Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За какво си мислите в момента-в очакване на лятото през 2022 година. ☀️

Препоръчан отговор

преди 30 минути, skalata_73 написа:

Да не е лошо да си кон?

Това е моя снимка (понеже обичаш да показваме с доказателства) на конюшнята на ''родата" от Германия. Оня дето живее в замък.

Има коне за над 2 милиона евра.

2.jpg.d4538b9040b7b615ed7cb0cec0b982c9.jpg

пп. Това е едната. Има още 3 такива помещения. Пет човека слугуват само на конете.

Кон да си. Мхм.

Вярвам ти. Аз се нагледах на расови коне в Дубай. Наистина струват милиони.Коня на шейха струва над 5 милиона и пътува  в климатизирана каравана .Ескорта му е от поршета и беемвета на дубайската полиция.

Ама само един кон са го стягали да бъде сенатор....ако не вярваш питай Калигула.

преди 25 минути, skalata_73 написа:

Стига с тоя расизъм. Може и черен.

Стига си лъгал.Как ще познаеш по лицето му  че е засрамен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, valkiria1 написа:

Коня на шейха струва над 5 милиона и пътува  в климатизирана каравана .Ескорта му е от поршета и беемвета на дубайската полиция.

А нашия кон си има шьофьор. Пак е нещо. И ретро кола си има. Кат закъса с едната, скача в другата и...газ.

Къде отиваш може би. 

И айфон си има. Ти имаш ли айфон?

Аз даже калъф за айфона му намерих, той едно благодаря не каза :lock:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, skalata_73 написа:

Аз даже калъф за айфона му намерих, той едно благодаря не каза :lock:

Ако калъфа е нямал герб с лозови листа и грозде , нормално е да не ти е благодарен...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Седиш на пода да сглобяваш джаджи.................   

Вече не.
Излях си мъката, дано в Чили има интернет и я прочетат и ми дадат акъл.
Пия старо вино , дарение от нечия маза. Моето тази година не успя да стане за ЧРД -то . Още ме е яд за вчера , но ше се реванширам с лихвите- ше има цяла зима да пристигат проби , обещавам .
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Trichocephalus написа:

Вече не.
Излях си мъката, дано в Чили има интернет и я прочетат и ми дадат акъл.
Пия старо вино , дарение от нечия маза. Моето тази година не успя да стане за ЧРД -то . Още ме е яд за вчера , но ше се реванширам с лихвите- ше има цяла зима да пристигат проби , обещавам .

еее, не се ядосвай, дее! Ще стане виното, няма страшно. 

п.п. прецтавих си как ти стърчат коленцата нагоре и ти си се закопал из джаджите и мърмориш:biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, valkiria1 написа:

Хайде сега да ни снимаш "чашата" обърната към нас и да видим герба  ?!

А за тази какво ще кажеш, като няма   герб, а са от един комплект. Много хубав чилийски сувиньон.

53650802-486F-4105-95EC-388109F53B06.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

еее, не се ядосвай, дее! Ще стане виното, няма страшно. 
п.п. прецтавих си как ти стърчат коленцата нагоре и ти си се закопал из джаджите и мърморишdefault_biggrin.gif

Въпросът не е “дали” , а “кога” .
Онзиден стартирах малоектична ферментация в единия бидон (120) - за първи път в живота си, но оставих и едни 30 литра чисто , само преминало винена - за да видим разликата. Ти ще кажеш за догодина дали да повторя. И купажирането е различно , с различни пропорции и ферментация , като освен всичко останало, сега вътре няма мерло , а основно каберне фран , сторгозия и малко тайна съставка- небцето ти трябва да я определи .
Всъщност - вчера трябваше да я определяш вече, но биохимичните процеси се забавиха ….
Наздраве :cheer:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Бял Кон написа:

А за тази какво ще кажеш, като няма   герб, а са от един комплект. Много хубав чилийски сувиньон.

жалък опит да се измъкнеш.

Нареди няколкото"чаши" една до друга......стига ги скривай наполовина. Нареди ги така двете  или колкото са  една до друга, да ги видим коя с герб,коя без герб,коя с грозде ?!?!

Чакам.......задачката беше да снимаш герба :whist:

какъв е тоя буламач дето го ядеш ? Конски боб с ориз и  царевица  ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Trichocephalus написа:

Въпросът не е “дали” , а “кога” .
Онзиден стартирах малоектична ферментация в единия бидон (120) - за първи път в живота си, но оставих и едни 30 литра чисто , само преминало винена - за да видим разликата. Ти ще кажеш за догодина дали да повторя. И купажирането е различно , с различни пропорции и ферментация , като освен всичко останало, сега вътре няма мерло , а основно каберне фран , сторгозия и малко тайна съставка- небцето ти трябва да я определи .
Всъщност - вчера трябваше да я определяш вече, но биохимичните процеси се забавиха ….
Наздраве :cheer:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сериозно си се заел с биохимичните процеси.... 

Да видим каква ще да е тази тайна състафка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, emmi написа:

Да видим каква ще да е тази тайна състафка

Поправка : да УСЕТИМ, не "видим" , ей :cheers:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, valkiria1 написа:

жалък опит да се измъкнеш.

Нареди няколкото чаши една до друга......стига ги скривай наполовина. Нареди ги така двете  или колкото са  една до друга, да ги видим коя с герб,коя без герб,коя с грозде ?!?!

Чакам.......задачката беше да снимаш герба :whist:

какъв е тоя буламач дето го ядеш ? Конски боб с ориз и  царевица  ?

От този сервиз всяка чаша е индивидуална.Както и за различни алкохолни напитки. Сега тази с надпис ,,Хайделберх,, на нея. Ами Хайделберх например е едно от най-красивите, романтични и скъпи за живеене места в Германия. В непосредствена близост до немското Монте-Карло Баден-Баден. Там живеят предимно немски аристократи.От средновековието до към 1720г. там в Хайделберг е била резиденцията на Граф Палатин на Рейн . Това е и най-големия град в Германия оцелял от втората световна война, за това там има най-много исторически забележителности.  Пък другата с надпис ,,Niederwald Denkmal,, ами тази чаша например напомня за много сериозна немска историческа забележителност от 1871г. Аз купувам история мойто момиче, а не просто стъкларии както ти се изрази. Айде стига съм те образовал по история, не е трябвало да бъдеш освободена в часовете по История в основното, но това е грешка на учителят ти по история, аз няма как да запълня тези твои липси.

7D755D91-964B-420D-B9EB-6255147EF6FE.jpeg

B59646F1-803C-4051-A692-EAE06CCA8FA7.jpeg

2DC0E2B6-E4F3-40F1-BF6E-90E8C502F67B.jpeg

DF9130C5-C230-4ED1-902F-B35423FE6846.jpeg

B8ADA8A1-FEDA-4212-854F-13B7AC07AAED.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чаши сувенир, водят се за вино, вече минават за ретро, изработвали са се ръчно, декорира ли са се на ръка с гербове и забележителности от различни градове най-вече в Германия но се срещат и с френски, цените им варират от 10$ до 30$ за чаша зависи от състоянието и от 100$ до 200$ за комплект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Бял Кон написа:

От този сервиз всяка чаша е индивидуална.Както и за различни алкохолни напитки. Сега тази с надпис ,,Хайделберх,, на нея. Ами Хайделберх например е едно от най-красивите, романтични и скъпи за живеене места в Германия. В непосредствена близост до немското Монте-Карло Баден-Баден. Там живеят предимно немски аристократи.От средновековието до към 1720г. там в Хайделберг е била резиденцията на Граф Палатин на Рейн . Това е и най-големия град в Германия оцелял от втората световна война, за това там има най-много исторически забележителности.  Пък другата с надпис ,,Niederwald Denkmal,, ами тази чаша например напомня за много сериозна немска историческа забележителност от 1871г. Аз купувам история мойто момиче, а не просто стъкларии както ти се изрази. Айде стига съм те образовал по история, не е трябвало да бъдеш освободена в часовете по История в основното, но това е грешка на учителят ти по история, аз няма как да запълня тези твои липси.

Франчи, точно на мен не ми обяснявай за Хайделберг,особено за  старата  част на града където се намира един от кампусите на „Рупрехт-Карлс“. Така че престани да си въобразяваш че благовестяваш. Дразнещо е да се пънеш да  ми обясняваш нещо и да не знаеш как се пише и произнася името на града ....

Колкото да съдовете, това не са такива за вино. Никак даже. Особено с еднаква форма пък за различни видове напитки както обясняваш  в поста.Запомни едно ,чашите за вино са различни за различните вина ,нооо винаги са леко заоблени към върха и това е с цел при лекото въртене на виното  то да се аерира и да освободи повече от ароматите си .Твоите са буквално отворени широко.

Що се отнася до съдинката с надпис  Bad Peterstal. Има населен район ,който  носи същото име в добавка накрая Грисбах . Района е планински. Студ на кутийки. Лози никакви Там бутилират минерална вода Имаше май някакъв католически манастир с музей на дестилацията и това е. Една бутилка вино не е излязла от региона. Това в противовес на твърдението ти за гроздето по чашите.

Така че това което ти имаш не са чаши за вино, а чисто и просто сувенири ,които служат за свещници, хайде в краен случай сервирай в тях и мелба, пък аз ще си мълча за да впечатлиш някоя кандидатка за графиня . Но такива съдинки няма да видиш до задължителните шест вида чаши ,които се слагат на официални вечери. Отварям ти очите, за да не посегнеш към свещниците,когато иконома по виното дойде до теб с бутилката вино. С други думи тук единствения със заблуди си ти  обладан от величествена мегаломания,която ти затваря и очите и разума.Показваш  съществуването на два отчетливо различни свята:този на фантазиите  си и този на действителността. Какъв пример може да си ти  за какво и и на кой, че не разбрах ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Бял Кон написа:

7D755D91-964B-420D-B9EB-6255147EF6FE.jpeg

2DC0E2B6-E4F3-40F1-BF6E-90E8C502F67B.jpeg

DF9130C5-C230-4ED1-902F-B35423FE6846.jpeg

B8ADA8A1-FEDA-4212-854F-13B7AC07AAED.jpeg

Прилича на

https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Roemer_(wijnglas)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Rummer

Roemer_Waldglas.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, valkiria1 написа:

Франчи, точно на мен не ми обяснявай за Хайделберг,особено за  старата  част на града където се намира един от кампусите на „Рупрехт-Карлс“. Така че престани да си въобразяваш че благовестяваш. Дразнещо е да се пънеш да  ми обясняваш нещо и да не знаеш как се пише и произнася името на града ....

Колкото да съдовете, това не са такива за вино. Никак даже. Особено с еднаква форма пък за различни видове напитки както обясняваш  в поста.Запомни едно ,чашите за вино са различни за различните вина ,нооо винаги са леко заоблени към върха и това е с цел при лекото въртене на виното  то да се аерира и да освободи повече от ароматите си .Твоите са буквално отворени широко.

Що се отнася до съдинката с надпис  Bad Peterstal. Има населен район ,който  носи същото име в добавка накрая Грисбах . Района е планински. Студ на кутийки. Лози никакви Там бутилират минерална вода Имаше май някакъв католически манастир с музей на дестилацията и това е. Една бутилка вино не е излязла от региона. Това в противовес на твърдението ти за гроздето по чашите.

Така че това което ти имаш не са чаши за вино, а чисто и просто сувенири ,които служат за свещници, хайде в краен случай сервирай в тях и мелба, пък аз ще си мълча за да впечатлиш някоя кандидатка за графиня . Но такива съдинки няма да видиш до задължителните шест вида чаши ,които се слагат на официални вечери. Отварям ти очите, за да не посегнеш към свещниците,когато иконома по виното дойде до теб с бутилката вино. С други думи тук единствения със заблуди си ти  обладан от величествена мегаломания,която ти затваря и очите и разума.Показваш  съществуването на два отчетливо различни свята:този на фантазиите  си и този на действителността. Какъв пример може да си ти  за какво и и на кой, че не разбрах ?

Само не разбрах защо на въпросните свещници има лозови листа и грозде:D?  Аве голям смях си даже ,,Сълза и Смях,, бих казал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Бял Кон написа:

Само не разбрах защо на въпросните свещници има лозови листа и грозде:D?  Аве голям смях си даже ,,Сълза и Смях,, бих казал.

какво има да разбираш?Колко пъти да ти се обяснява. 

Помисли защо има лозови листа и грозде на чаши от район където няма и една лоза за снимка поне.

Както казах, това е символика и нищо друго.

Мога да ти покажа и герб на една държава в която никога е нямало лъвове,но три  такива стоят на герба и.

Има и държавен герб на държава на който е изобразена  любимата птица на човек,който  е бил завоевател и не е от местното население .Няма нито грозде,нито лозови листа  изобразени на герба  но в държавата се произвежда вино.

Забавна е  твоята убедност , че всички с които си комуникираш  са идиоти ..
Продължавай да ни веселиш............както беше казал един капацитет от друга категория.
Смехът е здраве и в това отношение ти дължим едно Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, valkiria1 написа:

Мога да ти покажа и герб на една държава в която никога е нямало лъвове,но три  такива стоят на герба и.

Във всяка една държава има лъвове в зоологическата градина. Така, че слагай ченето под мушамата на масата в кухнята и си лягай. Не ми се спори с радиото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, АСПЕКТ написа:

не виждам никаква прилика в горната част на чашите.

За да не изпадаме в ненужни  и вече излишни обяснения , постарах се да намеря нещо,което ще е полезно за Франчи.

http://www.resol.bg/?page=topmenu&topmenuID=11

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Бял Кон написа:

Сто коча двеста м@де. Само, че едното било овца и сметките па не излизат….;)

Бате, става въпрос за крака. ;) = По-лесна е сметката. Броиш краката и делиш на 4 и виждаш колко глави имаш от въпросния добитък. :)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Бял Кон написа:

Във всяка една държава има лъвове в зоологическата градина. Така, че слагай ченето под мушамата на масата в кухнята и си лягай. Не ми се спори с радиото.

да ти кажа даже знам държави в които няма зоологически градини.

В други пък има по няколко национални паркове фрашкани с лъвове, но няма нито един на гербовете им . Ама ти като си закиснал само в Монте Карло откъде ще   ги знаеш тези неща ?

-------------------------

Как разбра това за чейнето, лично ли ти го споделих или го видя в чаша с някой герб ?:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, dioib написа:

Бате, става въпрос за крака. ;) = По-лесна е сметката. Броиш краката и делиш на 4 и виждаш колко глави имаш от въпросния добитък. :)  

Ами, ако има някой кон с три крака, ко праим? Пак не излизат сметките.;) 

преди 9 минути, valkiria1 написа:

Как разбра това за чейнето, лично ли ти го споделих или го видя на някой герб ?:lol6:

Е на тая възраст, най-много да ти е останал един зъб да си пукаш домата, ама то само на домати не може да се кара. Айде лека нощ, гаси лампите и лягай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Бял Кон написа:

Е на тая възраст, най-много да ти е останал един зъб да си пукаш домата, ама то само на домати не може да се кара. Айде лека нощ, гаси лампите и лягай.

това в кое кристално кълбо с герб го видя бе Франчи, или да те сертифицираме със странични отклонения?

И за сведение при мен е 18 часа ,неделя ,24 октомври.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Ma_ri промени заглавието на За какво си мислите в момента-в очакване на лятото през 2022 година. ☀️

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване