Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Благодаря за възможността, която давате тук.

Ето какъв е слуаят:

Многократно (повече от три пъти) сме сигнализирали Общината за опасно дърво на границата на нашия имот. Предпоследния път общински служител беше посетил мястото и ни отговориха, че са възложили на общинска фирма да отстрани дървото. След няколко месеца напомнихме (вече на новия кмет), че дървото си стои. Отговориха, че са възложили...

Накрая дървото падна. Слава Богу, не върху нечия глава! Нанесените щети не са големи (съборен кабел на електрическото захранване, счупени плодни дръвчета).

Възмутителна е арогантността на Обшината.

Въпросът е може ли да се направи нещо в случая? И може ли да ни бъдат възстановени щетите?

Благодаря!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за тези сигнали доказателства - входящ номер нещо имаш ли? Ако да - можеш да ги съдиш, ако не - нищо не можеш да направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, има има входящи номера за жалбите, съответно за отговорите на Общината- изходящи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Lat. B. написа:

(съборен кабел на електрическото захранване, счупени плодни дръвчета).

Спокойно можете да си търсите възмездяване за щетите в съда
@emmi ако е наоколо може да каже повече по въпоса.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Lat. B. написа:

Здравейте!

Благодаря за възможността, която давате тук.

Ето какъв е слуаят:

Многократно (повече от три пъти) сме сигнализирали Общината за опасно дърво на границата на нашия имот. Предпоследния път общински служител беше посетил мястото и ни отговориха, че са възложили на общинска фирма да отстрани дървото. След няколко месеца напомнихме (вече на новия кмет), че дървото си стои. Отговориха, че са възложили...

Накрая дървото падна. Слава Богу, не върху нечия глава! Нанесените щети не са големи (съборен кабел на електрическото захранване, счупени плодни дръвчета).

Възмутителна е арогантността на Обшината.

Въпросът е може ли да се направи нещо в случая? И може ли да ни бъдат възстановени щетите?

Благодаря!

Поздрави!

може

намирате си адвокат и завеждате дело за нанесени щети срещу Общината

няма да ви платят много, но ще ви платят

преди 41 минути, DarkEdge написа:

Спокойно можете да си търсите възмездяване за щетите в съда
@emmi ако е наоколо може да каже повече по въпоса.

пълно е с такива дела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, emmi написа:

пълно е с такива дела

Знаещото си е знаещо... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от G. Folten
      Здравейте искам да попитам някой вещ за предпочитане как стоят неща при следния казус . миналата седмица от мен  си купи един човек  захранване за компютър втора употреба което работеше перфектно ( имам човек свидетел който вида че при мен работеше) . Въпросния човек  ми писка съобщение в ОЛХ и почна да ми задава всякакви въпроси относно това  дали щяло да бъде съвместимо с компютъра му, след като го питах за основните  параметри на неговата машина и му обясних че би трябвало да е съвместимо . Обаче човекът продължи да ми задава въпроси как точно се поставяло някакви софтуерни драйвери дали не трябвало да се  теглят и инсталират за него и прочие неща от които си личи че нищо не разбира от компютри .  Аз му обясних че такива неща изобщо не са необходими и че просто трябва да бъде изключен компютърът при поставянето  и съответно да бъде направено достатъчно място в кутията  на компютъра където да се събере новото захранване и го посъветвах ако той не разбира да потърси помощта на специалист. Той ме увери че  може да се справи  сам защото не му било за първи път и така договорихме доставката по еконт аз му го изпратих с наложен платеж и възможност за преглед и тест преди заплащане . Той го взе и тук вече става интересното след като е отишъл в къщи да го монтира започна да ми звъни да ме пита защо броят на пиновете на моето захранване били повече от броя на пиновете  от неговото старо захранване  аз му обясних че моето е по нога генерация и по мощно 600  вата в сравнение с 450 той каза добре  и че сега щял да го включи . След няколко часа ми се обажда отново и ми казва че захранването неработело дало на късо нещо и почнало да миреше на пушек и съответно значи било дефектно да ми го връщал и аз да му връщам парите . Започнах да го разпитвам как точно е свързал захранването, че да се стигне до там да мирише на пушек но той не можа да ми обясни само ми повтаряше, че бил извадил някаква букса от една видеокарта и бил сложил друга видео карта и като го включил  и почнал да играе някаква игра компютърът изгаснал и почнало да миреше на изгоряло  Аз го попитах защо след като очевадно неразбира нищо от компютри не извикал някой да му помогне да го монтира  правилно , а той ми отговори кой съм бил аз да му давам акъл той не бил вчерашен можел и сам да се справи не бил той виновен захранването било дефектно . Аз най - възпитано му обясних че това което говори е абсурд , защото преди да му го пратя го бях пробвал на чисто ново сглобена конфигурация и захранването работеше без всякакви проблеми и беше тествано 24 ч . Той обаче продължи да повтаря неговата си плоча и само ръсеше заплахи закани обиди и каруцарски  псувни .  Аз му разясних че съм му го пратил с възможност  за преглед и тест и че той е можел да го тества в офиса на еконт  с ето такъв уред      http://magazinera.bg/Ново!!-тестер-за-компютърно-захранване-Atx-298178 или да е извикал някой с него който разбира за да се убеди че е работело  но той изобщо не разбра за какво му говоря и само  ръсеше обиди и псувни . След като разбрах  че този с човек не може да се води нормална комуникация прекратих разговора с него , но той се оказа изключително нахален и започна да ми звъни в  3 ч през нощта . На следващия ден опитах отново да му да му обясня най човешки че при мен захранването е работело съвсем нормално и че това нещо което говори за повреда може да се е случило единствено при него или по време на превоза от доставчика но той изобщо не  възприе това което му казах и каза че щял да пусне жалба до МВР , КЗП ,   Омбудсмана  и и щял да заведе дело за измама. Аз се вбесих защото очевадно този човек нищо не разбира от техника и имам сериозни съмнения че точно той е изгорил захранването при неуспешните си опити да го монтира и особено ако е включил  някаква видеокарта която изисква повече 600 вата  мощност колкото е  моето захранване.  Казах му че с него повече нямам повече нямам работа защото му изпращам нещо перфектно работещо той от некъдърност го е изгорил  но той той се оказа изключително нагъл и ми го изпрати като нова пратка с нов наложен платеж  колкото той е платил 75 лв , само че ми го връща изгоряло на мен   и ми даде срок в който ако не съм го вземел обратно щяло да стане страшно . 
      Сега въпросът ми е какво да направя  ако взема захранването което стои вече няколко дни в еконт това означава да призная нещо което не е вярно и освен това аз вече не мога нито да го ползвам нито да го продам щом вече има проблем с него . Мисля да откажа пратката и да подам аз  жалба срещу  него в полицията за психически тормоз за  това че отправя заплахи и  клевети към мен  и че се опитва да ми пробута моето захранване което той е изгорил при незнайно какви обстоятелства , защото и той самият не може да обясни .   

• от G. Folten
      Здравейте моля да ми дадете правилен съвет от чисто юридическа гледна точка какво мога да направя при следната  ситуация.  
                Преди две седмици видях обява в сайта ОЛХ бг  на потребител с никнейм  WebStore2015 и си помислих че това е профил на фирма или частно лице което се занимава с продажба на електроуреди и бяла техника , защото в профилът му имаше доста обяви все на маркови и известни електроуреди  на доста изгодни цени . Влязох в контакт с лицето представящо се  Румен Ганев (поддържащо профилът ). Започнахме да си разменяме  съобщения като в хода на комуникацията ни  аз проявих интерес към една негова обява за фурна за вграждане на Горение , която той уж беше снимал и която уж беше внос от Германия " чисто Нова  " с най високо качество и тнт. всички там лъжи . След като "уточнихме " всичко и се договорихме на 05.01 2016 г. аз поръчах  тази фурна за 380 лв плюс доставката 25 лв за  Еконт Експрес ООД  общо 405 лв . На следващия ден като отидох в Еконт взех си пратката доволен и спокоен че съм си решил проблема , но уви като отидох вкъщи и разопаковах пратката видях грозната истина вместо фурна за вграждане в кашоните имаше печка Раховец модел 1975 г. която на всичкото отгоре беше със счупено предно стъкло и изгорели плочи.          Направо гледах и не можех да повярвам вместо чисто нова фурна получих една купчина старо желязо ,  моментално започнах да издирвам лицето измамник  Румен Ганев поради не знам каква случайност още от първият път той си вдигна телефона и когато започнах да му обяснявам какво съм получил и че всъщност съм измамен от него и че си искам или фурната с нова доставка за негова сметка или да ми върне парите , този човек  имаше наглостта да ми каже, че е пратил фурна за вграждане Горение  и че щом не съм си получил фурната за вграждане , значи или е станало някакво объркване на пратките или пък аз си измислям и искам да го злепоставя и да му съсипя бизнесът. Даже нещо повече наглостта на това лице стигна до там че той сам ми предложи ако искам да ида в полицията и да пусна жалба срещу него , но цитирам : 

- Няма да има никакъв смисъл защото това са само твой твърдения , как ще ги докажеш ? 
      аз и да ме извикат в полицията ще кажа моята версия , а ти твоята и така става моята дума срещу твоята .

И разговорът приключи , направо обезумях от ярост що за наглост , отидох до офиса на Еконт и говорих със служителите да не би наистина да е станала някаква грешка при обработването на пратките , но от там ми казаха че няма грешка и това което съм взел е пратката предназначена за мен . Моята грешка която я отчитам е че докато бях в офиса когато си получавах пратката , не поисках да я прегледам преди да платя , но причината беше че аз нямах никакво съмнение че вътре в кашоните не е фурна за вграждане Горение , защото на обявата пишеше състояние НОВО и снимките бяха като на нова , освен това профилът на продавача приличаше като на сериозна фирма. Поради тези обстоятелства , аз не счетох за нужно да се разопакова пратката , защото беше доста обемиста и самото и повторно опаковане и пренасяне от моя страна ми се видяха доста сложни. За съжаление това нещо се оказа фатално и аз изгърмях с тези 405 лв , защото независимо че успях да намеря един куп негови телефони от различните му профили и обяви в различни други сайтове за безплатни обяви  накрая си останах на изходно положение , защото щом се свържа с него той просто затваря или казва имате грешка и пак затваря . Дори ангажирах няколко мой приятели и познати да го търсят но щом научи  на всичките за какво го търсят или се крие или  изобщо не вдига. Накрая даже си изтри профила в ОЛХ , но въпреки това съм сигурен, че продължава да се подвизава с друг профил да мами още хора. 

Сега искам да попитам как да процедирам срещу този измамник ако подам жалба в полицията мога ли да докажа че съм измамен и че той ми е пратил не това за което сме се разбрали и договорили , а нещо съвсем различно , как да докажа че той в неговия офис на еконт е занесъл не фурна за вграждане Горение , а печка Раховец , след като пратката е опакована от него в кашон и облепена с велпапе и стериопор и на външен вид няма как да се разбере че съдържанието вътре не това което трябва . Питам това защото мислех да говоря с началника на Еконт в Самоков където е пратил подателя  пратката да ми  бъде предоставен  видеозапис на това как е  изпратена пратката , обаче ми казаха че на видеозаписът ще се види опакованата кутия , което нищо не доказва. Т.е как да докажа истината  ? 

Каква е процедурата мога ли да заведа гражданско дело в районния съд срещу лицето от чиито действия съм потърпевш , освен това има ли смисъл да подавам жалба и в комисията за защита на потребителите , ще ми обърнат ли внимание , и въобще наистина ли е така както го казва измамникът неговата дума срещу моята.  Не може ли полицията да  свали отпечатъци от печката Раховец и от кутията  в която я е опаковал  подателят    така не може ли да се докаже че всъщност съм получил не това за което сме се договорили , а нещо съвсем различно и да ми бъдат върнати парите . 
    • от Dhmhtra
      Здравейте!
      Отдавна не съм имала контакти с фирми за недвижими имоти, но скоро ще ми се наложи да се сблъскам с тях. Старото ми впечатление за такива фирми е преобладаващо негативно и ми се ще този път някак да ги избегна. От друга страна може предишното ми впечатление да е вече погрешно и да сбъркам, отказвайки се от техни услуги.
      Накратко искам да ви споделя казуса си и ще съм благодарна на всеки адекватен съвет.
      Предстои ми да се местя в друго жилище. Старото ми жилище смятам да го дам под наем, но не ми е все едно на кого ще го дам. Пари много не смятам да му искам, но определено искам наемателите да са свестни хора.
      От познат разбрах, че фирмите за недвижими имоти са много настоятелни в такива моменти, пък аз не харесвам нахалните хора.
      Моля споделете какво е вашето впечатление като клиенти на агенции за недвижими имоти.
    • от parket99
      ремонти в плевен 0898328480 паркет99
  • Дарение

• Добави ново...