Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За какво си мислите в момента-в разгара на лятото през 2020 година. ☀️

Препоръчан отговор

• Отговори 5,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

що са бийш мооо   иш как во ви нося

Черпя Муратово езеро На хижа Вихрен тъкмо запържват бобеца А пържените им филийки са уникално вкусни

Уишковаааа, Даркииии, мойто море фчера беше зелено и с пуфкави вълнички на бели рюшчета    

Публикувани изображения

Тя забравя, че аз съм мюсюлманин. И познавам мюсюлманските символи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acnekt написа:

И ти си затвори устата.

Ето на Мароко.

image.jpeg.0083a8f2cc1b65ec726cbdeb31438d32.jpeg

Национално знаме на Мароко
Flag of Morocco.svg
Детайли
Притежател Мароко
Утвърдено 16 ноември 1915
Съотношение 3:2

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, acnekt написа:

Тя забравя, че аз съм мюсюлманин. И познавам мюсюлманските символи.

и като си мюсюлманин бре мюсюлманино, колко са свещените стълбове на Исляма-пет или шест. :lol6:Защото петте лъча на звездата на знамето на Мароко символизират петте стълба на Исляма.

Затвори я тая уста,че правиш лоша реклама на Исляма:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо в периода 1147 – 1269 са имали шахматна дъска. Да не са имали пади-шах?

1280px-Flag_of_Morocco_1147_1269.svg.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Национално_знаме_на_Мароко

Не знам, човек, но се бъркаш нещо.

антисемитизма му е елементарен като на елементарен човек. И срам за Исляма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но виж нещо интересно в Уикито може би за това да се е подвел:

"Националното знаме на Мароко е прието на 17 ноември 1915 година. Състои се от зелена звезда пентаграм с черни краища на червена основа. Червеното е избрано като символ на племето макзен, като преди пентаграма е била изобразена давидова звезда."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, M.Николов написа:

"Националното знаме на Мароко е прието на 17 ноември 1915 година. Състои се от зелена звезда пентаграм с черни краища на червена основа. Червеното е избрано като символ на племето макзен, като преди пентаграма е била изобразена давидова звезда."

Откъде да ги знам защо са копирали точно мюсюлманския символ. Сигурно не са могли да измислят набързо нещо друго. Или просто така са го оставили, както немците са го измисляли. 
Вижте и знамето на Турция( Карамания).

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Karamanids

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Карамания

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорим за знамето на Мароко, не за знамето на Израел.

Звездата на Давид си е еврейски символ от всякъде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, M.Николов написа:

Говорим за знамето на Мароко, не за знамето на Израел.

Звездата на Давид си е еврейски символ от всякъде.

Така си мислиш ти. И май не се казва звезда на Давид, а звезда или печата на Сюлейман.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ти припомням хронологията в религиите, първо възниква юдаизма, после християнството, и най-накрая исляма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като кажеш, че е звезда на Сюлейман и е мюсюлмански символ бил съм анти. Добре. 
Ако е еврейски символ защо ще го слагат мюсюлманите навсякъде?  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, M.Николов написа:

Хайде стига и ти, като почнете да се излизвате и замазвате.

Човек, който   знае кои и колко са свещените стълбове на Исляма няма как да сбърка. Отделно да твърдиш, че синия и червения цвят са едно и също си е безумие..да не кажа друга дума. И между другото-такива като този съфорумец са най-ниската проба антисемитизъм. Била съм в Мароко. Познавам страната надлъж и нашир. Мароко е една от държавите с най-голяма толерантност към евреите.  На едно от най-свещените места за Мароко, гробницата на крал Мохамед Пети, има сграда на еврейска фондация. Хайде да погледа мои снимки , поне да си обогати общата култура.

сградата на фондацията

]27656173398_ffdccc3bd1_z.jpg

мавзолея гробница на кралете на Мароко

]40813685994_2c4532e72c_z.jpg[

саркофага на краля

40813636654_6588a8d81a_z.jpg[

хайде на мюсюлманина да му покажем и как изглежда отвътре най-голямата джамия в Мароко. Построена върху вода, защото според Корана престола на Аллах е върху вода...По стъкления под под който се вижда водата от океана, преминава само краля и наследника му за  да се молят.

]26657276917_c1622bd371_z.jpg

джамията

]41485712632_b932601b69_z.jpg[

преди 8 минути, acnekt написа:

и да ти кажа мюсюлманино ,че не си мюсюлманин , ами си муслим ,което означава ,че си отдаден на Аллах. Другото е муслимун или муслиман. Доживях да уча муслим как да се нарича.:lol6:

Между другото знаеш ли, че евреите и арабите имат един и същи баща ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хъ
имало будни

преди 12 минути, M.Николов написа:

Кое е звездата на Сюлейман?

Гугъл нищо не открива при така зададено търсене.

Соломон вей, они си го наричат Сюлейман

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в случая съм безпристрастен, както виждаш не вземам ничия страна.Струва ми се, че той бърка пентаграма със шестоъгълната звезда.Но не разбирам как, лесно се различават.

току-що, дръндю написа:

хъ
имало будни

Соломон вей, они си го наричат Сюлейман

И какво общо има Соломон с исляма?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си лягам, както винаги само се заяжда и плюе отрова. Един разговор не може да проведе с хора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, M.Николов написа:

:lol6: Николов, Още ли продължаваш да се въртиш около невежа човек.

Един от пророците в Исляма е Сулайман. Това е Соломон. Всичките пророци на иудаизма са пророци в Исляма. Защото в Корана  е казано " Вярваме в низпосланото на вас и и в низпосланото на нас "

--------------------------------------------

Добре, че Исляма има и по сериозно и знаещо отдадени нему.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acnekt написа:

Аз си лягам, както винаги само се заяжда и плюе отрова. Един разговор не може да проведе с хора.

И ти си отвори малко ушите!

Няма как внукът да твърди, че е по-стар от дядо си!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, acnekt написа:

Лягай си. Дано Аллах да опази Исляма от такива вярващи. И не жлъч и отрова, а твоето невежество е грандиозно. И ме заобикаляй отдалеч,че ти личи.

Лека ти нощ.

преди 30 минути, acnekt написа:

Защото Соломон е пророк в Исляма,драги  муслим, който не знае кои са пророците на вярата му.

И между другото единствения пророк в Исляма, който не е евреин е Мухаммад. Да го знаеш,че да не се изложиш другаде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, най-накрая се изясниха нещата.

Дрънди е имал право в този случай - цар Соломон е бил разковничето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

А защо в периода 1147 – 1269 са имали шахматна дъска. Да не са имали пади-шах?

Мароканците са нямали владетелска титла -падишах. Кралския род произхожда директно от пророка Мухаммад. Титлата , която са носили е султани. Между другото единствените живи потомци на пророка в които тече негова кръв са кралете на Йордания и Мароко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване