Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко дни си купих кола, но по време на огледа не обърнахме внимание, че задна дясна гума е обърната и вътрешната страна и е сложена като външна. Та както и да е, отидох при гумаджията, човека я свали и ми каза, че няма смисъл да я обръщаме, защото има балон и са ме измамили в автокъщата. Ще приложа по долу снимка за какво става дума, и въпроса ми е дали мога да карам с нея близката седмица или е опасно и се налага спешна смяна. Планът ми беше да взема две нови задни гуми, да изхвърля тази с балона и здравата задна да я сложа за резервна. Ще се радвам ако можете да дадете съвет. 

Благодаря предварително!

105859546_790586671474571_8039840123664187608_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гуми, масла (двигатвлно и трансмисионно), както и всички ремъци или ангренажна верига, се сменят с нови, веднага след покупката, щом идва от прекупвач

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Nqkoisi123 написа:

Здравейте, преди няколко дни си купих кола, но по време на огледа не обърнахме внимание, че задна дясна гума е обърната и вътрешната страна и е сложена като външна. Та както и да е, отидох при гумаджията, човека я свали и ми каза, че няма смисъл да я обръщаме, защото има балон и са ме измамили в автокъщата. Ще приложа по долу снимка за какво става дума, и въпроса ми е дали мога да карам с нея близката седмица или е опасно и се налага спешна смяна. Планът ми беше да взема две нови задни гуми, да изхвърля тази с балона и здравата задна да я сложа за резервна. Ще се радвам ако можете да дадете съвет. 

Благодаря предварително!

Я пак??? Не съм срещал подобно нещо и не мисля, че може да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Я пак??? Не съм срещал подобно нещо и не мисля, че може да се направи.

Кое по точно не може да се направи ? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Nqkoisi123 написа:

човека я свали и ми каза, че няма смисъл да я обръщаме, защото има балон и са ме измамили в автокъщата.

Да все гледаме да обвиним някого едвали автокъщата ще тръгне да си петни името с някакъв балон на гумата . Пробвай при друг гумаджия всеки казва различно от какво е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да се поправи. Между слоевете се е прокъсало. Ще ти дава дисбаланс. И може да гръмне. Просто си купи нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не си сложиш сегашната резервна на мястото на тази с балона и да караш така докато си купиш новите и ги смениш както си го планувал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Nqkoisi123 написа:

Кое по точно не може да се направи ? :D

Ако знаеш какво си помислих за обърщането на гумата даже и разделът за бисерите няма да ме издържи.

преди 2 минути, adersa написа:

Да все гледаме да обвиним някого едвали автокъщата ще тръгне да си петни името с някакъв балон на гумата . Пробвай при друг гумаджия всеки казва различно от какво е .

преди 3 минути, baitexpo написа:

А защо не си сложиш сегашната резервна на мястото на тази с балона и да караш така докато си купиш новите и ги смениш както си го планувал?

Може ако резервната е нормална. Но при новите модели слагат така наречената резервна гума, с която да изменш няколко километра, за да стигнеш до най-близкия сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, adersa написа:

Ами не мисля, че случайно само едната гума е обърната и случайно е с балон. Всеки си има мнение разбира се, не обвинявам никого. Вината е моя, защото не съм видял проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Може ако резервната е нормална. Но при новите модели слагат така наречената резервна гума, с която да изменш няколко километра, за да стигнеш до най-близкия сервиз.

преди 30 минути, Nqkoisi123 написа:

Планът ми беше да взема две нови задни гуми, да изхвърля тази с балона и здравата задна да я сложа за резервна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Ако знаеш какво си помислих за обърщането на гумата даже и разделът за бисерите няма да ме издържи.

Ами честно да си кажа, аз не съм толкова зарибен по колите и не знам как да ги разпознавам. Забелязах, че има стикер с 80 km/h на резервната гума, но до там. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи е така наречената "патерица" и не можеш да сложиш нормална гума на нейно място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък да са те измамили заради един балон на гума...   Има факири гумаджии, които оправят балони, но трябва да обикаляш и да търсиш.Не си струва времето и нервите.Чичо ми на времето, който не е гумаджия ми оправи малко по-малък балон от тоя под течаща вода и търкане с обикновенна гъбичка за чинии.Купи си две нови гуми макър и бюджетни и си свиркай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивай си слагай нови гуми! Ако нямаш досатъчно пари временно може само отпред да са новите. Животът ти, а и на возещите се в колата, както и на другитер участници в дживението зависи от това! Разбери се с гумарите да прегледат нещата и да са ти еднакви всичките гуми. Ако колата има ABS той регулира спирането по най-изтърканата гума за да не се усуче автомобила.

Добре че си я видял преди да е станало фатално. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора може и само балонясалата гума да смени, ако е натясно с финансите след покупката на автомобила.Това, че е с различна шарка от другите три няма значение.Важното да е има грайфер и да не е изпечена.Иначе е желателно да са с еднаква шарка на ос.Сега вече, ако си кусурлия и те бие парата през джоба, хвърляй и четирите галоша, и не се разправяш с гуми минимум в следващите четири години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е голям балона и става за временно каране. Хубаво е да спаднеш двете задни гуми на 1.6 до 1.8 атмосфери. Каучука е вече нацепен и гумите са за боклука. Сменяй ги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, nikolela написа:

Не е голям балона и става за временно каране. Хубаво е да спаднеш двете задни гуми на 1.6 до 1.8 атмосфери.

Въобще не става за каране. Отива и ги сменя. Може да са най-изтърканите трета употреба, но такава гума е просто опасна. И не го казвам просто така, а от личен опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, nikolela написа:

Хубаво е да спаднеш двете задни гуми на 1.6 до 1.8 атмосфери. Каучука е вече нацепен и гумите са за боклука. Сменяй ги.

И каква ти е аритметиката? Да кара по капли ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Въобще не става за каране. Отива и ги сменя. Може да са най-изтърканите трета употреба, но такава гума е просто опасна. И не го казвам просто така, а от личен опит.

Не те знам от де си, но при мен гумаджиите нарочно дупчат с нож изхвърлените гуми пред гумаджиите, че стана навик от там да си вземаме годни гуми за каране. Щом държи въздуха, значи става. 😁

преди 1 минута, franchesko написа:

И каква ти е аритметиката? Да кара по капли ли?

Крива гума се кара мека. Така не бие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 минути, nikolela написа:

Не те знам от де си, но при мен гумаджиите нарочно дупчат с нож изхвърлените гуми пред гумаджиите, че стана навик от там да си вземаме годни гуми за каране. Щом държи въздуха, значи става. 😁

Всеки сам си преценява колко да рискува собствения си живот, както и този на останалите. Без значение откъде съм и не знам с какви глумаджии се срещаш, аз продължавам да твърдя, че тази гума е опасна и не става за каране. Това е мое мнение.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Всеки сам си преценява колко да рискува собственият си живот, както и този на останалите. Без значение откъде съм и не знам с какви глумаджии се срещаш, аз продължавам да твърдя, че тази гума е опасна и не става за каране. Това е мое мнение.

Област габрово е една от най смотаните области от към коли като цяло.  трябва противогаз да си сложа, че ми става лошо като карам след някоя кола.  Цялата кола е за скраб, кой ще им слага хубави гуми? Нашата държава е без никакви закони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Област габрово е една от най смотаните области от към коли като цяло.  трябва противогаз да си сложа, че ми става лошо като карам след някоя кола.  Цялата кола е за скраб, кой ще им слага хубави гуми? Нашата държава е без никакви закони.

Сега колко ни е зле държавата или дали колата е за скрап, това няма как да знаем. В момента твърдя и съм сигурен, че гума с балон не става за каране и че човек рискува сериозно. Другото няма значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо, Виж на снимката, колко е нацепен каучука. Вярно, че гумата е за боклука, но се продава на потребителя рискувайки животи. Виждал ли си автокъщите в монтанско на какво ниво са? Приличат на автоморги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, nikolela написа:

Крива гума се кара мека.

Аз знам , че крива п*тка се е*е с мек х*й.Но при гумите е малко по-различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо, Виж на снимката, колко е нацепен каучука. Вярно, че гумата е за боклука, но се продава на потребителя рискувайки животи. Виждал ли си автокъщите в монтанско на какво ниво са? Приличат на автоморги.

Аз не споря кой на какво ниво е. Може да е станало и грешка. Нали се сещаш, че не всичко се вижда. Ако пък е направено умишлено ами тази автокъща си вкарва ама МЕГА голям автогол. Просто казвам, че тази гума не става за каране. Лично аз не бих рискувал да карам с подобна гума. Ако пък купувам кола и не разбирам толкоз, ще си наема човек, на който ще платя ако трябва и 300 лева, за да не давам после 3000 за ремонт. Ти поне знаеш за какво говоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...