой се интересува как сваляш от София. Сложи Калгари да те видим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hudyr написа:

Преди всичко! МегаБИТите на плана са теоретична максимална скорост! При 50Mbps имаш теоретична максимална скорост 50 / 8 = 6.25MегаБАЙТа в секунда. Съответно за 100Mbps си направи същата сметка.

Вече скоростта на сваляне зависи от купища фактори. Ако е торент: от кого го сваляш, той с какъв план е, какви скорости развива, въобще от КОЛКО ЧОВЕКА сваляш(или качваш, все тая), някой някъде по трасето тротва ли ти връзката. Ако говорим за директно сваляне от сървър: каква ти е връзката със сървъра, какви са възможностите на сървъра, колко е натоварен, какви лимити има на база членство(потребител гост/регистриран/платен/милиардер с абонамент).

Ако искаш информация, давай подробности. Иначе може цял ден да си лафим без да мръднем и сантиметър напред.

знам че е теоретична скорост затова попитах за достижимите

преди 1 час, Емил Костов написа:

Скоростите не са гарантирани. Зависи откъде сваляш, как е настроен торен клиентът, по какъв начин е свързана машината към руера, колко компютъра или устройства използват интернета и каквото още се сетиш. При никой оператор няма гарантирани скорости. Има си отделни ВИП услуги, където нещата са свъвсем различни, но и цените са солено различни.

става въпрос за 1 устройство например от сайта на майкрософт

преди 50 минути, Емил Костов написа:

Нормално за VDSL.

става въпрос за оптика в София

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, JKirilov написа:

Маринов, като не разбираш - не слагай картинки! Кой се интересува как сваляш от София. Сложи Калгари да те видим?

Крайно време е да се позамислиш(ако можеш разбира се),излагаш се почти във всеки пост,но се имаш за голям капацитет..........кото гледам повечето ич и не ти обръщат внимание,ЗАПОВЯДАИ и от Калгари да ме видиш!

Екранна снимка (17).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ninov написа:

знам че е теоретична скорост затова попитах за достижимите

става въпрос за 1 устройство например от сайта на майкрософт

става въпрос за оптика в София

Ами зависи на какъв пакет си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Ами зависи на какъв пакет си.

става въпрос за план с 50 мб/с

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ninov написа:

става въпрос за план с 50 мб/с

Ето ти информация. Зависи това устройство с кабел ли е свързано или безжично. И тествай и към други сървъри не само към майкрософт. Освен това ако рутерът на Виваком не ти харесава може да си сложиш свой собствен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Ето ти информация. Зависи това устройство с кабел ли е свързано или безжично. И тествай и към други сървъри не само към майкрософт. Освен това ако рутерът на Виваком не ти харесава може да си сложиш свой собствен.

това го видях но исках да получа информация от абонати какви са скоростите , а сървърът на майкрософт го дадох само за пример

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ninov написа:

това го видях но исках да получа информация от абонати какви са скоростите , а сървърът на майкрософт го дадох само за пример

Пак трябва да знаеш как е свързан компютъра, какво има на него инсталирано, какъв е рутерът и къде и как е тествал. Не, че правя реклама на Виваком, но FiberNet услугите не са лоши. VDSL също е добра свързаност. На места, където телефонните линии са по-нови и абонатът е по-близко до централата се получават дори плашещи скорости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Пак трябва да знаеш как е свързан компютъра, какво има на него инсталирано, какъв е рутерът и къде и как е тествал. Не, че правя реклама на Виваком, но FiberNet услугите не са лоши. VDSL също е добра свързаност. На места, където телефонните линии са по-нови и абонатът е по-близко до централата се получават дори плашещи скорости.

ти си прав но исках да имам информация какво да очаквам като скорости защото много често между обявените минимални скорости и реалните има разлика а ако се вържеш с договор измъкване няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 36 минути, ninov написа:

ти си прав но исках да имам информация какво да очаквам като скорости защото много често между обявените минимални скорости и реалните има разлика а ако се вържеш с договор измъкване няма

Виждаш какво пише в сайта. Ако не отговарят даже и минималните скорости спокойно може да си разтрогнеш договора. Има го написано черно на бяло. Макар, че при FiberNet всичко си върви, защото е оптика. При ADSL и VDSL  по може да има проблеми. Там нещата зависят от медни линии, чифтове, шум затихване, разтояние и прочие.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, ninov написа:

исках да получа информация

преди 13 часа, ninov написа:

исках да имам информация

преди 16 часа, hudyr написа:

Като толкова ти трябва пример, аз подписах промоционалната 100Mbit оптика през декември. По торенти и директни сваляния съм виждал всичко между 3 и 10 мегабайта/с. Наскоро виваком ВРЕМЕННО отпуснаха по-висок таван на някои от потребителите си(заради коронясването) и свалянето ми скочи на 22 мегабайта/с(т.е. на мен, конкретно, са ми отпуснали 200Mbit). Друго яче няма как да ти се отговори. Всичко варира. Въпросът е  не с колко ще сваляш/качваш, а дали ще имаш стабилна интернет връзка без да се налага да бъзикаш едно или друго шашаво устройство с разни вуду ритуали. На мен ми се наложи с MSAT и накрая им казах чао, та на виваком казах ДРАСТИИИИИИИИИИ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Carolina Carreras
      Здравейте,
      от известно време имам следният проблем с интернета - сигналът на wifi рутера изчезва и се появява отново през няколко минути/ секунди, понякога мрежата изчезва напълно за определено време. Опитах какво ли не - сменях различни канали, пробвах и 20 и 40 MHZ, рутерът дори беше връщан до фабрични настройки и пренастройван, но за съжаление проблемът продължава. Обикновено се появява през няколко месеца,  макар че последните дни стана наистина нетърпимо.
      Абонат съм на Vivacom и моделът на рутера е Nokia G-240W-A.
      Около мен има доста Wifi мрежи, но само 5 от тях са с по-силен сигнал. Първоначално предположих, че има силна интерференция, но никой от съседите ми няма такъв проблем. Чудя се дали самият рутер не е за подмяна? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително :).

• от dream3dprint
      Здравейте. В момента съм поставен в шах  и мат от нашите мобилни оператори. 2 год бях на договор на теленор 22 лв - 10 гб и неограничени разговори...в момента ми предлагат 8 гб за 26 лв и неограничени разговори + 10 гб за вайбър или месинджър....аз естествено не желая това, понеже вайбъра и месинджъра ми хабят макс 500 мб на месец. Може ли да ми кажете ако знаете дали в момента има някаква изгодна оферта от който и да е мобилен оператор подобна на досегашната ми? Благодаря!
    • от Philip Stoynov
      Привет! От два дни имам много интересен проблем - при свързване на лаптопа ми Asus Vivobook pro с домашния wifi на Виваком уайфай мрежата изчезва за всички устройства. Лаптопът казва Cannot connect to network ,после губи мрежата и тя изчезва за всички устройства. При рестартиране на рутера се появява отново и си работи добре, докато не се опитам пак да вържа лаптопа. Настолният компютър си има интернет без проблем. Вързах лаптопа с друга мрежа в работата и си работи без да я крашва. Рутерът е Вивакомски The bonds Sam. Опитах повечето неща които четох в нета - ъпдейтвах драйвери на лаптопа, ресетвах уиндоус но без ефект. Дали някой се е сблъсквал с подобен проблем на такъв лаптоп и рутер и знае ли как да го реша? Утре ще звъня и на Виваком , та дано те да са се сблъсквали с подобен проблем. Не откривам потребителското си име и парола за влизане в сайта на Виваком за настройка на рутера - дано да могат да ми дадат ново.

Благодаря предварително и лека вечер
    • от Емил Илиев
      Здравейте, проблема ми е, че показателят на скорости на заден дерайльор Shimano с 7 скорости са се разместили и сега не показва точно на коя скорост съм. Моля помогнете!!! 
    • от Stefi Vasileva
      В новите промоционални планове на Виваком SMART M 2018, SMART M+ 2018 (на стр.2 в договора)има клауза, според която след изчерпването на бързите мегабайти ви включват пакети с 100MB на максимална скорост за 1лв. (до 3 такива пакета). Още по-неприятно е, че не може да ги откажеш с един SMS, а трябва всеки месец да пращаш съобщение за отказ от услугата за съответния таксуващ период.
      След възражение до Виваком ми отговориха следното:
      "VIVACOM смята, че всеки клиент се запознава със съдържанието на какъвто и да било документ, преди да положи подпис под него."
  • Дарение

• Добави ново...