Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Galin Ivanov

Таблет за възрастен човек до 140лв

Препоръчан отговор

Може ли да ми предложите някакъв таблед до 140лв, ще се ползва за вайбър и whatsup. Гледам таблети, но повечето са със стари ОС Андроид и не съм сигурен приложенията в 1 момент дали ще вървят като хората и тнт. Да има Wifi това е важното и да може да се ползва за тези 2 приложения. ЕДва ли ще има над 7 инча за тази цена, но и 7 става. Ще съм благодарен ако предложите нещо по-читаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Galin Ivanov написа:

Може ли да ми предложите някакъв таблед до 140лв, ще се ползва за вайбър и whatsup. Гледам таблети, но повечето са със стари ОС Андроид и не съм сигурен приложенията в 1 момент дали ще вървят като хората и тнт. Да има Wifi това е важното и да може да се ползва за тези 2 приложения. ЕДва ли ще има над 7 инча за тази цена, но и 7 става. Ще съм благодарен ако предложите нещо по-читаво.

Няма как за 140 лева да намериш такъв таблет освен втора употреба/ Таблетът трябва да е с поне 2 гигабайта оперативна памет и поне 4 ядрен процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Емил Костов написа:

Няма как за 140 лева да намериш такъв таблет освен втора употреба/ Таблетът трябва да е с поне 2 гигабайта оперативна памет и поне 4 ядрен процесор.

Хайде бе! https://www.technopolis.bg/bg//Mobilni-telefoni-i-Tableti/Tableti/c/P11010701?pricerange=19.9%3B159&q=%3Aprice-asc&text=&layout=Grid

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Bubbles написа:

С този 1 гигабайт оперативна памет нищо няма да работи. Но постващият сам да си преценява. Няма аз да се мъча с подобно нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Bubbles написа:

Колекция избрани боклуци :vomit: Само Privileg и Prestigio липсват ...

Галине, не се стискай, дай още стотина лева, и вземи на човека свестен таблет. Марките са Samsung и Huawei.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 1GB наистина не си е работа - преди време бях взел един Вейхуй (с 1ГБ) за работа, за тестване - ми то мъка, братче - отвориш браузъра и ос-а почва яко да влачи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Галине, не се стискай, дай още стотина лева, и вземи на човека свестен таблет. Марките са Samsung и Huawei.

Начи само твоите две марки са марки. Офф!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, sliderum написа:

Начи само твоите две марки са марки. Офф!

В случая не е само въпрос за марките, а и за параметрите, въпреки че въпросните марки като Diva са си ментета от всякъде. Те 2GB RAM идват малко, та какво остава за 1. Просто за тази сума нищо читаво не може се вземе (поне не ново).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, RudeBoy написа:

преди 17 минути, Емил Костов написа:

С този 1 гигабайт оперативна памет нищо няма да работи. Но постващият сам да си преценява. Няма аз да се мъча с подобно нещо.

За тези пари толкоз, въпроса беше че се намират. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Bubbles написа:

За тези пари толкоз, въпроса беше че се намират. :)

Не съм се изразил правилно. То таблети има, но за да вършат работа трябва да са поне с 2 гигабайта РАМ и 4 ядрен процесор. А такива не можеш да намериш за 140 лева освен ако не са втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, tepmu написа:

В случая не е само въпрос за марките, а и за параметрите, въпреки че въпросните марки като Diva са си ментета от всякъде. Те 2GB RAM идват малко, та какво остава за 1. Просто за тази сума нищо читаво не може се вземе (поне не ново).

В рамките на бюджета има и други марки. Не знам защо се гледа само един магазин, но и в него има дори. Освен това в описанието на темата изискванията са минимални, едва ли има модели, които да не ги покриват и не виждам защо трябва да се надува бюджета. Друг е въпроса, че откакто мобилните телефони пораснаха, има евтини модели с екрани почти колкото на 7 инчовите таблети.

преди 15 минути, Емил Костов написа:

но за да вършат работа трябва да са поне с 2 гигабайта РАМ и 4 ядрен процесор.

Ох. А едно време и двамата разбирахме от хардуер. Не виждам изискване таблетът да е годен да рендира видео като фонов процес, едновременно с това да помага с капацитет на [email protected] за изчисляване на молекули, докато притежателят му си приказва по вайбера с роднините. Много сте се филмирали с тия днешни "минимуми".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@sliderum :

Много приказки :) , ама не виждам да предлагаш нещо конкретно?... 7" таблети вече почти не се правят, откакто телефоните почнаха да ги наближават като размери. Препоръчвам само две марки? Ами толкова са! Къде са Acer и Asus, които едно време правеха прилични неща в ниския клас? Няма ги. Lenovo-тата, като ги гледам, и те са стари модели. Пък и те са едно качество - мани-мани ...

Има прилични 8" Самсунеци и Ху*веи. Да, по-скъпи са, но това е положението. Даже за около 250 лв. може да се намери и 10". На автора на темата му се дават 140 лв - ОК. Ама като няма нищо свястно за тия пари? Да се набута с някой Prestigio, и после да пуска теми във форума за проблеми с него ли? Като оня другия, дето си купил CD Silver Crest, от магазин за "немски" играчки, и сега се чуди защо дава дефекти?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, sliderum написа:

В рамките на бюджета има и други марки. Не знам защо се гледа само един магазин, но и в него има дори. Освен това в описанието на темата изискванията са минимални, едва ли има модели, които да не ги покриват и не виждам защо трябва да се надува бюджета. Друг е въпроса, че откакто мобилните телефони пораснаха, има евтини модели с екрани почти колкото на 7 инчовите таблети.

Ох. А едно време и двамата разбирахме от хардуер. Не виждам изискване таблетът да е годен да рендира видео като фонов процес, едновременно с това да помага с капацитет на [email protected] за изчисляване на молекули, докато притежателят му си приказва по вайбера с роднините. Много сте се филмирали с тия днешни "минимуми".

Аз не съм се филмирал и не изчислявам нищо. То просто се вижда. Всеки може да го тества, да го пробва и да сравни после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.emag.bg/tablet-diva-qc7704gm-4g-7-ips-quad-core-2gb-16gb-10412/pd/DN77JYMBM/

Цитат

Спецификации

Резолюция на дисплея: 1024 x 600px
Размер на дисплея: 7″
Тъч панел: Капацитивен, мултисензорен
Процесор: Quad Core ARM Cortex-A53 1.5GHZ
Видеокарта: PowerVR GE8100
Оперативна памет: 2 GB DDR3
Вградена памет: 16GB
Батерия: 2200 mAh / 3.7 V
Wi-Fi: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
2G мрежа: 850/900/1800/1900 MHz
3G мрежа: 900/2100 MHz
4G мрежа: B1/B3/B7/B20
SIM слотове: x1
GPS Да
Камери: 2.0MP Предна / 5.0MP Основна
Интерфейси: microSD Card Slot(до 32GB)
3.5 mm жак за слушалки
Micro USB
Размери: 188.5 x 108.3 x 9.7 мм
Тегло: 264 гр.

Софтуерни параметри

Операционна система: Android 9.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, lightshadowmaker написа:

Хайде да не пробутваме боклуци на хората, става ли?... :mad: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, RudeBoy написа:

Че не струва е ясно, но това е най-евтиният вариант. А и за такива пари говори постващият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, RudeBoy написа:

Не. Толкова пари дава, това получава. Поне има 2RAM и 4 ядрен процесор, все пак да не лагва на вайбъра даже,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, lightshadowmaker написа:

Поне има 2RAM и 4 ядрен процесор, все пак да не лагва на вайбъра даже

Не им гледай нереалните спесификации. Тия таблети просто дефектират много бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Pig написа:

Не им гледай нереалните спесификации. Тия таблети просто дефектират много бързо.

Има гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има гаранция.

Стига глупости, ти би ли дал парите си за да му мине гаранцията по сервизите !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Pig написа:

Стига глупости, ти би ли дал парите си за да му мине гаранцията по сервизите !?

140лв са много добри пари за вечеря в ресторант и пак не се знае дали ще стигнат. 140лв за таблет - това получаваш. По-хубаво няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

. 140лв за таблет - това получаваш. По-хубаво няма.

Като не можеш да си позволиш ново има втора употреба. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Pig написа:

Като не можеш да си позволиш ново има втора употреба. 

Таблетите не са лаптопи или компютри. Да си вземеш втора ръка таблет и да е корозирал от влага, защото някой го е носил в джоба си и е бил и в тоалетната с него не е риск, който много си струва да се поеме. Таблетите и телефоните също така биват изпускани много повече, отколкото би могъл настолен компютър или лаптоп. Телефони втора ръка няколко пъти съм си купувал, почти винаги съм грешил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Аз не съм се филмирал и не изчислявам нищо. То просто се вижда. Всеки може да го тества, да го пробва и да сравни после.

За възрастният  човек за който ще е таблета, ей сега иди му кажи да вземе да прави тестове.  :D

Абе нямам думи вече, все едно избирате многоцелеви изтребител 6-то поколение. Да има там Уай-фай, то май няма таблет без...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...