Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За какво си мислите в момента-в очакване на лятото през 2022 година. ☀️

Препоръчан отговор

преди 6 минути, дръндю написа:

мислех да завъртя некой картоф в тиганя, ама няма дъй

метай пържолите на скарата ... :) 

Добро утро!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, valkiria1 написа:

С две думи "къде си тръгнал ,може би "

Сори не съм дорасъл до неговото ниво, явно ще се явявам на поправка, сега пък трябва да се уча как се пие вино от графа(сигур щот е графска) или по график, този въпрос също трябва да се изясни, също много важно нещо, е поведението на маса, да не ме сбъркат с някакъв балкански обект а поне италианец минимум от калабрията, на акцент и диалект току виж съм го докарал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, дръндю написа:

некой картоф

Значи ... докато ти се чудиш ко да готвиш, то отидох в градината и изкопах пресни картофи. (Не се налага да ги белиш) :) После со свински врат нарязан от мен лично, жената го турна фо фурната и воаля, села ви, де жа ву отново ще ми е пълен "живота", :) 

п.п. Да не бе се "борил" с мецана!!! Нищо лично ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, Радул написа:

Мен па ми звучи некак френско... цивилизовано... Гучи, Кензо... други работи.

...

мхм. еле па гучито

дето се вика ... пременил се Илия, погледнал се ... пак в  гучи

кво, няма рима ли? ми ... няма щото ...

- Корнет, чуйте какво стихотворение съчиних:
Яжте само маракуя,
Тя полезна е за здравето.
- Поручик ... извинете, но ... няма рима ...
- Корнет, и вие ли ... Първо ме провокирате, а после всички разказвате какъв циник е Ржевски.

преди 11 часа, Уиш... написа:

такъв е живота. и будоарите не са онова, което бяха навремето, един гоблен няма къде да се усамотиш да избродираш. 

...

от саднатия маркиз насам, нищо не е същото ... будоари, писоари, пеньоари, мемоари ... Реноар-и, Меноар-и...

е, от мен толкова

... не, ще добавя и едни оревоари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, darkterminal написа:

Ей го!

" Че знаеш ли тии що е туй, голям кралимарковски... пояс. Ей го."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наследникът на Меркел се киска, разправя вицове, докато президентът държи реч, за загиналите от наводненията.

image.jpeg.519dd72553b11117fc0bfa476a54a26e.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, darkterminal написа:

Ей го!

Преди години, някъде във "виртуала", попаднах на двама души, които се будалкаха с ... често срещани в "реала" диалози. Помня, че единият от тях беше представил следната комбинация  ...

Цитат

- Кво става?
- Бива, ти къде?
- Ми ей го...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, skalata_73 написа:

:beer:IMG_20210718_144937.jpg.8f4a4c96ab035c2b44a693ca7fec578a.jpg

КалимЕра, бе Алексис, рек-лаааам-а ли правиш,моо ? Чакай да те поздравя тематично :

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, bulljo написа:

Сори не съм дорасъл до неговото ниво, явно ще се явявам на поправка, сега пък трябва да се уча как се пие вино от графа(сигур щот е графска) или по график, този въпрос също трябва да се изясни, също много важно нещо, е поведението на маса, да не ме сбъркат с някакъв балкански обект а поне италианец минимум от калабрията, на акцент и диалект току виж съм го докарал.

Къде отпраши да търсиш стил в Калабрия пък и ти?!? Да говорим за еврейската  The Sandy Schreier Collection в Метрополитен  и токовете на обувките в нея, ама да ми говориш за  стил във върха на апенинския  ботуш си е направо светотатство. В онзи ареал  не се знае кой кум кой сват.  Населението от векове си е менкало товари в посока с Гърция. От йонийските острови  пристигали попреминали стари моми,които се задомявали за рибари , от калабрийския бряг  в обратна посока тръгвали бергамотни портокали.Гърчолята до ден днешен лъжат ,че те са измислили кръстоската между лимон и портокал, само дето Бергамо не е в Елада, а в Италия.Калабрийците са селяндурите на белла Италия, така ,че не търси стил там.Ядат с пръсти и мляскат като за световно.Днес Калабрия прилича на Мексико в кухнята /по лютивост/и най-интересното  от региона се намира под водата. Сега графа ,ще дойде да ни обясни, как от графа пие лимончело

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, цър-вул написа:

- Е го те - жа опре.

- Уи, жа опре

Жа га опираме бес да га испираме!

преди 2 часа, Уиш... написа:

хади мооо,къде се метляркаш

Хей-хоп, хей ме на!

Ако знайш на кфа кръчма попаднах... В едно тия места дето нещата не се променят с години...

Сядаме с брат ми... Идва кръчмарят препасал бяла кърпа на каиша и рязко подига брадата нагоре... Демек да казваме какво ше поръчваме... Ми... Може ли менюто... Той пробърбори нещо на местният си диалект... Ние обръщаме на английски... А човечеца посърна, свали молива от тефтерчето и махна с ръка, в смисъл, с тия няма да се разбереме... Напрягаме с брат ми познанията по до дъно непривичния ни гръчки и плахо се от устат му се изсипва - ципУро и в тоя момент нашия герой светна и зе да пише... Мегликанис! - добавям и ас, не много сигурен какво казвам... Какво исках да кажа знам, ама ко се получи не знам... Обаче, чичака вика - Браво! И се хили...Кай мезедаки, добавя брат ми и аз го помислих за магнаурски сколар... Мрачния чичак почна да ни става приятел... Салата... Локанико... Бира... И кръчмаря вече беше диригянт... Размахваше ръце и сипеше команди... Такава голяма поръчка наведнъж, май не му бяха правили от месеци... Щото там дядовците си поръчват по едно ципуро с много вода и му се радват по цял ден под сянката на едни вечни кленове докато въртят също така вечните си броеници и си дробят ситен лаф подпрели лакти на масите облечени във стари почти лепнещи мушами... Ясос, шмясос... Ний си дробим наще си лафове, те си дробят техните... Кълцат на едро, също като лука в салатата, щедро залята с зехтин... А лука, един лют и леко пресолен... Така де, с тази салата трябва да се изпие много ципУро... Направихме един дълъг и протяжен следобед, пийнахме кафенце и шси ходим... Обаче наденицата ни хареса... Добре изпържена и ароматна... Превключихме пак на английски и си искаме локанико за вкъщи и сметката... Кръчмарят обаче имаше скрит коз и извика един пъпчив тинейджър, да ни пита какво ше искаме... Тогава се сетих за експедицията Еверест 84 на Кремиковският отбор по скално катерене... Не помня кой беше, но обясняваше, че тези които знаели малко английски се оправяли по-добре от тези които знаят повече... В смисъл, че изречението трябва да е семантично просто, еднозначно и лесно за интерпретиране... Посочих към празната вече чиния с локвичката блажнина от пържената свинска наденица и казах - Локанико, фор хоум... Младежа лъсна, а акнето му зазвъня заедно с усмивката... Фор хоум, фор хоум... Поклати глава и вече хвърчеше към баща си съпроведен от ...кай логарисмо... Донесоха ни локаникото в една торбичка, завито в алуминиево фолио... Явно до сега никой не е сетил да поръчва завкъщи... Донесоха ни и сметката... Платихме и си тръгнахме доволни като първият човек завързал разговор с непознат и изгодно разменил кратунка мед за връзка дрънкащи черупки от молюски...  Ей тъй и ние развихме и поставихме международните икономически отношения на съвършено ново ниво!

Оле!

преди 3 минути, Уиш... написа:

коскам с ено сарсе намерено на пътя20210717_201224.thumb.jpg.f5e780ad8ac14acf383c5622e28ad08c.jpg

Тия са преписвали един от друг!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сиртаки се смята за нещо като символ на Гърция, но всъщност е измислен специално за този филм. После гърците си го припознали. Големи мишоци са тия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Ma_ri промени заглавието на За какво си мислите в момента-в очакване на лятото през 2022 година. ☀️

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване