Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Програма за XP не работи на 8.1?

Препоръчан отговор

Имам една програма която е писана за XP.Програмата е Българска на една Пловдивска фирма която вече не съществува.Проблема идва от там, че програмата иска Flsh Player.Инсталирах го но програмата явно не го вижда и изкарва съобщение за грешка.Дадох и съвместимост с XP/SP3 и няма ефект.

Има ли начин програмата да тръгне на Уин8.1?

GA.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, ivan_pop написа:

Проблема идва от там, че програмата иска Flsh Player

И кой Flsh Player инсталира ти?

На какъв Win 8.1 слагаш неизвестната, строго секретна пловдивска програма?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, plamen_petrov_80 написа:

И кой Flsh Player инсталира ти?

На какъв Win 8.1 слагаш неизвестната, строго секретна пловдивска програма?

Секретната програма може да се свали от линка.За останалото..снимки!

https://dox.abv.bg/download?id=640ad610f2# - Линк за сваляне

Flash.jpg

Win.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, ivan_pop написа:

Имам една програма която е писана за XP...

Има ли начин програмата да тръгне на Уин8.1?

Нещо като Настройки за съвместимост - правихте ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, ivan_pop написа:

Дадох и съвместимост с XP/SP3 и няма ефект.

@jhoro

Най-вероятно търси 32-битва версия на Adobe ActiveX за IE

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, ivan_pop написа:

Дадох ѝ съвместимост с XP/SP3 и няма ефект.

Дал или ... само си е мислил, че го прави?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, jhoro написа:

Дал или ... само си е мислил, че го прави?

Това съм задал.Не зная как се казва.

savm.jpg

преди 51 минути, DarkEdge написа:

Не стана.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ivan_pop написа:

Не стана.

С 'Не стана' няма как да решим проблема! Що пък ние тук да пишем много, а ти по една дума. Зорът е твой, мисля.
1. флашът не се инсталира и върна грешка
2. флашът се инсталира, но програмата не познава флаша
3. ...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, A.com написа:

Виртуална машина с инсталиран XP ще свърши ли работа?

Изпитвам силни съмнения, че машинкатра едревна и няма да й стигне ресурс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DarkEdge написа:

Една виртуалка с XP може да работи със 100MB RAM, към това трябва да добавим ресурса който ще изисква въпросния софтуер - но реално дали пуснат във виртуална среда или в реалната все ще го изисква, разбира се трябва да се сложи и поне едно 200-300MB отгоре за VirtualBOX примерно (не съм проверявал тези дни колко точно ресурс иска, просто ползвам друга виртуализация). Просесор, колкото му хвърлите пак ще зареди XP то и остава твърдия диск като най-бавната и проблемна част - ако има ssd няма проблем, ако има два механични диска - най-добре е да се използва свободния от OS за дисков масив на XP (VM), съвременен 7200 единичен диск също би се справил, но по-бавните или по-старите дискова не са препоръчителни, главно заради W8,1.

Ако сложи правилния Flash Player и тъй като все пак Win 8,1 e 32 bit би трябвало да може да пусне програмата успешно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, ivan_pop написа:

Това съм задал. Не зная как се казва.

Това можеше и да не го показваш - виждал съм го ... няколко хиляди пъти!

Изобщо - прочете ли статията от линка? От съпорта на Майкрософт?
Пп. Статията е за Уин10, ама принципно е за всички версии.

Другото - „Adobe® Flash® Player е плъгин за браузър“  (цитирам от техния сайт). Тоест - проблема не е в ОС, а в браузъра!

преди 15 минути, DarkEdge написа:

Изпитвам силни съмнения, че машинкатра е древна и няма да й стигне ресурс

Няма нужда да тормози древна щайга с нова ОС + VirtualBox (или друг хипервайзор).

Решението е - стара машина със стара ОС!
В момента ползвам много специализиран софтуер (работи макс до Win XP) - на точно такъв лаптоп!

преди 17 минути, DarkEdge написа:

С 'Не стана' няма как да решим проблема! Що пък ние тук да пишем много, а ти по една дума. Зорът е твой, мисля.
3. ...

Когато си си дал д***то под наем - ще го въртиш, както ти свирят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, DarkEdge написа:

3. ...

Програмата се инсталира.В края на инсталацията има бокс да инсталира ли Flash Player-а или не.Като му дам да го инсталира, дава тази грешка.

Err.jpg

Пробвах различни комбинации с предварително инсталиран плеър и без.Преди да инсталирам програмата давам на exe-то съвместимост с XP и без.След инсталацията давам на иконата съвместимост с XP и без.Инсталирах като администратор и без.След всяка операция рестартирах.

Май ще си остана на XP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, ivan_pop написа:

Програмата се инсталира.В края на инсталацията има бокс да инсталира ли Flash Player-а или не.Като му дам да го инсталира, дава тази грешка.

Err.jpg

Пробвах различни комбинации с предварително инсталиран плеър и без.Преди да инсталирам програмата давам на exe-то съвместимост с XP и без.След инсталацията давам на иконата съвместимост с XP и без.Инсталирах като администратор и без.След всяка операция рестартирах.

Май ще си остана на XP.

Моля който е разбрал коя е програмата - да хвърли един ред, ама като за прост човек като мен! Мерси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, DarkEdge написа:

Машинката вече има една виртуалка на XP, аз искам да мине без виртуалка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ivan_pop написа:

Err.jpg

Май ще си остана на XP.

https://community.adobe.com/t5/flash-player/flash-9-failed-to-install-tn-19166-can-t-get-it-to-install/td-p/928110?page=1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Моля който е разбрал коя е програмата - да хвърли един ред, ама като за прост човек като мен! Мерси!

Във втория си пост съм пуснал линк от където може да се свали програмата.Програмата е GA_200_400.Програмата е към един сандък наречен автомобилен газанализатор.Сандъка се свързва към компютър, стартира се програмата и трябва да покаже на екрана едни цифри.Като минаваш колата на ГТП ползват подобна апаратура!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, ivan_pop написа:

Във втория си пост съм пуснал линк от където може да се свали програмата.Програмата е GA_200_400.Програмата е към един сандък наречен автомобилен газанализатор.Сандъка се свързва към компютър, стартира се програмата и трябва да покаже на екрана едни цифри.Като минаваш колата на ГТП ползват подобна апаратура!

преди 21 минути, ivan_pop написа:

Май ще си остана на XP.

А здрасти!

преди 28 минути, jhoro написа:

Решението е - стара машина със стара ОС!
В момента ползвам много специализиран софтуер (работи макс до Win XP) - на точно такъв лаптоп!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми така е. Който не внимава в час и не следи започва да преплита конци.
Ако си я направиш портейбъл може и на Windows 10 да я подкараш дори! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване