Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За какво си мислите в момента-в очакване на лятото през 2022 година. ☀️

Препоръчан отговор

преди 1 минута, emmi написа:

Е, то работата е отговорна - иска време, задълбочен аналис... 

:lol6:Тамън 5 литра, налеее? Чашите за анализ не уточнихме, че са ми на грижа?! :P  Плювкай на марката и да пращам гълъб! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, VeeeSeLa написа:

:lol6:Тамън 5 литра, налеее? Чашите за анализ не уточнихме, че са ми на грижа?! :P  Плювкай на марката и да пращам гълъб! 

Аре, чашата от фирмата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Бял Кон написа:

Аве не знам, ама тая вечер ще гърми и трещи. Поздравявам всички приятели от България и Нидерландия, както и всички душмани.

Кога сме най-зле все така да сме!

1FF827E8-6A17-417C-B2F8-4914CCB8B81D.jpeg

Наздраве Франчи. Да си жив и здрав.

Да не закриваш сезона в Монте Карло........то хубаво, ама шампанско за 6 евро ......значи така разочароващо действа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Бял Кон написа:

Аве не знам, ама тая вечер ще гърми и трещи. Поздравявам всички приятели от България и Нидерландия, както и всички душмани.

Аре, пийни си, Франчи, живота е прекрасен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Бял Кон написа:

За мен чай със смокини листа. Наздраве.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, АСПЕКТ написа:

За мен чай със смокини. Наздраве.

Ехеее! Ама от листа или плодове? 

Страаашни смокини забацах тая година. Сиропирани и после сушени

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, emmi написа:

Ехеее! Ама от листа или плодове? 

Страаашни смокини забацах тая година. Сиропирани и после сушени

Licking Jackie Chan GIF Вкусотия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Пилешка Завист написа:

и в Squid Game ги има тия изпълнения...независими жени, насилие над жени

ама то пък Нетликс, нормално

Любов между жени има ли

Без това също трудно минават като че ли

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, bornofash написа:

Любов между жени има ли

Без това също трудно минават като че ли

ще ми се

имаше хетеро :tease2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, JKirilov написа:

Хващам бас, че дори не можеш да прочетеш правилно етикета! ;)

Хайде не ставай по-гаден от мен. :DТе, защото много тук като ги чета  разбират от вина и могат да прочетат надписите им та до Франчи опря.

Spoiler

Когато човек иска експертна оценка на вино ,той се обръща към сомелиер ,който е на ти със всички аспекти на дегустацията на виното. Ресторант ,който държи на реномето си винаги има назначен сомелиер. Ако клиента изпитва затруднение да избере подходящо вино за многостепенно меню, сомелиера е този който дискретно препоръчва вино. Да не "говорим" ,че сомелиера дори може да ви препоръча вино съгласно бюджета ви и това съвсем не означава че ще те попита директно колко пари си приготвил за тая вечеря. Той просто го разбира от цените на ястията които поръчваш.Има сомелиери които познават и разпознават десетки видове вина от различни географски райони на света и към кои ястия пасват.Сладкарница Gavroche,съм виждала само в България. Нещо не ми се връзва гаврош и сладък разкош , ама карай да върви да не засягаме" експертите" по имената,  вината и етикетите   Такива ми ти работи

Важното е ,че пие в правилна чаша. Правилна като за вино. Иначе тази чаша е подходяща за червени вина. Качествените чаши винаги се правят от супер тънко стъкло.Чаши със стени дебели колкото палец на мъж и основата им да е направена сякаш ще издържи бъчва сложена върху нея са евтини варианти и не стават за нищо. Затова произведените такива преди време  ги ползват за всичко друго/за тях казват сувенирни /, но не и да ги сложиш на маса  за вечеря или обяд и да консумираш в тях вино.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Бял Кон написа:

Живота е уникален!

Почваме втора бутилка!

CBCBC540-8AD5-4C0B-98BA-F38CB3AEBA0A.jpeg

Франки, как е живота днес след 2 бутилки бате? Рано е да се каже нали? Знам, знам... почивай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Уиш... написа:

тихо е..

Тиииихоооо в лесууууу

Только не спиит барсууук

Он свои яйца повесил на суууук

Вот и не спиииит барсууук

Пп. Белослава, ах, Белослава! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.10.2021 г. в 19:35, Trichocephalus написа:

IMG_6503.jpg.87d031d148afc0bad4b00b8f16a2929e.jpg

Spoiler

Ийи акшамлар, Чили ефенди, но се видях в чудо. Най-сетне намерих малко време ( откраднах си го ) за няколкото последно поръчани джаджи и седнах да ги навържа, но срещнах един биг проблем : нещатa не се случват!

Седя и се чеша в момента там, дет не ме сърби. Пиша ти бавно, защото вече се изчерпах от към идеи :lock: 

Хъба на шалми работи без проблем ( но с НЕГОВОТО си приложение - Xiaolmi Home). Не иска да се появи в Apple home приложението, което би трявбало да ми върши всичката работа. Хъба си разпознава синьозъбите из къщи, дава достъп отвън - седя си на работа и си зяпам температурата и влажността в къщи.) До тук добре. Но зигбетата на соноф, както и акара хъба не ги признава- все едно не съществуват.

Aqara хъба също уж работи - при включване и свързване с рутера на 2.4 се свръзва с телефона, след това прави мост в Apple home - викам си УРА, но- дотам ! Нищо повече не прави. Свали и нейното си приложение - Aquara home и там не дава binding. Всеки път върти чекръка и спира. Хиляда рестарта, хиляда ресета и опити наново - не, и не. Свързана е с рутера, прави си моста, следващата стъпка е за се bind-не, но забива. Съответно към нея не мога да свържа нито едно друго устройство ! Единственото което прави е през мрежата да си включва лампичката на самата нея и да ми пише, че е подготвена за охрана.Някаква глупост , не знам по какъв начин да го определя.

Соноф-ите избощо пък не искат да бъдат разпознати нито от Xiaomi нито от Aqara - съответно свалих тяхното си приложение eWelink, свързах го с рутера, уж всичко наред, но и то не разпознава ключовете ! Нито иска да приеме бар-кодовете им ( изписва, че не са валидни) нито пък в ръчен режим ги намира. А механично, с натиск върху ключето на платката си работят ( имат си бутонче отгоре)  - пробвах ги. Но не искат да се свържат с приложенията си, съответно да бъдат управлявани дистанционно.

SmarThings на Самсунг ( дръпнах в изблик на безсилие) пък изобщо в менюто си няма за добавяне на устройства на Xiaomi /Aqara/Sonof - все едно от Корея не са чували за тези три марки !!!! А в user manual на Sonof изрично е посочено, че работят с това приложение :lock: 

Виж последния скрийншот - телефонът ми се напълни с приложения, които уж трябва да работят, а не искат , а на всичкото отгоре не са едно или две или три ! 

IMG_6B2A1B15AE9C-1.jpeg

IMG_9D8D2AFEC9F5-1.jpg

IMG_D6003484F1A4-1.jpeg

Всё о чем хочется поделиться.
Братче мило, радвам се, че силата на Тони Старк в теб не тлее, а пламти като факел на ал Арабия Оил компани сред долината на Али Баба унд фирциг джигитен. Alles этот девайс можеш да обесиш на коледната елха вместо мигалки и заедно панахида за пропилян капитал.

Площадката на Шаоми дава крило на всеки Хей Ташакишиба, жадуващ хоризонтите на чичо Скруч. Процентики батка и шиткай на воля чукачките на баламур-пийпълс. Но като в онази песен на Колев Тодор - от взех та Радке на духаст супата, защото ордите от хомосапиенс лека полека вземат, че кълват и вот тебе на хоризонта нова еко-система. А тя работи просто, работи на принципа "свой - чужд". Това е финала при теб и няма друг вариант. Телефон пълен с шлака, баластра и камари гагалки. Бацат-не бацат, облаци-моблаци ... с две думи на кучето в аспуха, дека им е мястото.

Двата хъба и рутера тотален black out без право на обжалване. Продай, подари и в този дух. Да, има един извращенски вариант. Инсталация на домашен асистент и увиснеш хъбовете като грънци на коча. Но това е все едно да почиваш в Кабул с пересадка в Гренландия.

Истината идва от западните земи. Юноша под ник Koenkk се отдава на zigbee и раздава free на "слепите" знания и инструменти.

Currently 1711 devices are supported from 247 different vendors.

zigbee е протокол от 1996г, но остава незабелязан и едва 2011г изживява своя ренесанс. 2015г разперва криле. 2019г бие шамар на WiFi ESP-фамилията, а днес е просто безспорен фаворит в домашната автоматизация.

Koenkk създава приложение zigbee2mqtt и пише firmware за zigbee-контролери. Тази каша преди години ми се струваше кошмарна и бърках що за парадигми са това.

zigbee2mqtt расте по ревизии с годините и неговата задача е всяка нова zigbee джаджа made in Хей Ташакишиба, да бъде овладяна ( дефлорирана ). Благодарение на това, твоя чилияно брат ръга на ура акара, соноф, туя, миджия, мяомяосе и прочие чайна-шит чукачкен без нито един хъб. ОК?

Koenkk пише още firmware за zigbee-контролери. zigbee-контролерите са дело на Texas-instruments. firmware e aналогия на BIOS. Принципът е същия.

zigbee работи на 2.4GHz разделени на 15 канала. Теоретично конфликтува с WiFi. Първите Koenkk-firmware са версия 1.2. zigbee обаче възмъжа и днес актуален е zigbee 3.0. Разгледай кутийките. zigbee и zigbee 3.0 са обратно съвместими. Нещо като Windows 7 и Windows 10, но все пак вече знаеш къде да се целиш.

zigbee е по-стабилен от wifi-ESP-контролерите и по-икономичен от тях. Това обяснява дървената им цена. Условно работи децентрализирано. Сърцето на системата е координатор. Той е посредник между сървъра и твоите джаджи. Обменя команди с MQTT-брокера и приема пакети с инфо. В твоите хъбове има координатор и  wifi-ESP-контролер. Първият общува с zigbee-устройствата, а втория с рутера ти. Апликацията в телефона ти се явява команден пункт, който е пет за четири. Купил, нещо светка, мяка и лека ти нощ.

Всяко zigbee-устройство с вградена батерия се води крайно устройство. Батерията храни над две години. Всяко zigbee-устройство захранвано от токоизправител се явява рутер. Рутерът разтоварва координатора, като привлича към себе си крайни устройства и едновременно изпълнява ролята си. Чрез рутери можеш да градиш паяжини вкъщи, докато при wifi-ESP-контролерите ти трябва адски рутер с чернобилско ядро или камара от повторители. Координатор с firmware 1.2 влачат до 25 устройства, но появата на рутерите вдига летвата до 50. Координатор с firmware 3.0 влачи над 250 устройства. О! Ти вече си горд собственик на sonoff zigbee рутер - sonoff zigbee mini. Той притегля към себе си едва 4 крайни устройства, скромно, но от сърце. Шампион е розетка на BlitzWolf. Струва 17-презрени, но влачи 15 крайни на ура.

Координаторът в твоя живот.
Това е модул, чието сърце е контролер от TI + кварц, 3.3V регулатор, UART-конвертор, кондери, резистори, диоди и т.н. И ето идват сонофци и alles kaput. На дъмпингови цени пускат в продажба готови координатори, флашнати. Ръгай и работи. Притежавам няколко координатора. Според версията и според радиото. Ръка да пипне, око да види. Най-слабият плюе до 5м, а най-най до 2500м. Според изпълнението на координатора чрез няколко врътки с програматор може да се превърне в рутер. Това като вариант - а бяхме млади и опа пенсионери. Е, едва ли ще си купиш jtag програматор или cc debuger, защото сонофци пуснаха killer-координатор по последен писък на TI за 9.99 презряни зелени.

Всичкото това ти нахортувах, че светлината в тунела е един дрът-комп под Ubuntu и copy-paste команди. Това е пътя на самурая. В противен случай затваряне на компоти от чайна-шитняци и няма никой вкъщи.

Последната ми гордост е изпълнена поредна детска мечта. Исках ябълковидната про слушалка да се изключва автоматично след като се зареди батерията на 100%. Цена на въпроса под 7 бакса и два дни (поялник + кодене ). Втори месец слагам тръбата на безжичното. Заряд 100% и след 5мин автоизключване. До този момент китайска цветомузика и слабо жужене на вентилаторче, което адски ме дразнеше посред нощ. Народът не може да спи.

Как-то так ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Ma_ri промени заглавието на За какво си мислите в момента-в очакване на лятото през 2022 година. ☀️

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване