Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За какво си мислите в момента-в очакване на лятото през 2022 година. ☀️

Препоръчан отговор

Баш менте си е награбил.

Я, кажете някой да е възстановявал имидж на системата на различен хардуер?

Май и платения Макриум има тази възможност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Помакините са бели и срамежливи. Ако се хващаш с тях, по-добре е да е с цел женитба. Щото и мъжете им ги пазят – донякъде сега вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ахахахахах....

243398321_393794785518364_78784264251659

Върховното наказание за това, че продадоха Мойсей и Авраам, и после купиха Саул:

Челси получи два гола за този сезон. Един от Исус и един от Мохамед.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, M.Николов написа:

...

Не знам доколко (и дали изобщо) ще съм ти от полза, но платените версии на AOMEI Backupper - също. Имат си Universal Restore.

https://www.ubackup.com/help/how-to-operate-universal-restore.html

Иначе не, не съм възстановявал (не ми се е налагало) върху изцяло различен хардуер (друго PC). Но понеже гледам, че засега няма голяма тарапана от отговарящи, ще споделя, че съм възстановявал, с AOMEI Backupper, само имидж на системата върху ново SSD. Старото се скапа и понеже всеки месец, след съответния кумулативен ъпдейт, правя разчистване на боклуците и имидж на системата (4-5 минути), нямах никакъв проблем с възстановяването (4-5 минути).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, valkiria1 написа:

Франчи.

На снимката,която сме предложили за експертна оценка 

Не ме занимавай с копи пейс от нета, аз съм човек с ангажименти, няма време да се занимавам с глупостите разни безделници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аукционна къща "При бай Гудю" продава плетена дамаджана с крушова ракия!

Първи път, втори път, трети път...

고소장 쓰는 법 에서부터 접수 방법 까지 feat. 고소장 양식

Продадено на чичото с каскета и потурите от 3-тата редица вдясно.

Честито.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Бял Кон написа:

Не ме занимавай с копи пейс от нета, аз съм човек с ангажименти, няма време да се занимавам с глупостите разни безделници.

Никой не може да бъде сравнен с твоята посредственост. За "експертните " ти качества отделно. Другото е ,ако не искаш да стърчиш като непрани гащи в пространството, е да застанеш зад думите си и  реално да докажеш на аудиторията,че това е копипейст от нета. Поради трудност да докажеш досега ,каквото и да е било,няма да удължаваме агонията ти. Но пък винаги си добре дошъл да ме обориш.

Снимките имат история, и могат да бъдат лесно проверени-кога съм ги снимала ,дата ,година и пр. Отделно се знае,че Валкирия никога не поства нещо,което не е видяла с очите си ...когато цитира нещо, винаги посочва източник.

Сещам се за едно много видно противоречие между заявените ти претенции и това, което показваш  в действителност. Но моята цел не е да обиждам и да подлагам на критика твоя начин на живот. Със сигурност имаш много положителни черти ,които остават скрити поради напъна ти да ни показваш тяхната противоположност.

Но понеже съм пределно пряма и макар и брутално се изразявам ясно:  Единственият логичен извод, който се набива в очи и без много разсъждение е, че си коч, който иска да е коуч.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, lebel написа:

Не знам доколко (и дали изобщо) ще съм ти от полза, но платените версии на AOMEI Backupper - също. Имат си Universal Restore.

https://www.ubackup.com/help/how-to-operate-universal-restore.html

Иначе не, не съм възстановявал (не ми се е налагало) върху изцяло различен хардуер (друго PC). Но понеже гледам, че засега няма голяма тарапана от отговарящи, ще споделя, че съм възстановявал, с AOMEI Backupper, само имидж на системата върху ново SSD. Старото се скапа и понеже всеки месец, след съответния кумулативен ъпдейт, правя разчистване на боклуците и имидж на системата (4-5 минути), нямах никакъв проблем с възстановяването (4-5 минути).

Все още събирам информация и по-късно ще го мъчим.

Аз много пъти съм си възстановявал системи от имиджи, но винаги на един и същ хардуер.Това не съм го правил и за това питам някой дали го е правил и как става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Moriati написа:

Той фалшиви реплики уж на османска сабя не различава със сигурност.. Тази сабя е толкова османска колкото аз съм космонафт 😏 ефеса, острието,да не споменавам калиграфията претрупана ,че и за капак накрая към върха звездата с полумесец ... Пълна пародия и направи сам някъде, уж да имитира ислямски стил сабя...  Реплика в най добрия случай,но не и на османска сабя..

Възможно е. Аз съм дълбоко несведущ човек по отношение на предмети от отоманския период.

Spoiler

Но пък имах възможност да познавам и видя човек, турчин с уникални знания и собствености в тази материя/архитекта за който споменах в предишния пост/В неговата вила не се правят снимки и това е очаквано,тя е пещерата на Али баба в съвременен вариант. Само малко отклонение, като най-скъпата вещ в своя  дом той определя една възглавница,която е направил от кафтан от преди векове ,който намерил захвърлен и полуизгнил в едно от мазетата на вилата си.При това забележи, преди да реши да прави нещо,той уведомява техния комитет за античност /мисля така беше/ и получава разрешение.

Ескперт е човек с изключителни знания в дадена област.  Пътува по света за експертни оценки и хонорара му е в хиляди долари. Но пък е гаранция за автентичност на предмета, който може да бъде продаден за милиони. Автографите на асовете в този бранш,са подписите им върху експертизите.

В Мароко в един скъп  антиквариат в Маракеш , видях интериорен дизайнер ,който беше дошъл от САЩ  само за една уникална лампа ,която според думите му ще бъде акцент в обзавеждането на дома на  богат американец с афинитет към Ориента.Както писах, всеки е профилиран.

Само и единствено Франчи "разбира" от всички сфери на антикварната търговия. Затова му предложих да даде оценка и да разпознае най-скъпия и рядък уникат от трите такива изложени във вила Боргезе.

Е, отговора беше предвидим  и няма разочарование, понеже е нямало и очаквания .Всъщност,както писах, нямам против него, а в това непрекъснато изнасилване на думата античност и антики.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, valkiria1 написа:

Ако не можеш ползвай  У-кито,чичо си Гошо, леля ти Мара,съседите, тукашните форумни  експерти , или ония велики български разбирачи по антики,дето са те опънали да търчиш като кон по битаците

Пак разбрала недоразбрала се изказваш като двойкаджия от прогимназията. Много пъти съм казвал с какво точно си вадя хляба, и не работя за българи, а за холандци. Имам приятели, с които споделяме едно и също хоби, те си имат човек, кой да им мъкне вехториите на бабите спокич. Жалко, че на тая достолепна възраст, не можа да научиш, че хората са различни и съответно имат различни хобита. Абе поне си научила достатъчно имена на хотели и ресторанти. Поне съфорумниците могат да те опъват за безплатна туристическа агенция. Айде със здраве и пий редовно хаповете за оросяване на мозъка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, valkiria1 написа:

Никой не може да бъде сравнен с твоята посредственост. За "експертните " ти качества отделно. Другото е ,ако не искаш да стърчиш като непрани гащи в пространството, е да застанеш зад думите си и  реално да докажеш на аудиторията,че това е копипейст от нета. Поради трудност да докажеш досега ,каквото и да е било,няма да удължаваме агонията ти. Но пък винаги си добре дошъл да ме обориш.

Снимките имат история, и могат да бъдат лесно проверени-кога съм ги снимала ,дата ,година и пр. Отделно се знае,че Валкирия никога не поства нещо,което не е видяла с очите си ...когато цитира нещо, винаги посочва източник.

Сещам се за едно много видно противоречие между заявените ти претенции и това, което показваш  в действителност. Но моята цел не е да обиждам и да подлагам на критика твоя начин на живот. Със сигурност имаш много положителни черти ,които остават скрити поради напъна ти да ни показваш тяхната противоположност.

Но понеже съм пределно пряма и макар и брутално се изразявам ясно:  Единственият логичен извод, който се набива в очи и без много разсъждение е, че си коч, който иска да е коуч.

Е това последното май се отнася за теб, не за мен. Наистина няма как да те взема насериозно баби, мога само да се смея с пълен глас с теб. Ако поне имаше коефициента на интелигентност колкото на блодинка от Меден Рудник, щеше да попиташ първо каква ми е тарифата за оценяване, преди да ми изпратиш снимките. Първо се плаща за експертна оценка после се прави експертна оценка. А ти милата си тръгнала на сватба без х*и. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Бял Кон написа:

. Жалко, че на тая достолепна възраст, не можа да научиш, че хората са различни и съответно имат различни хобита. Абе поне си научила достатъчно имена на хотели и ресторанти. Поне съфорумниците могат да те опъват за безплатна туристическа агенция. Айде със здраве и пий редовно хаповете за оросяване на мозъка.

Казано  като  експерт от твоята класа  ,не мога да не се съглася. :wors:

Отделно,че винаги ,когато искам да науча на колко съм години, как съм,къде съм,колко съм висока, колко съм дебела, колко очи имам, за колко  пари съм си купила мъж и  и пр ,винаги влизам  в този форум за да ме осведомите  ти,  Мадона и  Алгор по въпроса.:sunglasses:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, M.Николов написа:

Баш менте си е награбил.

А причината да е различен? И за системен дял ли става въпрос?

По-скоро бих направил клониране (мигриране от диск на диск) или ще си възстановя на нов хард (ако стария е прецакан) на същия хардуер и след това ще извадя диска и ще го закача на новия комп и ще буутна от него и HAL ще си се обнови и след това ще си направя настройките и ще изчистя Ghost устройствата от Device Manager-a.

Такива неща съм правил без проблеми. Не съм възстановявал на нов хардуер, защото е малко безсмислено (макар че пак би трябвало да няма проблеми). И съвсем не е задължително да е с платените версии на програмите. Платения Macrium не ми предлага нищо повече освен някои глезотии като Rapid Delta Restore и т.н. (неща без които човек може да мине). Безплатната версия е повече от достатъчна и има всичко необходимо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, B-boy/StyLe/ написа:

А причината да е различен? И за системен дял ли става въпрос?

Взех си един друг комплект дъно и процесор и понеже не ми се ще да му инсталирам нов Уин, ми се щеше да си прехвърля сегашната ОС с инсталираните програми и настройки, ако е възможно.

Да уточня, че става въпрос за уин 8.1

преди 11 минути, B-boy/StyLe/ написа:

По-скоро бих направил клониране (мигриране от диск на диск) или ще си възстановя на нов хард (ако стария е прецакан) на същия хардуер и след това ще извадя диска и ще го закача на новия комп и ще буутна от него и HAL ще си се обнови и след това ще си направя настройките и ще изчистя Ghost устройствата от Device Manager-a.

Това ще проработи ли на Уин 8.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, M.Николов написа:

Взех си един друг комплект дъно и процесор и понеже не ми се ще да му инсталирам нов Уин, ми се щеше да си прехвърля сегашната ОС с инсталираните програми и настройки, ако е възможно.

Ще работи. Аз нали бях на 8.1 до преди няколко години. Старото SSD 850 Pro мина през няколко машини без преинсталация и 8.1 откара от 2015-та до тази година. Дори в момента го клонирах на nVme и от него качих го 10, а SSD-то стои за backup с активен и работещ 8.1. От доста време вече не важи правилото, че не се преинсталира само за смяна на видеокарта или добавяне на памет и че ако се смени дъно и процесор, то преинсталацията е неизбежна. 8.1/10 са достатъчно умни и модерни и за тях това не е проблем. Може и да има специфични ситуации и затова не препоръчвам да е честа практика (защото от чистото по-хубаво си няма), но при необходимост си е вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, M.Николов написа:

За прехвърляне ако все пак не ти се рискува да буутнеш от стария диск, просто използвай опцията за клониране на Macrium или програмата, която си си решил.

Клониране или мигриране все едно почти. После вече като се наместиш, тогава може да си направиш пак Image като си оправиш настройките и се увериш, че всичко работи, както трябва.

После ако не ти се махат старите драйвери от Device-a ръчно един по един с включена опция Show Hidden Devices...можеш да използваш GhostBuster

https://github.com/SPOOCQ/ghostbuster

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да бъда честен, учудващо добре. Приятно съм изненадан. Но то и аз я качих почти в края на жизнения и цикъл и очаквах да е доста стабилна (както се и оказа). Да не дърпам ... за опашката, но се държи повече от прилично и нищо общо със статиите за нея и калпавите актуализации поне на този етап. Явно си зависи и кой как си поддържа системата. И тук говорим за актуализация от 8.1 към 10. На чисто сигурно ще е още по-добре. Но има доста повече заявки към диска и задължително трябва да е SSD или nVme. 8.1 за 6-7 години имаше 34 TB записи по SSD-то, а 10 за 3-4 месеца вече има 3 TB записи по nVme-то... Разликата в това отношение е осезаема. Но при 300 TBW за 970 Plus съм спокоен, че ще съм го сменил доста преди да се е прецакал.

Важно уточнение...ако на старата система си бил на MBR\Legacy и на новата ще си така. Ако смениш на GPT/UEFI без подготовка ще имаш ядове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Ma_ri промени заглавието на За какво си мислите в момента-в очакване на лятото през 2022 година. ☀️

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване