Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dakata00ss

Замръзване на лаптоп и значителен fps drop по време на игри

Препоръчан отговор

Здравейте! От няколко месеца лаптопът ми замръзва по време на каквато и да е работа, по време на игри се забелязва значителен(с над 50%) fsp drop. Също така има и друг проблем - когато вкарам захранващия кабел в лаптопа(батерията може да или да не е в него), който е вече свързан към тока, лаптопът се включва и изключва сам без да съм натиснал копчето и чак на 3я път се включи нормално. Ползвам две операционни системи - windows и ubuntu. Преди съм нямал такъв проблем, носих го на сервиз и ми казаха, че си прави проверки някакви. Дори и да е вярно мисля, че не е това проблема. Занимавам се с компютри, но нямам особен опит(повече софтуерно, отколкото хардуерно). Четох какво ли не, правих какво ли не и нищо. Ще дам и следния пример - когато стролвам някъде много бързо, лаптопа замръзне за 2-3 секунди и отиде да там, където съм скролнал. Лаптопът е на 2-3 години и е ASUS ROG GL552VX-DM447D. Ако може да ми дадете някакви насоки, какъв е проблема, може ли да се разреши и т.н.? Благозаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало си провери темературите на които компоненти е възможно които достига лаптопа.

Провери състоянието на търд диск или SSD, тествай паметите за грешки.

Замръзването може да се дължи също и на вируси, не е лошо да извършиш сканиране за такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, grizly написа:

Какви темератури достига лаптопа под тровар и не под товар?

Провери състоянието на търд диск или SSD, тествай паметите за грешки.

За температурата не съм я мерил, ако ми кажете някаква надеждна програма, може де проверя. За дисковете бях свалял някакви програми, но ни ми дадоха нищо за грешке. Но вси пак, ако имате някои програми напредвид, споделете и ще пробвам! Ето за температурите в момента - имам отворен google chrome с 5 таба    https://prnt.sc/t806i2

Нямам вируси, много пъти съм го сканирал и не ми е показвало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, dakata00ss написа:

За температурата не съм я мерил, ако ми кажете някаква надеждна програма, може де проверя. За дисковете бях свалял някакви програми, но ни ми дадоха нищо за грешке. Но вси пак, ако имате някои програми напредвид, споделете и ще пробвам!

Например с HWMonitor, също и с AIDA64 могат да се видят температурите до какви стойности достигат.

За състоянито на твърд диск или SSD Crystal Disk Info, HD Tune Pro, Hard Disk Sentinel Pro, по-тракерите ги има излекувани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, grizly написа:

Например с HWMonitor, също и с AIDA64 могат да се видят температурите до какви стойности достигат.

За състоянито на твърд диск или SSD Crystal Disk Info, HD Tune Pro, Hard Disk Sentinel Pro, по-тракерите ги има излекувани.

Ето за процесора температура - https://prnt.sc/t80a5i

За  GPU - https://prnt.sc/t80amn

HDD & SSD - https://prnt.sc/t80aum

Integrated video card - https://prnt.sc/t80b0r

Като пуснах Crystal Disk Info ми излезе тревога за 8 нестабилни сектора - https://prnt.sc/t80c5y

Какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази температура на процесора за мен е ненормална (лично мнение). Ще го изпържиш този процесор с тази висока температура!

Определено лаптопа ти се нуждае от разглобяване и почистване и смяна на термопасти, преглед на охлаждания дали изобщо работят и как.

На твое място го бих го занесъл в сервиз в който ще му обърнат внимание наистина, а не просто да ти кажат че си прави някакви си проверки просто без да са го пипнали дори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, grizly написа:

Тази температура на процесора за мен е ненормална (лично мнение). Ще го изпържиш този процесор с тази висока температура!

Определено лаптопа ти се нуждае от разглобяване и почистване и смяна на термопасти, преглед на охлаждания дали изобщо работят и как.

На твое място го бих го занесъл в сервиз в който ще му обърнат внимание наистина, а не просто да ти кажат че си прави някакви си проверки просто без да са го пипнали дори.

Термопастата на процесора е сменена преди 3 месеца макс, почистиха го и нищо друго не ми казаха, дали се охлажда добре и т.н.

А относно лошите сектори на харда, може ли да се оправят през програмата? Какво да направя там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избери от менюто на Crystal Disk Info Функция --> Разширена Функция --> Raw Стойност и избери второто 10 [DEC] за да ти покаже реалните стойности на параметрите а не под формата на кодове.

Зависи как е сменена термопастата на процесора, каква такава е сложена, как е сложена и дали изобщо си върши работата нормално.

Но това са критични температури за процесора ти на които трябва да им се обърне внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, grizly написа:

Избери от менюто на Crystal Disk Info Функция --> Разширена Функция --> Raw Стойност и избери второто 10 [DEC] за да ти покаже реалните стойности на параметрите а не под формата на кодове.

Зависи как е сменена термопастата на процесора, каква такава е сложена, как е сложена и дали изобщо си върши работата нормално.

Но това са критични температури за процесора ти на които трябва да им се обърне внимание.

За термопастата няма как да отговоря на тези въпроси, дадох го на сервиз, предполага се, че са си свършили работата.

Относно Crystal Disk Info - https://prnt.sc/t80qfh

След това какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, dakata00ss написа:

А относно лошите сектори на харда, може ли да се оправят през програмата? Какво да направя там?

При появата на лоши сектори диска си ги изолира автоматично в резервната му област която е предназначена за тази цел.

Но все пак е хубаво да го замениш този диск със здрав, безпроблемен и нов такъв, като през всичкото време наблюдаваш този диск постоянно дали му се увеличават лошите сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, grizly написа:

При появата на лоши сектори диска си ги изолира автоматично в резервна област която е предназначена за тази цел.

Тоест не можем да ги оправим сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да ги оправяш, те вече са изолирани автоматично, помисли за замяна на този диск.

Напълно е възможно една от причинате за проблемите със замръзването да е твърдия диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

95 градуса са много за процесор. Убиваш лаптопа.

.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, grizly написа:

Няма какво да ги оправяш, те вече са изолирани автоматично, помисли за замяна на този диск.

Напълно е възможно една от причинате за проблемите със замръзването да е твърдия диск.

Необходима ли е смяна на диска?

преди 6 минути, Емил Костов написа:

95 градуса са много за процесор. Убиваш лаптопа.

.

В момента темтературата върви между 50-70 градуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dakata00ss написа:

Необходима ли е смяна на диска?

Ти използваш SSD. Задължително е хубаво да имаш важната информация на друго място. Ако проблемът е в диска ще ти прави проблем по всяко време. А на теб ти прави проблем като процеосрът прегрява. Там ти е проблемът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Ти използваш SSD. Задължително е хубаво да имаш важната информация на друго място. Ако проблемът е в диска ще ти прави проблем по всяко време. А на теб ти прави проблем като процеосрът прегрява. Там ти е проблемът.

Имам и HDD, мисля, че е от него проблема. Добре, както и да е, благодаря на всички! Ще го отнеса на сервия, който мисля да е MOST Computers, мисля че е добър, споделете мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, dakata00ss написа:

Имам и HDD, мисля, че е от него проблема.

Ти си знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря на всички! Ще го отнеса на сервиз, който мисля да е MOST Computers, мисля че е добър, споделете мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако операционните системи които използваш и най-вече Windows, са инсталирани върху твърдия диск с лошите сектори, няма съмнение че причинита за замръзванията са точно твърдия диск, не се знае лошите сектори в кои области на диска са разположени и какви поражения и на какво са нанесли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, grizly написа:

Ако операционните системи които използваш и най-вече Windows, са инсталирани върху твърдия диск с лошите сектори, няма съмнение че причинита за замръзванията са точно твърдия диск, не се знае лошите сектори в кои области на диска са разположени и какви поражения и на какво са нанесли.

И двете са на SSD-то. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай снимка от event viewer/windows logs/system, в дясно имаш filter - избери "critical" и "error" и дай снимка от няколко екрана. Може да качиш и лог-а някъде (Google drive) да го видим. Но проблема е най-вероятно от високите температури - при по-голямо натоварване най-вероятно процесора и/или видеокартата си понижават честотите, за да се охладят и от там спада производителността и се получава спад на кадри/насичане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Raze написа:

Дай снимка от event viewer/windows logs/system, в дясно имаш filter - избери "critical" и "error" и дай снимка от няколко екрана. Може да качиш и лог-а някъде (Google drive) да го видим. Но проблема е най-вероятно от високите температури - при по-голямо натоварване най-вероятно процесора и/или видеокартата си понижават честотите, за да се охладят и от там спада производителността и се получава спад на кадри/насичане.

Направих го и ми излизат много грешки - 464. Качил съм ги като текстов файл, ако не е удобно ми кажете и ще го направя по друг начин!

diskInfo.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.06.2020 г. в 20:01, dakata00ss написа:

когато вкарам захранващия кабел в лаптопа(батерията може да или да не е в него), който е вече свързан към тока, лаптопът се включва и изключва сам без да съм натиснал копчето и чак на 3я път се включи нормално

Tова е неправилно! Изключва се щепсела от контакта в стената или се ползва разклонител с копче!

По останалите въпроси е голям хаос. Аз смятам, че проблемът е софтуерен. Не си казал ОС и дали си спрял ъпдейтите? Не си казал как ползваш интернет? Предполагам с Wi-Fi? Смени за проба с кабел!

За проблема в текстовия файл от вчера - в Run прозорчето напиши services.msc -> ОК. Намери Function Discovery Resource Publication и върху него с десен бутон Properties. В първия таб General смени на Startup type -> Automatic (Delayed Start), Аpply и Restart. Провери за промяна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, JKirilov написа:

Tова е неправилно! Изключва се щепсела от контакта в стената или се ползва разклонител с копче!

По останалите въпроси е голям хаос. Аз смятам, че проблемът е софтуерен. Не си казал ОС и дали си спрял ъпдейтите? Не си казал как ползваш интернет? Предполагам с Wi-Fi? Смени за проба с кабел!

За проблема в текстовия файл от вчера - в Run прозорчето напиши services.msc -> ОК. Намери Function Discovery Resource Publication и върху него с десен бутон Properties. В първия таб General смени на Startup type -> Automatic (Delayed Start), Аpply и Restart. Провери за промяна?

Написал съм вече за операционните системи - ползвам windows 10  и ubuntu 20.04 LTS. Да, ползвам Wi-Fi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Марио Проданов
      Здравейте, колеги!
      На скоро родителите ми дадоха техен стар лаптоп Asus F5 закупен през 2009 година и използван до 2014г. 
      Първоначално лаптопа стартира и ми показа още от началото само черен екран. Оставих го 5мин. да вдигне температура и сам потръгна и стартира. Направих профилактика(почистване и добавяне на нова термопаста на CPU и GPU.) Почистване на плочките на  RAM паметта с Brake Cleaner, както и слотовете.  След това го преинсталирах на Windows 7 64bit и всичко си беше наред. 
      Въпреки всичко това още от самото начало лаптопа не записваше датата и часа - нито в BIOS, нито и в ОС. Знаех от къде е проблема - плоската батерия.
      Разглобих лаптопа на цяло - бавно и много внимателно. Смених старата плоска батерия с нова и върнах всичко обратно, както трябва(всички кабели свързани и няма нищо скъсано и счупено, защото не разглобявам за първи път лаптоп или декстоп машина. )
      Както споменах върнах всичко на мястото и не иска да стартира. Като го стартирам - черен екран и не показва нищо повече. 
      Всичко прегледах - RAM, HDD и т.н. Всичко работи, но продължава да дава черен екран.
      Направи ми впечатление, че чипсета на дъното на лаптопа прегрява. 
      Попитах едно момче, което също като мен се занимава с компютри от доста години. Погледнах ме го и ми спомена, че чипсета е изгорял, но аз не съм много съгласен с него. 
      Това е общо взето всичко. 
      Дайте съвет и си изкажете мнението по темата.
      Съжалявам, ако съм забравил нещо да добавя.
      Благодаря за вниманието! 🙂
    • от kolon
      здравейте,
      не съм много сигурен как точно трябва да формулирам темата, но ще опитам.
      повечето от новите лаптопи, които се продават, имат инсталиран windows 10. обадих се в магазин от верига и попитах една служителка дали ако махнат windows 10 от определен лаптоп и ми го дадат с ms-dos, например,  няма да ми намалят цената със 150 - 200 лв. служителката ми каза, че нямало да го направят защото получавали лаптопите така - с инсталиран windows 10 и въобще им било забранено да ги пипат. 
      въпросът ми е дали на такъв лаптоп с windows 10 ще мога да инсталирам някаква друга ос, например linux-distro? мисля си, че не би трябвало да има проблем, обаче често се случва да си мисля едно, а то да излиза съвсем друго.
      какъв е вашият опит?
    • от kolon
      здравейте,
      наскоро се позагледах в ревюта на нови лаптопи и на доста от тях сякаш не можах да видя ethernet lan-socket. не ми се иска да вярвам, че от един момент нататък ще започнат да произвеждат всички лаптопи без възможност за кабелен интернет, защото направо ще е нещо безподобно и чудовищно и все ми се иска нещо да съм недоразбрал и/или недовидял.
    • от Goran Mitevski
      Здравейте,
      Не успях да намеря отговор на проблема ми, затова пиша нова тема.
      От 2-3 седмици имаме проблем с wifi-то вкъщи, но само на лап-топите, изчезва сигнала за 3-4 секунди мн често и след това се появява.
      Понеже работиме от вкъщи в момента и много често ползваме лап-топите и е адски дразнещо и тъпо.
      Интернета ни е към Vivacom, идваха 2 пъти сменяха рутера, няколко пъти сменяха настройките, името на рутера, паролата, какво ли не, но проблема все си го има.
      Утре идват да сложат трет рутер, по различен от предните да видиме дали ще се оправи проблема.
      Лап-топите (2 бр.) са с Windows 10.
      Преди бяхме на A1 и не сме забелязали такъв проблем.
      Ако сте имали подобен проблем, моля да споделите как да го реша.
      Благодаря предварително!
    • от Атанас Димов
      Здравейте трябва да се спавя със следното нещо. Порта за зареждане на лаптоп леново се мести.Работи зарежда си но постоянно бяга порта. От телефон съм и не ми позволява да кача видеото затова ще поставя линк:  паролата е от 1до9

Не знам как да го оправя.
  • Дарение

• Добави ново...