Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумници!

Пиша тази тема с молба към Вас да ми препоръчате телевизор до 43'' вкл., понеже толкова позволява наличното пространство. Бюджетът е свободен. Ще се гледа главно телевизия от оператор (NetWorx) и ще е нужен CI+ слот за CAM модул GRIFFIN.
За това дали да е SMART и 4K никога не съм се интересувал и не съм компетентен, затова по ваша препоръка. Засега това се сещам, като нужна информация. Ако имате допълнителни въпроси, съм на разположение.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Pig написа:

Изглежда супер. Видях едно ревю, но едно не ми стана ясно - с две дистанционни ли е ? Видях едно черно стандартно и едно сребристо. Другият ми въпрос е относно 4K, ако обикновените канали са 1080i/1080p качеството на картината няма ли да се наруши, поради това, че картината ще е повече разтеглена ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Excelsior написа:

Изглежда супер. Видях едно ревю, но едно не ми стана ясно - с две дистанционни ли е ? Видях едно черно стандартно и едно сребристо. Другият ми въпрос е относно 4K, ако обикновените канали са 1080i/1080p качеството на картината няма ли да се наруши, поради това, че картината ще е повече разтеглена ?

Не знам дали има две дистанционни. Може да се разходиш до някой магазин и да видиш или пък да се обадиш и да питаш.

Не я мисли резолюцията всички 4к телевизори се справят добре. Всичко зависи от сигнала на кабелният ти оператор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да видите и този телевизор:https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-LG-43UM7450PLA-4K-Ultra-HD-LED/p/16449

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Excelsior написа:

Другият ми въпрос е относно 4K

Няма такива канали у нашенско. Разтеглянето се определя от формата, обикновено е 16:9. Макар че се срещат и 4:3 при някои (повечето) телевизии и отделни предавания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Pig написа:

И това доживяхме - Прасчо да препоръчва Самсунг.... и то при свободен бюджет !  Явно Сони доста са я закъсали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Joss Bomon написа:

И това доживяхме - Прасчо да препоръчва Самсунг.... и то при свободен бюджет !  Явно Сони доста са я закъсали.

Като годинки си доживял, но като разсъдък...............доста си го закъсал.

Не видяхме обаче нищо конкретно по-темата ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Pig написа:

Не видяхме обаче нищо конкретно

Такъв съм си аз, просто констатирам, как до вчера викахме за герберите, а днес викаме за комунистите. Да не би Сони вече да нямат супер-дупер процесори, японски кондери и най-якия андроид ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Такъв съм си аз, просто констатирам

преди 7 минути, Pig написа:

но като разсъдък...............доста си го закъсал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, нушо написа:

Може да видите и този телевизор:https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-LG-43UM7450PLA-4K-Ultra-HD-LED/p/16449

Линка към Технополис дава 404, но все пак го разгледах от друго място.
Понеже съм некомпетентен в сферата - на SAMSUNG характеристиката за опресняване на картината PQI (Picture Quality Index) може ли да се каже просто в Hz колко е, както примерно в описанието на LG-то пише ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Excelsior написа:

SAMSUNG характеристиката за опресняване на картината PQI (Picture Quality Index) може ли да се каже просто в Hz колко е, както примерно в описанието на LG-то пише

Това са рекламни характеристики, не ги гледай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля без лични разборки и по темата. Нямам желание да трия, въпреки че е 1 клик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Pig написа:

Това са рекламни характеристики, не ги гледай.

А, реално може ли да се приравни в Hz или е невъзможно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Excelsior написа:

А, реално може ли да се приравни в Hz или е невъзможно ?

Има два вида телевизори едните са 50Hz другите са 100Hz. Твоя телевизор е 50Hz заради размера. Казвам ти отново всички останали цифри във връзка с опресняване са реклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално от студиото излиза 50 полукадъра. 100Hz са малко модели и със сигурност не са бюджетните ширпотреби.

200Hz е максимума, но не съм го видял. Въпреки че това ми е работата. В друга тема съм дал снимка на шаси 17MB100 с липсващия frame rate convertor. Обърнете внимание колко хардуер е спрямо всичко останало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента в Емаг има намалени продукти, вкл. телевизори. Но, трябва да се гледа в внимателно, да не се вземе някой стар модел или разопакован. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Joss Bomon написа:

По рано препоръчвах Самсунг,но напоследък правих по задълбочени сравнения.Самсунг може да са добри,но ако търсиш по ярка картина или ако ще го гледаш на светло. LG за сега ми са фаворити.При тях има малко по-добро представяне в малките финни детайли.Някакси картината кото цяло ми изглежда по реална. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.emag.bg/televizor-allview-43-109-sm-smart-android-full-hd-led-43eplay6100-f/pd/DJY5CBMBM/

Евтинджос с Android, произведен в Румъния. От 2 месеца имам такъв 32 инча и е перфектен. Има си всичко: Android, Google Play, Chrome cast, Kodi, Plex, HBO GO, Bulsatcom, You Tube, Google Assistant, микрофон вграден в дистанционното за гласово търсене, Dolby, оптичен изход, Ca modul, 2 HDMI, 2 USB и куп други екстри, които ги няма при скъпите модели. Картината е много добра, HD каналите "греят".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.06.2020 г. в 10:29, Филипов написа:

Няма такива канали у нашенско. Разтеглянето се определя от формата, обикновено е 16:9. Макар че се срещат и 4:3 при някои (повечето) телевизии и отделни предавания.

А, при разтеглянето от 1080p на 4К дали няма да се наруши качеството и примерно да се получи някакво замацване("да маже картината") или то си зависи от технологията на самият телевизор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди около 10 дни си взех Sony 43XG8196 с Android 8 и съм много доволен от покупката. 4K, 10-битов панел, страхотна картина в сравнение със старото ми LG, 3GB RAM, 16GB сторидж (от които 8.8GB free), DTS и DD поддръжка. Вторият ми избор беше Philips серия 75xx. LG не ме впечатли с картина, въпреки че и на Sony-то панелът е техен.

преди 43 минути, Excelsior написа:

А, при разтеглянето от 1080p на 4К дали няма да се наруши качеството и примерно да се получи някакво замацване("да маже картината") или то си зависи от технологията на самият телевизор ?

Учудващо и за мен, филм 720p, кодиран  HEVC (h265), изглежда много добре разтегателен на 4K.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Excelsior написа:

Всички тв-та вече са 4к. 1080p които има на пазара са във най-ниския клас и максимум по-един два модела от всяка марка. От две години излязоха и 8к тв-та, 1080p си отива, минимума е 4к в следващите няколко години.

преди 1 час, Cabron написа:

10-битов панел

8 бита + FRC. Водят ги 10 бита но не са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Cabron написа:

Преди около 10 дни си взех Sony 43XG8196 с Android 8 и съм много доволен от покупката. 4K

Ако слагаш KODI и искаш разбира се, драсни на лични да ти дам версия специално за андроид телевизори щото тая от магазина е доста проблемна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Pig написа:

Всички тв-та вече са 4к. 1080p които има на пазара са във най-ниския клас и максимум по-един два модела от всяка марка. От две години излязоха и 8к тв-та, 1080p си отива, минимума е 4к в следващите няколко години.

Визирах, ако каналите от оператора са 1080p няма ли да има някакво "замазване" в картината на 4K телевизора, нали се получава "upscale" ефект, ако не бъркам.

преди 7 часа, Excelsior написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...