Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Minecraft TV Bulgaria

Windows Defender - Страницата не е достъпна

Препоръчан отговор

Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

image.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gpedit-1-1.png
Windows Components > Windows Defender Security Center > Virus and threat protection 
gpedit-2-1.png

Hide the Virus and threat protection areaNot Enabled

Apply > OK

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като допълнение към поста на @DarkEdge можете да видите Solution 5 тук:

https://techisours.com/what-to-do-if-your-it-administrator-has-limited-access-pops-up-on-your-screen/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, DarkEdge написа:

gpedit-1-1.png
Windows Components > Windows Defender Security Center > Virus and threat protection 
gpedit-2-1.png

Hide the Virus and threat protection areaNot Enabled

Apply > OK

Не мога да открия "Windows Defender Security Center" тук ли: 

image.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1954460524_.JPG.917847b987f9fa16af0cebf04544565d.JPG

пп

версия на джама LTSC

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Security> Virus and threat protection
Hide the Virus and threat protection area  >   Not configured

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, DarkEdge написа:

Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Security> Virus and threat protection
Hide the Virus and threat protection area  >   Not configured

Благодаря, но не знам защо се получава същото мисля, че направих всичко както трябва.image.png.713447f3b11055cb615608a2d62e2588.pngimage.png.61714a6eecb73f9cceafe2310d126209.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А моя линк видяхте ли го?

И още, да не е инсталирана и друга антивирусна?

Опитайте със следния reg файл:

Цитат

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender]
"DisableAntiSpyware"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender\Policy Manager]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender\Real-Time Protection]
"DisableRealtimeMonitoring"=dword:00000000

Запазете го в notepad като fix.reg и с десен бутон изберете Merge.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Minecraft TV Bulgaria написа:

Благодаря, но не знам защо се получава същото мисля, че направих всичко както трябва.image.png.61714a6eecb73f9cceafe2310d126209.png

Трябва да е Not configured а не Disabled!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, DarkEdge написа:

Трябва да е Not configured а не Disabled!!!

То донякъде е едно и също. Дори в самия gpedit го пише вдясно: :)

Not Configured: Same as Disabled.

Само за протокола разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

А моя линк видяхте ли го?

И още, да не е инсталирана и друга антивирусна?

Опитайте със следния reg файл:

Запазете го в notepad като fix.reg и с десен бутон изберете Merge.

Имам и друга антивирусна ESET NOD32, но друг път не е правило такъв проблем.

Да не би да е от Office пакета, защото от нашата организация имаме акаунти в Office 365. иначе съм премахнал служебния акаунт от настройките на Windows - а. Свързах се с нашия системен администратор, той каза това не е от Office. Свързал съм си служебната поща с настолното приложение "Поща" на Win 10. Пък дали е от пустия Office 365, не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, би трябвало винаги да е правило проблем, защото инсталирането на външна антивирусна обикновено изключва/забранява вградената такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Странно, би трябвало винаги да е правило проблем, защото инсталирането на външна антивирусна обикновено изключва/забранява вградената такава.

Защото, веднъж в Microsoft Store за едно приложение ми искаше пак разрешение от ИТ администратор. За това си помислих, че може да е от Office 365.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо четете и изпълнявате ли това, което ви се пише, защото имам чувството, че не спазвате инструкциите? И защо след като имате администратор(и), които явно са наложи забрани поради някаква причина, не се обърнете към същите да ги премахнат (ако те преценят така)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, B-boy/StyLe/ написа:

Изобщо четете и изпълнявате ли това, което ви се пише, защото имам чувството, че не спазвате инструкциите? И защо след като имате администратор(и), които явно са наложи забрани поради някаква причина, не се обърнете към същите да ги премахнат (ако те преценят така)?

Системният администратор казва, че това няма нищо общо с Office 365. Опитах всичко от вашия линк активирах скрития Admin акаунт, Feedback Hub и Windows Update се опитва да изтегли актуализация за Windows Defeneder, ама не може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой говори за Office въобще? Ясно е, че Office пакета няма нищо общо с проблема. Проблема е, че или администраторите, които питате са ви наложили някакви забрани по Windows и по Office пакета ИЛИ проблема го има, защото имате ВЪНШНА антивирусна. Ако я деинсталирате би трябвало проблема да изчезне (или ако поне я деактивирате временно). Аз също не мога да стартирам WD, ако преди това не спра Kaspersky.

Можете да прикачите и лог файловете от FRST да ги разгледаме:

https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Кой говори за Office въобще? Ясно е, че Office пакета няма нищо общо с проблема. Проблема е, че или администраторите, които питате са ви наложили някакви забрани по Windows и по Office пакета ИЛИ проблема го има, защото имате ВЪНШНА антивирусна. Ако я деинсталирате би трябвало проблема да изчезне (или ако поне я деактивирате временно). Аз също не мога да стартирам WD, ако преди това не спра Kaspersky.

Можете да прикачите и лог файловете от FRST да ги разгледаме:

https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

Тези файлове получих от програмката: 

Addition.txt FRST.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото видях, няма забрани върху настройките на WD е лог файловете. Видя се обаче и нещо друго...WD работи и дори е засякъл доста от използваните от вас активатори (и сте пробвали доста разновидности) и след това Windows веднага е докладвал за проблем с активацията си.

Освен, че сте направили настройките в GPedit, рестартирахте ли услугата на WD след това, както е показано в клипа?

Би трябвало да стане и с командите

net start WdNisSvc
net start WinDefend

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Доколкото видях, няма забрани върху настройките на WD е лог файловете. Видя се обаче и нещо друго...WD работи и дори е засякъл доста от използваните от вас активатори (и сте пробвали доста разновидности) и след това Windows веднага е докладвал за проблем с активацията си.

Освен, че сте направили настройките в GPedit, рестартирахте ли услугата на WD след това, както е показано в клипа?

Би трябвало да стане и с командите

net start WdNisSvc
net start WinDefend

Изгледах видеото, но не намерих Windows Defender Antivirus, а имаше Microsoft Defender Antivirus и не се получи, както е във видеото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Добре де, с командите опитахте ли?

net start WdNisSvc
net start WinDefend

Опитах: image.png.61bf4b8e3c97936a14f56ced31314c5c.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...