Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, извинявам се ако темата е в грешния раздел, но така и не успях да преценя кой раздел би бил най-удачен в моя случай.

Беше ми възложена задача да изпращам мейли до потенциални клиенти с цел рекламиране дейността на компанията в която работя. За целта имам база данни с мейли и ползвам Mail Merge, за да става автоматично разпращането на мейлите до всеки клиент поотделно тъй като съдържанието е напълно идентично без персонализации. В момента съм го направил да изпраща нов мейл на всеки 20 секунди. Базата данни се състои от около 600 мейла за един продукт и още около 1000 за друг като съм ги разпръснал по около 200-250 мейла на ден. Разпращането ще се случва през 20-25 дни. Питането ми е следното - тъй като се изпращат от фирмен мейл адрес, какъв е шансът домейнът ни да бъде маркнат като спамърски и всичките мейли които се изпращат от колеги да бъдат марквани като спам дори и от настоящи клиенти, които не са в посочените списъци? 90% от адресите до които изпращам писмото са на частни, фирмени домейни а останалите 10% са на публични (Gmail, Yahoo, abv). Има ли място за притеснение? Засега са изпратени около 1400 мейла и няма проблеми, но искам да се уверя, че няма да навредя на компанията.

П.С: Обмислих варианта и за 3rd party мейлинг лист, но искам подателя (From:) да бъде фирмения ми мейл с цел по-добра обратна връзка в случай, че клиента иска да върне отговор или да форуърдне мейла до друг колега, който в последствие да ми отговори. С мейлинг лист това е възможно само ако сложа нашия домейн като SMTP Server, което обезсмисля целия процес, тъй като Mail Merge върши същата работа.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами задай си следния въпрос : Ако получа на меила си реклама от някаква фирма ще я пратя ли в спама?
Мисля че поне едно 90% от хората биха отговорили утвърдително на този въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

99% просто биха изтрили мейла, може би 10% биха си направили труда да добавят имейла към спам филтъра за да не получават повече имейли и може да ядосаш някой дотолкова, че да издири адреса на фирмата и да прати донесение към НАП, ГДБОП и т.н за проверка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Мен не ме притеснява това, че потребител получи мейла ще го флагне като спам и ще получава бъдещите съобщения в спам инбокса. Притеснява ме има ли шанс самите домейн сървъри (Gmail, Yahoo) да флагнат нашия домейн като спам и следователно всички мейли които пращаме до тези сървъри да отиват директно в спама? Струва ми се малко вероятно при положение, че не става въпрос за адски голям брой съобщения, а и дневно имаме изпратени около 200-250 мейла (регулярни, неспамърски), но все пак искам да се уверя ,че това е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Stealer написа:

има ли шанс самите домейн сървъри (Gmail, Yahoo) да флагнат нашия домейн като спам 

Със сигурност - ако достатъчно голям брой хора докладват мейлите от този адрес като спам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване