Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За какво си мислите в момента-в очакване на лятото през 2021година. ☀️

Препоръчан отговор

преди 5 минути, Maleficient написа:

Разказвай деее...

отсъствията се наказват после с интерпретации от преминали събития, сватби, карантини, и други разни ;) бъдещи посещения по моренца

Обобщаващо- прекрасно ми беше :))

И все още ми е де

Здрави сме, непокосени от никакви корони и разните му там аксесоари

Почивката предстои, дестинациите още ги уточняваме и се надяваме да няма проблеми и напрежения , предвид все още развиващата се ситуация 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 13,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

що са бийш мооо   иш как во ви нося

Днеска беше хубав ден... За няма и час, смених няколко климатични пояса и около 1500 метра денивелация... Ей тъй изведнъж, докато събирах лангустени пардесюта под вълчето слънце, се оказах в ранчото с

Черпя Муратово езеро На хижа Вихрен тъкмо запържват бобеца А пържените им филийки са уникално вкусни

Публикувани изображения

Вижте каква статуя има в Бриц Берлин.

https://www.berliner-woche.de/lichtenrade/c-kultur/der-goldene-esel-von-britz_a132785

Сигурно е кръстено на 

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Апулей

Златното магаре е единственият латински роман, запазен изцяло до наши дни. Той описва премеждията на главния герой Луций, който участва в опити с магия и по грешка е превърнат в магаре. В тази форма той чува и вижда много необичайни неща, докато е върнат в човешкия си вид от богинята Изида. Той става последовател на нейния култ и е посветен в мистериите ѝ. Книгата включва множество разкази за пътешествията на Луций, сред които най-известен е този за Психея и Купидон.

image.jpeg.a35f120cc0fe9b3e9eccbe24e9bd9152.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bornofash написа:

Щом осъзнаваш, че за другите не са смешни, лесно би могъл да предвидиш реакцията им, когато им представиш тия неща за смешни

@Maleficient, трябва да си отвориш, ако ти позволят, тема за остроумни и изобретателни отговори, защото според мен това разбираш под бисер.

Макар че лично според мен ще е малко безсмислено, тъй като на Profruit почти всичките му отговори са от тоакъв вид :D 

Сега ако е възможно пред всички да простиш и да се помириш с хората, които бяха като с увиснали от възмущение ченета пред теб, ще е крайно могъщо.

Тук да ти отговоря, ако позволиш и ... да ти Благодаря, че си взел отношение без да е емоционално или "заемащо страна".

Да. Това разбирам под "бисер", но не съм сигурна, че искам да се ангажирам с отварянето на цяла тема. Въпросът е, ако приема, че моите цитирани слова на други потребители, не са за темата, защо цитираните от Модератора да са? Темата не е "техническа" или тясно специализирана, за да не търпи различни интерпретации и по някакъв начин да пречи или подвежда други потребители, които са решили да влизат в нея и да четат "бисери"- каквото и да значи тази дума за всеки един. Ако се придържаме към класическото разбиране и широко разпространено мнение покрай "бисери от матури" и кандидат-студентски изпити, то всички глупости на пернишкия клавиатурен нинджа трябва да са в тази тема или пък онези на Белгийския.

Това по-горе са скромните ми обяснения защо съм се подразнила и съм реагирала както съм реагирала.

Не знам какво трябва да прощавам, а и може би не съм дорасла на тези нива, за да се примирявам с подобно отношение от непознати като нещо естествено. За това, този път ще пропусна да съм могъща. Може би следващия.

Добър ден иначе. Днес е много приятен слънчев ден, в който почивам. 

Мисля да почета и да поизгледам половината от трети сезон на Penny Dreadful. Вчера зацепих защо ги дават и повтарят в съботните нощи от една реклама, която ще се явява продължение, но в същото време ще е в съвсем различно време. От същите създатели, и ще започва от 3 юли. Така че ...се потапям във Викторианската готика...а довечера може да намина за едно наздраве- вчера научих нещо ново на руски "на пасашок"- с розенце или бяло.

Приятен ви ден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Maleficient написа:

Въпросът е, ако приема, че моите цитирани слова на други потребители, не са за темата, защо цитираните от Модератора да са?

Отговорът е, защото неговите са бисери. Макар и понякога наистина да издребнява с тях. Но достатъчно се доближават до широкоразпространеното значение на думата бисер. Докато в твоите няма нито глупости, нито нещо абсурдно. 

Не ти забраняват да го интерпретираш по свой си начин и да пишеш, но виждаш каква верижна реакция става - започват да се чудят и да питат къде видя бисер. Мислят си, че смяташ цитираното за абсурдно и модератора ти каза, че в такъв случай грам понятие си нямаш от написаното. При което ти отвръщаш с: "Тъпа ли ма наричаш, ве. Яла тука да та смачкам!" и става манджа с грозде.

За да са всички доволни, трябва да има ред. За да има ред, трябва всичко да се ползва по предназначение. А първоначалното предназначение на думата бисер е за глупави и абсурдни неща. Твоята представа за думата може да е по-добра, по-подходяща, но нарушава реда, което предизвиква верижна реакция от грешки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко по- просто щеше да е, ако Модераторът не решаваше кога и към кого да се обръща неуважително, без да се нарушава редът. Не коментира моя не-бисер и има мир. 

Приключвам темата и повече няма да коментирам по нея. Няма и да се извиня. Няма и да се променя вероятно. Нека съм не-могъща. Пак ми остава да съм умна и готина.

Направих сладкиш. Този път не само с череши. Добавих и ягоди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Maleficient написа:

А колко по- просто щеше да е, ако Модераторът не решаваше кога и към кого да се обръща неуважително, без да се нарушава редът. Не коментира моя не-бисер и има мир.

Ако не е той, някой друг ще е...

Като тръгнат всички да си пишат каквото искат, някой ден теб ще те подразнят с тяхната представа за бисер и ти ще дойдеш на мястото на модератора

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста писали има каквото си искат, вкл. в споменатата тема Жорко, заобяснявал на дълго и широко петнайсете си висшита, но на него не му се прави забележка. Но аз трябва да се съобразявам, че и извинявам.

Не нам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Maleficient написа:

Доста писали има каквото си искат, вкл. в споменатата тема Жорко, заобяснявал на дълго и широко петнайсете си висшита, но на него не му се прави забележка. Но аз трябва да се съобразявам, че и извинявам.

Не нам

Много има, така е

Някои използват темата като трамплин за заяждане, като цитират там мнения, с които просто те не са съгласни

Щом нямаш проблем да си като тях, значи съм победен и затапен

Редактирано от bornofash (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перфектният ми сладкиш!!! Фукам се..

но и да Благодаря на Богинята на сладкишите и всички допринесли, къде с бране на ягоди, къде на захарна тръстика, да се реализира това вълшебство...

Все повече обмислям да си направя квартална пекарна

IMG_20200629_173801.jpg

IMG_20200629_173734.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Maleficient написа:

Богинята на сладкишите

Да не си гледала викингите

Че те като ги слушам... на всичко си имат богове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, skalata_73 написа:

Я. А честита ви нова кръчма.

Оти не пиете ве, да не сте болни?

Алкохолът е цяр

Ако бяхме болни, щяхме още повече да пием

Нещо друго е

Може да се е изпарил от топлото време

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, skalata_73 написа:

И що птицо дращите само вие двете с Малеф-а? 

Де са другите орица с лабилна психика?

Не знам

Продадохме си телефоните за ракия и не можем да държим връзка сега

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Pig написа:

Туй кво са е разцвъкало се е едно ша го нахранят :getout:

Храната е за прасета

Пиене си търса сега

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, bornofash написа:

Да не си гледала викингите

Че те като ги слушам... на всичко си имат богове

Викингите отдавна съм го гледала, даже съм го позабравила. Първите 4 сезона поне.

... и някакви серии, където брутално умъртвиха Рагнар. После няколко вечери сънувах кошмари. Но не е от там. Мое си вътрешно усещане, когато нещата се получават, и освен старанието и желанието, не може да не е "поръсено" и с малко меджик :) ягодите определено придават неустоимия вкус.

Наздраве с бяло винце! аз си имам, вие импровизирайте ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване