Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За какво си мислите в момента-в разгара на лятото през 2020 година. ☀️

Препоръчан отговор

преди 1 час, bornofash написа:

общо е ядрото

Ще се изкажа по този начин: Това реално е ОС, а всичко останало е "кожа". ;) 

Да си го кажа и другото. Принципно аз съм "продукт" на ДОС, но преди това на вградената ОС в осем битова машина, която в днешно време в новите машини е BIOS. 

Кратко: Ако машината е "сбирщайн" от стандартни компоненти и нестандартни, то определено трябва да се съобразяваш каква ОС ще слагаш. При лаптопите, "умните" джаджи се съобразяваш с производителя им. 

Примерно: На една машина от Dell сложих Убундо. Да, ама един хардуер в нея нямаше драйвер под въпросната ОС. 

Всичко се свежда до графичния интерфейс който е реализиран в ОС. Същия или показва на твоя език или не. Всяка себе уважаваща се общност от разработчици на ОС вече поддържа български, а така също и набор от инструменти да си персонализираш, организираш и т.н. нещата по екрана и/или екраните. 

п.п. Заслужих си шамара заради Андроид на "умния телефон" . ;)  Там си обвързан с производителя на "телефона" тъй както е и при iPhoня ... :) Само където вече определена общност на Линукс вече предлагат своя дистрибуция и за телефони. В това отношение M$ не правят нищо. 

След като си фен на M$, то от къде да си закупя въпросната и да си я инсталирам на телефона?! (Не е продукт на дъщерна фирма на M$). До колко ще е стабилна. До колко M$ желае да е ползвана от хората "свикнали" с нея?! 

п.п. Първоначалното изделие на Sony под формата на "Умен телефон" бе с Windows ОС. После се отрекоха! Защо?! Защото вкарвайки графичния интерфейс в самата ОС ограничава способността на потребителя да комуникира с устройства които разполагат с малък екран. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 10,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

що са бийш мооо   иш как во ви нося

Поздрави от El Pacifico... Днес младежът беше по-кротък и сресан от всякога...    

Черпя Муратово езеро На хижа Вихрен тъкмо запържват бобеца А пържените им филийки са уникално вкусни

Публикувани изображения

преди 28 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Ще се изкажа по този начин: Това реално е ОС, а всичко останало е "кожа". ;) 

тъй, ама кожата определя, чий е уя ве
линуксите, ку ползваха ена и съща архитектура на "дървото" и ас щех да съ клата на тоя уй
а те в една дистрибуция, програмите ги пращат в opt, в друга отиват в usr/bin в трета отива на незнам къде си
дори library го забутват в различни папки, на дистрибуциите на линукс
те затва ся се клата на микромекия...тъй де, по-малко боли
от линукса, ползвам една дистрибуция на живо, да моа си крадна пароли за нетя и всичкуту мий тва
не ми стига акъля за повече

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дpъндю написа:

те затва ся се клата на микромекия...тъй де, по-малко боли

Именно и аз по същата причина не ползвам Линукс за основна ОС, а за да си поиграя в свободното време при нова дистрибуция която искам да видя и нищо повече. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И настана нощ , и биде ден - понеделник . И тъй като по катехизис магарето ще е нощна смяна , денят понеделник му се пише почивен . И стана то в 10 часа , след сън дълбок , сън отмарящ, сън праведний .
И днес то ше приключи с тестовете на новия си стар Самсунг , а след това ще се занимава с други праведни дела .

Но първом - кафенце ? default_newspaper.gif

Хах .
Вижда магарето , че сте продължили снощната дискусия относно ОС , и Истина , истина ви казвам : лаптоптъп ще върши работа за целта , която Съм му поставил . Друго не интересува Синът магарешкий и който се жертва во имя спокойствие възрастних родителями .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Trichocephalus написа:

Истина , истина ви казвам

ку не беше Юда...тъй де такива кът нас
немаше да има Исус кът теп
:tongue2:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ку не беше Юда...тъй де такива кът нас
немаше да има Исус кът теп
:tongue2:

Тц, Чадо мое - покрай се , падни на колене и кажи трижди : Един е Мак и Стив Джоб е неговият Пророк !
33fb774b91fb9cea05df5e5f97c3f44b.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Trichocephalus написа:

И стана то в 10 часа , след сън дълбок , сън отмарящ, сън праведний .

И кой става в такива ранни мрачини? ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

След като си фен на M$, то от къде да си закупя въпросната и да си я инсталирам на телефона?! (Не е продукт на дъщерна фирма на M$). До колко ще е стабилна. До колко M$ желае да е ползвана от хората "свикнали" с нея?! 

НЕ

ЗНАМ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Trichocephalus написа:

Тц, Чадо мое - покрай се , падни на колене и кажи трижди : Един е Мак и Стив Джоб е неговият Пророк !
33fb774b91fb9cea05df5e5f97c3f44b.jpg

Изгониха ли те от вкъщи? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, emmi написа:

Изгониха ли те от вкъщи? 

С тия епъли и макове, като стой та гледай!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едни се задоволяват с малко, други с още по-малко. Трети сме направо като пасер доместикус ....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Trichocephalus написа:

Едни се задоволяват с малко, други с още по-малко. Трети сме направо като пасер доместикус .... emoji3526.png
...

Не може то така! Не може! Зими си един Уиндоус и шси те приберят у дома...

преди 22 минути, Уиш... написа:

юху, как сте форумни друзинки?
....

Оооооо... Ъуишоууу... Как е хавата по Гръчко?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Уиш... написа:

нинам

привет ,Дарки

Как така нинам? Ти нали се беше приготвила да зимуваш там?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, darkterminal написа:

Как така нинам? Ти нали се беше приготвила да зимуваш там?

не знам що така си се заблудил:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Уиш... написа:

не знам що така си се заблудил:D

Ми... Грешка човешка...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Уиш... написа:

( ;

черпя

По тъмни лесове бродиш ти... Да не се загубиш? В източно-славянската митология има такова същество Леший... Той е пазач на гората... Окъсан, одърпан, брадат, чепат... Със скверен характер... Заблуждава хората, за да се загубят в гората... Постоянно ги обърква и ги води по грешни пътеки... Та хората му намерили чалъма... Рецептата предписва, ако си се загубил в гората... Присядаш на някой пън слагаш левия пътък на десния крак и десния пътък на левия си крак... Обръщаш дрехите си наопаки, и ги обличаш с гърба напред, с ръкавите надолу, с крачолите нагоре и тръгваш из гората в такъв вид... Лешийят, ще си помисли, е си някакъв като него или че му рода и че не си опасен за гората и ще спре да те обърква и да те губи, а ти сам ще си намериш пътя...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, darkterminal написа:

да ти кажа ... с тия епъли и макове и аз ще се позамисля дали да го прибера

може и да ти го отстъпя

преди 1 час, Уиш... написа:

юху, как сте форумни друзинки?

търпим........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, emmi написа:

да ти кажа ... с тия епъли и макове и аз ще се позамисля дали да го прибера

може и да ти го отстъпя

Доктора да не е вещ че да ми го отстъпваш! Освен това, той си е мой! От край време!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, darkterminal написа:

По тъмни лесове бродиш ти... Да не се загубиш? В източно-славянската митология има такова същество Леший... Той е пазач на гората... Окъсан, одърпан, брадат, чепат... Със скверен характер... Заблуждава хората, за да се загубят в гората... Постоянно ги обърква и ги води по грешни пътеки... Та хората му намерили чалъма... Рецептата предписва, ако си се загубил в гората... Присядаш на някой пън слагаш левия пътък на десния крак и десния пътък на левия си крак... Обръщаш дрехите си наопаки, и ги обличаш с гърба напред, с ръкавите надолу, с крачолите нагоре и тръгваш из гората в такъв вид... Лешийят, ще си помисли, е си някакъв като него или че му рода и че не си опасен за гората и ще спре да те обърква и да те губи, а ти сам ще си намериш пътя...

Освоились быстро 

под видом туристов

Поели-попили в кафе Гранд Отель

Но Леший поганил своими ногами

И их попросили оттель

преди 1 минута, darkterminal написа:

Доктора да не е вещ че да ми го отстъпваш! Освен това, той си е мой! От край време!

тук не съм много съгласна

аз съм си го заплюла

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване