Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За какво си мислите в момента-в очакване на лятото през 2022 година. ☀️

Препоръчан отговор

преди 1 час, darkterminal написа:

Кундре пека тинга на кукомингата, зоре та постоль и гертанд перзинго!

Ху-уа!

Жертвопринушение трябва ли или само заклинание стига

Щото знам едно идеално за целта малко и досадно прасенце

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Атакама 5G !!! Дъртия лаптоп с убинтуто отиде на село , да чешат дъртите през вайбър и да имат комуникация със света. За идеята ти трябва да бракувам някой друг дарак. Стария Дел на щерката събира прах в някой шкаф. Тя от както се снабди с ябълката друго не пипва, но трябва да и се моля. Идеята ти е развита и в другата тема от оставиго, но едва ли ще мога да пиша софтуер - надценяваш магарешкия син! Проверих устройствата - всички са зигбита, айтриита 802 . Теойки са само хъбовете.Идеята ти би могла да де осъществи . Дъртия лаптоп с бучната в ани антена работи Тихичко и управлява всичко, а аз през мобифона управляем него.
Яд ме е обаче за хъбовете, този на шаоми е с готин дизайн, радва окото.
Дай моля да обсъдим една алтернатива, който ме блазни, плийз , не бъди белгиец! Лани те питах за меш-мрежите, ти так и ничего не сказал. Още ми държи влага. Имам няколко недовиждащи точки в къщата и сложих екстендер, но не ме устройва , защото постоянно трябва ръчно да прескачам от вифи на вифи в противен случай телът си седи на предишната мрежа, а тя - на една черта. Мразя това. Слава на Аллаха, не скочих веднага и сега имам време да мисля. Тоест - да мислиш ти, а аз да преценявам и пречупвам през собствената си клизмa . Знаеш на кое съм фен. Тъкмо в моmента бича 256 гиги бекъп в нас-а, и след това ще скоча на чисто новата “Монтерей”. Обичам спейсоперите, знаеш го. Епълките са скъпи, но добре седят и ше имам пълна обвързаност на всичко. Родих се едва преди две години, когато зарязах бил Гейтс. Cега замислям да взема и тв конзолата им, с малко вкарване на код, започващ със “судо” тя ще играе като мечка на битака в Харманли. Е , не че толкова ми е нужна де. Всичко което прави го правя със самия телевизор или на лаптопа . Ама ….. пуста краста . Форумите дето участва магарето е пълно само с юзери дето се хвалят кой какво е направил,какво си е купил,  а то горкото само точи лиги и мълчи. Другото бижу - Колонката им е все едно със злато покрита, но пък позволява да бъде хъб ! Разбира се - и пълна интеграция в екосистемата. Обаче не съм сигурен дали позволява манипулаци. Срещал ли си нейде дали може да се пъха код в нея и дали може да участва във зигби фейерията ми ?Най-вече последното- защото ще може да се върже и със синьозъбите датчици.

a929d964088abc2535b23138acddf07e.jpg

Ако става дума обаче от какво ВОИСТИНА ми трябва - огромна нужда изпитвам за нов контролер за газовото котле, който сега е глупав и трявба да поумнее. Климатиците също са глупаци, трябва им обаче инфраред умност.Сири ще бъде щастливка , ако си шпрехам с нея, а не да управлявам убунту с мобито.Онзи щатски терминал беше прав едно време да псува затворената екосистема ! Купиш ли си едно - ламтиш за второ, трето , четвърто , но всичко работи само с братовчед си и трудно допуска външни за клана. Не другите са по-стока де ! Сии сам на скрийна. Добре, че им пазя кутиите и диплянките. Оелекс ги зове и двата. Ще действам по новата схема, но все ми се иска вариант алтернатива-тоест да се къпя в ябълково вино, а не през основния с убунту-знаеш свързам го с Белгия! А от там хората и куче не си взимат, камо ли командера в къши да е от там !
Поздрав най-сърдечен от един ***спечен на кактусите ! И наздраве, разбира се default_cheers.gif

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

денят започна стремително

продължи стремително

и едвам набих спирачките за вечерта

наздраве с една сира и сиренца

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

денят започна стремително
продължи стремително
и едвам набих спирачките за вечерта
наздраве с една сира и сиренца

Моят беше спокоен, броят на приспаните беше равен на броят на събудените, в къши е толличко, виното бавно и поле лекичка се превръща в еликсир, аз си пия от ланшното, Мари ми одобри поста, отпивам бавно и се чувствам в хармония с хлебарките :cheers: .

Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Trichocephalus написа:

броят на приспаните беше равен на броят на събудените, 

това е хубаво

чудя се дали да не побутна Д2 към анестезията....

има да избира дипломна работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 25.10.2021 г. в 21:20, valkiria1 написа:

Веднага ти го показвам: личната ми колекция от грешните времена...

..

spacer.png

Знаех си аз,че си покварена :D  

Бре Злакириьоо колко литра е туй ведро?!? Без майтап питам

преди 9 часа, M.Николов написа:

Ко каза?Ко?

Напсувал ни е много дръзко до седмо коляно,и то на есперанто :giggle1:

И ти ли са пропи тука ве,тц тц 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиенето ми свърши. Гладен съм. имам салам от някфъфХамбург, та ко мога да си сготвя? :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, dioib написа:

Пиенето ми свърши. Гладен съм. имам салам от някфъфХамбург, та ко мога да си сготвя? :) 

Салам на тиган

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, emmi написа:

Салам на тиган

То хубаво, но нямам яйца, е какво да правя, че жената е в "командерах" в София ...  :) 

Хм, не мога да боравя с мазнина и тиган ... "страх" мъ, та ке го запеча със сирене .. хм, по това време да вадя карофи, да ги беля и прочие ... :) 

преди 2 минути, Богатир написа:

Време е :cheers:

Наздраве от мен, но моето време е за хапване ... :) 

преди 22 минути, emmi написа:

Салам

Да те информирам какво направих:

1. Гладен мъж, жив дявол ... :) 

2. Хм извън етикецията, то сложих салама в тавичка (с малко водичка), а над него сирене. После го поръсих с червен пипер и покрих с AL фолио. Та, го пъхнах в студената фурна, защото всеки обича горещата ... :) ... и ке видя ко ще се роди от таз моя дяволия ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това е хубаво
чудя се дали да не побутна Д2 към анестезията....
има да избира дипломна работа

Тц.
Сам трябва да избере .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Trichocephalus написа:

В Атакама 5G !!! Дъртия лаптоп с убинтуто ...
a929d964088abc2535b23138acddf07e.jpg
...
И наздраве, разбира се default_cheers.gif

Братче мило, следва да призная, че доста шифрирано се изповядваш и някои мисли не разгадах. В мен ще да е проблема, защото пъпната връв с Бундес републик Якоруда разсякох преди 18 лета, а разбирам че езика на ханове тоже търпи update.

Маленький ликбез!
Най-скъпите жилища по света днес са в Южна Корея. Подгласник е Нова Якоруда. Не мисли за дворци, палати и прочие изгъзица, а за дефолтния юзер, който след арбайтен, да се прибере в родната стряха и си пусни муви с Памела Андерсон или Саманта Фокс.
Споделял си кадри от родната стряха в град-герой Плевен, град който ме направи железен мъж (брезентова палатка и -28'С бахър мада фака до трето коляно).
А все очен просто. Вместо да дращат по форумите изповядват две мантри: show my the money и сваляй гащите, и гаси тока. 3.7 деца на семейство. Плоденето е на макс с две думи. Скромно отбелязвам, че живея в 120кв апартамент. Твоят хаус го оценявам по локални цени на 5млн зелени старт! Пиша напълно адекватно. И не дома ти е важен, а площта на двора. Тук се сещаш, че домове практически няма или в малкото живеят от мулти милионер нагоре, а с такива триения нямам. Масовата кутийка е 65кв апартамент за 450 кило зелени в прерията. Това е положението. Не е важно колко жени бачкат за теб в Люксембург, а собственик ли си на жилище. И прогнозите са, че с тези темпове скоро ще достигнем корейците. Запомни, няма по-корава валута от новите тугрики на Нова Якоруда. Евро, долари, коинти - това за мен е чикеншит. В началото (2004г) един вечнозелен се чейнджише за 5.20, а днес нов рекорд - 3.19 за един презрян. Валутен борд пасти да яде. И най-парадоксалното, че по време на сватби всичко тръгва с сфинктера нагоре и никаква логика насреща.
Конец маленького ликбеза.

По темата.
Вместо да гадая, ще опиша моя път, веротно ще се повторя, за което прости.
При мен доставчиците подаряват рутерите буквално. В произволен момент можеш да се откажеш и да преминеш към друг. С годините се натрупаха доста модели, които паркирам в дълбокия сандък. Логично стартирах с стар модел рутер, но прозрях, че това е компот от клизма и автохемороид. Купих посветен рутер в името на Тони Старк. Три-процесорен с адски антени. Той получава интернет от подарения рутер и координира ESP-контролерите ( sonoff предимно ). Родих се. Забравих какво е рестарт, какво е увисване и прочиие тафта. Подареният обслужва фонове, компове, а купения    само умните джаджи.

Най-отдалеченият при мен е на 15м (четем отново ликбез). ESP-семейството идва с вграден предавател от 2.5mW, което не е много. Но, ако модифицираш антените им с външни и добавиш посветен рутер съм сигурен, че разните екстендери, повторители и т.н. на кучето в аспуха моментално. В буржуазен форум чета хвалби до 400м връзка и им вярвам. ОК?

Ubuntu си е Ubuntu. A мак си е мак. Първото е слуга, второто клиент. Всичко става през браузър. Firefox или Chrome без значение. В твоя мак трябва да вдигнеш един ssh клиент и толкоз. Следва копирай-постави и толкоз.

Що се касае писането на код? Нищо непосилно за теб!
Да замениш в образец твоя логин и парола, твоите индентификатори и толкоз. Не си го представяй като препрограмиране ракетите на Путин. Близо до рутера разполагам ESP-контролерите ( wifi sonoff релета ), а нагоре-надолу из етажите zigbee устройства. Нямам идея с хъбовете, но назад в годините на моето прохождане схванах, че това е мижи да те лъжа.

Пример с sonoff zigbee mini:
Притежавам три от този модел. Купени заради ролята им на рутер. Един от тях команава бойлера ми, втори осветелние в градината и трети осветление в VIP банята. Ползвам споделения образец и меня само имената и идентификаторите. Това е всичко и е по силите ти. Стар  комп + онзи килер-соноф координатор и си ти. Минимум за сърце на системата става нетбук с atom процесор и 2гиги RAM.

изглед на системата в iphone 12 pro max
Определено не ми харесва и ме дразни, че умничи. С залеза на слънцето си мени кожата на тъмна. Но, както виждаш работи и тук Ubuntu никакъв не намирисва.

Изглед в браузър. Всичко ОК.  Включих бойлера и докато ти отговарях прилетя съобщение, че е зареден.
Изглед под android.

За финал, образеца, когото следва да попълниш.

Spoiler

// Starting Zigbee2MQTT version 1.17.1
// Starting zigbee-herdsman (0.13.59)
// boilerZBMINI (0x84fd27fffe8d36c2): ZBMINI - SONOFF Zigbee two way smart switch (Router)
// Coordinator firmware version: revision":20180507
// Currently 8 devices are joined

/********************************************************************************************
* mosquitto_sub -h localhost -t 'zigbee2mqtt/0x84fd27fffe8d36c2/#' -u "profruit" -P "qwerty"
* mosquitto_sub -h localhost -t 'zigbee2mqtt/boilerZBMINI/#' -u "profruit" -P "qwerty"
* state - ON
* linkquality - 47
* state - OFF
* linkquality - 47
*********************************************************************************************/

/* journalctl -u zigbee2mqtt.service -f */

Bridge mqtt:broker:644a0a87 [ host="localhost", secure=true, username="profruit", password="qwerty" ]
{

// boiler Sonoff ZBMINI.THINGS
Thing topic boilerZB "boiler ZBMINI"  @ "Zigbee"
    { Channels:
        Type switch : state "boiler" [
            stateTopic="zigbee2mqtt/boilerZBMINI/state",
            commandTopic="zigbee2mqtt/boilerZBMINI/set", on="ON", off="OFF" ]
        Type number : linkquality "linkquality" [ stateTopic = "zigbee2mqtt/boilerZBMINI/linkquality" ]
    }
}

/******************* boiler Sonoff ZBMINI.ITEMS ***********************/
Switch Boiler_power "Бойлер"  <switch> { channel="mqtt:topic:644a0a87:boilerZB:state" }
Number Boiler_LINK "Сигнал [%d]" <qualityofservice> {channel="mqtt:topic:644a0a87:boilerZB:linkquality"}

/******************* Sonoff ZBMINI SITEMAP ***********************/
sitemap test label="ZBMINI" {
  Frame {
    Switch item=Boiler_power label="Бойлер [MAP(boil.map):%s]"
    labelcolor=[OFF="gray",ON="blue"] icon="boiler" valuecolor=[OFF="gray",ON="blue"]
    Text item=Boiler_LINK
  }
}

/********************
first ZBMINI - бойлер
0x84fd27fffe8d36c2

second ZBMINI- хол
0x847127fffec7b838
*******************/

Things в things, Items в items и sitemap в sitemap. Останалото са подсказки. Просто като боб!

Виното е червено за 120 тугрики бутилката.
Темп на морската вода +27'С.
Темп на въздуха +29'С. Прозорец отворен.
Статус на бодито: по прашки в любимите оранжеви джапанки от Бразилия.

Номерът на Аллах е 777!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Ma_ri промени заглавието на За какво си мислите в момента-в очакване на лятото през 2022 година. ☀️

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване