Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За какво си мислите в момента-в очакване на лятото през 2021година. ☀️

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Пилешка Завист написа:

аз даже имената ви не знам, бе дъртаци :ass:

Губят си времето със забележките си, но някога и ти ще си дъртак (да използвам този израз) и съм сигурен че няма да ти е приятно да се обръщат към теб по този начин. Възрастните хора заслужават уважение дори ако е зареди възрастта им само, от тях може да научиш нещо полезно. При писане на това си споминх време в което ние младежите при виждане на по възрастен отстъпвахме му място в градския транспорт и други дребни жестове, но беше друго време, други идеали, други цели. 

преди 4 часа, Trichocephalus написа:

Хмм..

чета за Линукс в момента

Линукса няма да бъде удобна за ползване от възрастни хора без никакви познания в IT, има дистрибуции с български интерфейс, но ако се стигне до настройка или инсталиране на софтуер или драйвери, още повече ако същия липсва в софтуерния център ще се окаже сериозен проблем. Windows 7 е по правилния избор. Освен това всичко при Windows управлението на захранването е по добро от това което предлага Linux и батерията ще издържа около два пъти повече с Windwos, ако машината е лаптоп. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 12,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

що са бийш мооо   иш как во ви нося

Поздрави от El Pacifico... Днес младежът беше по-кротък и сресан от всякога...    

Днеска беше хубав ден... За няма и час, смених няколко климатични пояса и около 1500 метра денивелация... Ей тъй изведнъж, докато събирах лангустени пардесюта под вълчето слънце, се оказах в ранчото с

Публикувани изображения

преди 18 минути, FusE написа:

Освен това всичко при Windows управлението на захранването е по добро от това което предлага Linux и батерията ще издържа около два пъти повече с Windwos, ако машината е лаптоп.

Ко каза?Ко?:cantbelieve:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, M.Николов написа:

Ко каза?Ко?:cantbelieve:

При Windows имаш планове на захранването power saver, balanced, performance, избирайки балансиран системата работи достатъчно адекватно без излишно загряване и потербление на батерия. при Линукс е възможно добавяне на подобни за целта малки софтуерни решения, но не работят по същия начин и отново батерията пада по бързо. Фен съм на Линукс и което пиша е проблем от самият ми първи допир с Линукс до сега не съм намерил решение като да е каквото при Windwos, вероятно до голяма степен и драйверите са част от този проблем. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое да се загрява бе, човек?Загряването и потреблението на батерията зависи преди всичко от приложенията, които ползваш на лаптопа, а не зависи от това каква ОС ползваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

Загряването и потреблението на батерията зависи преди всичко от приложенията

Загряването не се дължи само на софтуера който използваш и фактори могат да бъдат много и различни. Не мисля да споря или да те убеждавам в това, това да моите впечатления и наблюдения и ги споделям. 

преди 4 минути, M.Николов написа:

а не зависи от това каква ОС ползваш.

Сериозно грешиш в това си заключение. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, M.Николов написа:

Смятам, че си се заблудил нещо.

При теб управлението на захранването на ОС която ползваш къде се намират в приложенията които използваш или в ОС която използваш? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я сподели при Уиндоус в какво се състои разликата между режимите "балансиран" и "производителност"?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, M.Николов написа:

Я сподели при Уиндоус в какво се състои разликата между режимите "балансиран" и "производителност"?

Състои се в нивото на clock speed на CPU и GPU. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо си мислиш, че при Линукс примерно, ОС не регулира честотата на процесора според натоварването?Или мислиш че под Линукс процесора работи постоянно на най-високата си честота?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Катуна в основната си част се премести в градската база за презимуване.

Беше малък АД

Сега вече имаме подредена и почистена кухня

Пренареждането и почистването на останалата жилищна площ предстои

господданиенапомощ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, M.Николов написа:

А защо си мислиш, че при Линукс примерно, ОС не регулира честотата на процесора според натоварването?Или мислиш че под Линукс процесора работи постоянно на най-високата си честота?

Регулира честотата, не съм писал никъде че не го прави, ако не се използва  външно приложение за избор на план работи в performance режим при Линукс ОС. За да обобщя с цел да разбереш което пиша, при performance режима освен че ще се отделя повече топлина от CPU и GPU ще се изтощи батерията по бързо по същата причина. Ако инсталираш външно приложение за power saver при Линукс ще получиш известен ефект, но отново няма да бъде какъвто е при Windows с power saver опция. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата вълна атакуваха сезонните работници и хората с черен договор, сега атакуват заведенията на чужденците. Каква корона криза? Пускат децата в тази зараза.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Пилешка Завист написа:

, сега сте се хванали против мен нещо, айде ще ви се не види и манталитета

ти пъ
това не те ли забавлява?
аз ногу съ радвам коги мъ апът
получавам стимул за белене на картоф

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, FusE написа:

Регулира честотата, не съм писал никъде че не го прави, ако не се използва  външно приложение за избор на план работи в performance режим при Линукс ОС. За да обобщя с цел да разбереш което пиша, при performance режима освен че ще се отделя повече топлина от CPU и GPU ще се изтощи батерията по бързо по същата причина. Ако инсталираш външно приложение за power saver при Линукс ще получиш известен ефект, но отново няма да бъде какъвто е при Windows с power saver опция. 

Да разбирам, че на един същи лаптоп при извършване на една и съща дейност на лаптопа(да кажем, че ще гледам един и същи филм с плеари с приблизително еднакво натоварване на процесора и паметта) според теб при използване на Линукс ОС батерията ще се изтощи по-бързо?

Ще ме накараш да го направя този тест.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, M.Николов написа:

Да разбирам, че на един същи лаптоп при извършване на една и съща дейност на лаптопа(да кажем, че ще гледам един и същи филм с плеари с приблизително еднакво натоварване на процесора и паметта) според теб при използване на Линукс ОС батерията ще се изтощи по-бързо?

Ще ме накараш да го направя този тест.

Точно така, разбрал си ме правилно. И не само в натоварен режим а и в idle също разликата е ясно отчетлива при Windows и Linux ОС като потребление на батерия. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм забелязал нищо подобно и мисля, че се заблуждаваш, но понеже не съм правил подобен тест няма да кажа нищо повече сега, а след като направя тест.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, M.Николов написа:

Не съм забелязал нищо подобно и мисля, че се заблуждаваш, но понеже не съм правил подобен тест няма да кажа нищо повече сега, а след като направя тест.

Възможно е да съм се заблудил, но това ще означава че съм се заблудил при няколко различни по марка и хардуер лаптопи в годините, както и различни по вид дистрибуции, като смело смея да твърдя че съм старателно тествал и сравнявал повечето известни дистрибуции на Линукс на реална машина. Windows е по добре оптимизиран в това отношение за което пишем. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мъже в черно. Мъже с черно и мъже черно. Абе мъже..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Ma_ri промени заглавието на За какво си мислите в момента-в очакване на лятото през 2021година. ☀️

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване